Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Göteborg GP
Antal starter / Total entries: 164 Printed: 2017-11-24 02:58
Antal individer / Total persons: 164
 
Men 200m 14
Linus Andersson 98 SWE Alingsås IF 22.32
Henrik Larsson 99 SWE IF Göta Karlstad 21,30 21,40
Jakob Masth-Larsson 97 SWE IF Göta Karlstad
Sunday Ojuri 93 SWE Hammarby IF 21.68
Sebastian Kadestål 96 SWE Malmö AI
Dennis Leal 94 SWE Spårvägens FK 21,70
Alexander Lesser 93 SWE Ullevi FK 21.58
Sulayman Bah 86 SWE Ullevi FK 21.07 21.20
Dwayne Cowan 85 GBR Storbritannien 20.73 21.04
Richard Kilty 89 GBR Storbritannien 20.34 20.51
Shavez Hart 92 BAH Bahamas 20.23 20.58
Ryan Shields 83 JAM Jamaica 20.51 20.61
Karol Zalewski 93 POL Polen 20.26 20.31
Ahmed Ali 93 SUD Sudan 20.16 20.83
 
Men 400m 16
Benjamin Åberg 95 SWE Hälle IF 49.74
Robin Sterner 91 SWE Malmö AI 51,8
Filip Wadman 97 SWE Mölndals AIK
Hamza Volume Kamara 94 SWE Spårvägens FK 50,90
Truls Axelson 93 SWE Spårvägens FK 49,29 49,87
Benjamin Mullen 87 SWE Turebergs FK 47,12
Erik Lindahl 90 SWE Ullevi FK
Martin Selin 95 SWE Ullevi FK
Oskar Greilert 95 SWE Ullevi FK 48.98
Felix Francois 90 SWE Örgryte IS 47.26 47.29
Rabah Yousif 86 GBR Storbritannien 44.54 45.76
Sadam Koumi 94 GBR Storbritannien 45.41 47.62
Terrence Agard 90 NED Holland 45.82 46.49
Jamari Rose 95 JAM Jamaica 46.22 46.22
Jermaine Gayle 91 JAM Jamaica 45.60 45.82
Rodwell Ndlovu 91 ZIM Zimbabwe 46.04 46.73
 
Men 1000m 10
Bienvenue Musore 90 SWE Hammarby IF 2,30
Ali Laaroubi 94 SWE Malmö AI 1.51,17
Emil Tostrup 95 SWE Malmö AI 2.32
Henrik Petersson 93 SWE Malmö AI 2.34
Alexander Nilsson 95 SWE Mölndals AIK 2.29.00
Mathias Söder 99 SWE Ullevi FK 2.33
Mahamuud Ahmed 98 SWE Örgryte IS
Luuk Wagenaar 94 NED Holland 2.24,27 1.50,85
Jan Kubista 90 CZE Tjeckien
Jerry Motsau 90 RSA Sydafrika 2:21 1:49
 
Men 3000m 26
Yassin Abdelfath 95 SWE Gefle IF 8.20,95 8.20,95
Anders Grahl 87 SWE Hälle IF 8:26.36
Mohammed Loukili 96 SWE IFK Lidingö
Simon Sundström 98 SWE IFK Lidingö 8.26
Jonas Leanderson 91 SWE Malmö AI
Jonatan Fridolfsson 92 SWE Sävedalens AIK 8:23.22 8:23.22
Ludvig Danielson 95 SWE Tjalve IF Norrköping 8.36 8.36
Hussein Ibrahim 98 SWE Ullevi FK 8:29.79
Suldan Hassan 98 SWE Ullevi FK 8.06,51
Awet Mengsteab 95 SWE Örgryte IS 8.30.00
Jakob Ranglin Grissler 95 SWE Örgryte IS 8.38.00
Robin Lindgren 90 SWE Örgryte IS 8:07
Mikkel Dahl-Jessen 94 DEN AGF Atletik 8.10.50 8.10.50
Andy Heyes 90 GBR Storbritannien 8:02.96
Jonny Davies 94 GBR Storbritannien 8:01.38
Mohamed Ali 89 NED Holland 8:04.53 8:04.53
Marius Vedvik 92 NOR IL Gular 8.02.16 8.02.48
Ulrik Hovig 90 NOR SK Vidar 8:46
Sibusiso Madikizela 89 RSA Sydafrika 8:22
Altobelli Santos Da Silva 90 BRA Brasilien 8:03.05 8:03.05
Cornelius Kangogo 93 KEN Kenya 7:39.73
Moses Koech 97 KEN Kenya 7:47.48
Sylvester Kipchirchir Kiptoo 86 KEN Kenya
Alex Parlane 90 NZE Nya Zeeland 8.13 8.19
Phillip Kipyeko 95 UGA Uganda 7:44.14
Noam Ne Eman 87 ISR Israel 8:09.34
 
