Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in

Invitational events and late entries -Please contact johan.engberg@ifgota.se
Anmälda Karlstad GP
Antal starter / Total entries: 394 Printed: 2017-11-24 03:00
Antal individer / Total persons: 352
 
Men 100m 27
Linus Andersson 98 SWE Alingsås IF 11.18
Henrik Larsson 99 SWE IF Göta Karlstad 10.51 10.55
Amadou Sussoho 95 SWE Hammarby IF 10.79 10.79
Douglas Hellbratt 95 SWE Hammarby IF 10,58 10,58
Jacob Ewertzh 95 SWE Hammarby IF 10,60 10,94
KidusYohannes Getahun 98 SWE Hammarby IF 11,14 11,14
Markus Ögren 98 SWE Hammarby IF 11.11
Rodi Kay 98 SWE Hammarby IF
Adam Elhendy Gunnarsson 00 SWE Karlskoga FIF 11.22 11.22
Dennis Leal 94 SWE Spårvägens FK 10,37 10,37
Nil de Oliveira 86 SWE Spårvägens FK 10,26 10,61
Yamfu Arhin 89 SWE Spårvägens FK 11.46
Mohammed Muhsin 97 SWE Tjalve IF Norrköping 11.11 11.11
Patrik Andersson 91 SWE Ullevi FK 10.36 10.48
Alexander Andreasson 99 SWE Örgryte IS 10.89
Charles Mårelid 99 SWE Örgryte IS 10.98
Max Hejdenberg 98 SWE Örgryte IS 11.36
Otto Hammarström 99 SWE Örgryte IS 11.67
Samuel Wiik 98 SWE Örgryte IS 11.36
Tobias Carlryd 00 SWE Örgryte IS 11.76
Victor Koch 98 SWE Örgryte IS 11.16
Viggo Hahnsson 99 SWE Örgryte IS 11.70
Eric Avila 90 USA USA 10.31 10.66
Maximilian Ruth 94 GER Tyskland 10.37 10.37
Ahmed Ali 93 SUD Sudan 10.23 10.45
Eric Larsson 93 SWE Thorengruppen TFC 10,94 10,94
Odain Rose 92 SWE Thorengruppen TFC 10.30 10.37
 
Men 200m 29
Linus Andersson 98 SWE Alingsås IF 22.32
Henrik Larsson 99 SWE IF Göta Karlstad 21.24 21.24
Amadou Sussoho 95 SWE Hammarby IF 21.68 22.05
Douglas Hellbratt 95 SWE Hammarby IF 21,50 21,50
Jacob Ewertzh 95 SWE Hammarby IF 21,28
KidusYohannes Getahun 98 SWE Hammarby IF
Markus Ögren 98 SWE Hammarby IF 22.39
Rodi Kay 98 SWE Hammarby IF
Johan Wissman 82 SWE Hässelby SK 20.30 21.70
Adam Elhendy Gunnarsson 00 SWE Karlskoga FIF 22.34 22.34
Jacob Helsing 00 SWE IK Orient 23.99 23.99
Dennis Leal 94 SWE Spårvägens FK 21,23 21,23
Nil de Oliveira 86 SWE Spårvägens FK 20,53 21,51
Adam Denguir 94 SWE Ullevi FK 21,67
Anton Bengtsson 99 SWE Ullevi FK 22.06
Dennis Forsman 95 SWE Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 SWE Ullevi FK 21,34
Martin Astner 93 SWE Ullevi FK
Oskar Greilert 95 SWE Ullevi FK 22.12
Alexander Andreasson 99 SWE Örgryte IS 22.10
Charles Mårelid 99 SWE Örgryte IS 22.68
Max Hejdenberg 98 SWE Örgryte IS 23.08
Otto Hammarström 99 SWE Örgryte IS 24.00
Samuel Wiik 98 SWE Örgryte IS 22.40
Tobias Carlryd 00 SWE Örgryte IS 24.70
Victor Koch 98 SWE Örgryte IS 22.18
Eric Avila 90 USA USA 21.59 21.77
Ahmed Ali 93 SUD Sudan 20.16 20.66
Eric Larsson 93 SWE Thorengruppen TFC 21,89 22,11
 
