Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Göteborgssprintern
Antal starter / Total entries: 187 Printed: 2017-12-16 10:04
Antal individer / Total persons: 146
 
M 100m 31
Sunday Ojuri 93 Hammarby IF 10.86
Benjamin Olsson 91 IFK Helsingborg
Omar Chaaban 00 IFK Helsingborg
Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge AIS 10,27
Chidozie Abika 97 IF Kville
Christoffer Wockats 00 IF Kville
Robin Noping 96 IF Kville
James Gaudiello 98 Malmö AI
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK 11.33
Erik Gedda 95 Mölndals AIK
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK 11.01
Gabriel Tiveskog 95 Mölndals AIK
Richard Heikkilä 98 Mölndals AIK 11.50
Per-Joan Lorentzon 74 IK Orient 11.80
Patrik Björk 83 Sävedalens AIK 11,26
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Andreas Norström 92 Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 10.77
Erik Lindahl 90 Ullevi FK
Favour Chidison 01 Ullevi FK
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Saif El Rifai 98 Ullevi FK
Sulayman Bah 86 Ullevi FK 10.46
Isak Adam 98 Ullevi FK 11.53
Isak Kristensen 00 Ullevi FK
Martin Astner 93 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Oskar Greilert 95 Ullevi FK
Patrik Andersson 91 Ullevi FK 10.48
Somers Tom 97 Storbritannien 10.64
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC 10,94
 
M 200m 27
Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge AIS 20.81
Chidozie Abika 97 IF Kville
Robin Noping 96 IF Kville
Felix Mattsson 98 Mölndals AIK 23.95
Alexander Lundskog 96 Ullevi FK 22.12
Andreas Norström 92 Ullevi FK
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK 22.21
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 21.34
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Erik Lindahl 90 Ullevi FK 22.40
Victor Fingal 96 Ullevi FK 22.37
Isak Adam 98 Ullevi FK 22.89
Isak Kristensen 00 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK 22.28
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK
Richie Leong 02 Ullevi FK
Sulayman Bah 86 Ullevi FK 21.17
Erik Johansson 99 Varbergs GIF 22.45
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 22,10
Artur Engström 96 Örgryte IS
Charles Mårelid 99 Örgryte IS 22,54
Felix Francois 90 Örgryte IS 21.77
Victor Koch 98 Örgryte IS 22,18
Viggo Hahnsson 99 Örgryte IS 23,54
Nicolai Hartling 94 Sparta Atletik 22.31
Somers Tom 97 Storbritannien 20.90
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC 22,11
 
M 300m 18
Felix Ericsson 95 IFK Helsingborg
Marcus Tornée 98 IFK Helsingborg
Filip Nilsson 92 IFK Lund
Felix Mattsson 98 Mölndals AIK
William Sander 01 Mölndals AIK
Alexander Lesser 93 Ullevi FK 34.0
Alexander Lundskog 96 Ullevi FK 34.0
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK
Martin Astner 93 Ullevi FK 34.6
Melker Manne 01 Ullevi FK
Oskar Greilert 95 Ullevi FK 34.2
Carl Bengtström 00 Örgryte IS
Daniel Skatt 91 Örgryte IS
Gustav Ölund 94 Örgryte IS
Jonathan Carbe 90 Örgryte IS
Samuel Wiik 98 Örgryte IS
Svante Wester 99 Örgryte IS
Nicolai Hartling 94 Sparta Atletik 33.9
 
M 1500m 28
Linn Nilsson 90 Hälle IF 4.08.47
Nicklas Tollesson 77 Hälle IF 4:25.68
Carl Malmström 00 Kongahälla AIK 4.16.32
Daniel Erikssson 97 Mölndals AIK 4.16
Dejen Neguse 99 Mölndals AIK 4.21,88
Elin Brink 97 Mölndals AIK 4.28,99
Filip Wadman 97 Mölndals AIK Pace
Marcus Bredberg 98 Mölndals AIK 4.13:74
Mekonn Kulua 98 Mölndals AIK 4.13,18
Erik Holmner 80 Solvikingarna 4:30
Jonatan Fridolfsson 92 Sävedalens AIK 3:53.87
Markus Engsner 01 Sävedalens AIK 4.25
Abdirahman Ali 00 Ullevi FK 4.25
Abdullahi Sid Rooble 99 Ullevi FK 4.20
Abduwahab Abdule Abdule 96 Ullevi FK 4.06
Ahmed Abdullahi 99 Ullevi FK 4.05
Alexander Waerme 97 Ullevi FK 4.06
Ali Al-Janabi 94 Ullevi FK 3:55
Nuray Yassin Ahmed 81 Ullevi FK 4.15
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 3.50
Hussein Ibrahim 98 Ullevi FK 4.02
Joel Zachrisson 94 Ullevi FK 3.50
Karar Kameal 95 Ullevi FK 4.12
Mathias Söder 99 Ullevi FK 4.05
Mowliid Dahir 98 Ullevi FK 4.12
Eric Källman 00 IK Ymer 3.58,72
Mahamuud Ahmed 98 Örgryte IS 4:11
Karl Wilenius 85 Lidköpings VSK 4,24,22
 
