Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Sky is the Limit
Antal starter / Total entries: 217 Printed: 2017-07-21 16:36
Antal individer / Total persons: 186
 
M 100m 18
Andreas Gustafsson 97 Falu IK 11.19
Nicklas Karlsson 96 Finspångs AIK 11.56
Chidozie Abika 97 IF Kville
Michael Skalenius 90 IF Kville
Robin Noping 96 IF Kville
Felix Wilow 01 Linköpings GIF 11,41 11,41
Erik Gedda 95 Mölndals AIK 11.10
Felix Mattsson 98 Mölndals AIK
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK 11.01 11.01
Gabriel Tiveskog 95 Mölndals AIK
Linus Ahnbo 93 Mölndals AIK
Richard Heikkilä 98 Mölndals AIK
Andreas Norström 92 Ullevi FK 11.15 11.21
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Favour Chidison 01 Ullevi FK 11.44 11.44
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Patrik Andersson 91 Ullevi FK 10.36 10.48
Erik Johansson 99 Varbergs GIF 10.97 10.97
 
M Häck 110m 5
Andreas Gustafsson 97 Falu IK 15.09
Nicklas Karlsson 96 Finspångs AIK 15.68
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK 14.64 14.64
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK 14.44 14.44
Philip Ngwe Luckey 95 Mölndals AIK 14.52 15.45
 
M Höjd 10
Jakob Thorvaldsson 88 IFK Lidingö 220 205
Fredrik Löfgren 94 IFK Lund 2,14 2,11
Philip Frifelt Lundqvist 89 Mölndals AIK 2,15 2,12
Fabian Delryd 96 Täby IS 2,22 2,22
Herman Olvik 96 Ullevi FK 206 204
Oscar Söderbergh 96 Ullevi FK
Teodor Söderberg 95 Ullevi FK
Viktor Husmark 92 Ullevi FK 201 200
Simon Wiklund 99 IK Wilske 2,11 2,00
Fredrik Jahr 91 Tyrving IL 2,09 2,03
 
M Stav 9
Andreas Gustafsson 97 Falu IK 4.32
Nicklas Karlsson 96 Finspångs AIK 4.60
Carl Sténson 93 Hellas FK 531 530
Micael Fagö 94 Kalmar SK 4,93 4,90
Björn Andersson 91 IFK Lidingö 483 483
Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK 5,17/5,31i 4,82
Oscar Janson 75 Ullevi FK 587 531
Emil Östergren 98 IFK Växjö 4.52 4.16
Tom Johansson 99 KFUM Örebro 4.56
 
M Längd 14
Mohammad Al Masri 01 IF Kville
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK 7,39 7,11
Jesper Hermansson 02 Mölndals AIK
Karl Teiffel 94 Mölndals AIK 7,06 6,55
Richard Heikkilä 98 Mölndals AIK 6,55 6,39
Vilmer Elovsson 02 Mölndals AIK
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Favour Chidison 01 Ullevi FK 6,23 -
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Sören Pauli 01 Ullevi FK
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 6,38
Carl Bengtström 00 Örgryte IS 6,51
Erik Olsson 89 Örgryte IS 7,04
Victor Koch 98 Örgryte IS 6,62
 
M Tresteg 16
Erik Ehrlin 90 Hammarby IF
Karl Teiffel 94 Mölndals AIK 13,27 -
Oskar Weidenholm 01 Mölndals AIK 12,89i 12,60
Favour Chidison 01 Ullevi FK 13,49 13,48
Jonathan Persgården 96 Ullevi FK
Markus Lundborg 99 Ullevi FK 14.40 14.40
Melker Manne 01 Ullevi FK
Daniel Lennartsson 88 Örgryte IS 16,12 14,70
Erik Olsson 89 Örgryte IS 14,79
Joel Åsenlund 02 Örgryte IS 12,73 12,73
Mathias Ström 87 Örgryte IS 16,27 15,56
Max Hejdenberg 98 Örgryte IS 14,24
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS 14,27
Tobias Larsson 98 Örgryte IS 14,19
Victor Koch 98 Örgryte IS 14,15
Erlend Bolstad Raa 00 Fana IL 14,98 14,90
 
P17 Höjd 10
Edgaras Cerniauskas 01 Brattås CK
Samuel Fransson 00 Malmö AI
Simon Thor 00 IFK Märsta 2,00 1,98
Jona Askelund 00 Mölndals AIK
Henrik Renz 01 Tjalve IF Norrköping
Joakim Wadstein 00 Tjalve IF Norrköping 1,98 1,98
Melker Manne 01 Ullevi FK
Sören Pauli 01 Ullevi FK
Oliver Ericsson 01 Upsala IF 2.00 2.00
Erlend Bolstad Raa 00 Fana IL 2,03 2,00
 