Men 800m 109
Nils Jonsson 00 SWE Danderyds SK 2.00,99 2.03,49
Berhe Kidane 99 SWE Eskilstuna FI 1:54.13 1:54.13
Yassin Hussein 98 SWE Eskilstuna FI 2.00,24
Erik Martinsson 96 SWE Gefle IF 1:48.52 1:48.52 PACE D, G, J
Nahom Hailu 01 SWE IF Göta Karlstad 2:08.80 2:08.80
Olle Wahlström 99 SWE IF Göta Karlstad 2:03.08 2:03.08
Abdullahi Adan 98 SWE Hammarby IF 1.58,40 1.58,40
Bienvenue Musore 90 SWE Hammarby IF 1,53,56
Felix Davidsson-Berndtsson 96 SWE Hammarby IF 2.09,75 2.09,75
Fredrik Orrsveden 95 SWE Hammarby IF 1.55,72 1.58,97
Henry Jacobson 99 SWE Hammarby IF 2.01,60 2.01,60
Martin Jacobson 97 SWE Hammarby IF 2.01.57 2.01.57
Samiel Berhe 98 SWE Hammarby IF 2,01,93 2,01,93
Mattias Ohlsson 94 SWE Heleneholms IF 1:50.29 1:50.29
Anton Ledell 99 SWE Huddinge AIS 1:59.55
Christopher Halldén 94 SWE Huddinge AIS 1:54.66
Daniel Tegbrant 00 SWE Huddinge AIS 1:58.55
Iyuel Ayele 99 SWE Huddinge AIS 1:53.94
Jonathan Bergdahl 99 SWE Huddinge AIS 1:57.61
Marcus Häggh 98 SWE Huddinge AIS 2:04
Markus Asplund 00 SWE Huddinge AIS 2:04
Benjamin Åberg 95 SWE Hälle IF 1:55.45
Albin Johansson 81 SWE Hässelby SK PACE L
Anton Persson 96 SWE Hässelby SK 1:52.24 1:52.24
Edom Abreham 95 SWE Hässelby SK 1:51.62 1:51.62
Gustav Bivstedt 96 SWE Hässelby SK 1:51.51 1:51.51
Joel Durén 94 SWE Hässelby SK PACE I, K
Rickard Gunnarsson 91 SWE Hässelby SK 1:47.20
Andreas Davidsson 95 SWE Högby IF 1:58.09 1:58.09
Erik Karlsson 98 SWE Högby IF 2:02.92 2:06.36
Carl Malmström 00 SWE Kongahälla AIK 2:05.66 2:05.66
Axel Alness Borg 98 SWE IFK Lidingö 1.59
Mohammed Loukili 96 SWE IFK Lidingö 1.55.87 1.55.87
Olof Silvander 99 SWE IFK Lidingö 1:59.07 1:59.07
Anders Rydell 78 SWE Malmö AI 2:08.71
Dennis Forsgren 93 SWE Malmö AI 1:59.52
Emil Tostrup 95 SWE Malmö AI 1:56.96
Jesper Bokefors 94 SWE Malmö AI 1:56.71
Warsame Doley 98 SWE Malmö AI 1.50.79 1.51.78
Filip Wadman 97 SWE Mölndals AIK 1:56.07 1:56.07
Johan Lamm 98 SWE Mölndals AIK 1:55.45
Josef Wallenlind 01 SWE Mölndals AIK 1:55.22 1:55.22
Marcus Bredberg 98 SWE Mölndals AIK 2.01,75
Simon Wallenlind 97 SWE Mölndals AIK 1:52.43
Estifanos Faid 92 SWE Spårvägens FK 1:53.47 1:53.47
Johan Walldén 87 SWE Spårvägens FK 1.48.59
Kalle Berglund 96 SWE Spårvägens FK 1:46.85 1:47.62i
Olof Nordling 97 SWE Spårvägens FK 2.05.32
Rasmus Ahlgren 99 SWE Spårvägens FK 2.03.93 2.03.93
Wille Levay 96 SWE Spårvägens FK 1:49.70
Michael Welday 99 SWE Stocksäters IF 1.59,56 1.59,56
Andreas Kramer 97 SWE Sävedalens AIK 1:46.93 1:46.93
Desmond Manu 92 SWE Sävedalens AIK PACE H
Erik Guander 02 SWE Sävedalens AIK 2:04.93 2:04.93
