Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Folksam Challenge Göteborg
Antal starter / Total entries: 150 Printed: 2017-06-23 06:59
Antal individer / Total persons: 148
 
M 400m 11
Rikard Kilborn 99 Hälle IF 53.50 B, lane 6
Andreas Movin 96 IFK Lidingö 48.86 49.42 A, lane 1
Anton Sigurdsson 96 Malmö AI 48.40 A, lane 2
Kasper Kadestål 99 Malmö AI 48.68 A, lane 4
Benjamin Mullen 87 Turebergs FK 47.12 49.58 A, lane 7
Alexander Lesser 93 Ullevi FK 49.11 49.17 A, lane 3
Dennis Forsman 95 Ullevi FK 47.15 A, lane 6
Martin Astner 93 Ullevi FK 48.39 A, lane 8
Martin Selin 95 Ullevi FK 48.95 B, lane 4
Felix Francois 90 Örgryte IS 47.26 A, lane 5
Campbell Wu 93 Nya Zeeland 50.3 B, lane 5
 
M 800m 31
Mattias Ohlsson 94 Heleneholms IF 1:50.74 1:50.76 A-32
Gustav Bivstedt 96 Hässelby SK 1:51.51 1:51.51 B-51
Ali Laaroubi 94 Malmö AI 1:51.76 1:51.76 B-41
Dennis Forsgren 93 Malmö AI 1:59.52 C-22
Emil Tostrup 95 Malmö AI 1:56.96 1:58.09 C-61
Johan Henningsson 90 Malmö AI 1:51.45 1:54.57 B-31
Daniel Erikssson 97 Mölndals AIK 2:00 C-41
Filip Wadman 97 Mölndals AIK 1.57.01 C-31
Johan Lamm 98 Mölndals AIK 1:55.45 PACE C C-81
Josef Wallenlind 01 Mölndals AIK 1:56.07 1:56.07 B-62
Johan Svensson 89 Spårvägens FK 1:47.30 1.52,09 B-71
Joakim Andersson 92 IFK Trelleborg 1:49.73 1:54.37 B-61
Andreas Almgren 95 Turebergs FK 1:45.59 A-61
Anton Asplund 90 Turebergs FK 1:48.12 PACE B B-81
Joel Norling 98 Turebergs FK 1:53 B-11
Alexander Waerme 97 Ullevi FK 1:59.14 C-12
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 1:54.5 1:57.38 B-32
Mathias Söder 99 Ullevi FK 1:57 C-51
Eric Källman 00 IK Ymer 1:59.19 C-11
Christoffer Frost Johansen 97 Danmark 1:54.58 1.54:58 B-21
Jake Wightman 94 Storbritannien 1:46.36 1:46.36 A-51
Spencer Thomas 97 Storbritannien 1:47.83 1:47.83 A-11
Svein Erik Strand Tønnesen 87 BUL 1:59 C-62
Andreas Roth 93 Ull/Kisa IL 1:47.10 A-21
Johan Sebastian S. Evensen 96 Ull/Kisa IL 1:58.88 1:59.83 C-21
Henco Uys 92 Sydafrika 1:46.65 PACE A A-81
Ryhardt Van Rensburg 92 Sydafrika 1:45.33 1:46.56 A-71
David Canmo 01 Trollhättan FIK 2:01.23 C-71
Erik Jälknäs 00 Trollhättan FIK 1:58.22 C-41
Joshua Ralph 91 Australien 1:45.79 1:46.76 A-41
Brad Mathas 93 Nya Zeeland 1:46.97 1:46.97 A-31
 
M 3000m hinder 16
Fouad Idbafdil 88 Hovslätts IK 9:00 2
Emil Blomberg 92 Hässelby SK 8:34.81 8:45.46 15
Miguel Madureira Palm 98 Mölndals AIK 9:15 7
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 9:08.96 11
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK 8:45.46 14
Daniel Lundgren 85 Turebergs FK 8:33.51 12
Jens Petrusson 94 Ullevi FK 9:37.09 1
Awet Mengsteab 95 Örgryte IS 9:09.62 6
Jakob Ranglin Grissler 95 Örgryte IS 9:37.14 3
Robin Lindgren 90 Örgryte IS 8:53.50 9
Joonas Harjamäki 86 Finland PACE 16
Doug Musson 94 Storbritannien 8:51.16 8:53.56 5
Thomas Byrkjeland 98 IK Tjalve 8:52.85 8:52.45 10
Ola Martin Gaasvaer 96 Ranheim IL 9:23.00 4
Stewart Mcsweyn 95 Australien 8:34.45 13
Noam Ne Eman 87 Israel 8:37.23 8:37.23 8
 
