Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Folksam Challenge Göteborg
Antal starter / Total entries: 58 Printed: 2017-05-24 08:19
Antal individer / Total persons: 57
 
M 400m 9
Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 47.7
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Dennis Forsman 95 Ullevi FK
Emil Lyrberg 93 Ullevi FK
Martin Astner 93 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Felix Francois 90 Örgryte IS
Campbell Wu 93 Nya Zeeland 50.3
Creve Armando Machava 96 Moçambique 46,86
 
M 800m 11
Gustav Berlin 95 IK Akele 1:51.33
Rickard Gunnarsson 91 Hässelby SK 1:47.20
Warsame Doley 98 Malmö AI 1:50.79
Filip Wadman 97 Mölndals AIK 1.57.01 1.57.01
Johan Lamm 98 Mölndals AIK 1:55.45 1:55.45
Josef Wallenlind 01 Mölndals AIK 1:57.11
Simon Wallenlind 97 Mölndals AIK 1:52.41
Andreas Kramer 97 Sävedalens AIK 1:46.86i 1:46.86i
Joakim Andersson 92 IFK Trelleborg 1:49.73
Alberto Mamba 94 Moçambique 1,46,32
Brankim Juvenal 96 Moçambique 1,50,6
 
M 3000m hinder 8
Emil Blomberg 92 Hässelby SK 8:34.81 8:45.46
Simon Sundström 98 IFK Lidingö 9:03.01
Miguel Madureira Palm 98 Mölndals AIK 9.15
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK 8:45.46
Daniel Lundgren 85 Turebergs FK 8:33.51
Awet Mengsteab 95 Örgryte IS 9.09.62
Robin Lindgren 90 Örgryte IS 8.53.50
Ola Martin Gaasvaer 96 Ranheim IL 9.23.00
 
M Stav 4
Carl Sténson 93 Hellas FK 531
Oscar Janson 75 Ullevi FK 587
Dennis Bergetoft 92 KFUM Örebro
Rasmus Carlsson 88 KFUM Örebro
 
M Tresteg (11/6) 1
Marcus Nyberg 97 Malmö AI 15.22
 
M Diskus 1
Gustav Liberg 95 Ullevi FK 57,45 57.45
 
K 400m 9
Caroline Andersson 92 IF Göta Karlstad
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK
Sandra Knezevic 92 Hammarby IF 55.40
Alexandra Everett 96 Malmö AI 56
Frida Grindheim 96 Malmö AI 56.45
Alice Svantesson 97 Ullevi FK
Ebba Svantesson 97 Ullevi FK
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK
Åsa Söderlund 93 Ullevi FK
 
K 1500m 4
Beatrice Brink 99 IF Kville 4.36,76
Lisa Öhberg 88 Spårvägens FK
Sara Christiansson 97 Sävedalens AIK 4:25.80i 4:25.80i
Isabella Andersson 97 Turebergs FK 4.30,89
 
K Häck 100m 1
Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK
 
K Längd 1
Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK
 
K Tresteg 9
Rebecka Abrahamsson 94 FIF Gnistan 13,21
Nellie Mårtensson 95 Malmö AI 12.35
Emilia Hammarström 96 Mölndals AIK
Izehi Ileso 89 Mölndals AIK
Hanna Gille 96 Sävedalens AIK
Fatima Koné 99 Ullevi FK
Sara Skogman 95 Örgryte IS
Oda Utsi Onstad 90 Norna Salhus 13,35
Mille Albinus Hjermitslev 02 Aarhus 1900 A/M 13,29 13,12
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248