Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda SM
Antal starter / Total entries: 697 Printed: 2017-08-20 05:52
Antal individer / Total persons: 520
 
M 100m 30
Nils Thornberg 94 Bollnäs FIK 10.86 10.94
Henrik Larsson 99 IF Göta Karlstad 10.51 10.55
Amadou Sussoho 95 Hammarby IF 10.79 10.79
Desmond Rogo 96 Hammarby IF 10.56 10.56
Douglas Hellbratt 95 Hammarby IF 10.58 10.58
Jean-Christian Zirignon 95 Hammarby IF 10.69 10.69
Sunday Ojuri 93 Hammarby IF 10.65 10.86
Tony Darkwah 86 Hammarby IF 10.38 10.38
Benjamin Olsson 91 IFK Helsingborg 10.42 10.75
Joel Bengtsson 99 IFK Helsingborg 11.09 11.09
Omar Chaaban 00 IFK Helsingborg 10.79 10.79
Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge AIS 10.27 10.41
Tarley Allison 97 Järvsö IF 10.92 10.92
Oscar Hjerm 97 KA 2 IF 11.07 11.07
Björn Boström 87 IFK Lund 10.89 10.89
Martin Jönsson 96 IFK Lund 11.06 11.06
Philip Nilsson 95 IFK Lund 10.78 10.78
Austin Hamilton 97 Malmö AI 10.34 10.34
Sebastian Kadestål 96 Malmö AI 10.93 10.93
Dennis Leal 94 Spårvägens FK 10.37 10.37
Nil de Oliveira 86 Spårvägens FK 10.26 10.61
Mikael Gerlach 84 Sundsvalls FI 11.15 11.22
Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvalls FI 10.35 10.69
Mohammed Muhsin 97 Tjalve IF Norrköping 11.11 11.11
Emil von Barth 96 Ullevi FK 10.47 10.47
Patrik Andersson 91 Ullevi FK 10.36 10.63
Sulayman Bah 86 Ullevi FK 10.22 10.48
Linus Kapstad 00 Umedalens IF 10.82 10.82
Oskar Motta 98 Upsala IF 10.85 10.85
Odain Rose 92 Thorengruppen TFC 10.30 10.37
 
M 200m 41
Joel Groth 91 Bollnäs FIK 20.96
Nils Thornberg 94 Bollnäs FIK 21.85 22.23
Henrik Larsson 99 IF Göta Karlstad 21.24 21.24
Amadou Sussoho 95 Hammarby IF 22.01 22.01
Desmond Rogo 96 Hammarby IF 21.95 21.95
Douglas Hellbratt 95 Hammarby IF 21.31 21.31
Sunday Ojuri 93 Hammarby IF 21.68 22.02
Marcus Tornée 98 IFK Helsingborg 21.19
Omar Chaaban 00 IFK Helsingborg 22.09 22.09
Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 21.01 21.97
Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge AIS 20.81 21.14
Gregorios Kyriakoudis 97 Hässelby SK 22.21 22.21
Johan Wissman 82 Hässelby SK 20.30 21.70
Olle Forslin 93 Hässelby SK 21.86
Tarley Allison 97 Järvsö IF 22.46 22.63
Jakob Lindbom 95 KA 2 IF 21.52 21.52
Filip Nilsson 92 IFK Lund 22.06 22.41
Martin Jönsson 96 IFK Lund 22.23 22.30
Austin Hamilton 97 Malmö AI 21.37 21.40
Emmanuel Dawlson 92 Malmö AI 21.22 21.64
Kasper Kadestål 99 Malmö AI 21.18 21.51
Sebastian Kadestål 96 Malmö AI 22.25 22.25
Felix Svensson 97 Mölndals AIK 20.87 20.87
Dennis Leal 94 Spårvägens FK 21.23 21.23
Nil de Oliveira 86 Spårvägens FK 20.53 21.51
Mikael Gerlach 84 Sundsvalls FI 22.39 22.52
Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvalls FI 21.30 21.95
Adam Denguir 94 Ullevi FK 21.27 21.65
Alexander Lesser 93 Ullevi FK 21.48 21.58
David Sennung 91 Ullevi FK 21.70 21.70
Emil von Barth 96 Ullevi FK 21.06 21.06
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 21.49 21.65
Martin Astner 93 Ullevi FK 21.78 22.09
Martin Selin 95 Ullevi FK 21.89 21.89
Sulayman Bah 86 Ullevi FK 21.62 21.70
Linus Kapstad 00 Umedalens IF 21.99 21.99
Oskar Motta 98 Upsala IF 22.30 22.30
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 22.10 22.10
Carl Bengtström 00 Örgryte IS 21.59 21.59
Victor Koch 98 Örgryte IS 22.06 22.06
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC 21.89 21.90
 
