Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Sky is the Limit
Antal starter / Total entries: 281 Printed: 2017-12-16 10:08
Antal individer / Total persons: 234
 
M 100m 26
Linus Andersson 98 Alingsås IF 11.17 11.17
Andreas Gustafsson 97 Falu IK 11.19
Nicklas Karlsson 96 Finspångs AIK 11.56
Glody Ngoma 00 IFK Göteborg 11,25s
Chidozie Abika 97 IF Kville
Michael Skalenius 90 IF Kville
Robin Noping 96 IF Kville
Felix Wilow 01 Linköpings GIF 11,41 11,41
Erik Gedda 95 Mölndals AIK 11.10
Felix Mattsson 98 Mölndals AIK
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK 11.01 11.01
Gabriel Tiveskog 95 Mölndals AIK
Linus Ahnbo 93 Mölndals AIK
Richard Heikkilä 98 Mölndals AIK
Erik Dahlqvist 98 IK Orient 11.63 11.63
Andreas Norström 92 Ullevi FK 11.15 11.21
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 10.72 10.83
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Erik Lindahl 90 Ullevi FK 11.03
Favour Chidison 01 Ullevi FK 11.44 11.44
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Isak Kristensen 00 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK
Patrik Andersson 91 Ullevi FK 10.36 10.48
Erik Johansson 99 Varbergs GIF 10.97 10.97
Charles Mårelid 99 Örgryte IS 10.98 10.98
 
M Häck 110m 6
Andreas Gustafsson 97 Falu IK 15.09
Nicklas Karlsson 96 Finspångs AIK 15.68 15.83
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK 14.64 14.64
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK P19 U.T 14.44
Philip Ngwe Luckey 95 Mölndals AIK 14.52 15.45
Kevin Fankl 95 Ullevi FK 15.28 15.28
 
M Höjd 11
Jakob Thorvaldsson 88 IFK Lidingö 2,20 2,05
Fredrik Löfgren 94 IFK Lund 2,14 2,11
Philip Frifelt Lundqvist 89 Mölndals AIK 2,15 2,12
Fabian Delryd 96 Täby IS 2,22 2,22
Herman Olvik 96 Ullevi FK 2,06 2,04
Oscar Söderbergh 96 Ullevi FK 1,89
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK 2,02
Teodor Söderberg 95 Ullevi FK 1,85
Viktor Husmark 92 Ullevi FK 2,01 2,00
Simon Wiklund 99 IK Wilske 2,11 2,00
Fredrik Jahr 91 Tyrving IL 2,09 2,03
 
M Stav 15
Andreas Gustafsson 97 Falu IK 4,32
Nicklas Karlsson 96 Finspångs AIK 4,60 4,52
Carl Sténson 93 Hellas FK 5,31 5,30
Micael Fagö 94 Kalmar SK 4,93 4,90
Björn Andersson 91 IFK Lidingö 4,83 4,83
Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK 5,17/5,31i 4,82
Adam Bengtsson 99 Ullevi FK 4,40
Kevin Fankl 95 Ullevi FK 4,62 4,62
Oscar Janson 75 Ullevi FK 5,87 5,31
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK 4,50
Emil Östergren 98 IFK Växjö 4,52 4,16
Dennis Bergetoft 92 KFUM Örebro 5,03 4,66
Rasmus Carlsson 88 KFUM Örebro 5,22 4,90
Tom Johansson 99 KFUM Örebro 4,56
Sondre Guttormsen 99 Ski IL 5,36 5,36
 
M Längd 20
Mohammad Al Masri 01 IF Kville
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK 7,39 7,01
Jesper Hermansson 02 Mölndals AIK 5,79
Karl Teiffel 94 Mölndals AIK 7,06 6,55
Richard Heikkilä 98 Mölndals AIK 6,55 6,39
Vilmer Elovsson 02 Mölndals AIK 6,62 6,62
Jesper Simonsson 00 IK Orient 6,06
Erik Johansson 01 Ullevi FK 6,60
Favour Chidison 01 Ullevi FK 6,23 -
Hampus Helamb 01 Ullevi FK 5,90
Herman Forsberg 02 Ullevi FK
Ola Bokesjö 02 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK 6,64
Sören Pauli 01 Ullevi FK
Oskar Erixon 99 IK Westmannia FI 6,67
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 6,38
Carl Bengtström 00 Örgryte IS 6,51
Erik Olsson 89 Örgryte IS 7,04
Victor Koch 98 Örgryte IS 6,62
Buba Darboe 94 Gambia 7,44 7,44
 
