Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Världsungdomsspelen
Antal starter / Total entries: 8066 Printed: 2017-07-21 16:36
Antal individer / Total persons: 3350
 
M 100m 102
Hector Falk 93 SWE Eskilstuna FI
Hassan Noureddine 96 SWE IF Göta Karlstad 11.60
Victor Pettersson 97 SWE IF Göta Karlstad
Amadou Sussoho 95 SWE Hammarby IF 10.79
Desmond Rogo 96 SWE Hammarby IF 10.56
Douglas Hellbratt 95 SWE Hammarby IF 10,82
Jean-Christian Zirignon 95 SWE Hammarby IF 10.69
Gregorios Kyriakoudis 97 SWE Hässelby SK
Jacob Enblom 94 SWE Hässelby SK
Tarley Allison 97 SWE Järvsö IF 10.92
Jakob Lindbom 95 SWE KA 2 IF 10.69
Oscar Hjerm 97 SWE KA 2 IF 11.07
Chidozie Abika 97 SWE IF Kville 11.13
Michael Skalenius 90 SWE IF Kville
Robin Noping 96 SWE IF Kville
Sebastian Landström 94 SWE IFK Lidingö
Anton Östebo 96 SWE Linköpings GIF
Jesper Ullbing 97 SWE Ljungby FIK
Martin Jönsson 96 SWE IFK Lund 11.30
Philip Nilsson 95 SWE IFK Lund 10.78
Sebastian Holmberg 87 SWE IFK Lund 12.09
Austin Hamilton 97 SWE Malmö AI 10.35
Emmanuel Dawlson 92 SWE Malmö AI 10.60
Sebastian Kadestål 96 SWE Malmö AI 10.93
Fredrik Lindén 96 SWE Mölndals AIK
Gabriel Tiveskog 95 SWE Mölndals AIK
Linus Ahnbo 93 SWE Mölndals AIK 11.49
Per-Joan Lorentzon 74 SWE IK Orient 11.66
Tobias Jonsson 96 SWE IK Orient 11.42
André Drummond 90 SWE Spårvägens FK 10.90
Dennis Leal 94 SWE Spårvägens FK 10.51
Fritz Ekane 90 SWE Spårvägens FK 10,96
Lion Martinez 78 SWE Spårvägens FK 10.86
Marvin Tay 90 SWE Spårvägens FK 10,90
Mats Holmberg 73 SWE Spårvägens FK 12.16
Nil de Oliveira 86 SWE Spårvägens FK 10.61
Oscar Westerblom 97 SWE Spårvägens FK
Sebastian Svedhammer 88 SWE Spårvägens FK 11.98
Erik Ekelund 91 SWE Tjalve IF Norrköping
Mohammed Muhsin 97 SWE Tjalve IF Norrköping 11.28
Giovanni Inostroza 97 SWE Turebergs FK 11.07
Alexander Lesser 93 SWE Ullevi FK 10.66
Andreas Norström 92 SWE Ullevi FK
Axel Dillner 97 SWE Ullevi FK
Dennis Forsman 95 SWE Ullevi FK 10.90
Emil von Barth 96 SWE Ullevi FK 10.47
Martin Astner 93 SWE Ullevi FK 11.03
Victor Fingal 96 SWE Ullevi FK
Patric Hjort 93 SWE Västerås FK
Eric Hallquist 96 SWE Östersunds GIF Friidrott
William Burchardt Egendal 94 DEN AGF Atletik 12.00
Sebastian Valentin 97 DEN Bagsvaerd AC 11.21
Toke Gotthardsen 94 DEN Bagsvaerd AC 12.37
Emil Jespersen 94 DEN Ballerup AK 11.39
Lukas Bredo 97 DEN Ballerup AK 10,87
Amar Krso 89 DEN Esbjerg Atletik 11.09
Mathias A. Olsen 91 DEN Frederiksbergs IF 11.43
Kasper Andersson 97 DEN Greve Atletik 11,10
Peter Andersson 99 DEN Greve Atletik 10.72
Navid Bazgir 95 DEN Hvidovre Atletik 11,68
Simon Mathiasen 96 DEN Hvidovre Atletik 11.27
Tummas Arge 95 DEN Hvidovre Atletik 11.43
Mathies Hartmann 95 DEN Odense Atletik
Emil Kaare Strøm 93 DEN Sparta Atletik 11,17
Frederik Schou-Nielsen 96 DEN Sparta Atletik 10.65
Daniel Wagner 93 DEN Vejle IF 12.21
Kasper Filsø 90 DEN Vejle IF 11.54
Kojo Musah 96 DEN Vejle IF 10.53
Sveinbjörn Oli Svavarsson 97 ISL UMSS 11.39
Vegard Fluge 95 NOR ASK Friidrett 11,04
Micky Joe 91 NOR BUL 10.81
Kåre Strande 61 NOR Fagernes IL 12,56
Öivind Strömmen Kjerpeset 91 NOR Florö T&IF 10.43
Amund Höle Sjursen 96 NOR IL Gneist 10.65
Håkon Morken 93 NOR Lillehammer IF 10.51
Michael Rosenberg 90 NOR Lillehammer IF 10.83
Tormod Hjortnaes Larsen 86 NOR Lillehammer IF 10.70
Carl Emil Kåshagen 91 NOR Moelven IL 10.90
Mauritz Kåshagen 89 NOR Moelven IL 10.95
Patrick Monga Bifuko 96 NOR Norna Salhus 11.07
Even Meinseth 96 NOR Sandnes IL 10.55
Rein Åsmund Torsvik 92 NOR Sandnes IL 11.37
Mike Lubsen 95 NOR IL Skjalg 10.75
Nickolai Jallow 91 NOR IK Tjalve 10.73
Sebastian Guillen Perez 97 NOR IK Tjalve 10.52
Hallgeir Martinsen 89 NOR Tyrving IL 10.67
Jonas Halonen 95 NOR Tyrving IL 10.57
Kenneth Gulbrandsen 97 NOR Tyrving IL 10.97
Mathias Narum 97 NOR Tönsberg FIK 11.14
Even Pettersen 93 NOR Uraedd FI 10.61
Rune Drongesen 96 DEN Viborg AM 12.12
Brede Solberg Stølen 93 NOR Ranheim IL 11.14
Jostein Joshua Fossøy 92 NOR Förde IL 10.80
Nicolas Roppen Masters 97 NOR Dimna IL 11.18
Bjarni Páll Pálsson 91 ISL Afturelding 11.35
Helge Sveindal Rosfjord 97 NOR Lyngdal IL 11.76
Lasse Alm 91 DEN Aarhus 1900 A/M 11,53
Alex Christiansen 97 DEN Kolding, KFUM 11.15
Johan Glenderød Tovari 93 NOR Kongsvinger IL 12.50
Alexander Andersson 94 SWE Thorengruppen TFC
Odain Rose 92 SWE Thorengruppen TFC 10.51
John Hamilton 97 SCO Giffock North ACC 11.42
 