M 400m 24
Joel Groth 91 Bollnäs FIK 46.57
Erik Martinsson 96 Gefle IF 47.19 47.67
Akile Mehari 91 Hammarby IF 50.38 50.38
Marcus Tornée 98 IFK Helsingborg 49.44 49.44
Alexander Nordkvist 90 Huddinge AIS 47.36 48.89
Johan Wissman 82 Hässelby SK
Andreas Movin 96 IFK Lidingö 48.87 49.23
Erik Hermelin 96 IFK Lidingö 49.03 49.62
Niklas Bergman Larsson 98 Linköpings GIF 47.52 47.52
Filip Nilsson 92 IFK Lund 49.71
Magnus Nielsen 91 IFK Lund 51.11
Anton Sigurdsson 96 Malmö AI 48.02 48.02
Kasper Kadestål 99 Malmö AI 47.86
Nick Ekelund-Arenander 89 Malmö AI 45.50 46.89
Truls Axelson 93 Spårvägens FK 49.29 49.66
Andreas Kramer 97 Sävedalens AIK
Benjamin Mullen 87 Turebergs FK
Alexander Lesser 93 Ullevi FK 48.38
Dennis Forsman 95 Ullevi FK 47.97
Martin Astner 93 Ullevi FK 49.07
Martin Selin 95 Ullevi FK 49.60
Oskar Greilert 95 Ullevi FK 48.98
Arvid Gustafsson 99 Upsala IF 50.37 50.37
Felix Francois 90 Örgryte IS 47.29
 
M 800m 28
Gustav Berlin 95 IK Akele 1:51.33
Berhe Kidane 99 Eskilstuna FI 1:52.94
Akile Mehari 91 Hammarby IF 1:53.13 1:53.13
Adrian Mehic 94 Heleneholms IF 1:55.99 1:55.99
Mattias Ohlsson 94 Heleneholms IF 1:49.83 1:49.83
Sebastian Persson 91 Heleneholms IF 1:57.89 1:57.89
Benjamin Åberg 95 Hälle IF 1:56.50 1:58.66
Anton Persson 96 Hässelby SK
Edom Abreham 95 Hässelby SK
Gustav Bivstedt 96 Hässelby SK
Rickard Gunnarsson 91 Hässelby SK
Emil Tostrup 95 Malmö AI 1:56.96
Warsame Doley 98 Malmö AI 1:50.79 1:51.30
Filip Wadman 97 Mölndals AIK 1:55.44 1:55.44
Estifanos Faid 92 Spårvägens FK 1:53.42 1:53.42
Johan Svensson 89 Spårvägens FK 1:47.15 1:51.79
Kalle Berglund 96 Spårvägens FK 1:46.85
Rasmus Bengtsson 95 Spårvägens FK 1:52.64 1:54.20
Andreas Kramer 97 Sävedalens AIK
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK
Joakim Andersson 92 IFK Trelleborg 1:48.44 1:48.44
Andreas Almgren 95 Turebergs FK
Joel Norling 98 Turebergs FK
Johan Eriksson 88 Turebergs FK
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 1:54.40
Robin Rohlén 90 IFK Umeå 1:47.94
Robin Johansson 94 Ärla IF 1:56
Felix Francois 90 Örgryte IS 1:53.00
 
M 1500m 29
Viktor Helander 90 Eksjö Södra IK 4:09
Berhe Kidane 99 Eskilstuna FI 3:52.02
Abdelfath Yassin 95 Gefle IF
Staffan Ek 91 Huddinge AIS 3:39.68 3:46.29
Anton Axelsson 01 Hässelby SK 4:01
Ken Slättengren 95 Högby IF
Ali Laaroubi 94 Malmö AI 3:46.62
Henrik Petersson 93 Malmö AI 3:57.15
Jesper Bokefors 94 Malmö AI 4:08.36
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 3:48.96 3:48.96
Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK 3:52.90 3:56.45
Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK 3:52.34 3:57.07
Johan Walldén 87 Spårvägens FK 3:41.79
John Foitzik 91 Spårvägens FK 3:46.67 3:46.67
Kalle Berglund 96 Spårvägens FK 3:36.60 3:36.60
Marcus Gustafsson 88 Spårvägens FK 3:51.00
Oliver Löfqvist 98 Spårvägens FK 3:50.42 3:50.42
Rasmus Bengtsson 95 Spårvägens FK 3:50.49 3:50.49
Andreas Kramer 97 Sävedalens AIK
Jonatan Fridolfsson 92 Sävedalens AIK
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK
Ludvig Danielson 95 Tjalve IF Norrköping
Richard Emilsson 90 Tjalve IF Norrköping
Amanuel Gergis 96 Turebergs FK
Andreas Almgren 95 Turebergs FK
Joel Norling 98 Turebergs FK
Tim Sundström 89 Turebergs FK
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 3:50.97 3:50.97
Efrem Brahne 94 Västerås FK 3:58
 
