Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda En Midsommarnattsdröm
Antal starter / Total entries: 293 Printed: 2017-11-24 02:57
Antal individer / Total persons: 237
 
M 100m 21
Glody Ngoma 00 IFK Göteborg
August Rick 02 Kongahälla AIK
Elliot Feltzing 02 Kongahälla AIK
Chidozie Abika 97 IF Kville
Michael Skalenius 90 IF Kville
Erik Bohman 02 Lerum Friidrott
Patrik Björk 83 Sävedalens AIK 11,26
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Andreas Norström 92 Ullevi FK
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK
Axel Dillner 97 Ullevi FK
David Sennung 91 Ullevi FK
Dennis Forsman 95 Ullevi FK
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Isak Kristensen 00 Ullevi FK
Martin Astner 93 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 10,89
Linus Bertilsson 99 Örgryte IS 11,91
 
M 200m 23
Glody Ngoma 00 IFK Göteborg
August Rick 02 Kongahälla AIK
Elliot Feltzing 02 Kongahälla AIK
Chidozie Abika 97 IF Kville
Michael Skalenius 90 IF Kville
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Andreas Norström 92 Ullevi FK 23,0
Axel Dillner 97 Ullevi FK 23,50
David Sennung 91 Ullevi FK 21,71
Dennis Forsman 95 Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 21,34
Patrik Andersson 91 Ullevi FK 21,18
Sulayman Bah 86 Ullevi FK 21,34
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Isak Kristensen 00 Ullevi FK
Martin Astner 93 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK
Oskar Greilert 95 Ullevi FK
Julian Gabert 86 Upsala IF 23.63
Carl Bengtström 00 Örgryte IS 21,92
Samuel Wiik 98 Örgryte IS 22,80
Viggo Hahnsson 99 Örgryte IS 23,80
 
M 400m 4
Niklas Bergman Larsson 98 Linköpings GIF 48,11
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK
Erik Lindahl 90 Ullevi FK
Oskar Greilert 95 Ullevi FK
 
M 800m 20
Henry Jacobson 99 Hammarby IF 2.01,76
Martin Jacobson 97 Hammarby IF 2.01,57
Nicklas Tollesson 77 Hälle IF 2,04
Carl Malmström 00 Kongahälla AIK 2,05,66
Tom Berensson 01 IF Kville
Wilhelm Kardemark 80 IF Kville 2.10
Magnus Warberg 73 Lerum Friidrott
Medhane Tumzghi 99 Lerum Friidrott
Niklas Bergman Larsson 98 Linköpings GIF PACE
Michael Rosenqvist 02 Mölndals AIK
Erik Holmner 80 Solvikingarna 2:07:73
Erik Guander 02 Sävedalens AIK 2:04.93
Fabian Berntsson 01 Sävedalens AIK
Melker Tillenius 01 Sävedalens AIK
Alexander Waerme 97 Ullevi FK 1.59,07
Ali Al-Janabi 94 Ullevi FK 1:54
Eric Källman 00 IK Ymer 1.56,73
Daniel Skatt 91 Örgryte IS 1.57.19
Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte IS 2,02,20
Gustav Ölund 94 Örgryte IS 2.06.51
 
