Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda SkaraRacet
Antal starter / Total entries: 376 Printed: 2017-12-16 10:07
Antal individer / Total persons: 242
 
M 100m 105
Linus Andersson 98 Alingsås IF 11.18
Per Jonsson 88 Bollnäs FIK
Henrik Larsson 99 IF Göta Karlstad
Amadou Sussoho 95 Hammarby IF
Desmond Rogo 96 Hammarby IF
Douglas Hellbratt 95 Hammarby IF
Frank Förnestig 98 Hammarby IF
Jean-Christian Zirignon 95 Hammarby IF
Karl David Nie 98 Hammarby IF
KidusYohannes Getahun 98 Hammarby IF
Markus Ögren 98 Hammarby IF
Rodi Kay 98 Hammarby IF
Sunday Ojuri 93 Hammarby IF
Tony Darkwah 86 Hammarby IF
Benjamin Olsson 91 IFK Helsingborg
Felix Ericsson 95 IFK Helsingborg
Marcus Tornée 98 IFK Helsingborg
Omar Chaaban 00 IFK Helsingborg
Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge AIS 10,27
Josef Åberg 91 Hälle IF
Marcus Lidman 99 Hälle IF 11.49
Robin Gustafsson 99 Hälle IF 11.60
Alexander Strid 98 Hässelby SK
Jesper Hellström 95 Hässelby SK
Thomas Yemane 95 Hässelby SK
Tarley Allison 97 Järvsö IF
Oscar Hjerm 97 KA 2 IF
Chidozie Abika 97 IF Kville
Michael Skalenius 90 IF Kville
Victor Jansson 93 IF Kville
Anton Östebo 96 Linköpings GIF
Austin Hamilton 97 Malmö AI 10.40
Emmanuel Dawlson 92 Malmö AI
Kasper Kadestål 99 Malmö AI 10.68
Sebastian Kadestål 96 Malmö AI 11.00
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK
Gabriel Tiveskog 95 Mölndals AIK
Gustaf Borg 98 Nyköpings BIS 11,45
Per-Joan Lorentzon 74 IK Orient
Tobias Jonsson 96 IK Orient
Dennis Leal 94 Spårvägens FK 10,69
Fritz Ekane 90 Spårvägens FK 11,19
Marcus Berggren 96 Spårvägens FK 11,20
Nil de Oliveira 86 Spårvägens FK 10,26
Truls Axelson 93 Spårvägens FK
Mikael Gerlach 84 Sundsvalls FI 11,15
Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvalls FI
Patrik Björk 83 Sävedalens AIK
Dag Hultberg 95 Tjalve IF Norrköping
Erik Ekelund 91 Tjalve IF Norrköping
Mohammed Muhsin 97 Tjalve IF Norrköping
Johan Sjölander 99 Täby IS
Adam Denguir 94 Ullevi FK
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Andreas Norström 92 Ullevi FK
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK
Axel Dillner 97 Ullevi FK
David Sennung 91 Ullevi FK
Emil von Barth 96 Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK
Kevin Fankl 95 Ullevi FK 11.20
Patrik Andersson 91 Ullevi FK
Sulayman Bah 86 Ullevi FK
Linus Kapstad 00 Umedalens IF 10.89
Oskar Motta 98 Upsala IF 11.17
Anders Pihlblad 98 KFUM Örebro
Jonatan Hirsh 98 KFUM Örebro 11.10
Rasmus Hugosson 01 KFUM Örebro 11,73
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 11,20
Artur Engström 96 Örgryte IS
Carl Bengtström 00 Örgryte IS 11,20
Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte IS 12,30
Isak Hejdenberg 01 Örgryte IS
Linus Bertilsson 99 Örgryte IS 11,70