Markus Engsner 01 SWE Sävedalens AIK 2.05
Arvid Berglund 91 SWE Tranås AIF 1:57.03 1:59.89
Joakim Andersson 92 SWE IFK Trelleborg 1:49.73 1:49.98
Adam Westermark 98 SWE Turebergs FK
Anton Asplund 90 SWE Turebergs FK 1:48.12 1:54.04
Dennis Wikström-Roos 93 SWE Turebergs FK
Edvin Hagberg 99 SWE Turebergs FK 1.53,54 1.53,54
Erik Rosqvist 98 SWE Turebergs FK 1:54.48
Joel Norling 98 SWE Turebergs FK 1.53.77 1.53.77
Johan Eriksson 88 SWE Turebergs FK 1:50.20 1:51.25
Abdirahman Ali 00 SWE Ullevi FK 2.06,3
Ali Al-Janabi 94 SWE Ullevi FK 1:49
Anton Bengtsson 99 SWE Ullevi FK PACE F
Hampus Börjesson 94 SWE Ullevi FK 1:54.40
Martin Astner 93 SWE Ullevi FK PACE E
Mathias Söder 99 SWE Ullevi FK 1:56.94
Oskar Greilert 95 SWE Ullevi FK PACE C
Axel Djurberg 99 SWE Upsala IF
Björn Seifert 96 SWE Upsala IF 1.51,45
Eric Källman 00 SWE IK Ymer 1.56,73 1.56,73
Daniel Ekström 98 SWE Ärla IF 2.04 2.04
Robin Johansson 94 SWE Ärla IF 1.57 1.57
Alexander Larsson 00 SWE KFUM Örebro 1:59.86
Jack Karlsson 99 SWE KFUM Örebro 1:59.85 1:59.85
Melker Forsberg 01 SWE KFUM Örebro 2:08.36
William Wickholm 98 SWE KFUM Örebro 1:59.24 1:59.24
Daniel Skatt 91 SWE Örgryte IS 1:57:30 1:59:20
Felix Larsen Nilsson 00 SWE Örgryte IS 1.59.97
Gustav Ölund 94 SWE Örgryte IS 2:04:00 2:04:00
Christoffer Boll 92 DEN Köbenhavns IF 1.53.94
Søren Brasen 84 DEN Köbenhavns IF 1.58.08 1.58.08
Andrew Osagie 88 GBR Storbritannien 1:43.77 1:45.73
Bjartmar Örnuson 88 ISL Island 1:51.97 1:55.64
Svein Erik Strand Tønnesen 87 NOR BUL 1.59 1.59
Kristoffer Janson Grindedal 89 NOR IL Gular 1.52.63 1.54.17
Kristoffer Janson Grindedal 89 NOR IL Gular 1:54
Johannes Alne 75 NOR Haugesund IL 1.54.95 1.59.96
Leonard Johan Nesheim 95 NOR Haugesund IL 1,56,83 1,56,83
Kristian Nedregård 74 NOR Norge 1:53.23
Abdirahim Abdullahi Dahir 94 NOR IK Tjalve 1:57.44 1:58.55
Abdullahi Hassan Ali 94 NOR IK Tjalve 1,57,44 1,58,55
Andreas Roth 93 NOR Ull/Kisa IL 1:47.10 1:48.67
Johan Sebastian S. Evensen 96 NOR Ull/Kisa IL 1.58.88 1.59.60
Jonas Krossöy 95 NOR Ull/Kisa IL 1.59.99
Sondre Opaker Öines 98 NOR Ull/Kisa IL 2.06.18 2.06.18
Thomas Roth 91 NOR Ull/Kisa IL 1:46.15
Harun Abda 90 USA USA PACE A 1:46.64 PACE A
Leo Manzano 83 USA USA 1:44.56 1:48.45
Balázs Vindics 94 HUN Ungern PACE B 1:48.15 PACE B
Ryhardt Van Rensburg 92 RSA Sydafrika 1:45.33 1:45.73
Magnar Lundberg 97 NOR Ranheim IL 1.55.3 1.57.2
David Canmo 01 SWE Trollhättan FIK 2.00,22 2.00,22
Erik Jälknäs 00 SWE Trollhättan FIK 1.58,04 1.58,04
Ådne Andersen 94 NOR Dimna IL 1:52.11 1:52.11
Gustav Gahne 01 SWE AIK Friidrott 1.57,50 1.57,50
 