M 200m 131
Hector Falk 93 SWE Eskilstuna FI
Andreas Gustafsson 97 SWE Falu IK
Jakob Masth-Larsson 97 SWE IF Göta Karlstad 22.80
Amadou Sussoho 95 SWE Hammarby IF 21.68
Douglas Hellbratt 95 SWE Hammarby IF
Felix Ericsson 95 SWE IFK Helsingborg
Dennis Elms Jansson 95 SWE Huddinge AIS
Ludvig Hillenfjärd 97 SWE Huddinge AIS 23.00
Fredrik Samuelsson 95 SWE Hässelby SK 22.30
Gregorios Kyriakoudis 97 SWE Hässelby SK
Petter Olson 91 SWE Hässelby SK 22.10
Thomas Yemane 95 SWE Hässelby SK
Tarley Allison 97 SWE Järvsö IF 22.43
Emil Persson 95 SWE KA 2 IF
Jakob Lindbom 95 SWE KA 2 IF 21.55
Oscar Hjerm 97 SWE KA 2 IF 22.81
Adam Kjellnäs 96 SWE Kalmar SK
Chidozie Abika 97 SWE IF Kville 22.55
Michael Skalenius 90 SWE IF Kville
Robin Noping 96 SWE IF Kville
Andreas Movin 96 SWE IFK Lidingö
Erik Hermelin 96 SWE IFK Lidingö
Fredrik Lorentzon 97 SWE IFK Lidingö 23,50
Sebastian Landström 94 SWE IFK Lidingö
Filip Nilsson 92 SWE IFK Lund 22,06
Martin Jönsson 96 SWE IFK Lund 22,50
Anton Sigurdsson 96 SWE Malmö AI 22.40
Austin Hamilton 97 SWE Malmö AI 21.30
Emmanuel Dawlson 92 SWE Malmö AI 21.90
Sebastian Kadestål 96 SWE Malmö AI 22.30
Gabriel Tiveskog 95 SWE Mölndals AIK 23.46
Henning André 97 SWE Nyköpings BIS 23,11
Andreas Almlöf 95 SWE Spårvägens FK 22,90
Dennis Leal 94 SWE Spårvägens FK 21,90
Fritz Ekane 90 SWE Spårvägens FK 22,52
Johannes Liljeblad 97 SWE Spårvägens FK
Lion Martinez 78 SWE Spårvägens FK 22.40
Mats Holmberg 73 SWE Spårvägens FK 24.71
Nil de Oliveira 86 SWE Spårvägens FK 21.51
Oscar Westerblom 97 SWE Spårvägens FK
Otto Brinkman 97 SWE Spårvägens FK
Sebastian Svedhammer 88 SWE Spårvägens FK 24,21
Erik Ekelund 91 SWE Tjalve IF Norrköping
Mohammed Muhsin 97 SWE Tjalve IF Norrköping
Giovanni Inostroza 97 SWE Turebergs FK 22.55
Fredrik Åström 93 SWE Täby IS 22.25
Vidar Stenqvist 00 SWE Täby IS 21.51
Adam Denguir 94 SWE Ullevi FK 21.65
Alexander Lesser 93 SWE Ullevi FK 21.48
Alexander Lundskog 96 SWE Ullevi FK 21.66
Andreas Norström 92 SWE Ullevi FK
Axel Dillner 97 SWE Ullevi FK
David Sennung 91 SWE Ullevi FK 21.78
Martin Selin 95 SWE Ullevi FK 22.21
Oskar Greilert 95 SWE Ullevi FK 22.37
Patrik Andersson 91 SWE Ullevi FK 21.39
Sulayman Bah 86 SWE Ullevi FK 21.18
Victor Fingal 96 SWE Ullevi FK 22.22
Dennis Forsman 95 SWE Ullevi FK 21.90
Emil von Barth 96 SWE Ullevi FK 21.31
Erik Annerfalk 94 SWE Ullevi FK 21.34
Erik Lindahl 90 SWE Ullevi FK 22.40
Kevin Fankl 95 SWE Ullevi FK 22.50
Martin Astner 93 SWE Ullevi FK 21.78
Patric Hjort 93 SWE Västerås FK
Filip La Fleur 97 SWE IFK Växjö 23,16
Hampus Widlund 93 SWE IFK Växjö 21,96
Felix Francois 90 SWE Örgryte IS 21.68
Eric Hallquist 96 SWE Östersunds GIF Friidrott
Niklas Alsing 95 SWE Östersunds GIF Friidrott
Casper Spure Pedersen 92 DEN AGF Atletik 22.52
William Burchardt Egendal 94 DEN AGF Atletik 24.00
Sebastian Valentin 97 DEN Bagsvaerd AC 22.59
Toke Gotthardsen 94 DEN Bagsvaerd AC 24.24
Emil Jespersen 94 DEN Ballerup AK 24,11
Lukas Bredo 97 DEN Ballerup AK 22,64
Amar Krso 89 DEN Esbjerg Atletik 22.80
Mathias A. Olsen 91 DEN Frederiksbergs IF 22.90
Kasper Andersson 97 DEN Greve Atletik 22,15
Jacob Chua Ziska 97 DEN Hvidovre Atletik 23.33
Kasper Olsen 91 DEN Hvidovre Atletik 21,74
Navid Bazgir 95 DEN Hvidovre Atletik 24.60
Tummas Arge 95 DEN Hvidovre Atletik 23.80
Rasmus Jensen 95 DEN Odense Atletik 22.69
Emil Kaare Strøm 93 DEN Sparta Atletik 22,20
Kasper Stærk 83 DEN Sparta Atletik 22,90
Mikkel Klejnstrup 86 DEN Sparta Atletik 22,92
Robin Swann 97 DEN Sparta Atletik 24,14
Sebastian Pedersen 97 DEN Sparta Atletik 22,20
Kasper Filsø 90 DEN Vejle IF 23.72
Kojo Musah 96 DEN Vejle IF 21.91
Kormákur Ari Hafliðason 97 ISL FH 22,38
Sveinbjörn Oli Svavarsson 97 ISL UMSS 23.19
Vegard Fluge 95 NOR ASK Friidrett 22,23
Per José Skancke 92 NOR BUL 22.46
Filip Böe 00 NOR Fana IL 21.64
Öivind Strömmen Kjerpeset 91 NOR Florö T&IF 20,98
Henrik Semb 96 NOR Larvik Turn &IF 22,77
Håkon Morken 93 NOR Lillehammer IF 21.23
Michael Rosenberg 90 NOR Lillehammer IF 22.82
Tormod Hjortnaes Larsen 86 NOR Lillehammer IF 22.04
Carl Emil Kåshagen 91 NOR Moelven IL 21.77
Mauritz Kåshagen 89 NOR Moelven IL 21.36
Josh-Kevin Ramirez Talm 96 NOR Norna Salhus 21,18
Patrick Monga Bifuko 96 NOR Norna Salhus 22.07
Öystein Klareng 96 NOR FIK Orion 21.69
Even Meinseth 96 NOR Sandnes IL 21,79
Joachim Sandberg 95 NOR Sandnes IL 21.11
Rein Åsmund Torsvik 92 NOR Sandnes IL
Mike Lubsen 95 NOR IL Skjalg 21.47
Nickolai Jallow 91 NOR IK Tjalve 21.25
Sebastian Guillen Perez 97 NOR IK Tjalve 21.48
Hallgeir Martinsen 89 NOR Tyrving IL 21.72
Jonas Halonen 95 NOR Tyrving IL 21.26
Kenneth Gulbrandsen 97 NOR Tyrving IL 22.16
Lars Gausemel Stølen 97 NOR Tyrving IL
Mathias Narum 97 NOR Tönsberg FIK 22.41
Even Pettersen 93 NOR Uraedd FI
Brede Solberg Stølen 93 NOR Ranheim IL 22.77
Jostein Joshua Fossøy 92 NOR Förde IL 22.54
Nicolas Roppen Masters 97 NOR Dimna IL 22.71
Helge Sveindal Rosfjord 97 NOR Lyngdal IL 23.88
Campbell Wu 93 NZE Nya Zeeland 22.30
Emil Söndergaard 96 DEN Aarhus 1900 A/M 22,45
Frederik Peschardt 95 DEN Aarhus 1900 A/M 22,18
Mathias Mørk 97 DEN Aarhus 1900 A/M 23,10
Tobias Stærmose 91 DEN Aarhus 1900 A/M 23,67
Iain Wilson 97 Sco VP-Glasgow AC 23.86
Johan Glenderød Tovari 93 NOR Kongsvinger IL 26.06
Eric Larsson 93 SWE Thorengruppen TFC 22,11
John Hamilton 97 SCO Giffock North ACC 22.58
 
