Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Ymerspelen
Antal starter / Total entries: 848 Printed: 2017-11-24 02:58
Antal individer / Total persons: 412
 
M 100m 11
Linus Andersson 98 Alingsås IF 11.18
Marius Savin 95 IFK Halmstad
Qirong Huang 99 IFK Halmstad
Richard Berg 92 IFK Halmstad
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK
Linus Ahnbo 93 Mölndals AIK
Tobias Jonsson 96 IK Orient 11,35
Isak Adam 98 Ullevi FK
Pontus Ericstam 98 Ullevi FK
Eric Hallquist 96 Östersunds GIF Friidrott
Casper Spure Pedersen 92 AGF Atletik 11.28
 
M 200m 7
Marius Savin 95 IFK Halmstad
Qirong Huang 99 IFK Halmstad
Pontus Petersson 92 Skillingaryds FK
Isak Adam 98 Ullevi FK
Eric Hallquist 96 Östersunds GIF Friidrott
Casper Spure Pedersen 92 AGF Atletik 22.52
Ludvig Brorsson 00 Falköpings FIK
 
M 400m 1
Pontus Petersson 92 Skillingaryds FK
 
M 800m 5
Kim Holmgren 99 IFK Göteborg
Emil Magnusson 98 Hälle IF 2.03
Robin Sterner 91 Malmö AI 1.58.67
Jonas Holmberg 72 IK Ymer
Daniel Skatt 91 Örgryte IS 1.57.19
 
M 1500m 0
 
M Häck 110m 5
Joel Bengtsson 99 IFK Helsingborg
Max Hrelja 98 Malmö AI
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK
Oliwer Åstrand 92 Örgryte IS
Hannes Kvist Wirdmo 94 Athletics 24Seven SK
 
M Häck 400m 0
 
M Höjd 4
Erik Liberg 93 Ullevi FK
Herman Olvik 96 Ullevi FK
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK
Teodor Söderberg 95 Ullevi FK
 
M Stav 4
Erik Hagström 73 IF Kville 4.20
Adam Bengtsson 99 Ullevi FK
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK
Filip Anell 99 IK Ymer
 
M Längd 9
Per Jonsson 88 Bollnäs FIK
Magnus Pedersén 99 IFK Göteborg
Samuel Andreasson 99 IFK Göteborg
Richard Berg 92 IFK Halmstad
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK
Tobias Jonsson 96 IK Orient 6,97
Pontus Ericstam 98 Ullevi FK
Andreas Carlsson 95 IK Ymer
Nils Eickhoff 97 IK Ymer
 
M Tresteg 6
Magnus Pedersén 99 IFK Göteborg
Samuel Andreasson 99 IFK Göteborg
Jonathan Persgården 96 Ullevi FK
Markus Lundborg 99 Ullevi FK
Eric Hallquist 96 Östersunds GIF Friidrott
Christofer Pool Wiklund 97 Falköpings FIK
 
M Kula 0
 
M Diskus 2
Lars Jarnefjord 88 IF Kville
Ola Roos 71 Mölndals AIK
 
M Slägga 1
Tim Söderqvist 95 Hälle IF
 
M Spjut 1
Kim Holmgren 99 IFK Göteborg
 
P17 100m 12
Aaron Ladestam 00 IFK Göteborg
Erik Pålsson 01 IFK Göteborg
Glody Ngoma 00 IFK Göteborg
Robin Strömberg 00 IFK Göteborg
Samuel Lestander 00 IFK Göteborg
Joel Stål 00 IF Rigor
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Favour Chidison 01 Ullevi FK
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Isak Kristensen 00 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK
 
P17 200m 10
Erik Pålsson 01 IFK Göteborg
Glody Ngoma 00 IFK Göteborg
Robin Strömberg 00 IFK Göteborg
Oskar Palmén 00 Karlskoga FIF
Joel Stål 00 IF Rigor
Isak Kristensen 00 Ullevi FK
Melker Manne 01 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK
Sören Pauli 01 Ullevi FK
 
P17 400m 7
Aaron Ladestam 00 IFK Göteborg
Carl Malmström 00 Kongahälla AIK
William Sander 01 Mölndals AIK 52.98
Johan Sjöström 01 Varbergs GIF
Eric Källman 00 IK Ymer 53,57
Ludvid Ramhult 01 IK Ymer
Gustav Zetterlund 00 KFUM Örebro
 
P17 800m 4
Carl Malmström 00 Kongahälla AIK
Johan Sjöström 01 Varbergs GIF
Eric Källman 00 IK Ymer 1.59,19
Ludvid Ramhult 01 IK Ymer
 
P17 1500m 0
 
P17 Häck 110m 8
Hjalmar Klouman 00 Alingsås IF
Albin Hedén 01 KFUM Arvika
Thomas Jones 01 Kyrkhults SK 15.32
Melker Drackner 01 Lidköpings IS
Anton Andersson 00 Varbergs GIF
Lucas Kristenson 01 Varbergs GIF
Andreas Ehn 01 IK Ymer
Gustav Karlsson 00 Thorengruppen TFC
 
P17 Häck 300m 8
Hjalmar Klouman 00 Alingsås IF
Albin Hedén 01 KFUM Arvika
Melker Drackner 01 Lidköpings IS
William Sander 01 Mölndals AIK
Melker Manne 01 Ullevi FK
Ola Bokesjö 02 Ullevi FK
Anton Andersson 00 Varbergs GIF
Lucas Kristenson 01 Varbergs GIF
 
P17 Höjd 5
Melker Manne 01 Ullevi FK
Sören Pauli 01 Ullevi FK
Andreas Ehn 01 IK Ymer
Isak Hejdenberg 01 Örgryte IS
Oliver Edman-Chrantz 01 Örgryte IS
 