Men 3000m 63
Merih Hagos 98 SWE Eskilstuna FI
Abdelfath Yassin 95 SWE Gefle IF
David Kjellén 95 SWE IF Göta Karlstad 9:27.66 9:27.66
Hamid Qambari 95 SWE Hammarby IF 9.27,74
Kalle Brunnstedt 95 SWE Hammarby IF 9.40
Ebba Tulu Chala 96 SWE Huddinge AIS
Merhawi Seyfu 00 SWE Hälle IF 9.11.97 9.11.97
Samuel Fitsumbrhan 99 SWE Hälle IF 8.45.00
Anton Axelsson 01 SWE Hässelby SK
Elmar Engholm 92 SWE Hässelby SK
Erik Djurberg 97 SWE Hässelby SK
Joel Durén 94 SWE Hässelby SK PACE C
Anton Rehn 92 SWE Högby IF 8.41,71 8.41,71
Anders Soovik 76 SWE Kongahälla AIK 8.45 9.05
Ludvig Johansson 98 SWE IFK Lidingö 9:10
Ali Laaroubi 94 SWE Malmö AI
Henrik Petersson 93 SWE Malmö AI
Alexander Nilsson 95 SWE Mölndals AIK 8.20
Dejen Neguse 99 SWE Mölndals AIK 9.20
Gabriel Steffensen 96 SWE Mölndals AIK PACE B
Mekonn Kulua 98 SWE Mölndals AIK 9.10
Martin Lundqvist 90 SWE IK Sisu 8,38.05
Archie Casteel 96 SWE Spårvägens FK 8.35.63 8.36.61
Daniel Gleimar 92 SWE Spårvägens FK 8.38.03
Gustaf Nordling 97 SWE Spårvägens FK 8.47.39
John Foitzik 91 SWE Spårvägens FK
Mohammad Reza 92 SWE Spårvägens FK
Oliver Löfqvist 98 SWE Spårvägens FK 8.29.42 8.29.42
Olle Walleräng 85 SWE Spårvägens FK 7:53
Rasmus Bengtsson 95 SWE Spårvägens FK
Wille Levay 96 SWE Spårvägens FK 8:05.69
Mikael Andersson 00 SWE Säffle FIK 9:58.92
Alexander Bucht 01 SWE Sävedalens AIK 9.03
Hafiz Ibrahem 96 SWE Sävedalens AIK 8.37
Jonatan Fridolfsson 92 SWE Sävedalens AIK 8:17.17 8:17.17
Ludvig Danielson 95 SWE Tjalve IF Norrköping 8.36 8.36
Rickard Emilsson 89 SWE Tjalve IF Norrköping 8,45.66
Amanuel Gergis 96 SWE Turebergs FK
Daniel Lundgren 85 SWE Turebergs FK
Abduwahab Abdule Abdule 96 SWE Ullevi FK 8.48,16
Hussein Ibrahim 98 SWE Ullevi FK 8.28,79
Joel Zachrisson 94 SWE Ullevi FK 8.22,88
Karar Kameal 95 SWE Ullevi FK 9.10
Suldan Hassan 98 SWE Ullevi FK 8:06.64
Fredrik Johansson 86 SWE IFK Växjö 8:10.81
Linus Näslund 00 SWE Ärla IF 9.00,16
Jakob Ranglin Grissler 95 SWE Örgryte IS 8.43.30
Mahamuud Ahmed 98 SWE Örgryte IS 8:46
Bjørnar Sandnes Lillefosse 92 NOR IL Gular 8.04.15 8.04.15
Marius Vedvik 92 NOR IL Gular 7:58.90 7:58.90
Per Svela 92 NOR IL Gular 7:54.66 7:54.66
Jonas Lurås Hammer 91 NOR Lörenskog FIL 8:25
Sigurd Ruud Skjeseth 96 NOR FIK Orion 8:06.14 8:13.59
Tom Erling Kårbø 89 NOR Stord IL 8:06.82 8:07.23
Abdullahi Hassan Ali 94 NOR IK Tjalve
Ulrik Hovig 90 NOR SK Vidar
Theo Hunt 88 CAN Kanada 8:23.52 8:23.52
Benjamin Kovács 95 HUN Ungern 8:07.25 8:07.25
Jerry Motsau 90 RSA Sydafrika 8:02 8:03
Sibusiso Madikizela 89 RSA Sydafrika 8.22
Carl Jälknäs 00 SWE Trollhättan FIK 9.31,87 9.31,87
Ole Leirvik 72 NOR Namdal LK
Erik Lomås 93 NOR Salangen IF 8:23.57 8:23.57
 