Men Triple Jump 10
Moteba Mbumba 90 SWE Hässelby SK 15.96
Daniel Lennartsson 88 SWE Örgryte IS 16.12
Mathias Ström 87 SWE Örgryte IS 16.27 15.56
Nathan Fox 90 GBR Storbritannien 16.81 16.81
Nonso Okolo 89 GBR Storbritannien 16.45 16.45
Cristian Napoles 98 CUB Kuba 17.27 17.27
Mateus De Sa 95 BRA Brasilien 16.87 16.87
Marian Oprea 82 ROM Rumänien 17.81 16.33
Bin Dong 88 CHN Kina 17.58 17.22
Jhon Murillo 84 COL Columbia 17.09 16.95
 
Men Shot Put 7
Arttu Kangas 93 FIN Finland 20.30 19.69
Youcef Zatat 94 GBR Storbritannien 18.34 18.34
Chad Wright 91 JAM Jamaica 19.39
Chukwuebuka Enekwechi 93 NGR Nigeria 20.67 20.67
Mateusz Mikos 87 POL Polen 20.18 19.65
Michalis Stamatogannis 82 GRE Grekland 20.17 18.92
Mikhail Abramchuk 92 BLR Vitryssland 20.16 20.16
 
Men Discus Throw 7
Benn Harradine 82 SWE Hammarby IF 68.22 61.27
Axel Härstedt 87 SWE Malmö AI 66.03 63.90
Simon Pettersson 94 SWE Upsala IF 64.88 64.88
Nick Percy 94 GBR Storbritannien 63.38 62.91
Zane Duquemin 91 GBR Storbritannien 63.46 62.68
David Wrobel 91 GER Tyskland 64.66 64.66
Martin Wierig 87 GER Tyskland 68.33 65.56
 
Women 200m 16
Vendela Rydbäck 97 SWE Göteborgs KIK 24,92 24,92
Hanna Adriansson 92 SWE IFK Lidingö 24.29 24.26
Gladys Bamane 89 SWE Spårvägens FK 24,10 24,51
Moa Hjelmer 90 SWE Spårvägens FK 23,19 24,80
Mathilda Gustafsson 00 SWE Tanums IF 25.10
Alice Svantesson 97 SWE Ullevi FK
Ebba Svantesson 97 SWE Ullevi FK
Matilda Hellqvist 93 SWE Ullevi FK 23.82
Virva Rylander 00 SWE Västerås FK 25,41 25,54
Milja Thureson 94 FIN Finland 24.04 24.34
Astrid Cederkvist 94 NOR SK Vidar 23.90 24.31
Alexis Love 91 USA USA 22.63 23.57
Shavine Hodges 92 JAM Jamaica 23.26 23.26
Vitoria Cristina Silva Rosa 96 BRA Brasilien 22.93 22.93
Marika Popowicz-Drapala 88 POL Polen 23.15 23.54
Martyna Dabrwoska 94 POL Polen 23.58 24.02
 
