Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Folksam Challenge Stockholm
Antal starter / Total entries: 157 Printed: 2017-06-23 07:00
Antal individer / Total persons: 153
 
M 100m 17
Amadou Sussoho 95 Hammarby IF
Douglas Hellbratt 95 Hammarby IF 10,82 10,82
Frank Förnestig 98 Hammarby IF
Jean-Christian Zirignon 95 Hammarby IF 10.74 10.97
KidusYohannes Getahun 98 Hammarby IF 11.14 11.14
Rodi Kay 98 Hammarby IF
Sebastian Landström 94 IFK Lidingö 11.17
André Drummond 90 Spårvägens FK 10,90
Fritz Ekane 90 Spårvägens FK 10,96 10,96
Sebastian Ruthström 97 Spårvägens FK
Sebastian Svedhammer 88 Spårvägens FK 12,00
Yamfu Arhin 89 Spårvägens FK 11.56
Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvalls FI 10.65
Johan Sjölander 99 Täby IS 11.23
David Sennung 91 Ullevi FK
Patrik Andersson 91 Ullevi FK
Linus Kapstad 00 Umedalens IF 10.87
 
M 400m 15
Akile Mehari 91 Hammarby IF 51,78
Kristian Efremov 90 Hammarby IF 47.92
Samiel Berhe 98 Hammarby IF 53,63
Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 47.7
Daniel Tegbrant 00 Huddinge AIS
Jonathan Bergdahl 99 Huddinge AIS 51,40
Edom Abreham 95 Hässelby SK 48.91
Andreas Movin 96 IFK Lidingö 48,86
Niklas Bergman Larsson 98 Linköpings GIF 48.11 48.11
Benjamin Mullen 87 Turebergs FK
Fredrik Åström 93 Täby IS 49,90
Dennis Forsman 95 Ullevi FK 47,15
Arvid Gustafsson 99 Upsala IF
Jaakko Lehtilä 93 Esbo IF 48,70
Marquis Caldwell 90 USA 47.86
 
M 1500m 29
Berhe Kidane 99 Eskilstuna FI 4.00,00 4.00,00
Abdelfath Yassin 95 Gefle IF 3.53.32
Abdullahi Adan 98 Hammarby IF 4,10,40 4,10,40
Martin Jacobson 97 Hammarby IF
Iyuel Ayele 99 Huddinge AIS 3:58.00
Marcus Häggh 98 Huddinge AIS 4.19,86
Anton Axelsson 01 Hässelby SK
Anton Persson 96 Hässelby SK 4.01,21
Elmar Engholm 92 Hässelby SK
Erik Djurberg 97 Hässelby SK
Mohammed Loukili 96 IFK Lidingö 4.08
Ali Laaroubi 94 Malmö AI 3.46,62
Emil Tostrup 95 Malmö AI 4.04,76
Jonas Leanderson 91 Malmö AI
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 3.52,61
Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK 3.52,00
Estifanos Faid 92 Spårvägens FK 3.58,00
Gustaf Nordling 97 Spårvägens FK 3.57,00
Oliver Löfqvist 98 Spårvägens FK 3.55,00
Olof Nordling 97 Spårvägens FK 4.08,00
Rasmus Bengtsson 95 Spårvägens FK 3.52,00
Wille Levay 96 Spårvägens FK 3.41,00
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 3:52.74
Richard Emilsson 90 Tjalve IF Norrköping
Anton Asplund 90 Turebergs FK Pace B
Martin Hammar 95 Turebergs FK 3.57,00
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 3.52,20
Aaron Rowe 81 USA 3:49 4:19
Emil Danielsson 97 Dala-Järna IK 3:45,42 3:46,43
 
M 110m Häck 9
Fredrik Samuelsson 95 Hässelby SK 14,10 14,10
Anton Levin 92 Malmö AI 13.97
Charles Mitala 96 Malmö AI 14,47
Jonatan Holm 94 Strands IF 14.30
Hampus Widlund 93 IFK Växjö 14,34 14,34
Sekou Kaba 90 Kanada 13.43 13.85
Gerard O'Donnell 88 Irland 13.87
Damian Czykier 92 Polen
Hannes Kvist Wirdmo 94 Athletics 24Seven SK 14,16 14,34
 
M 400m Häck 14
Mathieu Nilsson 96 IF Göta Karlstad
Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 53.21
Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge AIS 53.3
Gregorios Kyriakoudis 97 Hässelby SK 56.5
Viktor Bondesson 98 Malmö AI
Viktor Nylander 98 Malmö AI 52.12
Benjamin Mullen 87 Turebergs FK
Alexander Lundskog 96 Ullevi FK
Erik Lindahl 90 Ullevi FK
Oskar Greilert 95 Ullevi FK
Hampus Widlund 93 IFK Växjö 51,75 52,47
Joachim Sandberg 95 Sandnes IL 51.36 51.36
Paul Byrne 90 Irland 50.68 50.68
Campbell Wu 93 Nya Zeeland 52.70 52.70
 