M 5000m 51
Stefan Engelbrektsson 72 Alingsås IF 18:13 Heat B
Dan Gustafsson 58 Högsbo AIK 20:30 Heat C
Erik Boethius 00 Kongahälla AIK 16:49 Heat A
Monir Elkhalki 81 IF Kville Heat C
Alexander Zachrisson 84 Lerum Friidrott 20:50 Heat C
Anders Pihl 70 Lerum Friidrott 18:30 Heat B
Björn Elfström 72 Lerum Friidrott 18:52 Heat B
Erik Eklund 99 Lerum Friidrott 17:38 Heat A
Eskil Mattsson 81 Lerum Friidrott 18:30 Heat B
Filip Helmroth 97 Lerum Friidrott 16:21 Heat A
Tomas Strömvall 60 Lerum Friidrott 20:30 Heat C
Johan Pihl 75 Lerum Friidrott 17:25 Heat A
Magnus Magnusson 68 Lerum Friidrott 16:40 Heat A
Medhane Tumzghi 99 Lerum Friidrott 17:50 Heat B
Niklas Rung 72 Lerum Friidrott 18:40 Heat B
Patrik Nilsson 74 Lerum Friidrott 17:20 Heat A
Peter Helmroth 66 Lerum Friidrott 17:23 Heat A
Anders Magnusson 75 Majornas IK 17:50 Heat B
Christopher Tingö 88 Majornas IK 16:30 Heat A
Jon Angelbratt 81 Majornas IK 17:30 Heat A
Adrian Nilsson 69 Solvikingarna 19:00 Heat C
Anders Gezelius 50 Solvikingarna 20:31 Heat C
Bengt Dahlberg 49 Solvikingarna 21:55 Heat C
Bengt-Åke Andersson 63 Solvikingarna 22:47 Heat C
Bertil Johansson 74 Solvikingarna 19:56 Heat C
Daniel Hägerlöf 74 Solvikingarna 18:12 Heat B
Sten Thunberg 60 Solvikingarna 18:23 Heat B
Torsten Olsson 51 Solvikingarna Heat C
Ulf Johansson 59 Solvikingarna 20:26 Heat C
Viktor Ahlqvist 87 Solvikingarna 18:45 Heat B
Johannes Öhlin 73 Solvikingarna 17:25 Heat A
Jon Franzén 79 Solvikingarna 18:00 Heat B
Markus Wikström 74 Solvikingarna 18:00 Heat B
Mikael Bergstedt 69 Solvikingarna Heat C
Olle Leibe Bergstedt 01 Solvikingarna 19:13 Heat C
Sava Iancovici 74 Solvikingarna 16:55 Heat A
Erik Holmner 80 Solvikingarna 16:40 Heat A
Fredrik Persson 78 Solvikingarna 19:00 Heat C
Gunnar Olsson 46 Solvikingarna Heat C
Hilding Nilsson 72 Solvikingarna 19:09 Heat C
Ingemar Svensson 65 Solvikingarna 18:35 Heat B
Joachim Persson 64 Solvikingarna 19:15 Heat C
Goytom Mengstu 01 Sävedalens AIK 18:20 Heat B
Hafiz Ibrahem 96 Sävedalens AIK 15:01 Heat A
Oliver Olsson 94 Uddevalla IS 18:45 Heat B
Andreas Åkesson 90 Örgryte IS 15:29 Heat A
Melcher Sjöman 96 Örgryte IS 17:00 Heat A
Andreas Schöndell 84 IK Stern 18:30 Heat B
Karl Wilenius 85 Lidköpings VSK 15:56 Heat A
Markus Sundberg 84 Lidköpings VSK 17:13 Heat A
Johannes Tussig 76 Umara Sports Club 18:58 Heat B
 
M Höjd 6
Erik Bohman 02 Lerum Friidrott
Herman Olvik 96 Ullevi FK
Kevin Fankl 95 Ullevi FK
Oscar Söderbergh 96 Ullevi FK
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK
Teodor Söderberg 95 Ullevi FK
 
M Stav 6
Erik Hagström 73 IF Kville
Adam Bengtsson 99 Ullevi FK
Rasmus Samuelsson 02 Ullevi FK
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK
William Rydin 00 Ullevi FK
Sten Hagström 03 Örgryte IS
 
M Längd 16
Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK U.T
Marcus Lidman 99 Hälle IF
Karl Teiffel 94 Mölndals AIK
Richard Heikkilä 98 Mölndals AIK
Kevin Fankl 95 Ullevi FK
Moa Karlin 94 Ullevi FK ut
Jens Mattisson 85 Vittsjö GIK
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 6,10
Artur Engström 96 Örgryte IS 7.47
Erik Olsson 89 Örgryte IS 7,04
Jonathan Carbe 90 Örgryte IS
Max Hejdenberg 98 Örgryte IS 6,94
Otto Hammarström 99 Örgryte IS 6,32
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS 6,00
Tobias Larsson 98 Örgryte IS 6,17
Victor Koch 98 Örgryte IS 6,57
 
