Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Sollentuna GP
Antal starter / Total entries: 276 Printed: 2017-07-21 16:42
Antal individer / Total persons: 248
 
Men 100m 25
Nils Thornberg 94 Bollnäs FIK 10,86
Henrik Larsson 99 IF Göta Karlstad
Daniel Persson 98 Hammarby IF 11,39
Rodi Kay 98 Hammarby IF
Tony Darkwah 86 Hammarby IF 10,38 10,38
Jakob Lindbom 95 KA 2 IF 10,69 10,62 +2,8
Sebastian Landström 94 IFK Lidingö 11.17 11,22
André Drummond 90 Spårvägens FK 10,90 11,20
Dennis Leal 94 Spårvägens FK 10,51 10,51
Fritz Ekane 90 Spårvägens FK 10,96 10,96
Lion Martinez 78 Spårvägens FK 10.45 10.86
Mårten Skogman 67 Spårvägens FK 12.14
Nil de Oliveira 86 Spårvägens FK 10,26 10,61
Peder Berge 79 Spårvägens FK 12.01 12.01
Sebastian Svedhammer 88 Spårvägens FK 11,98
Yamfu Arhin 89 Spårvägens FK
Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvalls FI 10,35 10,63
Alexander Fredlund 94 Täby IS 11,33
Sulayman Bah 86 Ullevi FK 10.47 10.22
Oskar Motta 98 Upsala IF 10.85 10.85
Frederik Schou-Nielsen 96 Sparta Atletik 10,65 10,65
Michael Rosenberg 90 Lillehammer IF 10.67 10.67
Jeremy Phillips 93 USA 10.36 10.36
Gabriel Petre 95 Rumänien 10.92 10.94
Stefan Iulius Gavril 89 Rumänien 10.92 10.94
 
Men 200m 21
Oscar Stenberg 99 Fredrikshofs FI 23,96 23,96
Henrik Larsson 99 IF Göta Karlstad
Amadou Sussoho 95 Hammarby IF 21.68
Rodi Kay 98 Hammarby IF
Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 21.71
Jakob Lindbom 95 KA 2 IF 21,07 21,07
Erik Hermelin 96 IFK Lidingö 21,95
Sebastian Landström 94 IFK Lidingö 22,50
Filip Nilsson 92 IFK Lund 22.06 22.41
Mårten Skogman 67 Spårvägens FK 24.33
Nil de Oliveira 86 Spårvägens FK 20,53 21,51
Sebastian Svedhammer 88 Spårvägens FK 24,21
Vidar Stenqvist 00 Täby IS 21.51 21.51
Alexander Lesser 93 Ullevi FK 21.47
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 21.34 21.45
Sulayman Bah 86 Ullevi FK 21.07
Julian Gabert 86 Upsala IF 22.83 23.64
Oskar Motta 98 Upsala IF 22.52w
Kasper Andersson 97 Greve Atletik 21,71 21,71
Michael Rosenberg 90 Lillehammer IF 22.82i 22.82i
Jeremy Phillips 93 USA 20.96 20.96
 