M 5000m 42
Viktor Helander 90 Eksjö Södra IK 14:58
Nassir Dawud 91 Eskilstuna FI
Johan Fagerberg 92 Finspångs AIK 14:49 14:49
Abdelfath Yassin 95 Gefle IF
Ebba Tulu Chala 96 Huddinge AIS 14:30.93 14.30.93
John Kingstedt 92 Huddinge AIS 14:15.92 14:15.92
Staffan Ek 91 Huddinge AIS 14:28.00
Anders Grahl 87 Hälle IF 14:40.00
Samuel Fitsumbrhan 99 Hälle IF 15:13.43 15:13.43
Andreas Jansson 96 Hässelby SK
Andreas Åhwall 89 Hässelby SK
Anton Rehn 92 Högby IF 15:09 15:16
Erik Karlsson 98 Högby IF 16:04
Oliver Wykman 94 Högby IF 16:00
Erik Lagerlöf 97 IFK Lidingö 15:06.46 15:06.46
Anton Danielsson 90 Malmö AI 13:56.33
Jonas Leanderson 91 Malmö AI 14:27.14
Gabriel Steffensen 96 Mölndals AIK 14:13.46 14:13.46
Archie Casteel 96 Spårvägens FK 14:58.69 15:12.68
Fredrik Uhrbom 77 Spårvägens FK 14:01.45
John Foitzik 91 Spårvägens FK 14:14.57 14:14.57
Kalle Berglund 96 Spårvägens FK
Olle Walleräng 85 Spårvägens FK 13:34.74
Robel Fsiha 96 Spårvägens FK 14:14.34 14:14.34
Geert Tuinstra 90 Sävedalens AIK
Hafiz Ibrahem 96 Sävedalens AIK 15:04
Jonatan Fridolfsson 92 Sävedalens AIK
Oscar Claesson 95 Sävedalens AIK
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK
August Mollén 99 Tjalve IF Norrköping
Ludvig Danielson 95 Tjalve IF Norrköping
Richard Emilsson 90 Tjalve IF Norrköping
Amanuel Gergis 96 Turebergs FK
Daniel Lundgren 85 Turebergs FK
Napoleon Solomon 94 Turebergs FK 14:27.74
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 14:57.45 14:57.45
Joel Zachrisson 94 Ullevi FK 14:14.01
Suldan Hassan 98 Ullevi FK 14:10.10
Efrem Brahne 94 Västerås FK
Per Sjögren 79 KFUM Örebro 14:30.27 15:02.16
Robin Lindgren 90 Örgryte IS 8:53.50 8:58.70
Daniel Antonsson 93 Roma IF 15:03.72 15:03.72
 
M 10000m 30
Adhanom Abraham 77 Eskilstuna FI
Johan Fagerberg 92 Finspångs AIK 31:12 31:12
Ebba Tulu Chala 96 Huddinge AIS 29:35 29:35
John Kingstedt 92 Huddinge AIS 30:40 30:40
Otto Kingstedt 94 Huddinge AIS 29:38.43 29:38.43
Anders Grahl 87 Hälle IF 30:28.86 30:28.86
Daniel Lund 83 Hälle IF 31:01.56 31:01.56
Mustafa Mohammed 79 Hälle IF 28:40.71
Robert Alexandersson 90 Hälle IF 32:01 32:01
Andreas Åhwall 89 Hässelby SK
Marcus Åberg 88 Hässelby SK
Martin Öhman 81 Hässelby SK
Oscar Carlsson 91 Hässelby SK
Gabriel Steffensen 96 Mölndals AIK 30:03.31 30:03.31
Olle Dahlberg 87 Solvikingarna 32:14 32:16
Archie Casteel 96 Spårvägens FK 30:35.12 30:35.12
Fredrik Uhrbom 77 Spårvägens FK 29:30.28
Nils Spetz 91 Spårvägens FK 32:08.06
Olle Walleräng 85 Spårvägens FK 30:04.45 30:14.00
Robel Fsiha 96 Spårvägens FK 30:01.00
Daniel Berggren 87 Strömstad LK 31:20.95 31:20.95
Geert Tuinstra 90 Sävedalens AIK 31:51.96
Hafiz Ibrahem 96 Sävedalens AIK
Linus Hultegård 90 Sävedalens AIK
Oscar Claesson 95 Sävedalens AIK
Anders Prytz 85 Turebergs FK 32:52 32:52
Napoleon Solomon 94 Turebergs FK 30:16.49
Per Sjögren 79 KFUM Örebro 32:29.79 32:29.79
Robin Lindgren 90 Örgryte IS 30:38.30 32:16.87
Daniel Antonsson 93 Roma IF 31:35.46
 
M 3000m hinder 8
Simon Sundström 98 IFK Lidingö 8:57.74 8:57.74
Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK 9:35.57 9:35.57
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK
Daniel Lundgren 85 Turebergs FK
Napoleon Solomon 94 Turebergs FK 8:28.86 8:28.86
Fredrik Johansson 86 IFK Växjö 8:50.30
Awet Mengsteab 95 Örgryte IS 9:07.14 9:07.14
Robin Lindgren 90 Örgryte IS 14:04.65 14:11.55
 
M 110m häck 13
Rasmus Elfgaard 94 Habo Friidrott 04
Petter Gustafsson 94 IK Hakarpspojkarna 14.25 14.25
Joel Bengtsson 99 IFK Helsingborg 14.78 14.78
Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 14.05 14.31
Anton Levin 92 Malmö AI 13.97 14.06
Max Hrelja 98 Malmö AI 14.03 14.03
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK 14.55 14.55
Marvin Tay 90 Spårvägens FK 14.00 14.10
Jonatan Holm 94 Strands IF 14.25 14.25
Oliwer Åstrand 92 Örgryte IS 14.67 14.67
Alexander Brorsson 90 Athletics 24Seven SK 13.83 13.83
Hannes Kvist Wirdmo 94 Athletics 24Seven SK 14.51 14.51
Jack Conway 90 Athletics 24Seven SK 13.98 14.05
 
M 400m häck 18
Mattias Bäckman 91 Bollnäs FIK 53.95
Anton Bertilsson 99 Habo Friidrott 04
Kristian Efremov 90 Hammarby IF 55.54
Anton Nilsson 92 Huddinge AIS 53.21 53.41
Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 54.40 54.40
Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge AIS 52.91 52.91
Viktor Nylander 98 Malmö AI 51.70 51.70
Arvid Berglund 91 Tranås AIF
Benjamin Mullen 87 Turebergs FK
William Frobe 98 Täby IS 52.72
Alexander Lundskog 96 Ullevi FK 51.25
Erik Lindahl 90 Ullevi FK 54.53
Oskar Greilert 95 Ullevi FK 54.11
Arvid Gustafsson 99 Upsala IF 55.48 55.48
Isak Andersson 96 Upsala IF 50.05 50.05
Johan Brasch 98 Wärnamo SK 53.15 53.15
Jonathan Carbe 90 Örgryte IS 52.87
Samuel Wiik 98 Örgryte IS 53.13 53.13
 