P17 Stav 2
Melvin Wahlström 01 Motala AIF
William Rydin 00 Ullevi FK
 
P17 Längd 9
Samuel Lestander 00 IFK Göteborg
Oskar Palmén 00 Karlskoga FIF
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Favour Chidison 01 Ullevi FK
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Melker Manne 01 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK
Sören Pauli 01 Ullevi FK
Andreas Ehn 01 IK Ymer
 
P17 Tresteg 5
Oskar Palmén 00 Karlskoga FIF
Thomas Jones 01 Kyrkhults SK
Oskar Weidenholm 01 Mölndals AIK
Favour Chidison 01 Ullevi FK
Melker Manne 01 Ullevi FK
 
P17 Kula 2
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Lucas Bolin 01 Ullevi FK
 
P17 Diskus 4
Simon Lanngren 00 Sävedalens AIK
Favour Chidison 01 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK
William Lanndalen 01 IK Ymer
 
P17 Slägga 2
Filip Linnér 00 IFK Göteborg 39,51
William Lanndalen 01 IK Ymer
 
P17 Spjut 3
Philip Robertsson 01 Lidköpings IS
William Lanndalen 01 IK Ymer
Hampus Borgemyr 00 Trollhättan FIK 48,47
 
P15 80m 17
Viktor Palmén 02 Karlskoga FIF
Elliot Feltzing 02 Kongahälla AIK
Amrullah Stanikzai 02 IF Kville
Fredrik Grund 02 IF Kville
Oscar Nilsson 02 Mölndals AIK
Vilmer Elovsson 02 Mölndals AIK
Victor Rothausen 03 IF Rigor
Leo Frid Göransson 02 Sävedalens AIK
Herman Forsberg 02 Ullevi FK
Jimmy Duankhonburi 03 Ullevi FK
Johan Wahlgren 02 Ullevi FK
Ola Bokesjö 02 Ullevi FK
Oliver Glans 03 Ullevi FK
Richie Leong 02 Ullevi FK
Jonas Öjdefors 03 IK Ymer
Kevin Dower 02 IK Ymer
Simon Avramsson 02 IK Ymer
 
P15 300m 14
Elliot Feltzing 02 Kongahälla AIK
Amrullah Stanikzai 02 IF Kville
Carl Erixon 03 Mölndals AIK
Jesper Hermansson 02 Mölndals AIK
Vilmer Elovsson 02 Mölndals AIK
Victor Rothausen 03 IF Rigor
Erik Guander 02 Sävedalens AIK
Jimmy Duankhonburi 03 Ullevi FK
Oliver Glans 03 Ullevi FK
Richie Leong 02 Ullevi FK
Alfred Ramhult 03 IK Ymer
Carl Anderberg 02 IK Ymer
Love Ramhult 03 IK Ymer
Simon Avramsson 02 IK Ymer
 
P15 800m 6
Kevin Bodén 02 Motala AIF
Victor Wahlgren 02 Mölndals AIK 2.17.53
Erik Guander 02 Sävedalens AIK
Noa Escobar Särnbratt 02 Sävedalens AIK
Kevin Dower 02 IK Ymer
Love Ramhult 03 IK Ymer
 
P15 2000m 4
Amrullah Stanikzai 02 IF Kville
Michael Rosenqvist 02 Mölndals AIK
Victor Wahlgren 02 Mölndals AIK 6.32.36
Noa Escobar Särnbratt 02 Sävedalens AIK
 
P15 Häck 80m 7
Marcus Westh 03 Lidköpings IS
Benjamin Berge 03 Motala AIF
Marcus Blixt 02 Mölndals AIK
Vilmer Elovsson 02 Mölndals AIK 11,71
Ola Bokesjö 02 Ullevi FK
Oliver Glans 03 Ullevi FK
Victor Hering 03 Ullevi FK
 
P15 Höjd 1
Victor Kruse 02 IFK Göteborg
 
P15 Stav 4
Peter Svensson 02 IF Rigor
Victor Rothausen 03 IF Rigor
Rasmus Samuelsson 02 Ullevi FK
Sten Hagström 03 Örgryte IS 3.21
 
P15 Längd 16
Victor Kruse 02 IFK Göteborg
Alexander Salmi 02 Herrljunga SK
Viktor Palmén 02 Karlskoga FIF
Hugo Kajsjö 03 Lerum Friidrott
Benjamin Berge 03 Motala AIF
Jesper Hermansson 02 Mölndals AIK
Victor Rothausen 03 IF Rigor
Wille Öhman 03 IF Rigor
Herman Forsberg 02 Ullevi FK
Jimmy Duankhonburi 03 Ullevi FK
Johan Wahlgren 02 Ullevi FK
Ola Bokesjö 02 Ullevi FK
Oliver Glans 03 Ullevi FK
Richie Leong 02 Ullevi FK
Victor Hering 03 Ullevi FK
Jonas Öjdefors 03 IK Ymer
 
P15 Tresteg 5
Marcus Westh 03 Lidköpings IS
Johan Wahlgren 02 Ullevi FK
Oliver Glans 03 Ullevi FK
Victor Hering 03 Ullevi FK
Albin Hagstedt 04 Örgryte IS
 
P15 Kula 3
Victor Kruse 02 IFK Göteborg
Victor Rothausen 03 IF Rigor
Edvin Andersson 02 Varbergs GIF
 
P15 Diskus 6
Fredrik Grund 02 IF Kville
Hugo Kajsjö 03 Lerum Friidrott
Måns Roos 02 Mölndals AIK
Peter Svensson 02 IF Rigor
Wille Öhman 03 IF Rigor
 
P15 Slägga 5
Victor Kruse 02 IFK Göteborg
Amrullah Stanikzai 02 IF Kville
Fredrik Grund 02 IF Kville
Jakob Johansson 04 Varbergs GIF
 