M 400m 71
Joakim Karlsson 97 SWE Finspångs AIK 50.78
Akile Mehari 91 SWE Hammarby IF 51.78
Felix Ericsson 95 SWE IFK Helsingborg
Anton Nilsson 92 SWE Huddinge AIS 49.48
Benjamin Åberg 95 SWE Hälle IF 49.74
Anton Persson 96 SWE Hässelby SK 50.20
Edom Abreham 95 SWE Hässelby SK 48.91
Gustav Bivstedt 96 SWE Hässelby SK 49.72
Andreas Movin 96 SWE IFK Lidingö 48.86
Erik Hermelin 96 SWE IFK Lidingö 49.03
Fredrik Lorentzon 97 SWE IFK Lidingö 51,00
Fabian Thun 97 SWE IFK Lund 53.58
Filip Nilsson 92 SWE IFK Lund 49.71
Magnus Nielsen 91 SWE IFK Lund 50,35
Anton Sigurdsson 96 SWE Malmö AI 48.11
Daniel Lundborg 97 SWE Malmö AI 53.00
Hassan Jirrabey 93 SWE Malmö AI 52.00
Robin Sterner 91 SWE Malmö AI 51.97
Warsame Doley 98 SWE Malmö AI 49.30
Hamza Volume Kamara 94 SWE Spårvägens FK
Johannes Liljeblad 97 SWE Spårvägens FK
Mats Holmberg 73 SWE Spårvägens FK 54.50
Arvid Berglund 91 SWE Tranås AIF
Eric Mårtensson 97 SWE IFK Trelleborg 53,31
Joakim Andersson 92 SWE IFK Trelleborg 48,21
Benjamin Mullen 87 SWE Turebergs FK 48.37
Fredrik Åström 93 SWE Täby IS 49.90
Alexander Lesser 93 SWE Ullevi FK 48.38
Alexander Lundskog 96 SWE Ullevi FK 48.32
Dennis Forsman 95 SWE Ullevi FK 47.41
Erik Lindahl 90 SWE Ullevi FK 49.50
Martin Astner 93 SWE Ullevi FK 48.39
Martin Selin 95 SWE Ullevi FK 49.15
Oskar Greilert 95 SWE Ullevi FK 48.98
Filip La Fleur 97 SWE IFK Växjö 53,06
Hampus Widlund 93 SWE IFK Växjö 48,80
Robin Johansson 94 SWE Ärla IF 51,03
Felix Francois 90 SWE Örgryte IS 47.26
Gustav Ölund 94 SWE Örgryte IS 53.51
Casper Spure Pedersen 92 DEN AGF Atletik 50.36
Søren Jøhnk 97 DEN Bagsvaerd AC 51.26
Jacob Chua Ziska 97 DEN Hvidovre Atletik 51.07
Kasper Olsen 91 DEN Hvidovre Atletik 48.43
Søren Brasen 84 DEN Köbenhavns IF 53.65
Abdirisak Ahmed Mahamad 96 DEN Odense Atletik 52.21
Jean Johnsen 96 DEN Odense Atletik
Rasmus Jensen 95 DEN Odense Atletik 48.15
Kasper Stærk 83 DEN Sparta Atletik 51,90
Marquis Caldwell 90 DEN Sparta Atletik 48,33
Mikkel Klejnstrup 86 DEN Sparta Atletik 51,05
Nicolai Hartling 94 DEN Sparta Atletik 47,04
Matthias Már Heidarsson 95 ISL Fjölnir Island 52.19
Kormákur Ari Hafliðason 97 ISL FH 48,78
Per José Skancke 92 NOR BUL 49.91
Henrik Semb 96 NOR Larvik Turn &IF 50,30
Carl Emil Kåshagen 91 NOR Moelven IL 48.77
Mauritz Kåshagen 89 NOR Moelven IL 46.88
Josh-Kevin Ramirez Talm 96 NOR Norna Salhus 47,09
Öystein Klareng 96 NOR FIK Orion 49.10
Mike Lubsen 95 NOR IL Skjalg 47.06
Torsten Bergh Moss 94 NOR Steinkjer FIK 49.90
Niclas Ragneberg 91 SWE Trollhättan FIK 50,27
Emil Söndergaard 96 DEN Aarhus 1900 A/M 49,05
Frederik Peschardt 95 DEN Aarhus 1900 A/M 48,53
Lasse Alm 91 DEN Aarhus 1900 A/M 49,88
Mathias Mørk 97 DEN Aarhus 1900 A/M 51.61
Tobias Stærmose 91 DEN Aarhus 1900 A/M 52,74
Tristan Bandtholtz 95 DEN Aarhus 1900 A/M 51,94
Allan Ramsay 90 Sco VP-Glasgow AC 50.37
Iain Wilson 97 Sco VP-Glasgow AC 53.34
Alfred Sandell 93 SWE Thorengruppen TFC
 
M 800m 94
Stefan Engelbrektsson 72 SWE Alingsås IF 2.12.34
Christer Friberg 72 SWE Björnstorps IF 2.12.24
Mikael Fågelborg 78 SWE Björnstorps IF 2.05.35
Akile Mehari 91 SWE Hammarby IF 1.53.59
Felix Davidsson-Berndtsson 96 SWE Hammarby IF 2.09.75
Kalle Brunnstedt 95 SWE Hammarby IF 2.06.00
Martin Jacobson 97 SWE Hammarby IF 2.01,10
Mattias Jonsson 70 SWE Heleneholms IF 2.08.00
Sebastian Persson 91 SWE Heleneholms IF 1.58.09
Daniel Tegbrant 00 SWE Huddinge AIS 1.58.55
Iyuel Ayele 99 SWE Huddinge AIS 1.53.94
Benjamin Åberg 95 SWE Hälle IF 1.55.46
Nicklas Tollesson 77 SWE Hälle IF 2,04.00
Anton Persson 96 SWE Hässelby SK 1.52.24
Edom Abreham 95 SWE Hässelby SK 1.51.62
Emil Mårtensson 92 SWE Hässelby SK 1.58.53
Erik Djurberg 97 SWE Hässelby SK
Gustav Bivstedt 96 SWE Hässelby SK 1.51.51
Rickard Gunnarsson 91 SWE Hässelby SK 1.52.50
Andreas Davidsson 95 SWE Högby IF 1.58.09
Ken Slättengren 95 SWE Högby IF 1.57.32
Magnus Warberg 73 SWE Lerum Friidrott
Simon Sundström 98 SWE IFK Lidingö 1.54.56
Anders Rydell 78 SWE Malmö AI 2.08.17
Daniel Lundborg 97 SWE Malmö AI 2.02.00
Hassan Jirrabey 93 SWE Malmö AI 2.03.00
Henrik Petersson 93 SWE Malmö AI 1.56,99
Håkan Runvik 89 SWE Malmö AI 1.53.47
Johan Henningsson 90 SWE Malmö AI 1.51,45
Robin Sterner 91 SWE Malmö AI 1.58,67
Tobias Illeboo 73 SWE Malmö AI 2.03.50
Warsame Doley 98 SWE Malmö AI 1.51.78
Alexander Nilsson 95 SWE Mölndals AIK 1.55.22
Daniel Erikssson 97 SWE Mölndals AIK 2.00.14
Filip Wadman 97 SWE Mölndals AIK 1.57.01
Josef Wallenlind 01 SWE Mölndals AIK 1.56.11
Simon Wallenlind 97 SWE Mölndals AIK 1.52.43
Estifanos Faid 92 SWE Spårvägens FK 1.54.30
Mats Holmberg 73 SWE Spårvägens FK 2.12.00
Oliver Löfqvist 98 SWE Spårvägens FK 1.53.10
Rasmus Bengtsson 95 SWE Spårvägens FK 1.54.72
Jonatan Fridolfsson 92 SWE Sävedalens AIK 1.55.72
Ludvig Danielson 95 SWE Tjalve IF Norrköping
Arvid Berglund 91 SWE Tranås AIF
Joakim Andersson 92 SWE IFK Trelleborg 1.49,73
Joel Norling 98 SWE Turebergs FK 1.53.77
Alexander Waerme 97 SWE Ullevi FK 1.59,14
Ali Habedia 95 SWE Ullevi FK 1.54.50
Hampus Börjesson 94 SWE Ullevi FK 1.55.25
Karar Kameal 95 SWE Ullevi FK 2.04.00
Awet Mengsteab 95 SWE Örgryte IS 1.54.04
Daniel Skatt 91 SWE Örgryte IS 1.57.19
Gustav Ölund 94 SWE Örgryte IS 2.03.75
Christoffer Sloth 85 DEN Aalborg Atletik 2:00,23
Johannes Würtz 95 DEN Aalborg Atletik 2:02,34
Kristian Uldbjerg Hansen 96 DEN Aalborg Atletik 1:50,32
Joachim Weel Rosbo 97 DEN Bagsvaerd AC 2.01.69
KlausPræst Jaqué 92 DEN Bagsvaerd AC 1.59.60
Søren Jøhnk 97 DEN Bagsvaerd AC 1.54.26
Joachim Nielsen 97 DEN Frederiksbergs IF 1:56.66
Jonathan M Adamsen 95 DEN Köbenhavns IF 1.55.66
Søren Brasen 84 DEN Köbenhavns IF 1.59.92
Abdirisak Ahmed Mahamad 96 DEN Odense Atletik 1.59.49
Jean Johnsen 96 DEN Odense Atletik 1.55.64
Micki Borgen 96 DEN IK Olympia 1.57.50
Mads Skaaning 95 DEN Sparta Atletik 2.01,68
Marquis Caldwell 90 DEN Sparta Atletik 2.00,45
Mihn Cho Kyun 94 DEN Sparta Atletik 1.50,63
Hugi Harðarson 87 ISL Fjölnir Island 1.57,71
Matthias Már Heidarsson 95 ISL Fjölnir Island 2.07.00
Bjartmar Örnusson 88 ISL UFA 1.51,09
Trausti Thor Thorsteins 98 ISL Ármann AC 1.55.21
Ólafur Austmann Þorbjörnsson 81 ISL Breidablick 2.01
Svein Erik Strand Tønnesen 87 NOR BUL 1.59.41
Johannes Alne 75 NOR Haugesund IL 2,03,15
Robin Nedrehagen 99 NOR Haugesund IL 1.56.70
Erik Hovlansdal 89 NOR Norna Salhus 1,51,65
Mats Robsen Nordanger 97 NOR Norna Salhus 2,01,13
Torsten Bergh Moss 94 NOR Steinkjer FIK 1.58.00
Abdirahim Abdullahi Dahir 94 NOR IK Tjalve 1.57.44
Abdullahi Hassan Ali 94 NOR IK Tjalve 1.58.54
Mads Bigum Johansen 88 NOR IK Tjalve 2.05.05
Didrik Hexeberg Warlo 99 NOR Tyrving IL 1.52.41
Sebastian Selbekk 93 NOR Tyrving IL 1.57.92
Henrik Hanssen 97 NOR Ull/Kisa IL 1.57.69
Jørgen Opaker 97 NOR Ull/Kisa IL 2.00.00
Tore Klungland 97 NOR Ull/Kisa IL 2.05.00
Emil Skovhöj 91 DEN Amager AC 2.01.31
Thor Skifte 97 DEN Amager AC 1.57.22
Oliver Thernøe 96 DEN Korsör AM 1.59.69
Håkon Jakobsen 96 NOR Selsbakk IF 1.58.75
Christoffer Vienberg 94 DEN Blovstrød Løverne 2.12.68
Allan Ramsay 90 Sco VP-Glasgow AC 1.52.89
Joakim Sødal 97 NOR Kyrksæterøra IL 1.57.71
 