Viggo Hahnsson 99 Örgryte IS 11,70
Örgryte IS 1 0 Örgryte IS
Max Hejdenberg 98 Örgryte IS 11,36
Otto Hammarström 99 Örgryte IS 11,60
Samuel Wiik 98 Örgryte IS 11,35
Svante Wester 99 Örgryte IS 11,60
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS 12,00
Victor Koch 98 Örgryte IS 11,20
Frederik Regli 90 Frederiksbergs IF
Peter Andersson 99 Greve Atletik 10,72
Frederik Schou-Nielsen 96 Sparta Atletik 10.69
Tobias Gorgone Larsen 00 Sparta Atletik 10.86
Edem Agbo 99 BUL
Micky Joe 91 BUL
Nivethan Panchalingam 93 BUL 10.89
Öivind Strömmen Kjerpeset 91 Florö T&IF 10.43 (pb)
Håkon Morken 93 Lillehammer IF 10,51 (pb)
Michael Rosenberg 90 Lillehammer IF
Patrick Monga Bifuko 96 Norna Salhus 10,85 pb
Eivind Hvistendahl 96 Tyrving IL 10,98
Hallgeir Martinsen 89 Tyrving IL 11.33
Jonas Halonen 95 Tyrving IL 10,57
Jonatan Bjerkaas 99 Tyrving IL 11,25
Kenneth Vik Guldbrandsen 97 Tyrving IL 10,97
Syver Røinaas 99 Tyrving IL 11,26
Jostein Joshua Fossøy 92 Förde IL
Alexander Andersson 94 Thorengruppen TFC 10.83
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC
Gustav Karlsson 00 Thorengruppen TFC
Odain Rose 92 Thorengruppen TFC
Erik Mikkeljord 99 Hattfjelldal Friidrett 11,30
 
M 200m 92
Henrik Larsson 99 IF Göta Karlstad
Jakob Masth-Larsson 97 IF Göta Karlstad
Amadou Sussoho 95 Hammarby IF
Douglas Hellbratt 95 Hammarby IF
Markus Ögren 98 Hammarby IF
Sunday Ojuri 93 Hammarby IF
Marcus Tornée 98 IFK Helsingborg
Omar Chaaban 00 IFK Helsingborg
Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 21.8
Josef Åberg 91 Hälle IF
Gregorios Kyriakoudis 97 Hässelby SK
Thomas Yemane 95 Hässelby SK
Tarley Allison 97 Järvsö IF
Oscar Hjerm 97 KA 2 IF
Michael Skalenius 90 IF Kville
Victor Jansson 93 IF Kville 23,02
Anton Östebo 96 Linköpings GIF
Filip Nilsson 92 IFK Lund 22.06
Dennis Karanda 89 Malmö AI 21.80
Emmanuel Dawlson 92 Malmö AI
Kasper Kadestål 99 Malmö AI 21.18
Max Hrelja 98 Malmö AI 21,93
Sebastian Kadestål 96 Malmö AI 22.25
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK
Gabriel Tiveskog 95 Mölndals AIK
Richard Heikkilä 98 Mölndals AIK 23.50
Gustaf Borg 98 Nyköpings BIS 23,41
Tobias Jonsson 96 IK Orient
Dennis Leal 94 Spårvägens FK 21,90
Fritz Ekane 90 Spårvägens FK 22,80
Marcus Berggren 96 Spårvägens FK 22,32
Nil de Oliveira 86 Spårvägens FK 20,53
Mikael Gerlach 84 Sundsvalls FI 22,39
Dag Hultberg 95 Tjalve IF Norrköping
Erik Ekelund 91 Tjalve IF Norrköping
Mohammed Muhsin 97 Tjalve IF Norrköping
Johan Sjölander 99 Täby IS
Adam Denguir 94 Ullevi FK
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Alexander Lundskog 96 Ullevi FK 21,66
Andreas Norström 92 Ullevi FK
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK
Axel Dillner 97 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Oskar Greilert 95 Ullevi FK
Patrik Andersson 91 Ullevi FK
David Sennung 91 Ullevi FK
Dennis Forsman 95 Ullevi FK 21.43
Emil von Barth 96 Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK
Erik Lindahl 90 Ullevi FK
Martin Astner 93 Ullevi FK
Arvid Gustafsson 99 Upsala IF 22.79
Isak Andersson 96 Upsala IF 21,89
Julian Gabert 86 Upsala IF 23.64
Oskar Motta 98 Upsala IF
Anders Pihlblad 98 KFUM Örebro 23,53
Rasmus Hugosson 01 KFUM Örebro 23,02
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 22,39
Carl Bengtström 00 Örgryte IS 22,00
Felix Francois 90 Örgryte IS
Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte IS 24,20
Linus Bertilsson 99 Örgryte IS 24,00
Max Hejdenberg 98 Örgryte IS 23,08
Otto Hammarström 99 Örgryte IS 23,70
Samuel Wiik 98 Örgryte IS 22,80
Svante Wester 99 Örgryte IS 23,20
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS 24,20
Victor Koch 98 Örgryte IS 22,42
Viggo Hahnsson 99 Örgryte IS 23,60
Frederik Regli 90 Frederiksbergs IF
Frederik Schou-Nielsen 96 Sparta Atletik 21.79
Tobias Gorgone Larsen 00 Sparta Atletik 22.24
Edem Agbo 99 BUL
Nivethan Panchalingam 93 BUL 22.24
Öivind Strömmen Kjerpeset 91 Florö T&IF 20.98 (pb)
Håkon Morken 93 Lillehammer IF 21,23 (pb)
Michael Rosenberg 90 Lillehammer IF
Sondre Guttormsen 99 Ski IL 23.30
Eivind Hvistendahl 96 Tyrving IL 22,43
Hallgeir Martinsen 89 Tyrving IL
Jonas Halonen 95 Tyrving IL 21,26
Jonatan Bjerkaas 99 Tyrving IL 22,09
Jørgen Mejland Hansen 99 Tyrving IL 23,64
Kenneth Vik Guldbrandsen 97 Tyrving IL 22,16
Syver Røinaas 99 Tyrving IL 22,49
Ludvig Brorsson 00 Falköpings FIK
Andreas Führ 98 Thorengruppen TFC
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC
Gustaf Otterhed 01 Thorengruppen TFC 25,08
Jonathan Granath 00 Thorengruppen TFC
Erik Mikkeljord 99 Hattfjelldal Friidrett 23,29
 
M 400m 8
Felix Ericsson 95 IFK Helsingborg
Filip Nilsson 92 IFK Lund 48.51
Robin Sterner 91 Malmö AI
Truls Axelson 93 Spårvägens FK
Hampus Widlund 93 IFK Växjö
Marcus Claesson 94 IK Ymer 53,10
Gustav Lundholm Nielsen 98 Sparta Atletik 49,16
Syver Røinaas 99 Tyrving IL 50,00
 
M 110m Hurdles 13
Jakob Masth-Larsson 97 IF Göta Karlstad
Joel Bengtsson 99 IFK Helsingborg
Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS -
Anton Levin 92 Malmö AI
Charles Mitala 96 Malmö AI
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK
Philip Ngwe Luckey 95 Mölndals AIK
Linus Otto Boyer 95 Upsala IF 14:80
Hampus Widlund 93 IFK Växjö 14,34
Sondre Guttormsen 99 Ski IL
Vladimir Vukicevic 91 SK Vidar 13.54
Andreas Martinsen 90 Aarhus 1900 A/M 13.78
Hannes Kvist Wirdmo 94 Athletics 24Seven SK
 
K 100m 73
Malin Ström 86 Bollnäs FIK 11,74
Nikki Sjöberg 98 Bollnäs FIK 12,01
Emma Gällstedt 96 Falu IK