P15 Spjut 5
Marcus Westh 03 Lidköpings IS
Victor Rothausen 03 IF Rigor
Jakob Rahm 02 Sävedalens AIK 35.95
Rasmus Samuelsson 02 Ullevi FK
Edvin Andersson 02 Varbergs GIF
 
P13 60m 8
William Asker 04 IF Kville
Alexander Magnusson 04 Tibro AIK
Johannes Lundqvist 04 Ullevi FK
Philip Karlsson 04 Ullevi FK
Viggo Andersson 04 Ullevi FK
Jakob Johansson 04 Varbergs GIF
Oskar Davidsson 04 Varbergs GIF
Casper Gustavsson 04 IK Ymer
 
P13 200m 8
William Asker 04 IF Kville
Alexander Magnusson 04 Tibro AIK
Johannes Lundqvist 04 Ullevi FK
Viggo Andersson 04 Ullevi FK
Oskar Davidsson 04 Varbergs GIF
Albin Hagstedt 04 Örgryte IS 29,00
Leo Carlsson 04 Ale FK 29.75
Philip Frick 04 Ale FK 27.98
 
P13 600m 6
Lucas Frew 04 Lerum Friidrott
Gustaf Oom 04 IF Rigor
Gustav Thyrman 04 IF Rigor 1:51;94
Simon Sahlström 04 IF Rigor
Albin Hagstedt 04 Örgryte IS 1,50
Philip Frick 04 Ale FK 1.46.06
 
P13 Häck 60m 3
William Asker 04 IF Kville
Casper Bergstrand 04 Stenungsunds FI
Philip Karlsson 04 Ullevi FK
 
P13 Höjd 5
William Asker 04 IF Kville
Gustav Thyrman 04 IF Rigor
Philip Karlsson 04 Ullevi FK
Oskar Davidsson 04 Varbergs GIF
Leo Carlsson 04 Ale FK 1.38
 
P13 Stav 1
Erik Zetterlund 04 KFUM Örebro
 
P13 Längd 9
William Asker 04 IF Kville
Lucas Frew 04 Lerum Friidrott
Gustaf Oom 04 IF Rigor
Gustav Thyrman 04 IF Rigor 4,10
Simon Sahlström 04 IF Rigor
Johannes Lundqvist 04 Ullevi FK
Philip Karlsson 04 Ullevi FK
Viggo Andersson 04 Ullevi FK
Albin Hagstedt 04 Örgryte IS
 
P13 Kula 4
Jakob Johansson 04 Varbergs GIF
Elliot Gustavsson 04 Örgryte IS 8,00
William Kindbom 04 Örgryte IS
Leo Carlsson 04 Ale FK 11.10
 
P13 Spjut 7
William Asker 04 IF Kville
Gustaf Oom 04 IF Rigor
Johannes Lundqvist 04 Ullevi FK
Philip Karlsson 04 Ullevi FK
Viggo Andersson 04 Ullevi FK
William Kindbom 04 Örgryte IS
Leo Carlsson 04 Ale FK 32.62
 
P12 60m 3
Ludvig Holgersson 05 Kongahälla AIK
Marco Sjöberg 05 IK Ymer
Anton Fyhr 05 Örgryte IS
 
P12 200m 3
Ludvig Holgersson 05 Kongahälla AIK
Elias Ramhult 05 IK Ymer
Anton Fyhr 05 Örgryte IS
 
P12 600m 3
Adam Sörqvist 05 Sävedalens AIK
Elias Ramhult 05 IK Ymer
Anton Fyhr 05 Örgryte IS
 
P12 Häck 60m 3
Melker Svanberg 05 IF Kville
Anton Fyhr 05 Örgryte IS
Axel Eenfeldt 05 Bohus IF
 
P12 Höjd 1
Ludvig Holgersson 05 Kongahälla AIK
 
P12 Längd 4
Melker Svanberg 05 IF Kville
Marco Sjöberg 05 IK Ymer
Anton Fyhr 05 Örgryte IS
Axel Eenfeldt 05 Bohus IF
 
P12 Kula 0
 
P12 Spjut 1
Albin Friberg 06 Sävedalens AIK
 
P11 60m 3
Vincent Asker 06 IF Kville
Albin Örnborg 06 IF Rigor 8,88
Isac Johansson 06 IK Ymer
 
P11 600m 2
Filip Jöreteg 06 IK Ymer
Isac Johansson 06 IK Ymer
 
P11 Höjd 1
Albin Örnborg 06 IF Rigor 134
 
P11 Längd 2
Albin Örnborg 06 IF Rigor 450
Filip Jöreteg 06 IK Ymer
 
P11 Kula 2
Vincent Asker 06 IF Kville
Isac Johansson 06 IK Ymer
 
P10 60m 6
Oscar Mattsson 07 Herrljunga SK
Loke Nilsson 07 Kongahälla AIK
Kalle Thyrman 07 IF Rigor
Vilmer Malm 07 IF Rigor
Arvid Einarsson 07 IK Ymer
Noah Gunnarsson 08 IK Ymer
 
P10 600m 4
Oscar Mattsson 07 Herrljunga SK
Kalle Thyrman 07 IF Rigor
Lukas Brinck 08 Ulricehamns FK
Arvid Einarsson 07 IK Ymer
 
P10 Höjd 6
Malcolm Moulare 08 IF Hagen FIK
Oscar Mattsson 07 Herrljunga SK
Loke Nilsson 07 Kongahälla AIK
Vilmer Malm 07 IF Rigor
Arvid Einarsson 07 IK Ymer
Axel Holmberg 07 IK Ymer
 
P10 Längd 7
Oscar Mattsson 07 Herrljunga SK
Filip Jonason 07 Kongahälla AIK
Edwin Åström 07 Mölndals AIK
Edvin Örnborg 08 IF Rigor 356
Lukas Brinck 08 Ulricehamns FK
Arvid Einarsson 07 IK Ymer
Axel Holmberg 07 IK Ymer
 