M Höjd 7
Henrik Thoms 96 IF Göta Karlstad
Jakob Thorvaldsson 88 IFK Lidingö 220 205
Fredrik Löfgren 94 IFK Lund 214 211
Philip Frifelt Lundqvist 89 Mölndals AIK 2,15 2,07
Otto Brinkman 97 Spårvägens FK 2,15 2,01
Filip Björklund 98 Upsala IF 2,10
Oskar Lundqvist 97 Upsala IF 2,13
 
M Stav 5
Carl Sténson 93 Hellas FK 531
Björn Andersson 91 IFK Lidingö 483
Oscar Janson 75 Ullevi FK 587
Dennis Bergetoft 92 KFUM Örebro 5,03
Pål Haugen Lillefosse 01 IL Gneist 5,30 5,30
 
K 200m 19
Emma Gällstedt 96 Falu IK
Emma Jansson 97 Falu IK
Sandra Knezevic 92 Hammarby IF 25.07
Charlotte Andersson 00 Huddinge AIS 25,4
Sara Hermansson 99 Huddinge AIS 25,42 26,3
Sarah Karlsson 01 Huddinge AIS 25.80 25.80
Jessica Östlund 93 Hässelby SK 24,43
Hanna Adriansson Nordberg 92 IFK Lidingö
Frida Grindheim 96 Malmö AI 25.16
Saga Berneryd 99 Spårvägens FK 25.19
Caroline Kihlblom 94 Täby IS 24,83
Linnea Frobe 98 Täby IS 24,95
Sofia Hultgren 97 Täby IS 25,50
Estelle Montler 91 Ullevi FK
Alva Ohlsson 00 Upsala IF
Klara Helander 95 Upsala IF 25,22
Elin Östlund 91 KFUM Örebro 24,07
Hanna Wiss 91 KFUM Örebro 24,52 -
Astrid Cederkvist 94 SK Vidar 23.82
 
K 800m 21
Malin Persson 97 Bollnäs FIK 2.15,84
Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad 2.14.99
Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg 2:08.33
Filippa Ramberg 97 Hammarby IF
Hanna Bergström 97 Huddinge AIS 2.18,98
Emma Jansson 91 Hässelby SK 2.13
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK
Stella Krywult 00 Hässelby SK Pace B
Lovisa Skoglund 01 Höörs IS 2.14 2.14
Sofia Öberg 90 IFK Lidingö 2.03,79 -
Elin Brink 97 Mölndals AIK 2.11.99
Gaël de Coninck 01 Sävedalens AIK 2:09.15i 2:09.20
Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK 2.13,95
Ida Holm 93 Täby IS 2,05,07
Frida Wallström 95 IFK Umeå 2.15,86
Klara Helander 95 Upsala IF Pace A
Klara Frih 02 Åsbro GoIF 2.15,47
Amalie Saeten 97 Kristiansand IF 2.07.32
Aino Paunonen 92 Turun Urheiluliitto 2.05,84 2.07,04
Jonna Julin 93 IF Nykarlebynejden 2.07,96i 2.13,07
Helene Holm Gottlieb 98 Holte Atletik 2.07.75 2.12.41
 
K 400m Häck 6
Jenny Wingqvist 97 Hässelby SK 64.17
Sofia Johnsson 94 Hässelby SK 58,50 59,79
Josefine Havdelin 95 IFK Lidingö 63,94
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK
Ida Ekroth 96 Upsala IF
Ella Arvidsson 99 Östersunds GIF Friidrott
 
K Längd 9
Kaiza Karlén 98 KFUM Arvika 6.29 6.14
Linn Egerfält 00 Gefle IF 5.42
Linda Bergh 89 Hässelby SK 6.11
Lovisa Karlsson 00 Högby IF 6.19
Malin Olsson 90 IFK Lidingö 6.27
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK 6.17i 6.08
Thilda Särnevång 96 IF Udd 6.10
Malin Marmbrandt 85 Västerås FK 650 630
Hanna Wiss 91 KFUM Örebro 6,27 -
 
K Spjut 6
Carolin Näslund 98 SK Bore
Matilda Elfgaard 92 Habo Friidrott 04 52.60 44.85
Jennifer Björklund 95 Spårvägens FK 48.85 48.45
Linn Peura 97 Södertälje IF
Sofi Flink 95 Västerås FK 61.96 58.39
Elisabeth Lithell 90 KFUM Örebro 54,42
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248