Men 800m 47
Nils Jonsson 00 Danderyds SK 2.00,99 2.05,22
Abdullahi Adan 98 Hammarby IF 1.57,20
Akile Mehari 91 Hammarby IF 1.55,58
Joakim Pihlstrand - Trulp 77 Hammarby IF 2.02,72
Martin Jacobson 97 Hammarby IF 2.01.57
Samiel Berhe 98 Hammarby IF 2.01,93
Mattias Ohlsson 94 Heleneholms IF 1.50,29 1.50,29
Sebastian Persson 91 Heleneholms IF 1.58,09 1.59,83
Anton Ledell 99 Huddinge AIS 1.59.31 1.59.31
Antonio Lavecchia 72 Huddinge AIS 2:10:85 2:10:85
Daniel Tegbrant 00 Huddinge AIS 1.58,55 1.58,55
Iyuel Ayele 99 Huddinge AIS 1.53,94
Jonathan Bergdahl 99 Huddinge AIS 1.57,61
Thobias Ekhamre 89 Huddinge AIS 1.47 1.55
Anton Axelsson 01 Hässelby SK
Anton Persson 96 Hässelby SK 1.52.43 1.52.43
Edom Abreham 95 Hässelby SK 1.53.17
Gustav Bivstedt 96 Hässelby SK 1.51.51 1.51.51
Axel Alness Borg 98 IFK Lidingö 1.59
Mohammed Loukili 96 IFK Lidingö 1.56
Warsame Doley 98 Malmö AI 1.50
Filip Wadman 97 Mölndals AIK 1,56,07 1,56,07
Johan Lamm 98 Mölndals AIK 1:55.45
Josef Wallenlind 01 Mölndals AIK 1:55,22 1:55,22
Estifanos Faid 92 Spårvägens FK 1.54,30
Tobias Eknor 00 Spårvägens FK 1.59,00 1.59,00
Joakim Andersson 92 IFK Trelleborg 1,49.73 1,50.32
Adam Westermark 98 Turebergs FK 2.01,79 2.03,88
Dennis Wikström-Roos 93 Turebergs FK 1.53,7
Erik Rosqvist 98 Turebergs FK 1.54,48 1.54,48
Joel Norling 98 Turebergs FK 1.53.77 1.53.77
Johan Eriksson 88 Turebergs FK 1:50.20
Martin Hammar 95 Turebergs FK 1.53,32
Jacob Åkersten 98 Täby IS 2.01
Albert Nygren 01 Upsala IF 1.56,58
Faustin Mugabo 00 Väsby IK 2.07.00 2.07.00
Pontus Aldenstam 96 Väsby IK 1,58,00
Robin Johansson 94 Ärla IF 1,55
Kristian Uldbjerg Hansen 96 Aalborg Atletik 1:49,49 1:50,32
Christian Clausen 96 Köbenhavns IF 1.50.73 1.51.18
Bjartmar Örnusson 88 UFA 1:51,97 1:55,64
Sondre Dingsør 96 IL Gular 1.49.58 1.49.58
Thomas Roth 91 Ull/Kisa IL 1.47.10 1.48.63
Joe White 95 USA 1:46.07 1:46.07
Gustav Gahne 01 AIK Friidrott 1.57.50 1.57.50
Leo Kvisth 00 AIK Friidrott 2.04
Trygve Fedje Mjelde 94 Osterøy IL 1.53,01
 
Men 1500m 37
Bienvenue Musore 90 Hammarby IF 3.56,34
Elias Dahl 76 Hammarby IF 4.19.9 2.25
Mattias Ohlsson 94 Heleneholms IF 3.54,27i 3.54,27i
Iyuel Ayele 99 Huddinge AIS 3.58,96
Staffan Ek 91 Huddinge AIS 3.39
Anton Axelsson 01 Hässelby SK
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 3.51.19
Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK 3.58,72
Gustaf Nordling 97 Spårvägens FK 3.57,00
John Foitzik 91 Spårvägens FK 3.47,00
Marcus Gustafsson 88 Spårvägens FK 3.51,00
Oliver Löfqvist 98 Spårvägens FK 3:53.46
Olof Nordling 97 Spårvägens FK 4.06,00
Rasmus Bengtsson 95 Spårvägens FK 3.56,63
Wille Levay 96 Spårvägens FK 3.41,00
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 3:52.16 3:52.16
Joel Norling 98 Turebergs FK 3.55.59 3.55.59
Martin Hammar 95 Turebergs FK 3.57,00
Tim Sundström 89 Turebergs FK 3.45,16
Jacob Åkersten 98 Täby IS 4.19
Efrem Brahne 94 Västerås FK
Christoffer Boll 92 Köbenhavns IF 3.55,04
Mihn Cho Kyun 94 Sparta Atletik 3.50.7
Nick Jensen 91 Sparta Atletik 3.46.77 3.46.77
Joonas Rinne 95 Finland 3.47,15 3.47,15
Panu Jantunen 89 Finland 3:44.80
Luuk Wagenaar 94 Holland 3.51,64
Wouter Ploeger 92 Holland 3.42.63 3.42.63
Anders Bjørndal 95 IL Gneist 3.53 3.57
Henrik Irgens Gravdal 98 IL Gneist 3,48,61 3,50,63
Vidar Dahle 88 IL Gular 3.46.43 8.13 @ 3k
Mats Hauge 97 Haugesund IL 3.48.63
Sondre Juven 99 Nesbyen 3.49.58 3.49.58
Ferdinand Kvan Edman 93 Sturla 3.41
Ben Moynihan 94 Nya Zeeland 3:45.37 3:45.37
Matthew Manning 98 Nya Zeeland 3.47.01 3.47.01
Marc Steinsberger 93 TV Zell am Neckar 3.50
 