P10 Kula 2
Filip Jonason 07 Kongahälla AIK
Edwin Åström 07 Mölndals AIK
 
P7 3-kamp 2
Malcolm Moulare 08 IF Hagen FIK
Noah Gunnarsson 08 IK Ymer
 
M40 100m 0
 
M40 200m 0
 
M40 Häck 110m 0
 
M40 Höjd 0
 
M40 Längd 0
 
M40 Kula 0
 
M40 Diskus 2
Per-Ola Åkerman 72 IFK Halmstad
Lennie Helander 75 Örgryte IS
 
M40 Slägga 1
Lennie Helander 75 Örgryte IS
 
M40 Spjut 0
 
M50 100m 0
 
M50 200m 0
 
M50 Häck 110m 0
 
M50 Höjd 0
 
M50 Längd 0
 
M50 Kula 0
 
M50 Diskus 0
 
M50 Slägga 0
 
M50 Spjut 0
 
M60 100m 0
 
M60 200m 0
 
M60 Häck 110m 0
 
M60 Höjd 1
Radim Lichy 54 Alingsås IF 150
 
M60 Längd 0
 
M60 Kula 0
 
M60 Diskus 1
Roger Karlsson 51 Stensjöns IF 33,69
 
M60 Slägga 1
Roger Karlsson 51 Stensjöns IF 24,19
 
M60 Spjut 0
 
M70 100m 1
Tage Isaksson 44 IK Ymer
 
M70 200m 1
Tage Isaksson 44 IK Ymer
 
M70 Häck 110m 1
Björn Oback 44 IFK Tumba
 
M70 Höjd 0
 
M70 Längd 0
 
M70 Kula 0
 
M70 Diskus 1
Harald Henriksson 45 Lekeryd-Svarttorp SK
 
M70 Slägga 1
Harald Henriksson 45 Lekeryd-Svarttorp SK
 
M70 Spjut 0
 
K 100m 3
Jenny Lestander 98 Linköpings GIF
Hanna Zachrisson 99 Ullevi FK
Fredrikke Dam Larsen 91 AGF Atletik 12.61
 
K 200m 3
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI
Emelie Rantzow 98 IK Ymer
Fredrikke Dam Larsen 91 AGF Atletik 25.97
 
K 400m 3
Cornelia Kagg 99 IFK Halmstad
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI
Vilma Snygg 99 IK Ymer
 
K 800m 2
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI
Frida Hansson 97 Stenungsunds FI
 
K 1500m 0
 
K Häck 100m 2
Johanna Carlsson 94 IFK Helsingborg
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS
 
K Häck 400m 7
Gabrielle Wehlander 96 Göteborgs KIK
Cecilia Sandell 95 IFK Helsingborg
Moa Mattisson 98 IFK Helsingborg
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS
Emelie Öberg 97 Ullevi FK
Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF
Marlen Aakre 93 Fredrikstad IF
 
K Höjd 5
Carolin Kobel 92 Brattås CK
Maria Runneberger 99 Sävedalens AIK
Julia Petersson 98 Ullevi FK
Lina Löfqvist 93 Ullevi FK
Wilma Eriksson 99 IK Ymer
 
K Stav 2
Amanda Järnvall 99 Tjalve IF Norrköping
Hanna Zachrisson 99 Ullevi FK
 
K Längd 4
Jenny Lestander 98 Linköpings GIF
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI
Moa Karlin 94 Ullevi FK
Vilma Snygg 99 IK Ymer
 
K Tresteg 7
Emelina Wirebro 99 Motala AIF
Hanna Gille 96 Sävedalens AIK
Fatima Koné 99 Ullevi FK
Johanna Konseleus 95 Ullevi FK
Lizzie Hager 99 Ullevi FK
Nosimo Sjögren 97 Ullevi FK
Victoria Jacobsson 97 Ullevi FK
 
K Kula 2
Maria Nilsson 95 IK Orient 1400
Erica Lantz 94 Athletics 24Seven SK 12,44
 
K Diskus 5
Klara Bladin 96 Hässelby SK
Felicia Thomsson 92 IF Kville
Elvira Nilsson 97 Varbergs GIF
Jennifer Rudberg 98 IK Ymer
Hanna Grönwall 99 Öresund FK
 
K Slägga 3
Luana Klaric Lundh 99 Göteborgs KIK
Ida Olsson 99 IF Hagen FIK
Hanna Grönwall 99 Öresund FK
 
K Spjut 0
 
F17 100m 12
Klara Ekström 00 Alingsås IF
Hilda Ahlström 01 IFK Göteborg
Kajsa Kjellergren 01 IFK Halmstad
Felicia Boqvist 01 Rydö ASK
Fanny Jansson 01 IFK Sunne FK 12.77
Siri Kyller 01 Tibro AIK
Agnes Uddgren 01 IK Ymer
Clara Augustsson 00 IK Ymer
Julia Wennersten 01 IK Ymer
Julia Viiala 00 IK Ymer
Kerstin Nordangård 01 IK Ymer
Signe Hedin 00 IK Ymer
 
F17 200m 9
Klara Ekström 00 Alingsås IF
Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg
Kajsa Kjellergren 01 IFK Halmstad
Felicia Boqvist 01 Rydö ASK
Siri Kyller 01 Tibro AIK
Ide Ileso 00 Ullevi FK
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK
Clara Augustsson 00 IK Ymer
Corinne Wessman 01 IK Ymer
 
F17 400m 5
Felicia Boqvist 01 Rydö ASK
Ella Larssen 01 Ullevi FK
Ide Ileso 00 Ullevi FK
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK
Matilda Wohlin 00 IK Ymer
 