P17 Stav 7
Simon Thor 00 IFK Märsta 4,56 4,42
Nils Jensen 01 Sävedalens AIK
Henrik Renz 01 Tjalve IF Norrköping
Emil Carlsson 02 IFK Växjö U.T 4,50
Erik Hanell 01 KFUM Örebro
KFUM Örebro 1 0 KFUM Örebro
Oliver Edman 01 Örgryte IS 3,70
 
P15 80m 2
Oscar Nilsson 02 Mölndals AIK 9.63 9.63
Richie Leong 02 Ullevi FK
 
P15 Höjd 5
Anton Börås 02 Mölndals AIK
Jesper Hermansson 02 Mölndals AIK
Vilmer Elovsson 02 Mölndals AIK
Anton Laanep 02 Sävedalens AIK
Gabriel Wallmark 02 Örgryte IS 180
 
P15 Stav 4
Edvin Wahlström 02 Mölndals AIK
Peter Svensson 02 IF Rigor
Malte Rosvall 02 Sävedalens AIK
Rasmus Samuelsson 02 Ullevi FK
 
P14 Höjd 1
Agustin Hillmersson 03 IK Orient 1.73 1.68
 
P14 Stav 0
 
P13 Höjd 3
William Asker 04 IF Kville 1,68 1,68
Casper Bergstrand 04 Stenungsunds FI
Philip Frick 04 Ale FK 1.50 1.50
 
P13 Stav 1
William Asker 04 IF Kville 2,90 2,90
 
P12 Höjd 1
Axel Eenfeldt 05 Bohus IF 1,40 1,40
 
P12 Stav 0
 
P11 Höjd 2
Vinton Landelius 06 Mölndals AIK
Julius Wiklund 06 IK Wilske 146
 
P11 Stav 0
 
P10 Höjd 1
Edwin Åström 07 Mölndals AIK
 
P10 Stav 0
 
K 100m 6
Siri Hahn 00 IFK Göteborg
Ebba Molinder 00 Mölndals AIK 13.23
Martina Winberg 99 Mölndals AIK 12.66
Rebecka Sellberg 97 Mölndals AIK 12.99 12.99
Ide Ileso 00 Ullevi FK
Malin Roth 95 Ullevi FK 12,45 12.45
 
K Häck 100m 0
 
K Höjd 10
Louise Ekman 97 Gefle IF 1,77 1,70
Evelina Erlandsson 94 IF Göta Karlstad 1,78/1,80i 1,72
Filippa Gunnarsson 99 Laholms IF 1,75 1,71
Ellen Björklund 90 IFK Lund 182 180
Maja Nilsson 99 Motala AIF 1,88 1,88
Lina Löfqvist 93 Ullevi FK 173 171
Frida Bergvall 99 IFK Växjö 1.72 1.71
Vendela von Corswant 93 Örgryte IS
Rikke Andersen 98 Sparta Atletik 1,80 1,76
Elin Pajunen 95 IF Åsarna 1,79 1,78
 
K Stav 16
Annika Jönsson 96 IFK Helsingborg 3,95 3,85
Linnea Jönsson 99 IFK Helsingborg 3,87 3,63
Filippa Miller 99 Hovslätts IK 3.58 3.58
Frida Andersson 95 Hovslätts IK
Ellen Sjöstrand 96 Lerum Friidrott
Sophie Ohlsson 99 Luleå Friidrott 3,59 3,59
Hanna Jansson 95 Ullevi FK 4,10
Hanna Zachrisson 99 Ullevi FK
Sara Eriksson 91 Ullevi FK 4,00
Ellen Olsson 97 Wärnamo SK 3,86 3,85
Fanny Berglund 88 Örgryte IS 4,20
Sara Cannmo 96 Örgryte IS 3,97
Thea Wängborg Nyberg 92 Örgryte IS 3,96
Caroline Ranners 95 Ballerup AK 3,80 3,80
Emma Vitale 93 Sparta Atletik 2,92 2,92
Lene Renée Jensen 92 Sparta Atletik 4,10 4,00
 