Emma Jansson 97 Falu IK
Kajsa Kjellergren 01 IFK Halmstad
Lynette Morgan 91 Hammarby IF 12,69
Johanna Carlsson 94 IFK Helsingborg
Moa Mattisson 98 IFK Helsingborg
Ebba Jernmark-Burrows 00 Hälle IF
Amanda Hansson 99 Hässelby SK
Caroline Larsson 93 Hässelby SK
Jessica Östlund 93 Hässelby SK 11,67
Linda Bergh 89 Hässelby SK
Rebecca Larsson 94 Hässelby SK
Therese Lindhe 91 Hässelby SK
Binai Ahmad 97 KA 2 IF
Freja Andersdotter 01 KA 2 IF
Hanna Adriansson Nordberg 92 IFK Lidingö
Malin Olsson 90 IFK Lidingö
Felicia Ascard 96 IFK Lund 12.51
Irene Ekelund 97 Malmö AI
Linnea Killander 93 Malmö AI
Pernilla Nilsson 92 Malmö AI
Samantha Oware 01 Malmö AI
Wilma Rosenquist 01 Malmö AI
Madeleine Winberg 00 Mölndals AIK
Martina Winberg 99 Mölndals AIK
Rebecka Sellberg 97 Mölndals AIK
Fanny Panboon 95 Skellefteå AIK
Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 11,65
Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK 11,65
Marie Sönnerfors 93 Spårvägens FK
Saga Berneryd 99 Spårvägens FK 12,36
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK
Fanny Jansson 01 IFK Sunne FK
Emelie Bley 93 Tjalve IF Norrköping
Hedda Ringman 98 Tjalve IF Norrköping
Linnea Frobe 98 Täby IS 12.57
Maria Södergren 98 Täby IS 12.88
Aichen Camara 91 Ullevi FK
Denise Eriksson 98 Ullevi FK
Malin Roth 95 Ullevi FK
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK 11,80
Evelina Nilsson 94 IFK Umeå
Hanna Axelsson 99 Upsala IF
Klara Helander 95 Upsala IF
Mina Karlsson 99 Upsala IF
Hanna Hoff 97 IFK Växjö
Moa Kjellander 99 Åhus FIK 12,80
Elin Östlund 91 KFUM Örebro
Emily Capobianco 01 KFUM Örebro
Hanna Wiss 91 KFUM Örebro
Ida Thunberg 99 KFUM Örebro 12,06
Moa Eklundh 01 KFUM Örebro 12,48
Judith Wagersten 98 Örgryte IS 12,69
Klara Mattsson 01 Örgryte IS
Line Söderpalm 01 Örgryte IS
Rebecca Strand 99 Örgryte IS
Sandra Jonsson 01 Örgryte IS
Mathilde Kramer 93 Frederiksbergs IF 11.71
Astrid Lykke 00 Helsingör IF 12,97
Laura Valentin Jensen 01 Helsingör IF 13,31
Naja Vinter 00 Helsingör IF 12,99
Emma Beiter Bomme 98 Sparta Atletik 12.33
Martha Traore 95 Sparta Atletik 12,13
Andrea Torfadóttir 96 FH 12,27
Christine Bjelland Jensen 94 IL Gular 11.88
Mari Gilde Brubak 90 Trondheim Friidrett 11.86
Celina Lundevik 99 Tyrving IL 12.60
Heidi Hessan Naess 89 Tyrving IL
Helene Rønningen 98 Tyrving IL 11,60
Line Kloster 90 SK Vidar
Filippa Sivnert 01 Öresund FK
 
K 200m 61
Malin Ström 86 Bollnäs FIK 24,16
Nikki Sjöberg 98 Bollnäs FIK 24,59
Emma Jansson 97 Falu IK
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK
Cecilia Sandell 95 IFK Helsingborg
Josephine Risberg Thoor 95 IFK Helsingborg
Sara Petersson 99 Hälle IF
Rebecca Larsson 94 Hässelby SK
Binai Ahmad 97 KA 2 IF 25.33
Freja Andersdotter 01 KA 2 IF 25.33