F17 800m 1
Anna Lestander 01 IFK Göteborg
 
F17 1500m 1
Anna Lestander 01 IFK Göteborg
 
F17 Häck 100m 6
Tilde Johansson 01 Falkenbergs IK 14,04
Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg
Helena Cronstedt 01 Malmö AI
Nellie Erlandsson 01 Malmö AI
Julia Wennersten 01 IK Ymer
Kerstin Nordangård 01 IK Ymer
 
F17 Häck 300m 4
Elvira Carlén 01 Lerum Friidrott
Nellie Erlandsson 01 Malmö AI
Ella Larssen 01 Ullevi FK
Lisa Brann-Widén 02 Ullevi FK
 
F17 Höjd 6
Elvira Carlén 01 Lerum Friidrott
Helena Cronstedt 01 Malmö AI
Sofia Andersson 01 Ullevi FK
Agnes Uddgren 01 IK Ymer
Kerstin Nordangård 01 IK Ymer
Sandra Jonsson 01 Örgryte IS
 
F17 Stav 3
Ebba Hager 01 Ullevi FK
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK
Alma Eriksson 01 IK Ymer
 
F17 Längd 8
Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg
Hilda Ahlström 01 IFK Göteborg
Elvira Carlén 01 Lerum Friidrott
Elsa Gertsson 01 Tibro AIK
Matilda Hejdström 00 Tibro AIK
Sofia Andersson 01 Ullevi FK
Clara Augustsson 00 IK Ymer
Signe Hedin 00 IK Ymer
 
F17 Tresteg 3
Ronja Bökmark 01 Lerum Friidrott
Sofia Andersson 01 Ullevi FK
Nike Thanner 01 Örgryte IS
 
F17 Kula 10
Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg
Daniella Persson 00 Hälle IF 13.61
Elvira Carlén 01 Lerum Friidrott
Ronja Bökmark 01 Lerum Friidrott
Helena Cronstedt 01 Malmö AI
Lydia Bolmenäs 02 Tibro AIK
Alma Eriksson 01 IK Ymer
Corinne Wessman 01 IK Ymer
Julia Viiala 00 IK Ymer
Linnéa Helgegren 00 Örgryte IS
 
F17 Diskus 6
Daniella Persson 00 Hälle IF 39.35
Jennifer Quick 00 IFK Lund
Molly Broback 01 Sävedalens AIK
Julia Nilsson 00 Varbergs GIF
Corinne Wessman 01 IK Ymer
Vilma Engbe 00 Öresund FK
 
F17 Slägga 6
Jennifer Quick 00 IFK Lund
Elsa Lindén 00 Mölndals AIK
Molly Broback 01 Sävedalens AIK
Anna Rönner 00 Ullevi FK
Julia Nilsson 00 Varbergs GIF
Vilma Engbe 00 Öresund FK
 
F17 Spjut 4
Stina Jacobson 00 Istrums SK
Tova Holmberg 01 Lidköpings IS
Helena Cronstedt 01 Malmö AI
Corinne Wessman 01 IK Ymer
 
F15 80m 25
Elin Stenhammar 03 Alingsås IF
Elin Pettersson 03 IFK Göteborg 11,04
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK
Ebba Toorell 03 Lerum Friidrott
Lovisa Pettersson 03 Lidköpings IS
Johanna Svensson 03 IF Rigor
Emilie Mathiesen 02 Sävedalens AIK
Astrid Berg 02 Ullevi FK
Cindy Darrell 02 Ullevi FK
Elena Mack 03 Ullevi FK
Elin Hallbjörner 02 Ullevi FK
Lisa Brann-Widén 02 Ullevi FK
Sofia Weiner 03 Ullevi FK
Tilda Holmqvist 03 Ullevi FK
Anna Olsson 03 Varbergs GIF
Ida Bäckman 02 Varbergs GIF
Ida Nilsson 03 Varbergs GIF
Liv Nilsander 03 Varbergs GIF
Tilda Kihlström 03 Varbergs GIF
Cajsa Augustsson 02 IK Ymer
Emma Borovac 03 IK Ymer
Ida Persson 02 IK Ymer
Lina Berg 02 IK Ymer
Melanie Simon 02 IK Ymer
Andrea Frick 02 Ale FK 12.37
 
F15 300m 16
Elin Stenhammar 03 Alingsås IF
Elin Pettersson 03 IFK Göteborg
Ebba Rössberger 02 Göteborgs KIK
Lovisa Kjellén 02 Mölndals AIK
Sonia Fors 02 Sävedalens AIK
Alicia Nesbeth Carlensberg 02 Ullevi FK
Elena Mack 03 Ullevi FK
Elin Hallbjörner 02 Ullevi FK
Sofia Weiner 03 Ullevi FK
Tilda Holmqvist 03 Ullevi FK
Ida Bäckman 02 Varbergs GIF
Liv Nilsander 03 Varbergs GIF
Alva Skjeseth 03 IK Ymer
Emma Jelic 03 IK Ymer
Lina Berg 02 IK Ymer
Andrea Frick 02 Ale FK
 
F15 800m 9
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK
Elina Witrén 03 Mölndals AIK
Lovisa Kjellén 02 Mölndals AIK
Alicia Nesbeth Carlensberg 02 Ullevi FK
Elin Dejke 02 Ullevi FK
Tilda Holmqvist 03 Ullevi FK
Elsa Kaspersson 03 Varbergs GIF
Alva Skjeseth 03 IK Ymer
Linn Malmberg 03 IK Ymer
 
F15 2000m 8
Lova Perman 03 IF Göta Karlstad
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK
Lina Karlsson 02 Lidköpings IS
Frida Palmqvist 03 Mölndals AIK
Lisa Andersson 03 Mölndals AIK
Malin Jonsson 02 Mölndals AIK
Johanna Svensson 03 IF Rigor
Elin Dejke 02 Ullevi FK
 