M Tresteg 6
Axel Jeske Magnusson 99 Sävedalens AIK
Jonathan Persgården 96 Ullevi FK
Markus Lundborg 99 Ullevi FK
Viktor Johansson 97 Ullevi FK
Mathias Ström 87 Örgryte IS 15.21
Victor Koch 98 Örgryte IS 14,15
 
M Diskus 5
Daniel Korhonen 76 IF Kville 35.50
Philip Åman 77 Lerum Friidrott
Gustav Liberg 95 Ullevi FK
Kevin Fankl 95 Ullevi FK
Jonathan Carbe 90 Örgryte IS
 
M Slägga 2
Daniel Korhonen 76 IF Kville 46.50
August Bergstrand 99 Ullevi FK
 
M Spjut 2
Gustav Liljeblad 99 Mölndals AIK 61.64
Jonathan Harley 93 Ullevi FK
 
K 100m 18
Linnea Hjortstam 98 Alingsås IF
Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK
Moa Kilén 01 Göteborgs KIK
Moa Sjödell 99 IK Hakarpspojkarna
Jessica Östlund 93 Hässelby SK 11,76
Cornelia Lindberg 01 Lerum Friidrott
Linnea Pihl 01 Lerum Friidrott
Madeleine Söderlund 99 Lerum Friidrott
Elvira Erixon 96 Mölndals AIK
Emilia Hammarström 96 Mölndals AIK 12,59
Aichen Camara 91 Ullevi FK
Alice Svantesson 97 Ullevi FK
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK
Julia Björkeryd 94 Ullevi FK
Malin Roth 95 Ullevi FK
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK
Della Månsson 99 Örgryte IS 12,90
Judith Wagersten 98 Örgryte IS 12,70
 
K 200m 23
Linnea Hjortstam 98 Alingsås IF
Linn Hertz-Saebbö 00 Göteborgs KIK
Sofie Cedergrund 01 Göteborgs KIK
Jessica Östlund 93 Hässelby SK 24,43
Elin Eriksson 00 IF Kville
Cornelia Lindberg 01 Lerum Friidrott
Linnea Pihl 01 Lerum Friidrott 27.41
Linnéa Tebelius 97 Lerum Friidrott
Stina Pettersson 02 Lerum Friidrott
Elvira Erixon 96 Mölndals AIK 26,74
Ellen Törnqvist 02 Sävedalens AIK
Alice Svantesson 97 Ullevi FK
Denise Eriksson 98 Ullevi FK 24,10
Ebba Svantesson 97 Ullevi FK
Emelie Öberg 97 Ullevi FK
Estelle Montler 91 Ullevi FK 24,67
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK
Malin Roth 95 Ullevi FK 26,5
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK
Mia Stenvall 90 Ullevi FK 27,0
Åsa Söderlund 93 Ullevi FK
Hanna Bergqvist 91 Örgryte IS 26,12
Rebecca Strand 99 Örgryte IS
 
K 400m 15
Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK
Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK
Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK
Ella Darrell 01 Lerum Friidrott
Linnea Pihl 01 Lerum Friidrott 63
Sara Dahlén 00 Lerum Friidrott
Elin Brink 97 Mölndals AIK 58.00
Lovisa Kjellén 02 Mölndals AIK
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI
Gaël de Coninck 01 Sävedalens AIK 57.49
Ebba Svantesson 97 Ullevi FK
Emelie Öberg 97 Ullevi FK
Åsa Söderlund 93 Ullevi FK
Hanna Bergqvist 91 Örgryte IS 58,5
 