M Häck 110m 10
Petter Gustafsson 94 IK Hakarpspojkarna 14.25
Joel Bengtsson 99 IFK Helsingborg
Max Hrelja 98 Malmö AI
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK 14.64
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK 14.44
Philip Ngwe Luckey 95 Mölndals AIK 15.45
Kevin Fankl 95 Ullevi FK 15,28
Oliwer Åstrand 92 Örgryte IS 14,67
Alexander Brorsson 90 Athletics 24Seven SK
Hannes Kvist Wirdmo 94 Athletics 24Seven SK 14,51
 
M Häck 300m 9
Amrullah Stanikzai 02 IF Kville
Fredrik Grund 02 IF Kville
Jesper Nordström 02 IF Kville
Melker Manne 01 Ullevi FK
Ola Bokesjö 02 Ullevi FK
Anton Andersson 00 Varbergs GIF
Edvin Andersson 02 Varbergs GIF
Daniel Skatt 91 Örgryte IS
Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte IS
 
K 100m 14
Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK
Caroline Larsson 93 Hässelby SK
Jessica Östlund 93 Hässelby SK 11,76
Felicia Ascard 96 IFK Lund
Ebba Molinder 00 Mölndals AIK 13.23
Elvira Erixon 96 Mölndals AIK 12,95
Hanna Palmqvist 96 Mölndals AIK 12,23
Aichen Camara 91 Ullevi FK 13.50
Alice Svantesson 97 Ullevi FK
Cindy Darrell 02 Ullevi FK
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK
Klara Mattsson 01 Örgryte IS 12,56
Rebecca Strand 99 Örgryte IS 12,32
Fatou Sowe 93 Gambia
 
K 200m 18
Ellen Tidfors 97 Göteborgs KIK
Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK
Sofie Cedergrund 01 Göteborgs KIK 26,99
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK 24,91
Caroline Larsson 93 Hässelby SK
Lisa Lilja 96 Malmö AI
Pernilla Nilsson 92 Malmö AI
Elvira Erixon 96 Mölndals AIK 26,48
Hanna Palmqvist 96 Mölndals AIK 24,58
Martina Winberg 99 Mölndals AIK 26.15
Rebecka Sellberg 97 Mölndals AIK 24.84
Cindy Darrell 02 Ullevi FK
Ebba Svantesson 97 Ullevi FK 24.88
Hanna Zachrisson 99 Ullevi FK
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK 24.95
Josefin Svensson 89 Ullevi FK
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK
Rebecca Strand 99 Örgryte IS 25,79
 
K 300m 19
Ellen Tidfors 97 Göteborgs KIK
Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK
Josephine Risberg Thoor 95 IFK Helsingborg
Moa Mattisson 98 IFK Helsingborg
Felicia Ascard 96 IFK Lund
Lovisa Nilsson-Edin 02 Mölndals AIK
Martina Winberg 99 Mölndals AIK
Paulina Wikemar 02 Mölndals AIK
Rebecka Sellberg 97 Mölndals AIK
Alice Svantesson 97 Ullevi FK 38.7
Ebba Svantesson 97 Ullevi FK 38.6
Emelie Öberg 97 Ullevi FK 41.6
Ide Ileso 00 Ullevi FK
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK 38.4
Josefin Svensson 89 Ullevi FK
Lina Hansson 90 Ullevi FK 42.5
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK
Hanna Bergqvist 91 Örgryte IS
 
K 1500m 4
Alexandra Simonsen 98 Mölndals AIK 4.54
Alice Greberg 98 Mölndals AIK 4.50
Elin Brink 97 Mölndals AIK 4.28.99
Hanna Dickér 92 Örgryte IS 4:50
 
K Häck 100m 5
Filippa Söderström 01 Göteborgs KIK
Johanna Carlsson 94 IFK Helsingborg
Filippa Fernström 98 Malmö AI 15,35
Estelle Montler 91 Ullevi FK 14.25
Sara Skogman 95 Örgryte IS 14.54
 
K Häck 300m 4
Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK
Johanna Sjögren 02 Göteborgs KIK
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248