M Höjd 15
Henrik Thoms 96 IF Göta Karlstad
Carl af Forselles 01 Hellas FK 207 207
Andreas Henriksson 90 Hässelby SK
Jakob Thorvaldsson 88 IFK Lidingö 220 205
Fredrik Löfgren 94 IFK Lund 211
Philip Frifelt Lundqvist 89 Mölndals AIK 215 212
Adam Chiguer 91 Spårvägens FK 209 203
Fabian Delryd 96 Täby IS 222
Herman Olvik 96 Ullevi FK 204
Viktor Husmark 92 Ullevi FK 200
Filip Björklund 98 Upsala IF 210 206
Simon Wiklund 99 IK Wilske 211 206
Yuan-Zhong Wu 91 IFK Växjö 205
Andreas Carlsson 95 IK Ymer 220 208
Ola Carlsson 75 Örgryte IS 222 204
 
M Stav 17
Rasmus Elfgaard 94 Habo Friidrott 04
Carl Sténson 93 Hellas FK 531 530
Marcus Nilsson 91 Högby IF 480
Micael Fagö 94 Kalmar SK 514 514
Filip Gyllensten 92 IF Kville 530
Björn Andersson 91 IFK Lidingö 483 468
Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK 520 482
Sebastian Ruthström 97 Spårvägens FK 470 470
Oscar Janson 75 Ullevi FK 587 531
Emil Östergren 98 IFK Växjö 423
Dennis Bergetoft 92 KFUM Örebro 503
Rasmus Carlsson 88 KFUM Örebro 522
Tom Johansson 99 KFUM Örebro 480 480
David Kappelin 95 Örgryte IS 522
Gustaf Hultgren 83 Örgryte IS 556
Jonathan Ruffieux 91 Örgryte IS 480
Melker Svärd-Jakobsson 94 Örgryte IS 570
 
M Längd 23
Johan Taléus 94 Eskilstuna FI 718
Erik Ehrlin 90 Hammarby IF 7,43 7,43
Michel Tornéus 86 Hammarby IF 8,44 8,30
Ritchie Moba 90 Hammarby IF 6,92
Carl Einar Söderström Eskonniemi 99 Hellas FK 6,94 6,75
Felix Ericsson 95 IFK Helsingborg 7,08 7,08
Jesper Hellström 95 Hässelby SK
Oscar Hjerm 97 KA 2 IF 6,72 6,72
Andreas Otterling 86 IFK Lidingö 8,12 7,95
Björn Boström 87 IFK Lund 6,87
Thobias Nilsson Montler 96 Malmö AI 8,04
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK 7,01 7,01
Matthias Johansson 90 Nedre Soppero IK 7,54 7,20
Adam Chiguer 91 Spårvägens FK 7,78 7,38
Sebastian Ruthström 97 Spårvägens FK 7,12 7,11
David Svensson 98 IFK Tumba 7,14 6,60
Max Andersson 95 Upsala IF 7,49 7,14
Daniel Örevik 97 Visby IF Gute FIK 7,26
Jens Mattisson 85 Vittsjö GIK 6,82 6,63
Rickard Willman 94 Västerås FK 7,25
Andreas Carlsson 95 IK Ymer 7,73 7,73
Artur Engström 96 Örgryte IS 7,47 7,47
Erik Olsson 89 Örgryte IS 7,04
 
M Tresteg 15
Simon Karlén 94 IF Göta Karlstad
Erik Ehrlin 90 Hammarby IF 16,28 16,23
Timothy Olsson 98 Hammarby IF 14,54 14,54
Carl af Forselles 01 Hellas FK 14,55
Jesper Hellström 95 Hässelby SK
Moteba Mbumba 90 Hässelby SK
Albin Boestad 97 IFK Lidingö 14,30 14,20
Marcus Nyberg 97 Malmö AI 15,22
Matthias Johansson 90 Nedre Soppero IK 14,74w
Jonathan Persgården 96 Ullevi FK 14,37
Antonis Dinopoulos 95 Upsala IF 15,37 15,37
Gustav Norén 96 Upsala IF
Artur Engström 96 Örgryte IS 15,25 15,25
Daniel Lennartsson 88 Örgryte IS 16,12 15,07
Erik Olsson 89 Örgryte IS 14,79
 
M Kula 14
Arwid Koskinen 92 Huddinge AIS 18,44 17,63
Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 16,75 16,75
Gabriel Heen 95 Hässelby SK
Mats Olsson 86 Hässelby SK
Niklas Lindstedt 93 Hässelby SK
Wictor Petersson 98 Malmö AI
Leif Arrhenius 86 Spårvägens FK 20,50 19,35
Niklas Arrhenius 82 Spårvägens FK 19,79 18,37
Gustav Liberg 95 Ullevi FK 16,79
Marcus Mattisson 88 Ullevi FK 16,64
Simon Pettersson 94 Upsala IF 17,83 17,35
Tim Wunger 94 Upsala IF 16,34 16,34
Jonas Meyer 90 Örgryte IS
Andreas Eriksson 94 IK Heros 15,52 15,15
 