Sara Overgaard 98 IF Kville
Hanna Adriansson Nordberg 92 IFK Lidingö
Malin Olsson 90 IFK Lidingö
Felicia Ascard 96 IFK Lund 25.38
Irene Ekelund 97 Malmö AI
Linnea Killander 93 Malmö AI
Pernilla Nilsson 92 Malmö AI
Samantha Oware 01 Malmö AI
Wilma Rosenquist 01 Malmö AI
Elvira Erixon 96 Mölndals AIK 26,73
Hanna Palmqvist 96 Mölndals AIK 24,70
Madeleine Winberg 00 Mölndals AIK
Martina Winberg 99 Mölndals AIK
Rebecka Sellberg 97 Mölndals AIK
Elin Westerlund 90 Spårvägens FK 24,50
Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 24,13
Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK 23,94
Marie Sönnerfors 93 Spårvägens FK
Saga Berneryd 99 Spårvägens FK 25,27
Emelie Bley 93 Tjalve IF Norrköping 25,81
Hedda Ringman 98 Tjalve IF Norrköping
Moa Ullgren 96 Tjalve IF Norrköping 25.87
Linnea Frobe 98 Täby IS 25.59
Alice Svantesson 97 Ullevi FK
Denise Eriksson 98 Ullevi FK
Emelie Öberg 97 Ullevi FK
Estelle Montler 91 Ullevi FK
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK
Malin Roth 95 Ullevi FK
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK 23,80
Mia Stenvall 90 Ullevi FK
Klara Helander 95 Upsala IF
Hanna Hoff 97 IFK Växjö
Elin Östlund 91 KFUM Örebro
Emily Capobianco 01 KFUM Örebro 26,10
Hanna Wiss 91 KFUM Örebro
Moa Eklundh 01 KFUM Örebro 26,11
Hanna Bergqvist 91 Örgryte IS 25,96
Judith Wagersten 98 Örgryte IS 26,38
Klara Mattsson 01 Örgryte IS
Rebecca Strand 99 Örgryte IS
Sandra Jonsson 01 Örgryte IS
Mathilde Kramer 93 Frederiksbergs IF 24.21
Martha Traore 95 Sparta Atletik
Andrea Torfadóttir 96 FH 25,19
Christine Bjelland Jensen 94 IL Gular 24.10
Mari Gilde Brubak 90 Trondheim Friidrett 24.72
Heidi Hessan Naess 89 Tyrving IL
Helene Rønningen 98 Tyrving IL 23,57
Line Kloster 90 SK Vidar
Lisa Linnell 91 Athletics 24Seven SK 25,23
 
K 400m 5
Caroline Andersson 92 IF Göta Karlstad
Cecilia Sandell 95 IFK Helsingborg
Josephine Risberg Thoor 95 IFK Helsingborg
Moa Mattisson 98 IFK Helsingborg
Cornelia Fernsten 02 KFUM Örebro
 
K 100m Hurdles 19
Sofia Mossberg 95 Falu IK
Emma Tuvesson 91 Hammarby IF
Johanna Carlsson 94 IFK Helsingborg
Amanda Hansson 99 Hässelby SK
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS
Elin Westerlund 90 Spårvägens FK 13,11
Moa Ullgren 96 Tjalve IF Norrköping 14.90
Maria Södergren 98 Täby IS 15.31
Estelle Montler 91 Ullevi FK
Moa Kjellander 99 Åhus FIK 14,97
Ida Thunberg 99 KFUM Örebro 14,24
Sara Skogman 95 Örgryte IS
Mathilde Heltbech 95 Helsingör IF 13,73
Annemarie Nissen 94 Köbenhavns IF 14.02
Thea Haahr 91 Sparta Atletik 14.69
Celina Lundevik 99 Tyrving IL 14.84
Iselin Ween Rustad 99 Tyrving IL
Mette Graversgaard 95 Aarhus 1900 A/M 13.64
Lisa Linnell 91 Athletics 24Seven SK 14,08
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248