Men 400m Hurdles (inv.) 5
Isak Andersson 96 SWE Upsala IF 50.05 50.05
Hampus Widlund 93 SWE IFK Växjö 51.75 52.37
Jonathan Carbe 90 SWE Örgryte IS 51.69 52.87
Joachim Sandberg 95 NOR Norge 51.09 51.09
Luke Campbell 94 GER Tyskland 49.40 49.40
 
Men High Jump 5
Henrik Thoms 96 SWE IF Göta Karlstad 2.09 2.02
Markus Asplund 98 SWE IF Göta Karlstad
Simon Throgen 97 SWE IF Göta Karlstad 1.93 1.93
Jakob Thorvaldsson 88 SWE IFK Lidingö 220 205
Fabian Delryd 96 SWE Täby IS 2.22 2.22
 
Men Long Jump A (inv). 5
Simon Karlén 94 SWE IF Göta Karlstad 7.47
Michel Tornéus 86 SWE Hammarby IF 8.44 8.30
Andreas Otterling 86 SWE IFK Lidingö 8.06 7.88
Thobias Nilsson Montler 96 SWE Malmö AI 8.04 8.04
Feron Sayers 94 GBR Storbritannien 7.89 7.89
 
Men Long Jump B (inv.) 6
Johan Taléus 94 SWE Eskilstuna FI 7.65 7.16
Victor Pettersson 97 SWE IF Göta Karlstad 6.69 6.63
Adam Chiguer 91 SWE Spårvägens FK 7.78 7.38
Benjamin Gabrielsen 95 DEN Danmark 7.76 7.62
Ingar Kiplesund 96 NOR Norge 7.76 7.74
Buba Darboe 94 GAM Gambia 7.44 7.44
 
Men Discus Throw (inv.) 7
Jakob Gardenkrans 97 SWE Malmö AI 57.96 57.96
Daniel Ståhl 92 SWE Spårvägens FK 71.29 71.29
Niklas Arrhenius 82 SWE Spårvägens FK 66.22 65.72
Simon Pettersson 94 SWE Upsala IF 64.88 64.88
Sven Martin Skagestad 95 NOR Norge 65.20 63.97
David Wrobel 91 GER Tyskland 64.66 64.66
Bartłomiej Stój 96 POL Polen 64.64 61.38
 
Men Hammer Throw (inv.) 2
Oscar Vestlund 93 SWE IF Göta Karlstad 72.42 72.42
Mattias Lindberg 90 SWE Skellefteå AIK 69.19 67.11
 
Men Javelin Throw (inv.) 6
Rasmus Eriksson 98 SWE Kils AIK 67.86 67.86
Gabriel Wallin 81 SWE Södertälje IF 83.23 82.01
Sebastian Thörngren 93 SWE IFK Växjö 72.08 70.50
Bernhard Seifert 93 GER Tyskland 84.62 84.62
Lars Hamann 89 GER Tyskland 86.71 86.71
Jiannis Smalios 87 SWE Thorengruppen TFC 81.89 79.60
 
Women 100m 18
Claudia Payton 98 SWE IF Göta Karlstad 11.95 11.95
Klara Hallgren 99 SWE IF Göta Karlstad
Maryann Andréasson 92 SWE IF Göta Karlstad 12.24 12.71
Amanda Hansson 99 SWE Hässelby SK 11.87 11.89
Caroline Larsson 93 SWE Hässelby SK
Hanna Holmberg 99 SWE IK Orient 12,89
Gladys Bamane 89 SWE Spårvägens FK 11,65 11,95
Emilia Kjellberg 96 SWE IFK Sunne FK
Alice Svantesson 97 SWE Ullevi FK
Johanna Holmén Svensson 95 SWE Ullevi FK
Malin Roth 95 SWE Ullevi FK
Matilda Hellqvist 93 SWE Ullevi FK 11.77 11.77
Virva Rylander 00 SWE Västerås FK 12,48 12,48
Carolina Söderbom 99 SWE Ärla IF 12,51
Alexandra Schill 00 SWE Örgryte IS
Judith Wagersten 98 SWE Örgryte IS 12.70
Agathe Holtan Wathne 94 NOR Norge 12.05 12.08
Astrid Cederkvist 94 NOR Norge 11.71 11.84
 