K Längd 12
Sandra Törnros 95 Gefle IF
Siri Hahn 00 IFK Göteborg
Victoria Almerén Hansson 99 Hammarby IF
Rebecca Runfors Carlzzon 02 Lerum Friidrott 4.66 4.66
Ebba Molinder 00 Mölndals AIK 5.25
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI 5.93 5.93
Aicha Koné 04 Ullevi FK 5.21 5.21
Cindy Darrell 02 Ullevi FK
Moa Karlin 94 Ullevi FK
Sofia Andersson 01 Ullevi FK
Sofie Hallman 92 Ullevi FK
Alexandra Schill 00 Örgryte IS 5,32
 
K Tresteg 19
Linn Egerfält 00 Gefle IF 11.72 11.63
Madeleine Nilsson 91 Gefle IF 12.92
Rebecka Abrahamsson 94 FIF Gnistan 13,21 13,10
Linn Hertz-Saebbö 00 Göteborgs KIK 11,48
Emilia Hammarström 96 Mölndals AIK 12,67 -
Izehi Ileso 89 Mölndals AIK 13,03 12,68
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI 12,12 11,84
Hanna Gille 96 Sävedalens AIK 12.04 12.04
Fatima Koné 99 Ullevi FK 12,61 12,36
Johanna Konseleus 95 Ullevi FK 11.98 11.98
Lizzie Hager 99 Ullevi FK
Nosimo Sjögren 97 Ullevi FK
Sofia Andersson 01 Ullevi FK
Victoria Jacobsson 97 Ullevi FK
Adiam Thedros Rasmussen 82 Örgryte IS 12.49
Alexandra Schill 00 Örgryte IS 11,54
Della Månsson 99 Örgryte IS 11,09
Judith Sjöman 99 Örgryte IS 11.44 11.44
Sara Skogman 95 Örgryte IS 12.11 12.11
 
F17 Höjd 6
Emmie Persson/Schöneberger 01 IFK Göteborg
Elvira Carlén 01 Lerum Friidrott
Erika Wärff 00 Malmö AI 1,83
Ellen Hedin 00 IK Orient
Wilma Eriksson 99 IK Ymer
Isa Larsson 01 Bohus IF 1,50 1,50
 
F17 Stav 9
Gabriella Jönsson 01 IFK Helsingborg 3,81 3,75
Ronja Bökmark 01 Lerum Friidrott
Maria Lindholm 01 Linköpings GIF 3,68 3,68
Anja Olsson 01 Malmö AI
Megan Berg Nobeus 00 Malmö AI
Elin Hellquist 01 Sävedalens AIK
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK
Alma Eriksson 01 IK Ymer
Ebba Blomstrand 00 KFUM Örebro 3.50 3.50
 
F15 80m 4
Elin Molinder 04 Mölndals AIK
Emilia Åström 04 Mölndals AIK
Cindy Darrell 02 Ullevi FK
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK
 
F15 Höjd 5
Agnes Dahlberg 02 Lerum Friidrott 1.54
Hanna Hedin 02 IK Orient
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK
Sofia Wingård 02 Örgryte IS 1,67 -
Tilde Johansson 02 Bokenäs IF
 
F15 Stav 2
Eveline Wanhainen 02 IFK Göteborg
Willhelmina Holmertz 02 Sävedalens AIK 2.33 2.25
 
F14 Höjd 3
Tindra Redenfors 03 IFK Halmstad 1,48 1,48
Kristine Moland Leiknes 03 Sörild IL 1,68 1,68
Matilda Bergand 03 Bohus IF 1,53 1,53
 
F14 Stav 0
 
F13 Höjd 4
Ida Engelbrektsson 04 Alingsås IF 150
Elin Molinder 04 Mölndals AIK 1.32
Emilia Åström 04 Mölndals AIK
Alice Hell 04 Tingbergs AIS
 
F13 Stav 2
Ebba Bremer 04 Brattås CK
Ida Jexe Ek 04 IFK Halmstad 2,82 2,82
 
F12 Höjd 3
Tova Gustafsson 05 Istrums SK
Wilma Wikström 05 Skeninge IK 134
Doris Erixon 05 Stenungsunds FI
 
F12 Stav 1
Greta Erlandsson 05 Rånäs 4H 3.05 3.05
 
F11 Höjd 3
Alva Nordlinder 06 Göteborgs KIK
Moa Stagemyr 06 Mölndals AIK
Ebba Pauli 06 Ullevi FK 1.27 1.25
 
F11 Stav 0
 
F10 Höjd 2
Thelma Gustafsson 07 Brattås CK
Nellie Wikström 07 Skeninge IK 130 130
 
F10 Stav 1
Märta Erlandsson 07 Rånäs 4H
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248