Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Öresundsspelen
Antal starter / Total entries: 83 Printed: 2017-05-24 08:14
Antal individer / Total persons: 28
 
M 100m 0
 
M 200m 1
Charles Marelid 99 USA 22.04
 
M 400m 0
 
M 800m 0
 
M 1500m 1
Lukas Mårtensson 98 IF Udd 4.09
 
M 5000m 1
Lukas Mårtensson 98 IF Udd 16.00
 
M Häck 110m 0
 
M Häck 400m 0
 
M Höjd 0
 
M Stav 0
 
M Längd 0
 
M Tresteg 0
 
M Kula 0
 
M Diskus 0
 
M Slägga 0
 
M Spjut 2
Jiannis Smalios 87 Thorengruppen TFC 79,60
Theodor Thor 93 Thorengruppen TFC
 
P19 100m 1
Charles Marelid 99 USA 10.81
 
P19 400m 1
Charles Marelid 99 USA 50.85
 
P19 Häck 110m 0
 
P19 Häck 400m 0
 
P19 Höjd 0
 
P19 Längd 0
 
P19 Kula 0
 
P19 Diskus 0
 
P19 Spjut 0
 
P17 100m 0
 
P17 200m 0
 
P17 400m 0
 
P17 800m 0
 
P17 3000m 0
 
P17 Häck 110m 0
 
P17 Häck 300m 0
 
P17 Höjd 0
 
P17 Stav 0
 
P17 Längd 0
 
P17 Tresteg 0
 
P17 Kula 1
Constantin Nitsch 00 Tyskland
 
P17 Diskus 2
Simon Bjärnlöf Segerlind 00 Eksjö Södra IK 38,44
Constantin Nitsch 00 Tyskland
 
P17 Slägga 2
Simon Bjärnlöf Segerlind 00 Eksjö Södra IK 47,80
Andreas Henriksson 02 IFK Lund
 
P17 Spjut 1
Constantin Nitsch 00 Tyskland
 
P15 80m 0
 
P15 300m 0
 
P15 800m 1
Finn Isberner 03 Dresden DSC 1898
 
P15 3000m 0
 
P15 Hinder 1500m 0
 
P15 Häck 80m 2
David Thid 03 Tyresö FK
Eric Hoffmann 03 Dresden DSC 1898
 
P15 Häck 300m 0
 
P15 Höjd 0
 
P15 Längd 0
 
P15 Tresteg 1
Samuel Ekelund 03 Eslövs AI
 
P15 Kula 1
Andreas Henriksson 02 IFK Lund
 
P15 Diskus 2
Andreas Henriksson 02 IFK Lund
Maximilian Sippach 03 Dresden DSC 1898
 
P15 Spjut 0
 
P14 80m 2
David Thid 03 Tyresö FK
Maximilian Sippach 03 Dresden DSC 1898
 
P14 300m 2
Eric Hoffmann 03 Dresden DSC 1898
Finn Isberner 03 Dresden DSC 1898
 
P14 Höjd 2
David Thid 03 Tyresö FK
Eric Hoffmann 03 Dresden DSC 1898 1,75
 
P14 Stav 1
Julius Haansbæk Mortensen 05 Helsingör IF 2.80
 
P14 Längd 4
David Thid 03 Tyresö FK
Eric Hoffmann 03 Dresden DSC 1898
Finn Isberner 03 Dresden DSC 1898
Maximilian Sippach 03 Dresden DSC 1898
 
P14 Kula 1
Maximilian Sippach 03 Dresden DSC 1898
 
P14 Spjut 0
 
P13 60m 0
 
P13 200m 0
 
P13 600m 0
 
P13 Häck 60m 0
 
P13 Häck 200m 0
 
P13 Höjd 0
 
P13 Längd 0
 
P13 Kula 0
 
P13 Diskus 0
 
P13 Spjut 0
 
P12 60m 1
Carl Haansbæk Mortensen 05 Helsingör IF
 
P12 200m 1
Julius Haansbæk Mortensen 05 Helsingör IF 30.41
 
P12 600m 0
 
P12 Häck 60m 1
Julius Haansbæk Mortensen 05 Helsingör IF
 
P12 Höjd 2
Carl Haansbæk Mortensen 05 Helsingör IF 1.41
Julius Haansbæk Mortensen 05 Helsingör IF 1.44
 
P12 Längd 2
Carl Haansbæk Mortensen 05 Helsingör IF 4.16
Julius Haansbæk Mortensen 05 Helsingör IF 4.71
 