F15 Häck 80m 7
Kajsa Karila 02 IFK Göteborg
Isabelle Frankenberg 03 Lerum Friidrott
Cindy Darrell 02 Ullevi FK
Tilda Holmqvist 03 Ullevi FK
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK
Maja Nilsson 03 Varbergs GIF
Tilda Kihlström 03 Varbergs GIF
 
F15 Höjd 10
Elin Pettersson 03 IFK Göteborg
Ebba Toorell 03 Lerum Friidrott
Frida Eriksson Jerkhag 03 IF Rigor
Cindy Darrell 02 Ullevi FK
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK
Elsa Kaspersson 03 Varbergs GIF
Maja Nilsson 03 Varbergs GIF
Tilda Kihlström 03 Varbergs GIF
Melanie Simon 02 IK Ymer
Lovisa Agfors 03 Ale FK 1.54
 
F15 Stav 3
Elin Tegnér 03 Lerum Friidrott
Linda Aiff 03 Lerum Friidrott
Emma Jelic 03 IK Ymer
 
F15 Längd 22
Elin Pettersson 03 IFK Göteborg
Lina Lövberg 02 Kongahälla AIK
Ebba Toorell 03 Lerum Friidrott
Elin Tegnér 03 Lerum Friidrott
Lovisa Pettersson 03 Lidköpings IS
Ellen Steinvall 02 Motala AIF
Johanna Svensson 03 IF Rigor
Lydia Bolmenäs 02 Tibro AIK
Astrid Berg 02 Ullevi FK
Cindy Darrell 02 Ullevi FK
Elin Hallbjörner 02 Ullevi FK
Lisa Brann-Widén 02 Ullevi FK
Sofia Weiner 03 Ullevi FK
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK
Anna Olsson 03 Varbergs GIF
Ida Nilsson 03 Varbergs GIF
Maja Nilsson 03 Varbergs GIF
Sofie Oskarsson 03 Varbergs GIF
Tilda Kihlström 03 Varbergs GIF
Cajsa Augustsson 02 IK Ymer
Ida Persson 02 IK Ymer
Sophie Reid 02 IK Ymer
 
F15 Tresteg 4
Isabelle Frankenberg 03 Lerum Friidrott
Johanna Wirebro 02 Motala AIF
Astrid Berg 02 Ullevi FK
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK
 
F15 Kula 2
Lydia Bolmenäs 02 Tibro AIK
Anna Olsson 03 Varbergs GIF
 
F15 Diskus 9
Ebba Toorell 03 Lerum Friidrott
Nora Eriksson 03 Motala AIF
Johanna Svensson 03 IF Rigor
Lydia Bolmenäs 02 Tibro AIK
Ida Nilsson 03 Varbergs GIF
Liv Nilsander 03 Varbergs GIF
Emma Borovac 03 IK Ymer
Jonna Kronander 03 IK Ymer
Sophie Reid 02 IK Ymer
 
F15 Slägga 5
Leah Wahlström 02 Motala AIF
Olivia Asp 02 Mölndals AIK
Lydia Bolmenäs 02 Tibro AIK
Cajsa Augustsson 02 IK Ymer
Jonna Kronander 03 IK Ymer
 
F15 Spjut 7
Ebba Toorell 03 Lerum Friidrott
Johanna Wirebro 02 Motala AIF
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK
Anna Olsson 03 Varbergs GIF
Sofie Oskarsson 03 Varbergs GIF
Emma Borovac 03 IK Ymer
Lovisa Agfors 03 Ale FK
 
F13 60m 23
Emelie Falk 04 Alingsås IF
Sissel Eliasson 04 Alingsås IF 8.22
Ida Kühnel Pappila 04 IF Kville
Ida Thörsman 04 IF Kville
Maja Frölander 04 Lerum Friidrott
Elin Molinder 04 Mölndals AIK
Alma Olsson 04 IF Rigor
Klara Hillman 04 IF Rigor
Tilde Ovesson 04 IF Rigor
Agnes Frimannsson 04 Sävedalens AIK 8.98
Agnes Hallbjörner 04 Ullevi FK
Aicha Koné 04 Ullevi FK
Elin Helamb 04 Ullevi FK
Tua Brann-Widén 04 Ullevi FK
Alma Holmberg 04 IK Ymer
Ebba Sjöberg 04 IK Ymer
Jolina Bärve 04 IK Ymer
Tilda Sjöberg 04 IK Ymer
Alicia Jisbrant 04 Örgryte IS
Matilda Drakenås 04 Örgryte IS
Aaliyana Omar Hussien 04 Lysekil SL
Liv Moum 04 Lysekil SL
Michelle Obita 04 Lysekil SL
 
F13 200m 19
Sissel Eliasson 04 Alingsås IF
Matilda Åkerman 04 IFK Halmstad 29,27
Ida Kühnel Pappila 04 IF Kville
Elsa Wållgren 04 Lerum Friidrott
Sarah Berkling 04 Lerum Friidrott
Elin Molinder 04 Mölndals AIK
Klara Hillman 04 IF Rigor
Sofia Olsson 04 IF Rigor
Tilde Ovesson 04 IF Rigor
Agnes Frimannsson 04 Sävedalens AIK 29.86
Agnes Hallbjörner 04 Ullevi FK
Aicha Koné 04 Ullevi FK
Tua Brann-Widén 04 Ullevi FK
Alicia Jisbrant 04 Örgryte IS
Ebba Francois 04 Örgryte IS 30,5
Matilda Drakenås 04 Örgryte IS 32.00
Ella Eklund 04 Öresund FK
Aaliyana Omar Hussien 04 Lysekil SL
Hanna Lagerkvist 04 Lysekil SL 30,58
 