M Diskus 13
Benn Harradine 82 Hammarby IF 68,20 64,67
Matthew Brown 80 Hammarby IF 49,80
Marcus Nilsson 91 Högby IF 48,43
Anton Larsson 93 Järvsö IF 50:52 50:52
Axel Härstedt 87 Malmö AI 66,03 63,90
Jakob Gardenkrans 97 Malmö AI
Daniel Ståhl 92 Spårvägens FK 71,29 71,29
Niklas Arrhenius 82 Spårvägens FK 66,22 65,72
Jussi Kiviniemi 93 Södertälje IF
Gustav Liberg 95 Ullevi FK 57,45
Simon Pettersson 94 Upsala IF 64,88 64,88
Albin Lager 96 KFUM Örebro 53,35 53,35
Oscar Gustafsson 97 Trosa Atletik IF 50,92 50,18
 
M Slägga 8
Stefan Kvist 87 Alvesta FI 66,59 63,40
Ragnar Carlsson 00 Falu IK
Oscar Vestlund 93 IF Göta Karlstad
Tim Söderqvist 95 Hälle IF 66,54 66,54
Patrik Lindstedt 99 Hässelby SK
Mattias Lindberg 90 Skellefteå AIK 69,19 67,40
Johan Björnstad 90 Ullevi FK 55,33
Anton Andersson 96 Umedalens IF 61,14
 
M Spjut 21
Johan Carlqvist 92 Falu IK
Tim Holmberg 91 Falu IK
Jakob Eriksson 98 IF Göta Karlstad
Rasmus Elfgaard 94 Habo Friidrott 04
Lukas Kvist 94 IFK Helsingborg 70,36 63,57
Gabriel Heen 95 Hässelby SK
Kamil Kaminski 96 Hässelby SK
Olof Hansson 86 Hässelby SK
Simon Litzell 97 Hässelby SK
Marcus Nilsson 91 Högby IF 65,33
Emil Persson 95 KA 2 IF 59,32 59,32
Rasmus Eriksson 98 Kils AIK 68,67 68,67
Jonathan Amneskog 98 Klippans FK 66,83 66,83
Fredrik Andersson 93 Södertälje IF
Gabriel Wallin 81 Södertälje IF
Jonathan Harley 93 Ullevi FK 73,28
Isak Oskarsson 96 IFK Växjö 73,30
Sebastian Thörngren 93 IFK Växjö 72,05 70,57
Theodor Ahlström 98 IFK Växjö 65,91 60,19
Jiannis Smalios 87 Thorengruppen TFC 81,89 80,44
Theodor Thor 93 Thorengruppen TFC 72,46
 
K 100m 22
Malin Ström 86 Bollnäs FIK 11.73 11.92
Nikki Sjöberg 98 Bollnäs FIK 11.89 11.89
Emma Jansson 97 Falu IK
Josefin Palm 94 Falu IK
Sandra Törnros 95 Gefle IF
Claudia Payton 98 IF Göta Karlstad 11.84 11.84
Sara Karlsson 01 Huddinge AIS 12.26 12.26
Amanda Hansson 99 Hässelby SK
Jessica Östlund 93 Hässelby SK
Binai Ahmad 97 KA 2 IF 12.22 12.22
Freja Andersdotter 01 KA 2 IF 12.24
Hanna Adriansson Nordberg 92 IFK Lidingö 11.73 11.81
Elin Westerlund 90 Spårvägens FK 11.70
Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 11.65 11.95
Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK 11.65 11.84
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK 11.79 11.96
Khaddi Sagnia 94 Ullevi FK 11.48
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK 11.77
Evelina Nilsson 94 IFK Umeå 12.14 12.58
Hanna Axelsson 99 Upsala IF 12.10 12.27
Virva Rylander 00 Västerås FK
Elin Östlund 91 KFUM Örebro 11.61 11.61
 
K 200m 25
Malin Ström 86 Bollnäs FIK 24.16 24.26
Nikki Sjöberg 98 Bollnäs FIK 24.15 24.15
Emma Jansson 97 Falu IK
Ida Hansen 93 IF Göta Karlstad 24.27 25.42
Josephine Risberg Thoor 95 IFK Helsingborg 24.80 24.80
Moa Mattisson 98 IFK Helsingborg 24.76 24.76
Sara Karlsson 01 Huddinge AIS 25.38 25.38
Jessica Östlund 93 Hässelby SK
Malin Skogström 95 Hässelby SK
Hanna Adriansson Nordberg 92 IFK Lidingö 24.36 24.39
Felicia Ascard 96 IFK Lund 25.00 25.19
Pernilla Nilsson 92 Malmö AI 23.50 24.02
Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 24.10 24.51
Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK 23.89 24.01
Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 23.19 24.68
Caroline Kihlblom 94 Täby IS 24.94
Linnea Frobe 98 Täby IS 24.75
Alice Svantesson 97 Ullevi FK 24.82
Denise Eriksson 98 Ullevi FK 24.17
Ebba Svantesson 97 Ullevi FK 24.88
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK 23.92
Gabriella Holmström 00 Upsala IF 24.97 24.97
Klara Helander 95 Upsala IF 25.10 25.10
Virva Rylander 00 Västerås FK 25.54 25.54
Elin Östlund 91 KFUM Örebro 23.76 23.76
 