M 1500m 64
Christer Friberg 72 SWE Björnstorps IF 4.33,22
Mikael Fågelborg 78 SWE Björnstorps IF 4.17,57
Abdelfath Yassin 95 SWE Gefle IF 3.52.28
David Kjellén 95 SWE IF Göta Karlstad
Felix Davidsson-Berndtsson 96 SWE Hammarby IF 4.34,16
Martin Jacobson 97 SWE Hammarby IF 4.17,76
Mattias Jonsson 70 SWE Heleneholms IF 4.26
Nicklas Tollesson 77 SWE Hälle IF 4,30
Erik Djurberg 97 SWE Hässelby SK
Andreas Davidsson 95 SWE Högby IF 4.05.58
Ken Slättengren 95 SWE Högby IF 4,01,69
Mohammed Loukili 96 SWE IFK Lidingö
Simon Sundström 98 SWE IFK Lidingö 3.51.42
Anders Rydell 78 SWE Malmö AI 4.31.00
Henrik Petersson 93 SWE Malmö AI 3.57,15
Daniel Erikssson 97 SWE Mölndals AIK 4.12
Filip Wadman 97 SWE Mölndals AIK 4.08.34
Simon Wallenlind 97 SWE Mölndals AIK 3,48,40
Gustaf Nordling 97 SWE Spårvägens FK 3.57,00
Olof Nordling 97 SWE Spårvägens FK 4.08,00
Jonatan Fridolfsson 92 SWE Sävedalens AIK
Leo Magnusson 98 SWE Sävedalens AIK 3.52.16
Ludvig Danielson 95 SWE Tjalve IF Norrköping
Joel Norling 98 SWE Turebergs FK 3.55.23
Alexander Waerme 97 SWE Ullevi FK 4.05,86
Ali Habedia 95 SWE Ullevi FK
Hampus Börjesson 94 SWE Ullevi FK 3.50.97
Jens Petrusson 94 SWE Ullevi FK 4.04,90
Karar Kameal 95 SWE Ullevi FK 4.18
Awet Mengsteab 95 SWE Örgryte IS 3.50.84
Jakob Ranglin Grissler 95 SWE Örgryte IS 4.06
Melcher Sjöman 96 SWE Örgryte IS 4.24
Johannes Würtz 95 DEN Aalborg Atletik 4.09.57
Joachim Nielsen 97 DEN Frederiksbergs IF 4.00.53
Christoffer Madsen 92 DEN Köbenhavns IF 4.08.40
Jonathan M Adamsen 95 DEN Köbenhavns IF 3.59.28
Khavaquiah Rasmusen 92 DEN Sparta Atletik 4.02,35
Mads Skaaning 95 DEN Sparta Atletik 4.03,45
Mihn Cho Kyun 94 DEN Sparta Atletik 3.50,70
Hugi Harðarson 87 ISL Fjölnir Island 4.08.56
Bjartmar Örnusson 88 ISL UFA 3:52,78
Ólafur Austmann Þorbjörnsson 81 ISL Breidablick 4.17.20
Svein Erik Strand Tønnesen 87 NOR BUL 4.13.79
Vincent Sondre Førde 97 NOR Gloppen FIL 4.04.90
Andreas Iden 95 NOR IL Gneist 4.00.37
Johannes Alne 75 NOR Haugesund IL 4.23.80
Robin Nedrehagen 99 NOR Haugesund IL 4.04.02
Erik Hovlansdal 89 NOR Norna Salhus 3,45,67
Simen Bergseth 92 NOR IL Skjalg 4.05.43
Abdirahim Abdullahi Dahir 94 NOR IK Tjalve 4.07.88
Abdullahi Hassan Ali 94 NOR IK Tjalve 4.08.73
Eivind Trym Wikshåland 97 NOR IK Tjalve
Mads Bigum Johansen 88 NOR IK Tjalve
Henrik Hanssen 97 NOR Ull/Kisa IL 3.58.07
Tore Klungland 97 NOR Ull/Kisa IL 4.25
Ola Kroken 98 NOR SK Vidar 4.05.00
Emil Skovhöj 91 DEN Amager AC 4.12.09
Sibusiso Madikizela 91 RSA Sydafrika 3.46.06
Oliver Thernøe 96 DEN Korsör AM 4.15.15
Christoffer Vienberg 94 DEN Blovstrød Løverne 4.46.27
Trygve Fedje Mjelde 94 NOR Osterøy IL 3.52.95
Allan Ramsay 90 Sco VP-Glasgow AC 3.56.17
Martin Hayes 89 Sco VP-Glasgow AC 4.02.61
Joakim Sødal 97 NOR Kyrksæterøra IL 3.56.95
 
M 5000m 46
Viktor Helander 90 SWE Eksjö Södra IK 15,25
Merih Hagos 98 SWE Eskilstuna FI 15.05,80
Hamid Qambari 95 SWE Hammarby IF 16:27.81
Kalle Brunnstedt 95 SWE Hammarby IF 16.00
Daniel Lund 83 SWE Hälle IF
Robert Alexandersson 90 SWE Hälle IF 15.15
Samuel Fitsumbrhan 99 SWE Hälle IF 15.30.00
Erik Djurberg 97 SWE Hässelby SK
Anton Rehn 92 SWE Högby IF 15.09
Ludvig Bjurelid 00 SWE Högby IF
Ludvig Johansson 98 SWE IFK Lidingö 17.08
Adam Månsson 89 SWE Malmö AI 16.15
Hans Larsson 81 SWE Malmö AI 14.59
Dejen Neguse 99 SWE Mölndals AIK 16.15
Jonathan Weichbrodt 94 SWE Mölndals AIK 15.01,41
Markus Hjält 99 SWE Mölndals AIK
Pontus Petersson 92 SWE Skillingaryds FK
Daniel Alemu 97 SWE Spårvägens FK 16.10,00
Dennis Olsson 97 SWE Spårvägens FK
Mikael Andersson 00 SWE Säffle FIK 16:30
Geert Tuinstra 90 SWE Sävedalens AIK 15.59
Oscar Claesson 95 SWE Sävedalens AIK
Ludvig Danielson 95 SWE Tjalve IF Norrköping
Yonis Jamac 99 SWE Trollhättans IF
Lukas Mårtensson 98 SWE IF Udd 16.00
Fredrik Johansson 85 SWE Ullevi FK 14.45
Hussein Ibrahim 98 SWE Ullevi FK 14.53.38
Karar Kameal 95 SWE Ullevi FK 15,59
Andreas Åkesson 90 SWE Örgryte IS 15.29
Jakob Ranglin Grissler 95 SWE Örgryte IS 15.00.32
Johannes Würtz 95 DEN Aalborg Atletik 15:34,54
Mads Dahl 87 DEN Aalborg Atletik 15:17,10
Joachim Weel Rosbo 97 DEN Bagsvaerd AC 14.39.94
Joachim Rönsholt 99 DEN Ballerup AK 16.13,42
Anders Holmelund 99 DEN Odense Atletik 17.13.03
Jonas Gertsen 98 DEN Odense Atletik 15.07.80
Sebastian Stensvig 99 DEN Skive AM 15.01.67
Mads Skaaning 95 DEN Sparta Atletik 15.29,80
Jakob Ingebrigtsen 00 NOR Sandnes IL 14.38.00
Simen Bergseth 92 NOR IL Skjalg 15.41.26
Jacob Christopersen 98 NOR SK Vidar 16.58.00
Andreas Aalberg Huse 91 NOR NTNUI 15.46.98
Magnus Nyman Hall 99 DEN Aarhus 1900 A/M 15.23.00
Karl Wilenius 85 SWE Lidköpings VSK 15:35
Robbie Barr 97 Sco VP-Glasgow AC 15.40.00
Simon Steinshamn 99 NOR Tingvoll FIK 15.53
 
M 3000m hinder 14
Anders Soovik 76 SWE Kongahälla AIK
Olof Silvander 99 SWE IFK Lidingö
Miguel Madureira Palm 98 SWE Mölndals AIK
Daniel Gleimar 92 SWE Spårvägens FK 9.25,00
Leo Magnusson 98 SWE Sävedalens AIK 9.08.00
Jens Petrusson 94 SWE Ullevi FK 9.34,39
Awet Mengsteab 95 SWE Örgryte IS 9.09.62
Khavaquiah Rasmusen 92 DEN Sparta Atletik 9.16,39
Fredrik Sandvik 98 NOR Askim IF 9.24.43
Vincent Sondre Førde 97 NOR Gloppen FIL 9,20
Jakob Ingebrigtsen 00 NOR Sandnes IL
Ola Martin Gaasvaer 96 NOR Ranheim IL 9.23.27
Abduljaleel Hir 95 NOR Selsbakk IF
Martin Hayes 89 Sco VP-Glasgow AC 9.19.72
 