M Stav 7
Carl Sténson 93 Hellas FK 5.31 7
Micael Fagö 94 Kalmar SK 4.90 4.40 3
Oscar Janson 75 Ullevi FK 5.87 6
Rasmus Carlsson 88 KFUM Örebro 5.03 4
Tom Johansson 99 KFUM Örebro 4.67 1
Sondre Guttormsen 99 Ski IL 5.20 5
Audun Bakke Jensen 98 IK Tjalve 4.80 2
 
M Tresteg (11/6) 6
Simon Karlén 94 IF Göta Karlstad 15.95 15.30 5
Erik Ehrlin 90 Hammarby IF 16.28 6
Marcus Nyberg 97 Malmö AI 15.22 3
Erik Lund 97 BUL 15.22 14.72 2
Jesper Vestbö 92 IK Tjalve 15.22 4
Christofer Pool Wiklund 97 Falköpings FIK 14.87 1
 
M Diskus 5
Jakob Gardenkrans 97 Malmö AI 57.95 57.95 3
Viktor Gardenkrans 95 Malmö AI 58.09 58.09 1
Simon Pettersson 94 Upsala IF 64.77 64.77 5
Albin Lager 96 KFUM Örebro 50.15 52.04 2
Zane Duquemin 91 Storbritannien 63.46 62.68 4
 
K 400m 8
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK 55.43i A, lane 3
Sandra Knezevic 92 Hammarby IF 55.40 A, lane 7
Lisa Duffy 93 Hässelby SK 53.75 54.80 A, lane 5
Lovisa Skoglund 01 Höörs IS 57.31 57.31 A, lane 2
Alice Svantesson 97 Ullevi FK 55.79 A, lane 6
Ebba Svantesson 97 Ullevi FK 55.23 A, lane 4
Åsa Söderlund 93 Ullevi FK 57.68 A, lane 8
Hanna Bergqvist 91 Örgryte IS 58.50 58.67 A, lane 1
 
K 1500m 19
Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad 4:36.69i B, pos 6
Sara Dädeby 99 Hovslätts IK 4:48.21 B, pos 1
Linn Nilsson 90 Hälle IF 4:11.19 A, pos 9
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK 4:30.85 4:30.85 A, pos 1
Julia Samuelsson 99 Högby IF 4:44.78 - B, pos 3
Beatrice Brink 99 IF Kville 4:36.73 B, pos 4
Sofia Öberg 90 IFK Lidingö 4:14.84 - A, pos 6
Elin Brink 97 Mölndals AIK 4.38.43 B, pos 7
Elina Johansson 89 Spårvägens FK 4.30,00 A, pos 2
Linn Söderholm 96 Sävedalens AIK 4:24.47 A, pos 4
Isabella Andersson 97 Turebergs FK 4:18.25 4:18.25 A, pos 7
Angelica Strandberg 96 IFK Umeå 4.51 B, pos 2
Helena Siltberg 87 Upsala IF 4:32 B, pos 5
Maria Larsson 94 Örgryte IS 4:26.92 A, pos 3
Julie Frøslev Mathisen 93 AGF Atletik 4:27.27 4:34.55 B, pos 8
Jemma Reekie 98 Storbritannien 4:20.49 4:20.49 A, pos 5
Katie Snowden 94 Storbritannien 4:12.21 4:12.21 A, pos 8
Brittany Mcgowan 91 Australien 4:12.28 4:12.28 A, pos 10
Paulina Mikiewicz-Lapinska 92 Polen PACE A+B A11+B9
 
K Häck 100m 6
Madeleine Söderlund 99 Lerum Friidrott A, lane 7
Adriana Janic 96 Malmö AI 13.73 14.00 A, lane 4
Estelle Montler 91 Ullevi FK 14.23 14.25 A, lane 6
Mari Klaup 90 Ullevi FK 13.84 13.95 A, lane 5
Annemarie Nissen 94 Köbenhavns IF 14.02 14.18 A, lane 3
Thea Haahr 91 Sparta Atletik 14.23 14.33 A, lane 2
 
K Längd 6
Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK 6.09 5
Elina Gunnarsson 94 Hovslätts IK 5.86 5.86 2
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI 5.92 3
Mari Klaup 90 Ullevi FK 5.91 5.78 1
Hanna Wiss 91 KFUM Örebro 6.27 4
Nadia Akpana Assa 95 BUL 6.53 6
 
K Tresteg 8
Rebecka Abrahamsson 94 FIF Gnistan 13.21 8
Nellie Mårtensson 95 Malmö AI 12.35 2
Izehi Ileso 89 Mölndals AIK 13.01 5
Hanna Gille 96 Sävedalens AIK 11.92 4
Fatima Koné 99 Ullevi FK 12.61 5
Johanna Konseleus 95 Ullevi FK 11.91 11.28 1
Sofie Olsholt 95 Tyrving IL 12.62 3
Janne Nielsen 93 Aarhus 1900 A/M 13.30 13.30 7
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248