Women 200m 24
Ida Hansen 93 SWE IF Göta Karlstad 24.27 25.42
Victoria Sandsjoe 98 SWE IF Göta Karlstad
Marion Sackey Mensah 98 SWE Huddinge AIS 25,50 25,50
Sara Hermansson 99 SWE Huddinge AIS 25,42 25,42
Sarah Karlsson 01 SWE Huddinge AIS 25.13 25.13
Amanda Hansson 99 SWE Hässelby SK 24.54 24.54
Jessica Östlund 93 SWE Hässelby SK 24,11 24,11
Lisa Duffy 93 SWE Hässelby SK
Sofia Johnsson 94 SWE Hässelby SK
Jonna Lindéen 96 SWE Kalmar SK 25.48 25.48
Irene Ekelund 97 SWE Malmö AI 22.92 24.52
Hanna Holmberg 99 SWE IK Orient 26,70
Gladys Bamane 89 SWE Spårvägens FK 24,10 24,51
Tilde Tofft 00 SWE Spårvägens FK 26,90 26,90
Sara Rönnby 93 SWE Tjalve IF Norrköping 25.66 25.66
Alice Svantesson 97 SWE Ullevi FK
Ebba Svantesson 97 SWE Ullevi FK
Johanna Holmén Svensson 95 SWE Ullevi FK
Malin Roth 95 SWE Ullevi FK 26,00
Matilda Hellqvist 93 SWE Ullevi FK 23.82 23.92
Amie Jammeh 99 SWE Upsala IF 25,05w 25,05w
Virva Rylander 00 SWE Västerås FK 25,41 25,54
Judith Wagersten 98 SWE Örgryte IS 26.70
Astrid Cederkvist 94 NOR Norge 23.90 24.31
 
Women 800m 37
Lova Perman 03 SWE IF Göta Karlstad 2:22.65 2:22.65
Lovisa Ellström 00 SWE IF Göta Karlstad 2:20.06 2:23.25
Olivia Weslien 97 SWE IF Göta Karlstad 2:14.12 2:14.12
Madeleine Björlin-Delmar 96 SWE IFK Göteborg 2:08.33
Caroline Högardh 92 SWE IFK Halmstad 2.09,60
Sara Ericsson 95 SWE Heleneholms IF 2.10,13 2.10,13
Hanna Bergström 97 SWE Huddinge AIS 2:18.98
Linn Nilsson 90 SWE Hälle IF 2:06.37 2:11.36
Astrid Rosvall 97 SWE Hässelby SK
Emma Gustafsson 97 SWE Hässelby SK
Emma Jansson 91 SWE Hässelby SK 2,13 2,18
Filippa Hörnberg 00 SWE Hässelby SK
Therese Jansson 86 SWE Ludvika FFI 2.16.45 2.16.45
Alexandra Everett 96 SWE Malmö AI 2:13.11
Patricia Striner 97 SWE Malmö AI 2:08.97
Elin Brink 97 SWE Mölndals AIK 2:11.37 2:11.37
Emma Magnusson 99 SWE Mölndals AIK 2,25
Amanda Ekblad 98 SWE Oskarshamns SK 2.22.49 2.22.49
Elina Johansson 89 SWE Spårvägens FK 2.09.28 2.09.62
Linn Söderholm 96 SWE Sävedalens AIK 2.07.58 2.07.58
Sara Rönnby 93 SWE Tjalve IF Norrköping PACE B
Isabella Andersson 97 SWE Turebergs FK 2:04.12 2:04.12
Frida Wallström 95 SWE IFK Umeå 2:15.88 2:15.88
Helena Slitberg 87 SWE Upsala IF 2.12.23 2.12.23
Ida Ekroth 96 SWE Upsala IF 2:16.92 2:16.92
Nathalie Richter 00 DEN Aalborg Atletik 2:10.55
Louise Jörgensen 91 DEN Köbenhavns IF 2.10.44 2.10.44
Dagmar Fæster Olsen 94 DEN Sparta Atletik 2.07.65 2.09.66
Lotte Van Schaik 02 NED Holland 2:18.75 2:18.75
Ingrid Halvorsen Folvik 97 NOR IL Gular 2.09.18 2.09.18
Lena Indrebø 92 NOR IL Gular 2:11
Kristine Alne 02 NOR Haugesund IL 2.26 2.27
Emma Kirkeberg Mørk 02 NOR IF Hellas 2.14.15 2.14.15
Vilde Svortevik 94 NOR IK Tjalve
Pia Bålsrud 95 NOR Ull/Kisa IL 2.14.32
Devan Wiebe 93 CAN Kanada 2:03.21 2:06.77
Elin Axelsson 94 SWE Trollhättan FIK PACE C
 