M Tresteg 18
Erik Ehrlin 90 Hammarby IF 16,28 15,73
Karl Teiffel 94 Mölndals AIK 13,27 -
Oskar Weidenholm 01 Mölndals AIK 12,89i 12,60
Favour Chidison 01 Ullevi FK 13,49 13,48
Jonathan Persgården 96 Ullevi FK 14,08
Markus Lundborg 99 Ullevi FK 14.40 14.40
Melker Manne 01 Ullevi FK 12,51
Daniel Lennartsson 88 Örgryte IS 16,12 14,70
Erik Olsson 89 Örgryte IS 14,79 -
Isak Hejdenberg 01 Örgryte IS 13,01
Joel Åsenlund 02 Örgryte IS 12,73 12,73
Lukas Edqvist 02 Örgryte IS 12,15
Mathias Ström 87 Örgryte IS 16,27 15,56
Max Hejdenberg 98 Örgryte IS 14,24
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS 14,27
Tobias Larsson 98 Örgryte IS 14,19
Victor Koch 98 Örgryte IS 14,15
Erlend Bolstad Raa 00 Fana IL 14,98 14,90
 
P17 Höjd 10
Edgaras Cerniauskas 01 Brattås CK -
Samuel Fransson 00 Malmö AI 1,95
Simon Thor 00 IFK Märsta 2,00 1,98
Henrik Renz 01 Tjalve IF Norrköping -
Joakim Wadstein 00 Tjalve IF Norrköping 1,98 1,98
Melker Manne 01 Ullevi FK 1,75
Sören Pauli 01 Ullevi FK 1,80
Oliver Ericsson 01 Upsala IF 2,00 2,00
Erlend Bolstad Raa 00 Fana IL 2,03 2,00
Simen Guttormsen 01 Ski IL 1,70 1,70
 
P17 Stav 8
Simon Thor 00 IFK Märsta 4,56 4,42
Nils Jensen 01 Sävedalens AIK 3,50
Henrik Renz 01 Tjalve IF Norrköping 3,90
William Rydin 00 Ullevi FK 4,20
Emil Carlsson 02 IFK Växjö U.T 4,50
Erik Hanell 01 KFUM Örebro 3,90
Oliver Edman 01 Örgryte IS 3,70 3,40
Simen Guttormsen 01 Ski IL 4,45 4,45
 
P15 80m 6
Marcel Schweikart 02 Mölndals AIK
Oscar Nilsson 02 Mölndals AIK 9.63 9.63
Herman Forsberg 02 Ullevi FK
Ola Bokesjö 02 Ullevi FK
Richie Leong 02 Ullevi FK
Gabriel Wallmark 02 Örgryte IS 9,61
 
P15 Höjd 9
Fredrik Grund 02 IF Kville 1,70
Anton Börås 02 Mölndals AIK 1,66 -
Jesper Hermansson 02 Mölndals AIK 1,49 -
Vilmer Elovsson 02 Mölndals AIK 1,86 1,86
Anton Laanep 02 Sävedalens AIK -
Elmer Evanson 02 Örgryte IS 1,64 1.64
Gabriel Wallmark 02 Örgryte IS 1,80 1,79
Lukas Edqvist 02 Örgryte IS 1,68
William Frisk 02 Örgryte IS 1,72
 
P15 Stav 5
Fredrik Grund 02 IF Kville -
Edvin Wahlström 02 Mölndals AIK 3,00i 2,80
Peter Svensson 02 IF Rigor 3,45
Malte Rosvall 02 Sävedalens AIK 2,80
Rasmus Samuelsson 02 Ullevi FK 3,30
 
P14 Höjd 2
Agustin Hillmersson 03 IK Orient 1,73 1,68
Alexander Persson 03 USA 1,60 1,60
 
P14 Stav 0
 
P13 Höjd 3
William Asker 04 IF Kville 1,68 1,68
Casper Bergstrand 04 Stenungsunds FI 1,60 1,60
Philip Frick 04 Ale FK 1,50 1,50
 
P13 Stav 1
William Asker 04 IF Kville 2,90 2,90
 
P12 Höjd 2
Ludvig Palmkvist 05 IFK Halmstad 1,30 1,30
Axel Eenfeldt 05 Bohus IF 1,40 1,40
 