P12 Kula 1
Carl Haansbæk Mortensen 05 Helsingör IF
 
P11 60m 0
 
P11 600m 0
 
P11 Höjd 0
 
P11 Längd 0
 
P11 Kula 0
 
P10 60m 0
 
P10 600m 0
 
P10 Längd 0
 
P10 Kula 0
 
P9 60m 0
 
P9 Längd 0
 
P9 Boll 0
 
K 100m 0
 
K 200m 0
 
K 400m 0
 
K 800m 0
 
K 1500m 1
Amanda Ivehammar 01 Linköpings GIF
 
K 3000m 0
 
K Häck 100m 0
 
K Häck 400m 1
Sara Svensson 91 Åhus FIK
 
K Höjd 0
 
K Stav 0
 
K Längd 0
 
K Tresteg 0
 
K Kula 0
 
K Diskus 0
 
K Slägga 0
 
K Spjut 0
 
F19 100m 0
 
F19 400m 0
 
F19 Häck 100m 0
 
F19 Häck 400m 0
 
F19 Höjd 0
 
F19 Stav 0
 
F19 Längd 0
 
F19 Kula 0
 
F19 Diskus 0
 
F19 Spjut 0
 
F17 100m 1
Hannah Hansson 00 Åhus FIK
 
F17 200m 1
Hannah Hansson 00 Åhus FIK
 
F17 400m 1
Amanda Ivehammar 01 Linköpings GIF
 
F17 800m 0
 
F17 3000m 0
 
F17 Hinder 1500m 1
Amanda Ivehammar 01 Linköpings GIF
 
F17 Häck 100m 0
 
F17 Häck 300m 0
 
F17 Höjd 0
 
F17 Stav 0
 
F17 Längd 0
 
F17 Kula 0
 
F17 Diskus 1
Vilma Engbe 00 Öresund FK
 
F17 Slägga 1
Vilma Engbe 00 Öresund FK
 
F17 Spjut 0
 
F15 80m 2
Elin Ekelund 02 Eslövs AI
Emma Kaul 02 Dresden DSC 1898
 
F15 300m 3
Lovisa Kjellén 02 Mölndals AIK
Emma Kaul 02 Dresden DSC 1898
Sophia Haase 02 Dresden DSC 1898 47,54
 
F15 800m 1
Lovisa Kjellén 02 Mölndals AIK
 
F15 3000m 0
 
F15 Häck 80m 1
Sophia Haase 02 Dresden DSC 1898
 
F15 Häck 300m 1
Sophia Haase 02 Dresden DSC 1898 52,91
 
F15 Höjd 1
Emma Kaul 02 Dresden DSC 1898
 
F15 Längd 2
Emma Kaul 02 Dresden DSC 1898
Sophia Haase 02 Dresden DSC 1898
 
F15 Tresteg 0
 
F15 Kula 1
Elin Ekelund 02 Eslövs AI
 
F15 Diskus 0
 
F15 Spjut 0
 
F14 80m 0
 
F14 300m 0
 
F14 Höjd 0
 
F14 Stav 0
 
F14 Längd 0
 
F14 Kula 0
 
F14 Spjut 0
 
F13 60m 2
Ida Andersson 04 Alingsås IF
Cora Kunze 04 Dresden DSC 1898
 
F13 200m 4
Ida Andersson 04 Alingsås IF
Cora Kunze 04 Dresden DSC 1898
Patricia Hoche 04 Dresden DSC 1898
Vivian Richter 04 Dresden DSC 1898
 
F13 600m 1
Vivian Richter 04 Dresden DSC 1898
 
F13 Häck 60m 3
Cora Kunze 04 Dresden DSC 1898
Patricia Hoche 04 Dresden DSC 1898
Vivian Richter 04 Dresden DSC 1898
 
F13 Häck 200m 0
 
F13 Höjd 0
 
F13 Längd 4
Ida Andersson 04 Alingsås IF
Cora Kunze 04 Dresden DSC 1898
Patricia Hoche 04 Dresden DSC 1898
Vivian Richter 04 Dresden DSC 1898
 
F13 Kula 1
Patricia Hoche 04 Dresden DSC 1898
 
F13 Diskus 0
 
F13 Spjut 1
Patricia Hoche 04 Dresden DSC 1898
 
F12 60m 1
Anne Schuch 05 Dresden DSC 1898
 
F12 200m 0
 
F12 600m 1
Anne Schuch 05 Dresden DSC 1898
 
F12 Häck 60m 1
Anne Schuch 05 Dresden DSC 1898
 
F12 Höjd 0
 
F12 Längd 1
Anne Schuch 05 Dresden DSC 1898
 
F12 Kula 0
 
F11 60m 0
 
F11 600m 0
 
F11 Höjd 0
 
F11 Längd 0
 
F11 Kula 0
 
F10 60m 0
 
F10 600m 0
 
F10 Längd 0
 
F10 Kula 0
 
F9 60m 1
Saga Andersson 08 IK Ymer 9,43
 
F9 Längd 1
Saga Andersson 08 IK Ymer 3,79
 
F9 Boll 1
Saga Andersson 08 IK Ymer 17,79
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248