K 400m 22
Caroline Andersson 92 IF Göta Karlstad 57.11
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK 55.43 56.32
Sandra Knezevic 92 Hammarby IF 56.38
Josephine Risberg Thoor 95 IFK Helsingborg 56.31 56.31
Moa Mattisson 98 IFK Helsingborg 56.79 56.79
Lisa Duffy 93 Hässelby SK
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK
Isabelle Eriksson 86 IFK Lidingö 56.11 57.08
Linda Frödin Glad 93 IFK Lidingö 55.69 57.31
Josefin Magnusson 89 Malmö AI 53.69
Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 51.13 57.40
Gaël de Coninck 01 Sävedalens AIK
Sara Rönnby 93 Tjalve IF Norrköping
Hanna Hermansson 89 Turebergs FK
Caroline Kihlblom 94 Täby IS 58.20
Linnea Frobe 98 Täby IS 56.45
Alice Svantesson 97 Ullevi FK 56.39
Ebba Svantesson 97 Ullevi FK 55.76
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK 54.76
Åsa Söderlund 93 Ullevi FK 58.42
Klara Helander 95 Upsala IF 56.46 56.46
Hanna Bergqvist 91 Örgryte IS 58.67 58.67
 
K 800m 23
Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg 2:08.33 2:10.28
Caroline Högardh 92 IFK Halmstad 2:09
Sara Ericsson 95 Heleneholms IF 2:09.58 2:09.58
Sara Dädeby 99 Hovslätts IK 2:14.38 2:14.38
Meraf Bahta 89 Hälle IF 2:08.00
Emma Jansson 91 Hässelby SK
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK
Lovisa Skoglund 01 Höörs IS 2:13.09 2:13.09
Therese Jansson 86 Ludvika FFI 2:13.61 2:13.61
Alexandra Everett 96 Malmö AI 2:13.11 2:16.13
Patricia Striner 97 Malmö AI 2:08.97
Elin Brink 97 Mölndals AIK 2:11.37 2:11.37
Elina Johansson 89 Spårvägens FK 2:09.28 2:09.62
Gaël de Coninck 01 Sävedalens AIK
Linn Söderholm 96 Sävedalens AIK
Sara Rönnby 93 Tjalve IF Norrköping
Hanna Hermansson 89 Turebergs FK
Isabella Andersson 97 Turebergs FK
Jennie Hurkmans 84 Turebergs FK
Jessica Edlund 95 Umedalens IF 2:11.89 2:11.89
Frida Wallström 95 IFK Umeå 2:15.88 2:15.88
Helena Siltberg 87 Upsala IF 2:12.03 2:12.03
Ida Ekroth 96 Upsala IF 2:14.46 2:14.46
 
K 1500m 12
Caroline Högardh 92 IFK Halmstad 4:21
Linn Nilsson 90 Hälle IF 4:08.47 4:08.47
Meraf Bahta 89 Hälle IF 4:00.59 4:00.59
Emma Jansson 91 Hässelby SK
Therese Jansson 86 Ludvika FFI 4:40.31 4:40.31
Elin Brink 97 Mölndals AIK 4:28.99 4:28.99
Elina Johansson 89 Spårvägens FK 4:26.40 4:26.40
Linn Söderholm 96 Sävedalens AIK
Sara Christiansson 97 Sävedalens AIK
Hanna Hermansson 89 Turebergs FK
Isabella Andersson 97 Turebergs FK
Helena Siltberg 87 Upsala IF 4:32.42 4:40.75
 
K 5000m 23
Kristin Nyström 92 IK Akele 18:26 18:59
Hanna Lindholm 79 Huddinge AIS 16:51.14 16:51.14
Linn Nilsson 90 Hälle IF 15:48.46
Meraf Bahta 89 Hälle IF 14:49.95
Madeleine Larsson 81 Hässelby SK
Sanna Mustonen 91 Hässelby SK
Charlotte Schönbeck 84 IFK Lidingö 17:22.55 17:22.55
Carolina Johnson 96 Linköpings GIF
Cecilia Norrbom 88 Spårvägens FK 16:35.22 16:35.22
Louise Ringström 89 Spårvägens FK 17:27.31 17:45.20
Malin Liljestedt 80 Spårvägens FK 16:16.30
Mikaela Larsson 85 Spårvägens FK 17:27.21 17:36.18
Amélie Svensson 96 Sävedalens AIK
Linn Söderholm 96 Sävedalens AIK
Lisa Bergdahl 95 Sävedalens AIK
Malin Strand 93 Sävedalens AIK
Maria Borglund 91 Sävedalens AIK
Sara Christiansson 97 Sävedalens AIK
Sara Holmgren 90 Sävedalens AIK
Eleonora Olsmats 99 Turebergs FK
Frida Kristiansson 92 Örgryte IS 16:19.86 16:19.86
Maria Larsson 94 Örgryte IS 16:18.15 16:40.26
Ronja Fjellner 89 Örgryte IS 16.50.74
 