Men 5000m 30
Abdelfath Yassin 95 Gefle IF 14,52
Elias Dahl 76 Hammarby IF
Ebba Tulu Chala 96 Huddinge AIS 14.15
John Kingstedt 92 Huddinge AIS 14.20
Otto Kingstedt 94 Huddinge AIS 14.25
Andreas Jansson 96 Hässelby SK
Andreas Åhwall 89 Hässelby SK
Erik Djurberg 97 Hässelby SK
Robel Kahisay 98 Hässelby SK
Stefan Stojanovic 98 Hässelby SK
Erik Lagerlöf 97 IFK Lidingö 15.16
Simon Sundström 98 IFK Lidingö 14.55
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 14.59.63
Gabriel Steffensen 96 Mölndals AIK 14:26.40
Archie Casteel 96 Spårvägens FK 14.58,69
Mohammad Reza 92 Spårvägens FK 14.20,00
Rickard Emilsson 89 Tjalve IF Norrköping
Abduwahab Abdule Abdule 96 Ullevi FK 14.47,16
Alex Brecker 93 Storbritannien 14:12.07
Andreas Iden 95 IL Gneist 14.52
Jacob Boutera 96 IL Gular 8:35 at 3k 8:35
Jens Bøhmer 93 IL Gular 14:47
Simen Halle Jr Haugen 99 IL Runar 14.48.67 14.48.67
Oliver Andersen Vedvik 98 Tönsberg FIK 14.33 14.33
Eero Saleva 95 Sjundeå IF 14:35.01 14:35.01
Alex Parlane 90 Nya Zeeland 14.15.98
Ben Moynihan 94 Nya Zeeland 14:20 14:20
Anton Harrsen 95 Aarhus 1900 A/M 14.57.18 14.57.18
Yassin Abdi 99 Kungsängens FK
Kristian Tjörnholm 95 Kristiansand Löpeklubb 14:30.45 14:30.45
 
Men 3000m Steeplechase 11
Fouad Idbafdil 88 Hovslätts IK 8:54
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 9:08
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK 8:45
Daniel Lundgren 85 Turebergs FK
Robin Lindgren 90 Örgryte IS 8:53 8:57
Tom Erling Kårbø 89 Stord IL 8,34,19 8,34,19
Darren Fahy 94 USA 8:35
Sibusiso Madikizela 89 Sydafrika 8:38.28 8:53.26
Hannu Granberg 90 Lahden Ahkera 8:56.11 9:03.23
Joonas Harjamäki 86 Viipurin Urheilijat Helsinki 8:35:75 9:15:05
Valentin Unterholzner 92 LG Region Landshut 8:50.39
 
Men 400m Hurdles 6
Kristian Efremov 90 Hammarby IF 55.54 55.54
Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 53.21
Benjamin Mullen 87 Turebergs FK 51,88
Alexander Lundskog 96 Ullevi FK 51.83
Valtteri Toimela 95 Tampereen Pyrintö 52,54 53,50
Campbell Wu 93 Nya Zeeland 52.7
 
Men High Jump 7
Fredrik Löfgren 94 IFK Lund 214 211
Adam Chiguer 91 Spårvägens FK 2,11
Otto Brinkman 97 Spårvägens FK 2,15 2,07
Fabian Delryd 96 Täby IS
Filip Björklund 98 Upsala IF 2,10
Jonas Kløjgård 96 Aarhus 1900 A/M 2.23 2.15
Marius Cristian Dumitrache 89 Rumänien 2.27 2.23
 
Men Long Jump 9
Axel Ohlson 96 Hässelby SK 44.56 44.56
Jesper Hellström 95 Hässelby SK 7.52
Adam Chiguer 91 Spårvägens FK 7,78 7,30
Rickard Willman 94 Västerås FK 7,25 7,19
Benjamin Gabrielsen 95 Sparta Atletik 7,78 7,65
Sebastian Pedersen 97 Sparta Atletik 7,51 7,23
Maurice Mathabela 90 Sydafrika 7:68 7:36
Gabriel Petre 95 Rumänien 7.49 7.49
Stefan Iulius Gavril 89 Rumänien 7.49 7.49
 
Men Discus Throw 4
Axel Ohlson 96 Hässelby SK 44.78
Jakob Gardenkrans 97 Malmö AI
Albin Lager 96 KFUM Örebro 53.24 53.24
Andreas Riber Thordahl 91 Köge Atletik 53,01 50,80
 
Women 200m 17
Malin Ström 86 Bollnäs FIK 24,16 24,26
Nikki Sjöberg 98 Bollnäs FIK 24,32 24,32
Emma Jansson 97 Falu IK 24,75 24,80
Frida Grindheim 96 Malmö AI 25.16
Amanda Eriksson 00 Spårvägens FK 26,44
Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 24,09
Jenny Åkervall 72 Spårvägens FK 26.75
Marie Sönnerfors 93 Spårvägens FK 24,65
Denise Eriksson 98 Ullevi FK 24.10
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK 23.80
Alva Ohlsson 00 Upsala IF
Gabriella Holmström 00 Upsala IF 25.03 25.03
Klara Helander 95 Upsala IF 25,22
Marie Ebbestad 00 Upsala IF
Hanna Aabakken 98 Västerås FK 26,17 26,17
Emelie Rantzow 98 IK Ymer 24,07 24,52
Sara Jokinen 96 Tampereen Pyrintö 24,45 25,40
 