M Häck 110m 17
Andreas Gustafsson 97 SWE Falu IK 15.09
Jakob Masth-Larsson 97 SWE IF Göta Karlstad 15.09
Charles Mitala 96 SWE Malmö AI 14.56
Elias Martinsson 97 SWE Mölndals AIK 14.64
Philip Ngwe Luckey 95 SWE Mölndals AIK 15.45
Marvin Tay 90 SWE Spårvägens FK 13.90
Jonatan Holm 94 SWE Strands IF 14.48
Kevin Fankl 95 SWE Ullevi FK 15.38
Linus Otto Boyer 95 SWE Upsala IF 14.80
Hampus Widlund 93 SWE IFK Växjö 14,34
Nils Eickhoff 97 SWE IK Ymer
Oliwer Åstrand 92 SWE Örgryte IS 15.08
Kormákur Ari Hafliðason 97 ISL FH
Fabian Florant 83 NED Holland 14,80
Joeri Van Kuppeveld 95 NED Holland 14,80
Vladimir Vukicevic 91 NOR SK Vidar 13.77
Hannes Kvist Wirdmo 94 SWE Athletics 24Seven SK 14.51
 
M Häck 400m 37
Anton Bertilsson 99 SWE Habo Friidrott 04 52.97
Anton Nilsson 92 SWE Huddinge AIS 53.39
Dennis Elms Jansson 95 SWE Huddinge AIS
Ludvig Hillenfjärd 97 SWE Huddinge AIS 52.91
Martin Burrows 73 SWE Hälle IF 59.00
Gregorios Kyriakoudis 97 SWE Hässelby SK 59.31
Fredrik Lorentzon 97 SWE IFK Lidingö 57.00
Jacob Lenz 99 SWE IFK Lund
Viktor Bondesson 98 SWE Malmö AI 56.05
Viktor Nylander 98 SWE Malmö AI 52.12
Andreas Almlöf 95 SWE Spårvägens FK 54,02
Arvid Berglund 91 SWE Tranås AIF 55.92
Benjamin Mullen 87 SWE Turebergs FK 51,88
William Frobe 98 SWE Täby IS 55.45
Alexander Lundskog 96 SWE Ullevi FK 51.51
Anton Bengtsson 99 SWE Ullevi FK
Erik Lindahl 90 SWE Ullevi FK 53.02
Oskar Greilert 95 SWE Ullevi FK 54.15
Arvid Gustafsson 99 SWE Upsala IF 55.48
Isak Andersson 96 SWE Upsala IF 50.50
Johan Brasch 98 SWE Wärnamo SK 54,04
Filip La Fleur 97 SWE IFK Växjö 58,71
Hampus Widlund 93 SWE IFK Växjö 52.37
Daniel Skatt 91 SWE Örgryte IS 55.70
Jonathan Carbe 90 SWE Örgryte IS 51.75
Samuel Wiik 98 SWE Örgryte IS 54.53
KlausPræst Jaqué 92 DEN Bagsvaerd AC 60.00
Martin Kristensen 92 DEN Hvidovre Atletik 54.45
Jacob Hvorup 99 DEN Sparta Atletik 56,50
Nicolai Hartling 94 DEN Sparta Atletik 50.02
Matthias Már Heidarsson 95 ISL Fjölnir Island 58.98
Joachim Sandberg 95 NOR Sandnes IL 51.09
Syver Røinaas 99 NOR Tyrving IL 58.00
Sondre Opaker Öines 98 NOR Ull/Kisa IL 61.42
Bassem Hemeida 00 QAT Aspire Qatar 52.48
Campbell Wu 93 NZE Nya Zeeland 52.70
Mathias Mørk 97 DEN Aarhus 1900 A/M 55.00
 
M Höjd 20
Andreas Gustafsson 97 SWE Falu IK 1.97
Henrik Thoms 96 SWE IF Göta Karlstad 2.02
Simon Andersson 97 SWE IF Göta Karlstad
Simon Throgen 97 SWE IF Göta Karlstad 1.92
Jakob Thorvaldsson 88 SWE IFK Lidingö 2.05
Fredrik Löfgren 94 SWE IFK Lund 2.11
Philip Frifelt Lundqvist 89 SWE Mölndals AIK 2.12
Adam Chiguer 91 SWE Spårvägens FK 2.09
Otto Brinkman 97 SWE Spårvägens FK 2.15
Fabian Delryd 96 SWE Täby IS 2.25
Herman Olvik 96 SWE Ullevi FK 2.00
Jonathan Persgården 96 SWE Ullevi FK
Oscar Söderbergh 96 SWE Ullevi FK
Viktor Husmark 92 SWE Ullevi FK 2.00
Oskar Lundqvist 97 SWE Upsala IF 2.11
Jorgen Nirgi 92 EST Estland 2.00
Jon Simen Mangset 96 NOR Moelven IL 1.97
Rein Åsmund Torsvik 92 NOR Sandnes IL
Fredrik Jahr 91 NOR Tyrving IL 2.01
Jonas Kløjgård 96 DEN Aarhus 1900 A/M 2.15
 
M Stav 16
Fredrik Samuelsson 95 SWE Hässelby SK 5.00
Micael Fagö 94 SWE Kalmar SK 4.92
Filip Gyllensten 92 SWE IF Kville 5.30
Björn Andersson 91 SWE IFK Lidingö 4.82
David Carlsson 90 SWE Tjalve IF Norrköping 4.53
Kevin Fankl 95 SWE Ullevi FK 4.62
Oscar Janson 75 SWE Ullevi FK 5.26
Dennis Bergetoft 92 SWE KFUM Örebro 5,03
Rasmus Carlsson 88 SWE KFUM Örebro 5,22
David Kappelin 95 SWE Örgryte IS 5,22
Jonathan Jansson 91 SWE Örgryte IS 4,80
Mathies Hartmann 95 DEN Odense Atletik 3.75
Rasmus Wejnold Jørgensen 89 DEN Sparta Atletik 5.65
Martin Paakspuu 96 EST Estland 4.95
Audun Bakke Jensen 98 NOR IK Tjalve 4.80
Michael Christiansen 88 DEN Aarhus 1900 A/M 4.90
 
M X Stav 21
Fredrik Samuelsson 95 SWE Hässelby SK 5.00
Micael Fagö 94 SWE Kalmar SK 4.70
Erik Hagström 73 SWE IF Kville 4.20
Filip Gyllensten 92 SWE IF Kville 5,30
Björn Andersson 91 SWE IFK Lidingö
David Carlsson 90 SWE Tjalve IF Norrköping
Kevin Fankl 95 SWE Ullevi FK 4.40
Oscar Janson 75 SWE Ullevi FK 5.26
Emil Östergren 98 SWE IFK Växjö 4.14
Dennis Bergetoft 92 SWE KFUM Örebro 5,03
Rasmus Carlsson 88 SWE KFUM Örebro 5.22
Tom Johansson 99 SWE KFUM Örebro 4.67
David Kappelin 95 SWE Örgryte IS 5,22
Jonathan Jansson 91 SWE Örgryte IS 4,80
Aske Petersen 98 DEN Sparta Atletik 4.45
Virgil Topholm Hartmann 98 DEN Sparta Atletik 4.20
Martin Paakspuu 96 EST Estland 4.95
Per Magne Florvaag 93 NOR Sandnes IL 5.40
Audun Bakke Jensen 98 NOR IK Tjalve 4.80
Filip Aas 00 NOR Ull/Kisa IL 4.30
Michael Christiansen 88 DEN Aarhus 1900 A/M 4.90
 
M Längd 40
Per Jonsson 88 SWE Bollnäs FIK 7.15
Andreas Gustafsson 97 SWE Falu IK 6.98
Victor Pettersson 97 SWE IF Göta Karlstad 6.69
Richard Berg 92 SWE IFK Halmstad
Erik Ehrlin 90 SWE Hammarby IF 7.19
Ritchie Moba 90 SWE Hammarby IF 6.90
Emil Quick 95 SWE Kalmar SK
Anton Östebo 96 SWE Linköpings GIF 6.50
Björn Boström 87 SWE IFK Lund 6.87
Pontus Quick 97 SWE IFK Lund 6.59
Sebastian Holmberg 87 SWE IFK Lund
Daniel Erikssson 97 SWE Mölndals AIK 5.64
Elias Martinsson 97 SWE Mölndals AIK 7.39
Matthias Johansson 90 SWE Nedre Soppero IK 7.02
Henning André 97 SWE Nyköpings BIS 6.70
Tobias Jonsson 96 SWE IK Orient 6,64
Adam Chiguer 91 SWE Spårvägens FK 7.71
Fabian Rosenquist 91 SWE Tjalve IF Norrköping 7.52
Kevin Fankl 95 SWE Ullevi FK 7.11
Max Andersson 95 SWE Upsala IF 7.03
Patric Hjort 93 SWE Västerås FK 7.40
Rickard Willman 94 SWE Västerås FK 7.20
Erik Olsson 89 SWE Örgryte IS 7.05
Niklas Alsing 95 SWE Östersunds GIF Friidrott
Toke Gotthardsen 94 DEN Bagsvaerd AC 5.88
Kasper Andersson 97 DEN Greve Atletik
Andreas Jeppesen 88 DEN Odense Atletik 7.33
Massin Ait Bouziad 95 DEN Sparta Atletik 7,17
Robin Swann 97 DEN Sparta Atletik 6.32
Daniel Wagner 93 DEN Vejle IF 6.70
Erik Lund 97 NOR BUL 7.02
Vetle Utsi Onstad 87 NOR Fagernes IL 7.31
Rein Åsmund Torsvik 92 NOR Sandnes IL 6.47
Odin Hallquist 97 NOR IK Tjalve 7.00
Rune Drongesen 96 DEN Viborg AM 5.98
Brede Solberg Stølen 93 NOR Ranheim IL 6.98
Anilkumar Bhagirathi Sahoo 98 IND Indien 7.15
Hardik Sanjay Shah 96 IND Indien 6.65
Jay Pradeep Shah 97 IND Indien 7.04
Alex Christiansen 97 DEN Kolding, KFUM 6.21
 