K 10000m 21
Kristin Nyström 92 IK Akele 39:55
Sandra Södergren 89 FIF Gnistan 36:48.89 37:18.21
Sofia Ewnert 89 IF Göta Karlstad
Anna Bjurman 88 IS Göta 36:34 36:44
Hanna Lindholm 79 Huddinge AIS 34:59.97 34:59.97
Madeleine Larsson 81 Hässelby SK
Sanna Mustonen 91 Hässelby SK
Ellen Persson 97 Högby IF 37:50.36
Johanna Anvell 89 Mölndals AIK 36:57.67 36:57.67
Cecilia Norrbom 88 Spårvägens FK 34:16.21 34:50.97
Jessica Österberg 81 Spårvägens FK 37:14.21 37:18.41
Louise Ringström 89 Spårvägens FK 36:14.55 36:14.55
Malin Liljestedt 80 Spårvägens FK 33:56.95
Mikaela Larsson 85 Spårvägens FK 36:23.68
Malin Strand 93 Sävedalens AIK
Sara Holmgren 90 Sävedalens AIK
Amanda Bohlin 89 Tjalve IF Norrköping
Eleonora Olsmats 99 Turebergs FK
Charlotta Fougberg 85 Ullevi FK
Hanna Dickér 92 Örgryte IS
Johanna Bäcklund 85 Runacademy IF 36:04
 
K 3000m hinder 7
Alice Greberg 98 Mölndals AIK
Amélie Svensson 96 Sävedalens AIK
Erika Svanborg 91 Sävedalens AIK 10:42
Moa Rothman 96 Västerås FK 10:30 11:13
Emma Dahl 91 Örgryte IS 10:31.36
Frida Kristiansson 92 Örgryte IS 10:14 10:14
Maria Larsson 94 Örgryte IS 9:39.96 9:39.96
 
K 100m häck 11
Sofia Mossberg 95 Falu IK
Emma Tuvesson 91 Hammarby IF 13.38 13.88
Johanna Carlsson 94 IFK Helsingborg 14.22 14.22
Amanda Hansson 99 Hässelby SK
Malin Skogström 95 Hässelby SK
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS
Elin Westerlund 90 Spårvägens FK 13.11 13.24
Estelle Montler 91 Ullevi FK 14.25
Lovisa Östervall 97 Upsala IF 13.97 14.39
Moa Kjellander 99 Åhus FIK 14.86 14.86
Sara Skogman 95 Örgryte IS 14.54 14.54
 
K 400m häck 9
Sofia Johnsson 94 Hässelby SK
Jonna Lindéen 96 Kalmar SK 64.35 64.35
Josefine Havdelin 95 IFK Lidingö 63.94 63.94
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS
Hanna Palmqvist 96 Mölndals AIK 58.34 58.34
Alice Svantesson 97 Ullevi FK 61.58
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK 57.86
Ida Ekroth 96 Upsala IF 64.00 64.00
Emma Larson 94 Västerås FK 64.11
 
K Höjd 15
Louise Ekman 97 Gefle IF
Evelina Erlandsson 94 IF Göta Karlstad
Sofie Skoog 90 IF Göta Karlstad 194 194
Matilda Nilsson 93 IK Hakarpspojkarna 180 176
Linda Skantze 95 IFK Lidingö 176 172
Madeleine Serenhov 91 IFK Lidingö 175 170
Ellen Björklund 90 IFK Lund 180 170
Erika Wärff 00 Malmö AI 183
Maja Nilsson 99 Motala AIF 188 188
My Nordström 90 Tjalve IF Norrköping
Erika Kinsey 88 Trångsvikens IF 197 194
Bianca Salming 98 Turebergs FK
Lina Löfqvist 93 Ullevi FK 171
Lovisa Östervall 97 Upsala IF 180 178
Vendela von Corswant 93 Örgryte IS 182 174
 
K Stav 16
Annika Jönsson 96 IFK Helsingborg 395 385
Gabriella Jönsson 01 IFK Helsingborg 381 380
Linnea Jönsson 99 IFK Helsingborg 380 370
Elienor Werner 98 Hässelby SK
Elin Olsson 93 Kvarnsvedens GoIF 405 405
Megan Berg Nobeus 00 Malmö AI 400 400
Emma Kiviniemi Andersson 91 Spårvägens FK 390 390
Alva Sundin 01 Täby IS 390
Hanna Jansson 95 Ullevi FK 410
Malin Dahlström 89 Ullevi FK 423
Sara Eriksson 91 Ullevi FK 385
Ellen Olsson 97 Wärnamo SK 391 391
Fanny Berglund 88 Örgryte IS 420
Michaela Meijer 93 Örgryte IS 471 471
Sara Cannmo 96 Örgryte IS 375
Thea Wängborg Nyberg 92 Örgryte IS 396
 
K Längd 24
Kaiza Karlén 98 KFUM Arvika 6,37 6,37
Sandra Törnros 95 Gefle IF
Rebecka Abrahamsson 94 FIF Gnistan 6,14 6,10
Victoria Almerén Hansson 99 Hammarby IF 5,85 5,85
Johanna Carlsson 94 IFK Helsingborg 6,08 5,80
Amanda Hansson 99 Hässelby SK
Charlotte Skogström 93 Hässelby SK
Linda Bergh 89 Hässelby SK
Malin Skogström 95 Hässelby SK
Sara Kviberg 93 Hässelby SK
Freja Andersdotter 01 KA 2 IF 5,78
Jonna Lindéen 96 Kalmar SK 5,91 5,84
Malin Olsson 90 IFK Lidingö 6,29 6,07
Emelie Nilsson 88 Spårvägens FK 6,12
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI 5,93 5,93
Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbybergs IK 5,87 5,87
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK 6,24 6,24
Moa Ullgren 96 Tjalve IF Norrköping
Thilda Särnevång 96 IF Udd
Khaddi Sagnia 94 Ullevi FK 6,78
Claudia Spanier 98 Upsala IF 5,69 5,69
Malin Marmbrandt 85 Västerås FK 6,52 6,52
Sara Skogman 95 Örgryte IS 5,88 5,88
Nadja Casadei 83 Athletics 24Seven SK 6,33
 