Women 3000m Steeplechase 7
Frida Kristiansson 92 SWE Örgryte IS 10:14.21 10:14.21
Maria Larsson 94 SWE Örgryte IS 9:39.96 9:39.96
Silje Fjørtoft 87 NOR Ull/Kisa IL 9:37.97
Collier Lawrence 86 USA USA 9:50.47 9:51.13
Emily Myers 94 USA USA 10:00.32 10:00.32
Mel Lawrence 89 USA USA 9:36.35 9:36.65
Nataliya Strebkova 95 UKR Ukraina PACE 9:44.57 PACE
 
Women 100m Hurdles 7
Caroline Tegel 90 SWE IF Göta Karlstad 13.74 14.32
Emma Tuvesson 91 SWE Hammarby IF 13.38 13.97
Amanda Hansson 99 SWE Hässelby SK 13.42 13.42
Estelle Montler 91 SWE Ullevi FK 14,25
Mari Klaup 90 SWE Ullevi FK 13.84 13.95
Jessica Hunter 96 GBR Storbritannien 13.42 13.42
Agathe Holtan Wathne 94 NOR Norge 13.53 13.53
 
Women High Jump (inv.) 6
Evelina Erlandsson 94 SWE IF Göta Karlstad 1.78 1.73
Sofie Skoog 90 SWE IF Göta Karlstad 1.94 1.94
Ellen Björklund 90 SWE IFK Lund 1.82 1.80
Erika Kinsey 88 SWE Trångsvikens IF 1.97 1.94
Nikki Manson 94 GBR Storbritannien 1.85 1.85
Jossie Graumann 94 GER Tyskland 1.92 1.92
 
Women Pole Vault (inv.) 5
Angelica Bengtsson 93 SWE Hässelby SK 4.70 4.65
Elin Olsson 93 SWE Kvarnsvedens GoIF 4.05 4.05
Lene Retzius 96 NOR Norge 4.32 4.30
Kamila Przybyla 96 POL Polen 4.40 4.40
Wiktoria Wojewódzka 97 POL Polen 4.10 4.10
 
Women Long Jump A (inv.) 5
Kaiza Karlén 98 SWE KFUM Arvika 6.37 6.37
Emilia Kjellberg 96 SWE IFK Sunne FK 6.24 6.24
Khaddi Sagnia 94 SWE Ullevi FK 6.78 6.72
Malin Marmbrandt 85 SWE Västerås FK 6.52 6.52
Rebecca Chapman 92 GBR Storbritannien 6.54 6.54
 
Women Long Jump B (inv.) 6
Malin Olsson 90 SWE IFK Lidingö 6.27 6.09
Sofia Jäger-Stenberg 94 SWE Sundbybergs IK 5.87 5.87
Moa Ullgren 96 SWE Tjalve IF Norrköping 6.07 6.07
Sara Skogman 95 SWE Örgryte IS 5.88 5.88
Melanie Bauschke 88 GER Tyskland 6.83 6.61
Lisa Linnell 91 SWE Athletics 24Seven SK 6.21 6.21
 
Women Hammer Throw (inv.) 4
Marinda Petersson 95 SWE Malmö AI 70.01 70.01
Hanna Mårtensson 96 SWE Turebergs FK 57.06 57.06
Tracey Andersson 84 SWE Ullevi FK 70.99
Britney Henry 84 USA USA 71.27 68.37
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248