P12 Stav 0
 
P11 Höjd 2
Vinton Landelius 06 Mölndals AIK
Julius Wiklund 06 IK Wilske 1,46
 
P11 Stav 0
 
P10 Höjd 1
Edwin Åström 07 Mölndals AIK
 
P10 Stav 0
 
K 100m 13
Siri Hahn 00 IFK Göteborg
Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK
Sofie Cedergrund 01 Göteborgs KIK
Caroline Larsson 93 Hässelby SK 11:88 12:45
Ebba Molinder 00 Mölndals AIK 13.23
Elvira Erixon 96 Mölndals AIK
Hanna Palmqvist 96 Mölndals AIK
Martina Winberg 99 Mölndals AIK 12.66
Rebecka Sellberg 97 Mölndals AIK 12.99 12.99
Aichen Camara 91 Ullevi FK 13.50 13.50
Elin Hallbjörner 02 Ullevi FK
Ide Ileso 00 Ullevi FK
Malin Roth 95 Ullevi FK 12,45 12.45
 
K Häck 100m 0
 
K Höjd 11
Louise Ekman 97 Gefle IF 1,77 1,75
Evelina Erlandsson 94 IF Göta Karlstad 1,78/1,80i 1,73
Filippa Gunnarsson 99 Laholms IF 1,75 1,71
Ellen Björklund 90 IFK Lund 1,82 1,80
Erika Wärff 00 Malmö AI 1,83 1,83
Maja Nilsson 99 Motala AIF 1,88 1,88
Lina Löfqvist 93 Ullevi FK 1,73 1,71
Frida Bergvall 99 IFK Växjö 1,72 1,71
Vendela von Corswant 93 Örgryte IS 1,83i 1,72
Rikke Andersen 98 Sparta Atletik 1,80 1,76
Elin Pajunen 95 IF Åsarna 1,79 1,78
 
K Stav 17
Annika Jönsson 96 IFK Helsingborg 3,95 3,85
Linnea Jönsson 99 IFK Helsingborg 3,87 3,63
Filippa Miller 99 Hovslätts IK 3.58 3.58
Frida Andersson 95 Hovslätts IK
Ellen Sjöstrand 96 Lerum Friidrott 3,10
Sophie Ohlsson 99 Luleå Friidrott 3,59 3,59
Klara Mattsson 97 IK Orient 4.15 3,55
Hanna Jansson 95 Ullevi FK 4,10 4,10
Sara Eriksson 91 Ullevi FK 4,00 3,85
Ellen Olsson 97 Wärnamo SK 3,86 3,85
Fanny Berglund 88 Örgryte IS 4,20 3,80
Sara Cannmo 96 Örgryte IS 3,97 3,75
Thea Wängborg Nyberg 92 Örgryte IS 3,96 3,63
Caroline Ranners 95 Ballerup AK 3,80 3,80
Emma Vitale 93 Sparta Atletik 2,92 2,92
Laura Grønbech 99 Sparta Atletik 3,63 3,63
Lene Renée Jensen 92 Sparta Atletik 4,10 4,00
 
K Längd 13
Sandra Törnros 95 Gefle IF 6,13 -
Siri Hahn 00 IFK Göteborg
Victoria Almerén Hansson 99 Hammarby IF -
Rebecca Runfors Carlzzon 02 Lerum Friidrott 4,66 4,66
Ebba Molinder 00 Mölndals AIK 5,25
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI 5,93 5,93
Aicha Koné 04 Ullevi FK 5,21 5,21
Astrid Berg 02 Ullevi FK
Cindy Darrell 02 Ullevi FK 5,40
Moa Karlin 94 Ullevi FK
Sofia Andersson 01 Ullevi FK
Sofie Hallman 92 Ullevi FK
Alexandra Schill 00 Örgryte IS 5,32
 
K Tresteg 21
Linn Egerfält 00 Gefle IF 11,72 11,63
Madeleine Nilsson 91 Gefle IF 12,92 12,76
Rebecka Abrahamsson 94 FIF Gnistan 13,21 13,10
Filippa Söderström 01 Göteborgs KIK 10,80
Linn Hertz-Saebbö 00 Göteborgs KIK 11,48
Emilia Hammarström 96 Mölndals AIK 12,67 -
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI 12,12 11,84
Hanna Gille 96 Sävedalens AIK 12,04 12,04
Astrid Berg 02 Ullevi FK
Ebba Hager 01 Ullevi FK
Fatima Koné 99 Ullevi FK 12,61 12,36
Johanna Konseleus 95 Ullevi FK 11.98 11.98
Lizzie Hager 99 Ullevi FK 11,85
Nosimo Sjögren 97 Ullevi FK 10,82
Sofia Andersson 01 Ullevi FK 9,91
Victoria Jacobsson 97 Ullevi FK 10,79
Adiam Thedros Rasmussen 82 Örgryte IS 12,49
Alexandra Schill 00 Örgryte IS 11,54
Della Månsson 99 Örgryte IS 11,09
Judith Sjöman 99 Örgryte IS 11,44 11,44
Sara Skogman 95 Örgryte IS 12,11 12,11
 