K Tresteg 21
Madeleine Nilsson 91 Gefle IF
Rebecka Abrahamsson 94 FIF Gnistan 13,21 13,14
Alice Eriksson 96 IFK Lidingö 12,34 11,70
Jenny Lestander 98 Linköpings GIF 12,48 12,48
Nellie Mårtensson 95 Malmö AI 12,42
Emilia Hammarström 96 Mölndals AIK 12,67
Izehi Ileso 89 Mölndals AIK 13,03 12,68
Maja Åskag 02 Råby-Rekarne FIF 11,92 11,92
Aina Griksaite 94 Spårvägens FK 13,82 13,82
Angelica Ström 81 Spårvägens FK 13,43 11,85
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI 12,08 12,08
Hanna Gille 96 Sävedalens AIK 12,04 12,04
Thilda Särnevång 96 IF Udd
Fatima Koné 99 Ullevi FK 12,61
Johanna Konseleus 95 Ullevi FK 11,98
Lizzie Hager 99 Ullevi FK 12,10
Malin Marmbrandt 85 Västerås FK 13,34 13,34
Amanda Hjalmarsson 97 IFK Växjö 12,06
Adiam Thedros Rasmussen 82 Örgryte IS 12,49
Sara Skogman 95 Örgryte IS 12,11 12,11
Saga Sjöberg 99 Öresund FK 11,54
 
K Kula 8
Amanda Malmehed 98 IF Göta Karlstad 15,00 15,00
Matilda Elfgaard 92 Habo Friidrott 04
Sara Lennman 96 Katrineholms SK
Maria Nilsson 95 IK Orient 14,72
Vanessa Kamga 98 Upsala IF 14,11 14,11
Victoria Engström Kindmark 97 Upsala IF 13,45 13,45
Beatrice Lantz 97 IFK Växjö 14,25 14,25
Fanny Roos 95 Athletics 24Seven SK 18,20 18,20
 
K Diskus 17
Ida Stenbäck 99 SK Bore
Erica Larsson 90 IF Göta Karlstad 47,30 47,30
Lina Bengtson 94 Heleneholms IF
Linnea Jönsson 99 IFK Helsingborg 41,06 41,06
Nicole Ridegård 99 IFK Helsingborg 38,63 38,63
Elin Rubin 95 Hovslätts IK 41,07
Mathilda Eriksson 98 Huddinge AIS 50,22 50,22
Lydia Sundin 94 IFK Mora Friidrott 48,23
Anna Karlsson 98 Motala AIF 50,93 50,92
Heidi Schmidt 93 Spårvägens FK 55,31 46,26
Fanny Öhrn Selahn 95 Södertälje IF
Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala IF 46,74 46,74
Vanessa Kamga 98 Upsala IF 54,22 54,22
Victoria Engström Kindmark 97 Upsala IF 42,27 42,27
Moa Eskilsson 93 Villstads GIF 45,00
Ida Wåhlstrand 00 IFK Växjö 43,11 43,11
Fanny Roos 95 Athletics 24Seven SK 51,68 51,68
 
K Slägga 18
Rebecka Kvist 83 Alvesta FI 62,15 55,83
Ida Stenbäck 99 SK Bore
Matilda Björklund 97 Bålsta IK 56,98 56,98
Matilda Åström 95 Gefle IF
Luana Klaric Lundh 99 Göteborgs KIK 52,09 52,09
Grete Ahlberg 98 Hammarby IF 61,53 61,53
Rebecka Hallerth 96 Hellas FK 52,76 50,54
Eleni Larsson 93 Huddinge AIS 68,76 64,86
Ida Storm 91 Malmö AI 71,52 71,52
Marinda Petersson 95 Malmö AI 70,01 70,01
Kristina Andersson 91 Råby-Rekarne FIF 56,13 53,82
Jessica Mattsson 98 Spårvägens FK 55,17 54,95
Frida Bååth 97 Timrå AIF 63,46 63,46
Emma Thor 97 Turebergs FK 64,69 64,69
Hanna Mårtensson 96 Turebergs FK 57,06
Tracey Andersson 84 Ullevi FK 61,27
Kajsa Wennberg 96 Upsala IF 60,14 60,14
Maja Eklund 94 Athletics 24Seven SK 54,81 54,81
 
K Spjut 12
Carolin Näslund 98 SK Bore 53,59 53,59
Matilda Elfgaard 92 Habo Friidrott 04
Malin Andersson 93 Heleneholms IF
Marléne Lindström 85 IFK Lidingö 53,45 44,91
Sofie Hammar 95 IF Rigor 45,00 44,72
Linn Peura 97 Södertälje IF
Emelie Larsson 91 Ullevi FK 52,79 42,53
Malin Haglund 88 Ullevi FK 54,26
Maja Gustavsson 98 Västerås FK
Sofi Flink 95 Västerås FK 58,97
Beatrice Lantz 97 IFK Växjö 46,57 46,57
Elisabeth Lithell 90 KFUM Örebro 54,42
 
M/K 4 x 100m 2
IFK Lidingö 1 IFK Lidingö
Malmö AI 1 Malmö AI
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248