Women 800m 16
Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg 2:08.33
Filippa Ramberg 97 Hammarby IF 2.24,38
Sara Ericsson 95 Heleneholms IF 2.10,73 2.10,73
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK
Patricia Striner 97 Malmö AI 2:08.97
Elina Johansson 89 Spårvägens FK 2.09,00 2.10,00
Gaël de Coninck 01 Sävedalens AIK 2:09.20 2:09.20
Hanna Hermansson 89 Turebergs FK 2:00.94 2:00.94
Isabella Andersson 97 Turebergs FK 2.04,12 2.04,12
Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 2.13,95
Linda Nyblom 00 Turebergs FK 2.22,68
Frida Wallström 95 IFK Umeå 2.15,86
Ida Ekroth 96 Upsala IF
Vilde Våge Henriksen 00 Haugesund IL 2,11,23 2,11,23
Amalie Saeten 97 Kristiansand IF 2.07.36 2.09.19
Aino Paunonen 92 Turun Urheiluliitto 2.05,84 2.05,91
 
Women 1500m 11
Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad 4.35,03 4.35,03
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK
Sofia Öberg 90 IFK Lidingö 4.14,39 4.14,39
Linn Söderholm 96 Sävedalens AIK 4.15.33 4.15.33
Sara Christiansson 97 Sävedalens AIK 4:23.35 4:23.35
Kajsa Tyni 90 Finland 4.18,27 4.24,83
Sara Kuivisto 91 Finland 4.12.78 4.12.99
Kristine Lande Dommersnes 99 Haugesund IL 4,31,01 4,31,01
Christina Toogood 89 Sandnes IL 4.24,64
Ingrid Folvik 97 IK Tjalve 4.19 4.24
Ashley Deckert 91 TV Zell am Neckar 4.26 4.26
 
Women 5000m 12
Isabelle Brauer 96 Hässelby SK
Cecilia Norrbom 88 Spårvägens FK 16.23,26
Louise Ringström 89 Spårvägens FK 17.27,31
Lisa Bergdahl 95 Sävedalens AIK
Sara Holmgren 90 Sävedalens AIK 16.37
Angelica Strandberg 96 IFK Umeå
Frida Kristiansson 92 Örgryte IS 16:38
Christine Næss 00 Asker SK 17.15 17.40
Lisbeth Pedersen 75 IK Tjalve 17.11,34
Stella Marais 92 Sydafrika 16:52 16:52
Stine Wangberg 99 Varteig IL
Tatjana Schulte 97 LC Paderborn 16:13.86 16:13.86
 
Women 3000m Steeplechase 1
Maya Rehberg 94 SG TSV Kronshagen/Kieler TB 9:39,18 10:12
 
Women 100m Hurdles 6
Sofia Mossberg 95 Falu IK
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 13.64
Elin Westerlund 90 Spårvägens FK 13,11 13,24
Bianca Salming 98 Turebergs FK 14.62
Mathilde Heltbech 95 Helsingör IF 13.73
Reetta Hurske 95 Tampereen Pyrintö 13,16 13,47
 
Women High Jump 6
Jeanne Lindestam 01 Danderyds SK 1,64
Emma Söderström 98 Göteborgs KIK 180
Linda Skantze 95 IFK Lidingö 176 172
Madeleine Serenhov 91 IFK Lidingö 1.75
Bianca Salming 98 Turebergs FK 189
Doreen Amata 88 Nigeria 1.95m 1.82m
 
Women Pole Vault 1
Elin Olsson 93 Kvarnsvedens GoIF 4,00
 
Women Triple Jump 7
Madeleine Nilsson 91 Gefle IF
Rebecka Abrahamsson 94 FIF Gnistan 13.21
Alice Eriksson 96 IFK Lidingö 12,34
Angelica Ström 81 Spårvägens FK 13,43
Ewa Marcinkiewicz 93 Västerås FK
Malin Marmbrandt 85 Västerås FK 13.34 13.34
Sara Skogman 95 Örgryte IS 12.23
 
Women Shot Put 2
Frida Åkerström 90 Huddinge AIS 16.72 15.48
Bianca Salming 98 Turebergs FK 14.07
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248