F17 Höjd 6
Emmie Persson/Schöneberger 01 IFK Göteborg
Elvira Carlén 01 Lerum Friidrott 1,58
Helena Cronstedt 01 Malmö AI 1,63 1,61
Ellen Hedin 00 IK Orient 1,60
Wilma Eriksson 99 IK Ymer
Isa Larsson 01 Bohus IF 1,50 1,50
 
F17 Stav 11
Gabriella Jönsson 01 IFK Helsingborg 3,81 3,75
Ronja Bökmark 01 Lerum Friidrott 3,17
Maria Lindholm 01 Linköpings GIF 3,68 3,68
Anja Olsson 01 Malmö AI 3,13
Megan Berg Nobeus 00 Malmö AI 3,62
Elin Hellquist 01 Sävedalens AIK 2,66
Ebba Hager 01 Ullevi FK 3,20
Hanna Zachrisson 99 Ullevi FK 2,85
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK 3,20
Alma Eriksson 01 IK Ymer 2,90
Ebba Blomstrand 00 KFUM Örebro 3.50 3.50
 
F15 80m 10
Rebecca Runfors Carlzzon 02 Lerum Friidrott 11,47 11,47
Elin Molinder 04 Mölndals AIK
Ella Borg 04 Mölndals AIK
Emilia Åström 04 Mölndals AIK
Josefin Stridh 02 Mölndals AIK
Cindy Darrell 02 Ullevi FK
Elin Hallbjörner 02 Ullevi FK
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK
Hedda Tellow 02 Örgryte IS
Sofie Hammarström 03 Örgryte IS
 
F15 Höjd 6
Emilia Lönnqvist 02 IF Kville 1,54
Lovisa Nilsson-Edin 02 Mölndals AIK 1,68 1,54
Hanna Hedin 02 IK Orient
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK 1,64
Sofia Wingård 02 Örgryte IS 1,67 -
Tilde Johansson 02 Bokenäs IF
 
F15 Stav 2
Eveline Wanhainen 02 IFK Göteborg 2,35
Willhelmina Holmertz 02 Sävedalens AIK 2,33 2,25
 
F14 Höjd 3
Tindra Redenfors 03 IFK Halmstad 1,48 1,48
Kristine Moland Leiknes 03 Sörild IL 1,68 1,68
Matilda Bergand 03 Bohus IF 1,53 1,53
 
F14 Stav 0
 
F13 Höjd 7
Ida Engelbrektsson 04 Alingsås IF 1,50
Elin Molinder 04 Mölndals AIK 1,32 -
Ella Borg 04 Mölndals AIK 1,30
Emilia Åström 04 Mölndals AIK 1,45 1,36
Alma Olsson 04 IF Rigor 1,30
Sofia Olsson 04 IF Rigor 1,45
Alice Hell 04 Tingbergs AIS
 
F13 Stav 5
Ebba Bremer 04 Brattås CK 2,62
Jonna Andersson 04 Brattås CK 2,65
Ida Jexe Ek 04 IFK Halmstad 2,82 2,82
Alma Olsson 04 IF Rigor 2,42
Sofia Olsson 04 IF Rigor 2,36
 
F12 Höjd 4
Tova Gustafsson 05 Istrums SK
Wilma Wikström 05 Skeninge IK 1,34
Doris Erixon 05 Stenungsunds FI
Elin Halldin 05 Stenungsunds FI 1,30
 
F12 Stav 1
Greta Erlandsson 05 Rånäs 4H 3,05 3,05
 
F11 Höjd 3
Alva Nordlinder 06 Göteborgs KIK
Moa Stagemyr 06 Mölndals AIK 1,22
Ebba Pauli 06 Ullevi FK 1,27 1,25
 
F11 Stav 0
 
F10 Höjd 2
Thelma Gustafsson 07 Brattås CK
Nellie Wikström 07 Skeninge IK 1,30 1,30
 
F10 Stav 1
Märta Erlandsson 07 Rånäs 4H
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248