K 800m 12
Alice Schiller 98 Alingsås IF
Emma Delin 01 Göteborgs KIK
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK
Stina Pettersson 02 Lerum Friidrott
Lovisa Kjellén 02 Mölndals AIK 2.35.43
Paulina Wikemar 02 Mölndals AIK 2:26.12
Sara Gunnarsson 99 Mölndals AIK
Alexandra Brackmann 97 IF Rigor
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI
Frida Hansson 97 Stenungsunds FI
Elsa Björk 02 Sävedalens AIK 2:30.63
Saga Kullenbäck Balafoutis 91 Ullevi FK 02.25.20
 
K 5000m 21
Eleonor Öström 59 IF Kville
Johanna Anvell 89 Mölndals AIK
Alexandra Brackmann 97 IF Rigor
Bibbi Lind 44 Solvikingarna 24:01
Christina Terner 80 Solvikingarna
Helena Gotte 80 Solvikingarna
Ingela Berrum 63 Solvikingarna 19.52
Jaana Jobe 57 Solvikingarna 22.30
Johanna Andersson 85 Solvikingarna
Katja Leibe Bergstedt 60 Solvikingarna 22:47
Linnea Sjöström 93 Solvikingarna 22:14
Carina Ekengren 87 Sävedalens AIK 19.30
Malin Strand 93 Sävedalens AIK
Karin Nilsson 82 Ullevi FK
Saga Kullenbäck Balafoutis 91 Ullevi FK 20.52.00
Frida Kristiansson 92 Örgryte IS 16.38
Hanna Dickér 92 Örgryte IS
Hanna Michaëlsson 89 Örgryte IS
Jennifer Acklund 95 Örgryte IS 19.40
Johanna Larsson 93 Örgryte IS 19.11.19
Malin Sjöberg 92 Hemlingby LK 18:49
 
K Höjd 5
Emma Söderström 98 Göteborgs KIK
Moa Sjödell 99 IK Hakarpspojkarna
Julia Petersson 98 Ullevi FK
Lina Löfqvist 93 Ullevi FK
Vendela von Corswant 93 Örgryte IS
 
K Stav 9
Ella Darrell 01 Lerum Friidrott
Ellen Sjöstrand 96 Lerum Friidrott
Linnea Pihl 01 Lerum Friidrott 280
Ronja Bökmark 01 Lerum Friidrott
Sandra Skager 77 Lerum Friidrott
Willhelmina Holmertz 02 Sävedalens AIK
Ebba Hager 01 Ullevi FK
Hanna Zachrisson 99 Ullevi FK
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK
 
K Tresteg 18
Sabina Hedhag 92 IF Göta Karlstad
Filippa Söderström 01 Göteborgs KIK
Sanna Sandström 00 Göteborgs KIK
Ronja Bökmark 01 Lerum Friidrott
Izehi Ileso 89 Mölndals AIK 12,68
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI
Ebba Niklasson 03 Sävedalens AIK
Hanna Gille 96 Sävedalens AIK
Fatima Koné 99 Ullevi FK 12,36
Johanna Konseleus 95 Ullevi FK
Lizzie Hager 99 Ullevi FK
Nosimo Sjögren 97 Ullevi FK
Victoria Jacobsson 97 Ullevi FK
Alexandra Schill 00 Örgryte IS
Della Månsson 99 Örgryte IS 11,11
Judith Sjöman 99 Örgryte IS 11.15
Judith Wagersten 98 Örgryte IS 11,35
Sara Skogman 95 Örgryte IS
 
K Diskus 4
Erica Larsson 90 Falkenbergs IK 46,94
Ida Olsson 99 IF Hagen FIK
Molly Broback 01 Sävedalens AIK
Linn Bergstrand 96 Ullevi FK
 
K Slägga 4
Luana Klaric-Lundh 99 Göteborgs KIK
Ida Olsson 99 IF Hagen FIK
Ebba Molinder 00 Mölndals AIK 40.18
Molly Broback 01 Sävedalens AIK
 
K Spjut 2
Louise Liljeblad 97 Mölndals AIK 42.34
Sofie Hammar 95 IF Rigor
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248