F13 600m 5
Agnes Frimannsson 04 Sävedalens AIK 1.54.63
Tua Brann-Widén 04 Ullevi FK
Maja Wrångemyr 04 IK Ymer
Alicia Jisbrant 04 Örgryte IS
Ebba Francois 04 Örgryte IS 1,55
 
F13 Häck 60m 7
Elsa Wållgren 04 Lerum Friidrott
Sarah Berkling 04 Lerum Friidrott
Elin Molinder 04 Mölndals AIK
Emilia Åström 04 Mölndals AIK 10,13
Elin Helamb 04 Ullevi FK
Sofia Wallin 04 Varbergs GIF
Matilda Drakenås 04 Örgryte IS
 
F13 Höjd 12
Ida Engelbrektsson 04 Alingsås IF
Ida Thörsman 04 IF Kville
Elsa Wållgren 04 Lerum Friidrott
Alma Olsson 04 IF Rigor
Sofia Olsson 04 IF Rigor
Alma Holmberg 04 IK Ymer
Ella Eklund 04 Öresund FK
Ines Kahrimanovic 04 Öresund FK
Tilde Grönwall 04 Öresund FK
Hanna Lagerkvist 04 Lysekil SL
Liv Moum 04 Lysekil SL
Michelle Obita 04 Lysekil SL
 
F13 Stav 9
Ebba Bremer 04 Brattås CK
Jonna Andersson 04 Brattås CK
Ida Jexe Ek 04 IFK Halmstad
Sarah Berkling 04 Lerum Friidrott
Alma Olsson 04 IF Rigor
Klara Hillman 04 IF Rigor
Sofia Olsson 04 IF Rigor
Hanna Lagerkvist 04 Lysekil SL
Liv Moum 04 Lysekil SL
 
F13 Längd 18
Emelie Falk 04 Alingsås IF
Ida Kühnel Pappila 04 IF Kville
Ida Thörsman 04 IF Kville
Elsa Wållgren 04 Lerum Friidrott
Maja Frölander 04 Lerum Friidrott
Sarah Berkling 04 Lerum Friidrott
Elin Molinder 04 Mölndals AIK
Emilia Åström 04 Mölndals AIK
Tilde Ovesson 04 IF Rigor
Agnes Frimannsson 04 Sävedalens AIK 4.24
Aicha Koné 04 Ullevi FK
Elin Helamb 04 Ullevi FK
Sofia Wallin 04 Varbergs GIF
Alma Holmberg 04 IK Ymer
Amanda Ehn 04 IK Ymer
Ebba Sjöberg 04 IK Ymer
Tilda Sjöberg 04 IK Ymer
Alicia Jisbrant 04 Örgryte IS
 
F13 Kula 13
Matilda Åkerman 04 IFK Halmstad
Elsa Wållgren 04 Lerum Friidrott
Maja Frölander 04 Lerum Friidrott
Sarah Berkling 04 Lerum Friidrott
Emilia Wernerliv 04 Tingbergs AIS
Alma Holmberg 04 IK Ymer
Amanda Ehn 04 IK Ymer
Ebba Sjöberg 04 IK Ymer
Tilda Sjöberg 04 IK Ymer
Ella Eklund 04 Öresund FK
Ines Kahrimanovic 04 Öresund FK
Tilde Grönwall 04 Öresund FK
Hanna Lagerkvist 04 Lysekil SL
 
F13 Spjut 5
Linnea Rönneke 04 Habo Friidrott 04
Ida Thörsman 04 IF Kville
Maja Frölander 04 Lerum Friidrott
Emilia Wernerliv 04 Tingbergs AIS
Amanda Ehn 04 IK Ymer
 
F12 60m 10
Chanel Moulare 05 IF Hagen FIK
Ebba Eklund 05 IF Hagen FIK
Svea Wikstrand 05 IF Hagen FIK
Julia Lövberg 05 Kongahälla AIK
Klara Håkansson 05 IK Orient
Filippa Olander 05 IF Rigor
Jenny Olsson 05 Varbergs GIF
Emilia Skatt 05 IK Ymer
Jolina Nyfeldt 05 IK Ymer
Kellie Tran 05 IK Ymer
 
F12 200m 10
Chanel Moulare 05 IF Hagen FIK
Ebba Eklund 05 IF Hagen FIK
Engla Nilsson 05 Kongahälla AIK
Cornelia Elverstig 05 Lidköpings IS
Klara Håkansson 05 IK Orient
Filippa Olander 05 IF Rigor
Amanda Tran 07 IK Ymer
Jolina Nyfeldt 05 IK Ymer
Kellie Tran 05 IK Ymer
Elna Wester 05 Örgryte IS 30,00
 
F12 600m 3
Paulina Hultberg 05 Alingsås IF
Klara Håkansson 05 IK Orient
Elna Wester 05 Örgryte IS 1,54
 
F12 Häck 60m 4
Linnea Frylestam 05 IFK Halmstad
Filippa Olander 05 IF Rigor
Siri Kaspersson 05 Varbergs GIF
Emilia Skatt 05 IK Ymer
 
F12 Höjd 7
Ebba Eklund 05 IF Hagen FIK
Svea Wikstrand 05 IF Hagen FIK
Engla Nilsson 05 Kongahälla AIK
Filippa Olander 05 IF Rigor
Tilde Svensson 05 IF Rigor
Jojhanna Fäldt 05 IK Ymer
Kellie Tran 05 IK Ymer
 
F12 Längd 13
Paulina Hultberg 05 Alingsås IF
Chanel Moulare 05 IF Hagen FIK
Linnea Frylestam 05 IFK Halmstad
Josefine Jonason 05 Kongahälla AIK
Cornelia Elverstig 05 Lidköpings IS
Klara Håkansson 05 IK Orient
Filippa Olander 05 IF Rigor
Siri Kaspersson 05 Varbergs GIF
Emilia Skatt 05 IK Ymer
Jojhanna Fäldt 05 IK Ymer
Jolina Nyfeldt 05 IK Ymer
Kellie Tran 05 IK Ymer
Elna Wester 05 Örgryte IS 4.10
 