M Tresteg 26
Simon Karlén 94 SWE IF Göta Karlstad 15.58
Richard Berg 92 SWE IFK Halmstad
Erik Ehrlin 90 SWE Hammarby IF 15.73
Jesper Hellström 95 SWE Hässelby SK 15.92
Moteba Mbumba 90 SWE Hässelby SK 15.50
Emil Quick 95 SWE Kalmar SK 12.49
Albin Boestad 97 SWE IFK Lidingö 13.70
Pontus Quick 97 SWE IFK Lund
Marcus Nyberg 97 SWE Malmö AI 15.22
Salesi Pettersson-Hafoka 97 SWE Spårvägens FK
Jonathan Persgården 96 SWE Ullevi FK 14.22
Viktor Johansson 97 SWE Ullevi FK
Antonis Dinopoulos 95 SWE Upsala IF 15.37
Artur Engström 96 SWE Örgryte IS 15.25
Erik Olsson 89 SWE Örgryte IS 14.79
Mathias Ström 87 SWE Örgryte IS 15.92
Eric Hallquist 96 SWE Östersunds GIF Friidrott 13.88
Niklas Alsing 95 SWE Östersunds GIF Friidrott 14.20
Jannick Bagge 94 DEN Köbenhavns IF 14.98
Massin Ait Bouziad 95 DEN Sparta Atletik 14,94
Peder Pawel Nielsen 88 DEN Sparta Atletik 15,34
Erik Lund 97 NOR BUL 14.72
Anilkumar Bhagirathi Sahoo 98 IND Indien 15.20
Hardik Sanjay Shah 96 IND Indien 14.44
Jay Pradeep Shah 97 IND Indien 15.15
David Wilson 97 Sco VP-Glasgow AC 13.63
 
M Kula 6
Victor Svanesohn 91 SWE IFK Helsingborg
Gabriel Heen 95 SWE Hässelby SK
Emil Persson 95 SWE KA 2 IF 12.17
Marcus Mattisson 88 SWE Ullevi FK 16.64
Jonas Meyer 90 SWE Örgryte IS
Kurt Andreas Sandberg Lund 88 NOR Oppstad IL
 
M Diskus 12
Victor Svanesohn 91 SWE IFK Helsingborg
Gabriel Heen 95 SWE Hässelby SK 43.89
Viktor Gardenkrans 95 SWE Malmö AI 58.09
Simon Pettersson 94 SWE Upsala IF 64,88
Albin Lager 96 SWE KFUM Örebro 52,04
Alexander Bertelsen 91 DEN Aalborg Atletik 54.67
Tom O Jensen 60 DEN Esbjerg Atletik 51.64
Andreas Riber Thordahl 91 DEN Köge Atletik 50,66
Frederik Riber 97 DEN Köge Atletik 42,78
Frederik Jensen 97 DEN Odense Atletik 36.29
Sven Martin Skagestad 95 NOR Norna Salhus 63,21
Thor Olav Rosvold 96 NOR IK Tjalve 50.69
 
M Slägga 3
Tobias Hagström 96 SWE Hälle IF 59.64
Emil Persson 95 SWE KA 2 IF 42.35
Daniel Korhonen 76 SWE IF Kville 52.00
 
M Spjut 13
Johan Carlqvist 92 SWE Falu IK 67.53
Tim Holmberg 91 SWE Falu IK 60.67
Kamil Kaminski 96 SWE Hässelby SK 66,80
Emil Persson 95 SWE KA 2 IF 56.32
Alexander Ottosson 87 SWE Klippans FK 65,08
Tomas Lundberg 95 SWE IFK Lidingö 60.18
Jonathan Harley 93 SWE Ullevi FK 73.44
Kevin Fankl 95 SWE Ullevi FK 62.76
Andreas Jeppesen 88 DEN Odense Atletik 53.81
Rasmus Jensen 95 DEN Odense Atletik 50.14
Gardar Johann Fridriksson 94 NOR Norna Salhus 67,43
Jarl Björklund 97 NOR Halden IL 64.87
Theodor Thor 93 SWE Thorengruppen TFC 66.86
 
M X Längd 10
Johan Taléus 94 SWE Eskilstuna FI 7.65
Fredrik Samuelsson 95 SWE Hässelby SK 7.82
Jesper Hellström 95 SWE Hässelby SK 7.52
Andreas Otterling 86 SWE IFK Lidingö 8.12
Thobias Nilsson Montler 96 SWE Malmö AI 8.04
Andreas Carlsson 95 SWE IK Ymer 7.73
Artur Engström 96 SWE Örgryte IS 7.47
Morten Jensen 82 DEN Sparta Atletik 7.37
Sebastian Pedersen 97 DEN Sparta Atletik 7.51
Amund Höle Sjursen 96 NOR IL Gneist 7.51
 
P19 100m 58
Linus Andersson 98 SWE Alingsås IF 11.18
Elias Jonsson 99 SWE Bollnäs FIK 12.34
Henrik Larsson 99 SWE IF Göta Karlstad 10.55
Samuel Andreasson 99 SWE IFK Göteborg
Markus Ögren 98 SWE Hammarby IF 11.11
Alexander Strid 98 SWE Hässelby SK
Wilhelm Eidenstedt 98 SWE Hässelby SK
Jacob Lenz 99 SWE IFK Lund
Kasper Kadestål 99 SWE Malmö AI 10.73
Raymond Mpanga 99 SWE Malmö AI 11.33
Filip Schwartz 98 SWE Mölndals AIK 11.38
Viktor Wahlén Diederichsen 98 SWE Spårvägens FK
Johan Sjölander 99 SWE Täby IS 11.24
Anton Bengtsson 99 SWE Ullevi FK 11.10
Isak Adam 98 SWE Ullevi FK
Pontus Ericstam 98 SWE Ullevi FK
Erik Johansson 99 SWE Varbergs GIF 10.97
Anders Pihlblad 98 SWE KFUM Örebro 11.32
Jonatan Hirsh 98 SWE KFUM Örebro 11.10
Alexander Andreasson 99 SWE Örgryte IS 10.89
Charles Mårelid 99 SWE Örgryte IS 10.81
Linus Bertilsson 99 SWE Örgryte IS 11.66
Otto Hammarström 99 SWE Örgryte IS 11.48
Tobias Hammarqvist 99 SWE Österhaninge IF 12,60
Johan Stenlund 99 SWE Östersunds GIF Friidrott
Frankly Dadey 99 DEN Greve Atletik 11,42
Peter Andersson 99 DEN Greve Atletik 10.72
Albert Ranning 98 DEN Köbenhavns IF 11.25
Emil Mader Kjær 99 DEN Skive AM 10.82
Sebastian Skouboe 99 DEN Skive AM 12.78
Jonathan Aquino 99 DEN Sparta Atletik 11,11
Nicolai Lind Andersen 98 DEN Sparta Atletik 11.05
Torur Mortensen 98 FÄR Färöarna 11,40
Bjarni Anton Theodórsson 98 ISL Fjölnir Island 11.62
Einar Mar Oskarsson 98 ISL Fjölnir Island 11.29
Eirikur Oskar Oddsson 99 ISL Fjölnir Island 12.61
Kristinn Freyr Briem Pálsson 99 ISL UMSS 12.63
Daniel Alejandro Johnsen 98 NOR ASK Friidrett 11,11
Magnus Kringstad 98 NOR BUL 11,77
Sondre Lindaas Gjesdal 98 NOR FIL AKS-77 11.24
Lasse Solheim Angelshaug 98 NOR Florö T&IF 11,17
Sondre Faugstad Amundsen 98 NOR IL Fri 11.39
Myron Weinberg 99 NOR Kristiansand IF
Torstein Eliassen 99 NOR Moss IL 11,32
David Arntsen Grøttå 99 NOR FIK Orion 11.73
Henrik Skulevold 98 NOR Sandnes IL 11,25
Carsten Grønli 99 NOR Tyrving IL 11.74
Jan Kristian Hynne 99 NOR Tyrving IL 11.56
Jonatan Bjerkaas 99 NOR Tyrving IL 11.25
Jørgen Mejland Hansen 99 NOR Tyrving IL
Syver Røinaas 99 NOR Tyrving IL 11.19
Jonas Wenger 99 NOR Ull/Kisa IL 11,92
Iver Koppen 99 NOR IK Hind
Toralv Opsal 98 NOR Dimna IL 11.21
Niklas Burkhardt 98 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 11,52
Ole Wendland 98 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 11,71
Mads Lunö 99 DEN Kolding, KFUM 11.14
Andreas Führ 98 SWE Thorengruppen TFC 11,16
 
