Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Bauhaus Youth och Ungdomsstafetter
Antal starter / Total entries: 108 Printed: 2017-07-21 16:42
Antal individer / Total persons: 104
 
P19 Diskus 3
Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK 48,52 48,52
Patrik Lindstedt 99 Hässelby SK 49.32 49.32
Wictor Petersson 98 Malmö AI 61.72 57.75
 
P17 100m 14
William Gardell 01 Hellas FK
Ahmed Bahaa 00 Huddinge AIS 11.03
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FIF 11,34 11,34
Bimo Soenarso 01 Malmö AI 11,05 11,14
Sidrak Afework 01 Spårvägens FK
Viktor Thor 00 Strands IF 11,31 11,31
William Thor 00 Strands IF 11,54 11,54
Emil Sandström 00 Söderhamns IF 11.15 11.15
Erik Ahlfont 00 Turebergs FK
Elias Lindahl 01 Täby IS
Vidar Stenqvist 00 Täby IS 11.00
Linus Kapstad 00 Umedalens IF 10.87 10.87
Imran Lernebo 01 AIK Friidrott 11,41 11,41
Marcus Hagerud 01 AIK Friidrott
 
P16 Längd 3
Elias Sahlin 01 Hellas FK 6,54
Sidrak Afework 01 Spårvägens FK
Imran Lernebo 01 AIK Friidrott
 
P15 2000m 4
Julius Mördrup 02 IFK Lidingö 6.17.47 6.17.47
Kevin Bodén 02 Motala AIF 6:16.66
Ville Larsson 02 Sävedalens AIK 6.26
Wilhelm Bergentz 02 Thorengruppen TFC 6,25
 
P14 800m 5
Casper Elliot 03 Huddinge AIS 2:20.97 2.20.97
Vilhelm Werner 03 Hässelby SK
Victor Björk 03 IFK Lidingö 2.10.92
Markus Pihl 03 Täby IS 2.20.12
Aleksi Rajaniemi 03 Lahden Ahkera 2:07.32 2:07.32
 
P13 800m 6
Fabian Olin 04 Hässelby SK
Wilhelm Waldenlind 04 IF Linnéa
Elias Engström 04 Turebergs FK 2:19.61 2:19.61
John Bäck 06 Turebergs FK 2.42
Linus Jansson 04 SLK Oxelösund 2.20.21 2.20.21
Tero Korpi 06 Kenttäurheilijat -58 2.41
 
F19 400m 0
 
F19 Diskus 5
Ida Stenbäck 99 SK Bore 43.51 43.51
Mathilda Eriksson 98 Huddinge AIS 50.22 50.22
Anna Karlsson 98 Motala AIF 50.92 50.92
Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala IF 46.74 46.74
Vanessa Kamga 98 Upsala IF 52.47 52.47
 
F17 Häck 100m 6
My Lindberg 01 Hammarby IF
Izabella Ripsweden 00 Huddinge AIS
Amanda Barasciutti 01 Hässelby SK
Isabel Lindgren 01 Hässelby SK
Lovisa Karlsson 00 Högby IF 14.18 14.37
Amanda Eriksson 00 Spårvägens FK 15.81
 
F16 Längd 7
My Lindberg 01 Hammarby IF
Nathalie Olsson 01 Hammarby IF
Sira Gassama 01 Hammarby IF 5,49 5,42
Siri Lindvall 01 Hammarby IF
Isabel Lindgren 01 Hässelby SK
Lisa Ekenberg 01 Spårvägens FK 4,76 4,76
Elin Träff 01 Åkersberga SK 5,12
 
F15 Stav 9
Alvah Lind 05 Hammarby IF 2.60
Norah Lind 05 Hammarby IF 2.52
Hilma Hindsberg 02 Kvarnsvedens GoIF 3.20 3.20
Filippa Almkvist 03 IFK Lidingö 2.39 2.39
Emma Johansson 02 Stocksäters IF 3,27 3.20
Frida Thornander 02 Upsala IF 3.12 3.12
Kitty Friele Faye 02 Fana IL 3.20 3.20
Synne Marie Engebretsen 02 Fana IL 2.85 2.85
Olivia Härkönen 02 Veitsiluodon Kisaveikot 3.50
 
F14 800m 5
Lovisa Ewerblad 03 Danderyds SK
Frida Hafström 03 Fredrikshofs FI
Josefine Höjer 03 Hässelby SK
Tuva Kjellström 03 Hässelby SK 2.39.04 2.39.04
Victoria Psilander 03 IFK Lidingö 2,24,59 2.24.95
 
F13 800m 9
Amanda Helgesson 04 Hanvikens SK 2.21.11 2.21.11
Alice Lindgren 05 IFK Lidingö
Natalia Sahlman 05 IFK Lidingö
Nike Isaksson 04 IFK Lidingö
Julia Meijer 04 IFK Mora Friidrott 2:27.89 2:27.89
Maud de Coninck 05 Sävedalens AIK 2:32.93
Agnes Hanell 04 IFK Tumba 2.28,00
Evelina Sparf 05 Åkersberga SK
Sini Rajaniemi 04 Lahden Ahkera 2:26.06 2:26.06
 
P/F12 4 x 200m 32
Bromma IF 1 PF 06 Bromma IF
Bromma IF 2 06 Bromma IF
Danderyds SK 1 Danderyds SK
Hammarby 05 1 Hammarby IF
Hammarby IF 1 Lag 1 Hammarby IF
Hammarby IF 2 Lag 2 Hammarby IF
Hammarby IF 2007 2 Hammarby IF
Hammarby IF 3 Lag 3 Hammarby IF
Hammarby IF 4 Lag 4 Hammarby IF
Hammarby IF 5 Lag 5 Hammarby IF
Hammarby IF 6 Lag 6 Hammarby IF
Hanvikens SK 1 Hanvikens SK
Hanvikens SK 2 Hanvikens SK
Hanvikens SK 3 Hanvikens SK
Hanvikens SK 4 Hanvikens SK
Hanvikens SK 5 Hanvikens SK
Hanvikens SK 6 Hanvikens SK
Huddinge AIS -05 lag 1 Huddinge AIS
Huddinge AIS -05 lag 2 Huddinge AIS
Hässelby SK 1 Hässelby SK
IFK Lidingö 1 IFK Lidingö
IFK Lidingö 1 06 2 IFK Lidingö
IFK Lidingö 2 IFK Lidingö
IFK Lidingö 3 IFK Lidingö
IFK Lidingö 4 IFK Lidingö
Lidingö, IFK 1 06 3 IFK Lidingö
IF Linnéa 1 IF Linnéa
IF Linnéa 2 IF Linnéa
Turebergs FK 1 Turebergs FK
Turebergs FK 2 Turebergs FK
Turebergs FK 3 Turebergs FK
Turebergs FK 4 Turebergs FK
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248