Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Vätterspelen
Antal starter / Total entries: 114 Printed: 2017-10-22 20:54
Antal individer / Total persons: 88
 
M 100m 12
Roberto Nordet Mustelier 90 Hovslätts IK 11,37
Marcus Nilsson 91 Högby IF
Felix Wilow 01 Linköpings GIF 11,47
Ian Adok 91 Linköpings GIF 11,48
Samuel Viveland 94 Linköpings GIF
Filip Nilsson 92 IFK Lund
Daniel Ringbom 81 Oskarshamns SK 12.22
Tomas Fanta 68 Oskarshamns SK 12.50
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK
Jan Erlandsson 72 Villstads GIF
Alexander Andersson 94 Thorengruppen TFC
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC
 
M 200m 12
Joakim Karlsson 97 Finspångs AIK 23.00
Roberto Nordet Mustelier 90 Hovslätts IK
Filip Nilsson 92 IFK Lund
Daniel Ringbom 81 Oskarshamns SK
Tomas Fanta 68 Oskarshamns SK
Antonio Dawit 93 IK Sisu
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK
Julian Gabert 86 Upsala IF 23.36
Jan Erlandsson 72 Villstads GIF
Johan Brasch 98 Wärnamo SK 22,83
Alexander Andersson 94 Thorengruppen TFC
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC
 
M 800m 6
Ali Shirad 00 Hovslätts IK
Gustav Lundqvist 02 Hovslätts IK
Ken Slättengren 95 Högby IF 1.57.32
Abraham Nugusetesfay 88 IK Sisu 1,59.99
Antonio Dawit 93 IK Sisu 2,00.12
Jonatan Gustafsson 01 Tranås AIF
 
M 5000m 13
Viktor Helander 90 Eksjö Södra IK
Arvid Öhrn 94 IK Hakarpspojkarna
Emil Björnlinger 99 IK Hakarpspojkarna
Jimmy Iby 84 IK Hakarpspojkarna
Fouad Idbafdil 88 Hovslätts IK
Erik Nero 90 Mullsjö SOK
Hugo Ström 01 Mullsjö SOK
Marcus Nero 93 Mullsjö SOK
Abel Zerom 92 IK Sisu
Martin Lundqvist 90 IK Sisu
Rickard Lundqvist 87 IK Sisu
Pontus Petersson 92 Skillingaryds FK
Mattias Skoog 83 Borgstena IF 19:40
 
M Häck 110m 4
Joel Bengtsson 99 IFK Helsingborg
Marcus Nilsson 91 Högby IF
Viktor Kjellsson 98 IFK Växjö
Hannes Kvist Wirdmo 94 Athletics 24Seven SK 14,34
 
M Höjd 1
Marcus Nilsson 91 Högby IF
 
M Tresteg 2
Adam Sobczyk 02 Hovslätts IK
Teodor Sobczyk 01 Hovslätts IK
 
M Kula 4
Marcus Nilsson 91 Högby IF
Filip Sörmander 01 IK Sisu
Roger Karlsson 51 Stensjöns IF
Bram Westland 84 AV Hylas 13.62
 
M Diskus 5
Oskar Wictorsson 01 Hovslätts IK
Marcus Nilsson 91 Högby IF
Filip Sörmander 01 IK Sisu
Roger Karlsson 51 Stensjöns IF
Bram Westland 84 AV Hylas 41.14
 
M35 5000m 5
Ola Grauers 80 Habo Friidrott 04
Per Orestig 82 Habo Friidrott 04
Thomas Olesen 72 IK Hakarpspojkarna
Johan Cardell 73 IK Sisu
Lars Lundqvist 55 IK Sisu
 
K 100m 10
Claudia Payton 98 IF Göta Karlstad 12.06
Matilda Nilsson 93 IK Hakarpspojkarna
Esther Akande 01 Hovslätts IK
Linnéa Volmerdal 99 Hovslätts IK
Linnea Agefjäll 97 Linköpings GIF 12.64
Therese Bjureby 97 Linköpings GIF
Felicia Ascard 96 IFK Lund 12.51
Sofia Gustafsson 94 Mariestads AIF
Linnéa Mossberg 99 IK Orient
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK 11,79
 
K 200m 11
Agnes Fredriksen 97 Hovslätts IK
Esther Akande 01 Hovslätts IK
Linnéa Volmerdal 99 Hovslätts IK
Vendela Oltmans 01 Hovslätts IK
Linnea Agefjäll 97 Linköpings GIF 25.90
Therese Bjureby 97 Linköpings GIF
Felicia Ascard 96 IFK Lund 25.38
Orchina Ghreibo 00 Motala AIF
Linnéa Mossberg 99 IK Orient
Goif Tjalve 1 0 Tjalve IF Norrköping
Sofia Renbjörk 97 Tjalve IF Norrköping
 
K 800m 5
Frida Wistfors 99 Linköpings GIF
Emily Fielder 00 Motala AIF
Amanda Ekblad 98 Oskarshamns SK
Alma Freij 02 IK Sisu
Mimmi Andersson 00 IFK Växjö
 
K 5000m 2
Alexandra Backlund 88 Hovslätts IK
Thea Boström 98 Tjalve IF Norrköping 17.51
 
K Häck 100m 2
Matilda Nilsson 93 IK Hakarpspojkarna
Emma Skotte 99 Tjalve IF Norrköping
 
K Höjd 5
Matilda Nilsson 93 IK Hakarpspojkarna
Vendela Oltmans 01 Hovslätts IK
Hanna Lundqvist 78 IK Sisu
Wilma Eriksson 99 IK Ymer
Doreen Amata 88 Nigeria 1.82m
 
K Stav 7
Annika Jönsson 96 IFK Helsingborg
Gabriella Jönsson 01 IFK Helsingborg
Linnea Jönsson 99 IFK Helsingborg
Filippa Miller 99 Hovslätts IK 3,50
Stina Östklint 01 Hovslätts IK
Maria Lindholm 01 Linköpings GIF 3,68
Alma Eriksson 01 IK Ymer
 
K Tresteg 1
Agnes Fredriksen 97 Hovslätts IK
 
K Kula 2
Linnea Lindh 99 Hovslätts IK
Erica Lantz 94 Athletics 24Seven SK 12,44
 
K Diskus 2
Elin Rubin 95 Hovslätts IK 40,26
Rebecka Johansson 93 Mariestads AIF
 
K35 5000m 3
Karin Spjuth 72 IK Hakarpspojkarna
Madeleine Larsson 81 Hässelby SK
Jenny Johannesson 76 Mullsjö SOK
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248