P19 200m 71
Linus Andersson 98 SWE Alingsås IF 22.32
Samuel Wollert 99 SWE Alingsås IF 24.62
Elias Jonsson 99 SWE Bollnäs FIK 24.53
Simon Björnstedt 99 SWE Enköpings AI 23.20
Henrik Larsson 99 SWE IF Göta Karlstad 21.28
Samuel Andreasson 99 SWE IFK Göteborg
Markus Ögren 98 SWE Hammarby IF 22.39
Marcus Lidman 99 SWE Hälle IF
Jakob Samuelsson 98 SWE Hässelby SK 23.10
Daniel Langman 99 SWE IFK Lidingö 23,50
Kasper Kadestål 99 SWE Malmö AI 21.18
Raymond Mpanga 99 SWE Malmö AI
Felix Mattsson 98 SWE Mölndals AIK
Richard Heikkilä 98 SWE Mölndals AIK
William Frobe 98 SWE Täby IS 22.85
Anton Bengtsson 99 SWE Ullevi FK 22.39
Isak Adam 98 SWE Ullevi FK
Arvid Gustafsson 99 SWE Upsala IF 22.65
Erik Johansson 99 SWE Varbergs GIF
Johan Brasch 98 SWE Wärnamo SK 22,83
Albin Månsson 99 SWE IFK Växjö 23,61
Viktor Kjellsson 98 SWE IFK Växjö 23,71
Anders Pihlblad 98 SWE KFUM Örebro 22,67
Alexander Andreasson 99 SWE Örgryte IS 22.39
Charles Mårelid 99 SWE Örgryte IS 22.04
Linus Bertilsson 99 SWE Örgryte IS 23.75
Svante Wester 99 SWE Örgryte IS 23.28
Victor Koch 98 SWE Örgryte IS 22.42
Viggo Hahnsson 99 SWE Örgryte IS 23.54
Johan Alsing 99 SWE Östersunds GIF Friidrott
Johan Stenlund 99 SWE Östersunds GIF Friidrott
Frankly Dadey 99 DEN Greve Atletik 22,92
Mathias Astrup 99 DEN Greve Atletik 23,57
Peter Andersson 99 DEN Greve Atletik 22,62
Albert Ranning 98 DEN Köbenhavns IF 22.60
Emil Mader Kjær 99 DEN Skive AM 22.48
Sebastian Skouboe 99 DEN Skive AM 26.87
Gustav Lundholm Nielsen 98 DEN Sparta Atletik 22,64
Jacob Hvorup 99 DEN Sparta Atletik 23,05
Jonathan Aquino 99 DEN Sparta Atletik 22,74
Nicolai Lind Andersen 98 DEN Sparta Atletik 22.97
Torur Mortensen 98 FÄR Färöarna 23,20
Bjarni Anton Theodórsson 98 ISL Fjölnir Island 22.66
Einar Mar Oskarsson 98 ISL Fjölnir Island 22.64
Eirikur Oskar Oddsson 99 ISL Fjölnir Island 25.21
Kristinn Freyr Briem Pálsson 99 ISL UMSS 25.37
Daniel Alejandro Johnsen 98 NOR ASK Friidrett 22,38
Magnus Kringstad 98 NOR BUL 23,79
Sondre Lindaas Gjesdal 98 NOR FIL AKS-77 22.93
Lasse Solheim Angelshaug 98 NOR Florö T&IF 22,73
Sondre Faugstad Amundsen 98 NOR IL Fri 22.96
Torstein Eliassen 99 NOR Moss IL 23,34
Muhammed Dodou Jatta 98 NOR Norna Salhus 21,97
David Arntsen Grøttå 99 NOR FIK Orion 23.63
Emmanuel Quarcoo 98 NOR FIK Orion 22.40
Henrik Skulevold 98 NOR Sandnes IL 23,08
Carsten Grønli 99 NOR Tyrving IL 23.13
Jonatan Bjerkaas 99 NOR Tyrving IL 22.09
Jørgen Mejland Hansen 99 NOR Tyrving IL
Syver Røinaas 99 NOR Tyrving IL 22.74
Jonas Wenger 99 NOR Ull/Kisa IL 24.78
Sondre Opaker Öines 98 NOR Ull/Kisa IL 24.14
Johan Carlsson 99 SWE Trollhättan FIK 23,33
Iver Koppen 99 NOR IK Hind
Niklas Burkhardt 98 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 23,32
Ole Wendland 98 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 24,01
Sören Nörgaard 99 DEN Kolding, KFUM 23.46
Håvard Becker 99 NOR Sem IF 23.13
John Scanlan 98 Sco VP-Glasgow AC 25.00
Jesper Møll Vårdal 99 NOR Mandal o Halse IL
Andreas Führ 98 SWE Thorengruppen TFC 22,85
 
P19 400m 50
Samuel Wollert 99 SWE Alingsås IF 53.82
Olle Wahlström 99 SWE IF Göta Karlstad
Kim Holmgren 99 SWE IFK Göteborg
Christoffer Ahl 98 SWE Hammarby IF 50.95
Eric Nilsson 99 SWE IFK Helsingborg 51.11
Anton Ledell 99 SWE Huddinge AIS 53.19
Rikard Kilborn 99 SWE Hälle IF
Axel Alness Borg 98 SWE IFK Lidingö 53
Niklas Bergman Larsson 98 SWE Linköpings GIF 48,11
Raymond Mpanga 99 SWE Malmö AI
Felix Mattsson 98 SWE Mölndals AIK
Adam Westermark 98 SWE Turebergs FK
Kevin Duvert 98 SWE Turebergs FK 51.88
Anton Bengtsson 99 SWE Ullevi FK
Johan Brasch 98 SWE Wärnamo SK
Marcus Lundemalm 98 SWE Västerås FK 52,51
Viktor Kjellsson 98 SWE IFK Växjö 53,30
Tobias Tranderyd 99 SWE KFUM Örebro 53.12
Charles Mårelid 99 SWE Örgryte IS 50.85
Samuel Wiik 98 SWE Örgryte IS 50.12
Svante Wester 99 SWE Örgryte IS 52.07
Johan Alsing 99 SWE Östersunds GIF Friidrott
Mathias Astrup 99 DEN Greve Atletik 50,31
Rasmus Rose-Hansen 99 DEN Skive AM 52.28
Gustav Lundholm Nielsen 98 DEN Sparta Atletik 49,11
Nikolaj Graves 98 DEN Sparta Atletik 52,28
Bjarni Anton Theodórsson 98 ISL Fjölnir Island 49.74
Einar Mar Oskarsson 98 ISL Fjölnir Island 51.77
Eirikur Oskar Oddsson 99 ISL Fjölnir Island 56.37
Jörgen Höiden 98 NOR Fredrikstad IF 49.96
Sondre Faugstad Amundsen 98 NOR IL Fri 51.40
Kristoffer Blücher 99 NOR IL Gneist 50,64
Muhammed Dodou Jatta 98 NOR Norna Salhus 48,45
Emmanuel Quarcoo 98 NOR FIK Orion 49.12
Elias Björnevik 98 NOR Stjördal FIK 52.89
Jørgen Mejland Hansen 99 NOR Tyrving IL 51.73
Syver Røinaas 99 NOR Tyrving IL 50.40
Jonas Wenger 99 NOR Ull/Kisa IL
Sondre Opaker Öines 98 NOR Ull/Kisa IL 53.58
Bassem Hemeida 00 QAT Aspire Qatar 49.19
Sigurd Landsverk Evjen 99 NOR Ranheim IL 53.49
Thomas Olivier Jenssen 98 NOR Ranheim IL 54.14
Johan Carlsson 99 SWE Trollhättan FIK 52,44
Rasmus Envall 99 FIN IK Falken 50,83
Iver Koppen 99 NOR IK Hind
Bendik Schartum Thorbjørnsen 98 NOR Nesodden IF 52,44
Mads Emil Munksgaard 99 DEN Kolding, KFUM 58.08
Sören Nörgaard 99 DEN Kolding, KFUM 51.74
Håvard Becker 99 NOR Sem IF 51.10
Jesper Møll Vårdal 99 NOR Mandal o Halse IL
 