Women 1000m 11
Beatrice Brink 99 SWE IF Kville
Anna Silvander 93 SWE IFK Lidingö 2:37.78
Sofia Öberg 90 SWE IFK Lidingö 2.39,00 -
Patricia Striner 97 SWE Malmö AI
Amanda Ekblad 98 SWE Oskarshamns SK
Elina Johansson 89 SWE Spårvägens FK 2.09,21
Gaël de Coninck 01 SWE Sävedalens AIK
Hanna Hermansson 89 SWE Turebergs FK 2:44.41
Lovisa Lindh 91 SWE Ullevi FK 2:36.04
Sarah Mcdonald 93 GBR Storbritannien 2:38.63
Lydia Wafula 88 KEN Kenya
 
Women 3000m Steeplechase 10
Frida Kristiansson 92 SWE Örgryte IS 10:18
Maria Larsson 94 SWE Örgryte IS 9:50.16 9:52.01
Erika Barr 94 USA USA 10:01.60 10:13.01
Jessica Kamilos 93 USA USA 9:41.28 9:42.79
Katie Landwehr 93 USA USA 9:41.22 9:48.70
Erin Teschuk 94 CAN Kanada 9:40.07 9:43.34
Maeva Danios 93 FRA Frankrike 9:40.19 9:47.50
Kerry O´Flaherty 81 IRL Irland 9:42.61 9:57.47
Victoria Mitchell 82 AUS Australien 9:30.84 9:44.09
Rolanda Bell 87 PAN Panama 9:47.16 10:09.35
 
Women 100m Hurdles 9
Maja Rogemyr 91 SWE IF Göta Karlstad 13.61
Emma Tuvesson 91 SWE Hammarby IF 13.38 13.97
Elin Westerlund 90 SWE Spårvägens FK 13.11 13.24
Isabelle Pedersen 90 NOR Norge 12.75 12.75
Raven Clay 90 USA USA 12.93 12.99
Franziska Hofmann 94 GER Tyskland 12.87 12.98
Rikenette Steencamp 92 RSA Sydafrika 12.99 12.99
Karolina Koleczek 93 POL Polen 12.91 13.07
Deborah John 90 TTO Trinidad och Tobago 13.07 13.15
 
Women Pole Vault 8
Malin Dahlström 89 SWE Ullevi FK 4.55 3.91
Fanny Berglund 88 SWE Örgryte IS 4.16
Michaela Meijer 93 SWE Örgryte IS 4.71 4.71
Aino Siitonen 94 FIN Finland 4.30 3.85
Emily Grove 93 USA USA 4.60 4.60
Katie Nageotte 91 USA USA 4.60 4.60
Kelsie Ahbe 91 CAN Kanada 4.55 4.32
Jirina Ptacnikova 86 CZE Tjeckien 4.76 4.56
 
Women Long Jump 9
Khaddi Sagnia 94 SWE Ullevi FK 6.78 6.72
Malin Marmbrandt 85 SWE Västerås FK 6.50 6.41
Jazmin Sawyers 94 GBR Storbritannien 6.86 6.53
Bianca Stuart 88 BAH Bahamas 6.83 6.67
Jana Koresova 81 CZE Tjeckien 6.65 6.23
Eliane Martins 86 BRA Brasilien 6.72 6.69
Dovile Dzindzaletaite 93 LTU Litauen 6.18
Lauma Griva 84 LAT Lettland 6.53 6.45
Angela Morosanu 86 ROM Rumänien 6.63 6.63
 
Women Discus Throw 7
Jade Lally 87 GBR Storbritannien 65.10 62.15
Gia Lewis Smallwood 79 USA USA 69.17 65.81
Anna Rüh 93 GER Tyskland 66.14 63.90
Kristin Pudenz 93 GER Tyskland 62.89 62.89
Shanice Craft 93 GER Tyskland 65.88 63.18
Andressa Oliveira De Morais 90 BRA Brasilien 64.68 64.68
Hrysoula Anagnostopoulo 91 GRE Grekland 61.40 59.74
 
Women Javelin Throw 4
Carolin Näslund 98 SWE SK Bore 53.59 53.59
Malin Haglund 88 SWE Ullevi FK
Elisabeth Lithell 90 SWE KFUM Örebro 54,42 53,68
Kristina Kristianslund 93 NOR Bækkelaget SK 51.51 51.51
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248