F12 Kula 6
Svea Wikstrand 05 IF Hagen FIK
Filippa Olander 05 IF Rigor
Tilde Svensson 05 IF Rigor
Jenny Olsson 05 Varbergs GIF
Emilia Skatt 05 IK Ymer
Matilda Bloom 05 Örgryte IS
 
F12 Spjut 3
Cornelia Elverstig 05 Lidköpings IS
Siri Kaspersson 05 Varbergs GIF
Edith Andersson 06 IK Ymer
 
F11 60m 9
Julia Asker 06 IF Kville
Julia Kühnel Pappila 06 IF Kville
Sonja Elverstig 06 Lidköpings IS
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Elin Lövenklev 06 Varbergs GIF
Linnea Johansson 06 Varbergs GIF
Edith Einarsson 06 IK Ymer
Nanna Sörén Thorén 06 IK Ymer
Signe Aderstedt 06 IK Ymer
 
F11 600m 7
Elsa Elverstig 06 Lidköpings IS
Hanna Witrén 06 Mölndals AIK
Elsa Bendrik 06 IF Rigor
Jennifer Brinck 06 Ulricehamns FK 2:06
Elsa Tagesson 06 IK Ymer
Nanna Sörén Thorén 06 IK Ymer
Stina Tagesson 06 IK Ymer
 
F11 Höjd 6
Julia Asker 06 IF Kville
Julia Kühnel Pappila 06 IF Kville
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Elin Lövenklev 06 Varbergs GIF
Agnes Aderstedt 06 IK Ymer
Ebba Johansson 06 IK Ymer
 
F11 Längd 11
Elsa Elverstig 06 Lidköpings IS
Klara Elverstig 06 Lidköpings IS
Sonja Elverstig 06 Lidköpings IS
Elsa Bendrik 06 IF Rigor
Jennifer Brinck 06 Ulricehamns FK 3,93
Elin Lövenklev 06 Varbergs GIF
Edith Andersson 06 IK Ymer
Edith Einarsson 06 IK Ymer
Ella Kronander 06 IK Ymer
Nanna Sörén Thorén 06 IK Ymer
Signe Aderstedt 06 IK Ymer
 
F11 Kula 9
Julia Asker 06 IF Kville
Julia Kühnel Pappila 06 IF Kville
Elsa Elverstig 06 Lidköpings IS
Sonja Elverstig 06 Lidköpings IS
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Elin Lövenklev 06 Varbergs GIF
Linnea Johansson 06 Varbergs GIF
Agnes Aderstedt 06 IK Ymer
Ebba Johansson 06 IK Ymer
 
F10 60m 7
Emma Nordahl Vieira 07 Kongahälla AIK
Molly Portillo 07 Kongahälla AIK
Nathalie Magnusson 07 Tibro AIK
Agnes Ramhult 08 IK Ymer
Agnes Stavåsen 07 IK Ymer
Amalia Skjelseth 07 IK Ymer
Amanda Tran 07 IK Ymer
 
F10 600m 6
Molly Portillo 07 Kongahälla AIK
Saga Fredriksson 07 Kongahälla AIK 1.56
Majken Söderlund Larsson 07 Stenungsunds FI 1,49,87
Marika Söderlund Larsson 10 Stenungsunds FI 2,05,92
Agnes Ramhult 08 IK Ymer
Amanda Tran 07 IK Ymer
 
F10 Höjd 4
Vilma Jexe Ek 07 IFK Halmstad
Emma Nordahl Vieira 07 Kongahälla AIK
Molly Portillo 07 Kongahälla AIK
Agnes Stavåsen 07 IK Ymer
 
F10 Längd 7
Emma Nordahl Vieira 07 Kongahälla AIK
Molly Portillo 07 Kongahälla AIK
Saga Fredriksson 07 Kongahälla AIK
Majken Söderlund Larsson 07 Stenungsunds FI 4,10
Agnes Stavåsen 07 IK Ymer
Amalia Skjelseth 07 IK Ymer
Amanda Tran 07 IK Ymer
 
F10 Kula 0
 
F7 3-kamp 3
Tilde Adolfsson 11 IK Sisu
Emilia Kloth 09 Sävedalens AIK
Saga Andersson 08 IK Ymer
 
K40 100m 1
Linda Åkerman 71 IFK Halmstad
 
K40 200m 1
Linda Åkerman 71 IFK Halmstad
 
K40 Häck 100m 0
 
K40 Höjd 0
 
K40 Längd 0
 
K40 Kula 0
 
K40 Diskus 0
 
K40 Slägga 0
 
K40 Spjut 0
 
K50 100m 0
 
K50 200m 0
 
K50 Häck 100m 0
 
K50 Höjd 0
 
K50 Längd 0
 
K50 Kula 1
Britta Bolmenäs 66 Tibro AIK
 
K50 Diskus 0
 
K50 Slägga 0
 
K50 Spjut 0
 
K60 100m 0
 
K60 200m 0
 
K60 Häck 100m 0
 
K60 Höjd 0
 
K60 Längd 0
 
K60 Kula 0
 
K60 Diskus 0
 
K60 Slägga 0
 
K60 Spjut 0
 
K70 100m 1
Ulla  Littenheim 47 Uddevalla IS
 
K70 200m 1
Ulla  Littenheim 47 Uddevalla IS
 
K70 Häck 100m 0
 
K70 Höjd 0
 
K70 Längd 0
 
K70 Kula 0
 
K70 Diskus 0
 
P19 Slägga 1
August Bergstrand 99 Ullevi FK
 
K70 Spjut 0
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248