P19 800m 45
Berhe Kidane 99 SWE Eskilstuna FI 1.54,13
Olle Wahlström 99 SWE IF Göta Karlstad 2.03.08
Kim Holmgren 99 SWE IFK Göteborg
Abdullahi Adan 98 SWE Hammarby IF 1.57,20
Eric Nilsson 99 SWE IFK Helsingborg 1.59.66
Anton Ledell 99 SWE Huddinge AIS 1.59,90
Jonathan Bergdahl 99 SWE Huddinge AIS 1.57.61
Rikard Kilborn 99 SWE Hälle IF
Erik Karlsson 98 SWE Högby IF 2.02,92
Viktor Fredriksson 99 SWE Höörs IS 2.05
Axel Alness Borg 98 SWE IFK Lidingö 1,59
Olof Silvander 99 SWE IFK Lidingö 2,01
Simon Sundström 98 SWE IFK Lidingö 1.54.56
Johan Lamm 98 SWE Mölndals AIK 1:55.45
Mekonn Kulua 98 SWE Mölndals AIK 2.03.0
Rasmus Ahlgren 99 SWE Spårvägens FK 2.04,00
Leo Magnusson 98 SWE Sävedalens AIK
Casper Ohlin 99 SWE Tjalve IF Norrköping
Adam Westermark 98 SWE Turebergs FK
Edvin Hagberg 99 SWE Turebergs FK 1,56,18
Erik Rosqvist 98 SWE Turebergs FK 1.54,48
Kevin Duvert 98 SWE Turebergs FK 1:59.29
Mathias Söder 99 SWE Ullevi FK 1.57,23
Mowliid Dahir 98 SWE Ullevi FK 2.01,12
Suldan Hassan 98 SWE Ullevi FK 1.54,11
Axel Djurberg 99 SWE Upsala IF
Jack Karlsson 99 SWE KFUM Örebro
Jonatan Gustafsson 99 SWE KFUM Örebro 1.58,96
William Wickholm 98 SWE KFUM Örebro 2.01,93
Mahamuud Ahmed 98 SWE Örgryte IS 1.55.90
Kasper Pontoppidan Jensen 99 DEN IK Hellas 2.03
Mubarrik Ibrahim 98 DEN Odense Atletik 2.01.51
Rasmus Rose-Hansen 99 DEN Skive AM 1.57.46
Dadi Arnarsson 99 ISL Fjölnir Island 1.56.20
Ástþór Jón Tryggvason 98 ISL Selfoss 2.07.91
Herman Foss 99 NOR BUL 2.07.00
Kristoffer Blücher 99 NOR IL Gneist 1,56,90
Didrik Warlo 99 NOR Tyrving IL 1.52.41
Ola Kroken 98 NOR SK Vidar 1.54,78
Helge Helø Klemetsdal 98 NOR Ås IL 2,01
Sigurd Landsverk Evjen 99 NOR Ranheim IL
Thomas Olivier Jenssen 98 NOR Ranheim IL 2.02.30
Bendik Schartum Thorbjørnsen 98 NOR Nesodden IF 2.00,80
Mads Emil Munksgaard 99 DEN Kolding, KFUM 2.08.21
Simon Steinshamn 99 NOR Tingvoll FIK 2.02
 
P19 1500m 34
Berhe Kidane 99 SWE Eskilstuna FI 3.55.02
Merih Hagos 98 SWE Eskilstuna FI 4.03,67
Abdullahi Adan 98 SWE Hammarby IF 4.10,40
Erik Karlsson 98 SWE Högby IF 4.09,13
Ludvig Johansson 98 SWE IFK Lidingö 4.29
Dejen Neguse 99 SWE Mölndals AIK 4.18.0
Markus Hjält 99 SWE Mölndals AIK 4.24
Mekonn Kulua 98 SWE Mölndals AIK 4.11.84
Rasmus Ahlgren 99 SWE Spårvägens FK 4.15,17
Samuel Eriksson Lidbrink 99 SWE Spårvägens FK 4.26,00
Michael Welday 99 SWE Stocksäters IF 4.16.43
Lukas Mårtensson 98 SWE IF Udd 4.09
Hussein Ibrahim 98 SWE Ullevi FK 4.01.56
Mathias Söder 99 SWE Ullevi FK 4.06,88
Mowliid Dahir 98 SWE Ullevi FK 4.10.32
Axel Djurberg 99 SWE Upsala IF 4.09.00
Jack Karlsson 99 SWE KFUM Örebro
Jonatan Gustafsson 99 SWE KFUM Örebro 4.05.17
William Wickholm 98 SWE KFUM Örebro 4.08,16
Mahamuud Ahmed 98 SWE Örgryte IS 4.01.30
Joachim Rönsholt 99 DEN Ballerup AK 4.08,21
Kasper Pontoppidan Jensen 99 DEN IK Hellas 4.20
Anders Holmelund 99 DEN Odense Atletik 4.23.60
Jonas Gertsen 98 DEN Odense Atletik 4.07.98
Mubarrik Ibrahim 98 DEN Odense Atletik 4.04.04
Sebastian Stensvig 99 DEN Skive AM 3.59.72
Dadi Arnarsson 99 ISL Fjölnir Island 4.11.00
Ástþór Jón Tryggvason 98 ISL Selfoss 4.35.46
Herman Foss 99 NOR BUL 4.19.24
Jacob Christopersen 98 NOR SK Vidar 4.38.35
Helge Helø Klemetsdal 98 NOR Ås IL 4,07.70
Jens-Olav Ørpen Hausken 99 NOR Sola Friidrett 4,07.77
Matias Førde 98 NOR Jølster IL 4.08.68
Simon Steinshamn 99 NOR Tingvoll FIK 4.06.32
 
P19 Hinder 2000m 2
Casper Ohlin 99 SWE Tjalve IF Norrköping
Ástþór Jón Tryggvason 98 ISL Selfoss 7.08.53
 
P19 Häck 110m 20
Elias Jonsson 99 SWE Bollnäs FIK 16.72
Samuel Andreasson 99 SWE IFK Göteborg
Anton Bertilsson 99 SWE Habo Friidrott 04
Joel Bengtsson 99 SWE IFK Helsingborg 14.45
David Adrian 98 SWE Huddinge AIS 15,95
Robin Gustafsson 99 SWE Hälle IF
Jacob Lenz 99 SWE IFK Lund 16,55
Max Hrelja 98 SWE Malmö AI 13,46
Filip Schwartz 98 SWE Mölndals AIK
Viktor Wahlén Diederichsen 98 SWE Spårvägens FK 14,90
Staffan Risberg 99 SWE Turebergs FK 15.49
Linus Kapstad 00 SWE Umedalens IF
Viggo Hahnsson 99 SWE Örgryte IS 15.90
Tobias Hammarqvist 99 SWE Österhaninge IF 15,87
Nikolaj Graves 98 DEN Sparta Atletik 15,87
Styrmir Dan Steinunnarson 99 ISL Fjölnir Island 15.00
Sondre Rinde 98 NOR Norna Salhus
Toralv Opsal 98 NOR Dimna IL
Niklas Burkhardt 98 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 15,62
Håvard Becker 99 NOR Sem IF
 
P19 Höjd 18
Elias Jonsson 99 SWE Bollnäs FIK 1.77
Anton Olsson 99 SWE FIK Färjestaden 1,93
Markus Asplund 98 SWE IF Göta Karlstad
Jakob Samuelsson 98 SWE Hässelby SK 1.86
Edvin Hagberg 99 SWE Turebergs FK 1,91
Kevin Duvert 98 SWE Turebergs FK 1.95
Robin Jacobsson 98 SWE Ullevi FK
Filip Björklund 98 SWE Upsala IF 2,10
Mikael Jansson 98 SWE KFUM Örebro
Tom Johansson 99 SWE KFUM Örebro 1,93
Andreas Asklund 98 DEN Odense Atletik 1.84
Styrmir Dan Steinunnarson 99 ISL Fjölnir Island 2.00
Inge Eide Johnsen 98 NOR Fana IL 1.93
Storm Koksvik 98 NOR IK Tjalve 2.02
Erik Lønskog 99 NOR Tyrving IL 1,86
Toralv Opsal 98 NOR Dimna IL 2.00
Håvard Becker 99 NOR Sem IF 1.95
Chris Mackay 99 SCO Giffock North ACC 2.00
 
P19 Stav 14
Carl Einar Söderström Eskonniemi 99 SWE Hellas FK 4.35
Jakob Samuelsson 98 SWE Hässelby SK 4.50
Andrè Paulsson 99 SWE IFK Lund 3.15
Adam Bengtsson 99 SWE Ullevi FK 4.23
Emil Östergren 98 SWE IFK Växjö 4,14
Filip Anell 99 SWE IK Ymer 4,02
Tom Johansson 99 SWE KFUM Örebro 4,67
Aske Petersen 98 DEN Sparta Atletik 4,45
Nikolaj Graves 98 DEN Sparta Atletik 4,20
Virgil Topholm Hartmann 98 DEN Sparta Atletik 4,20
Sondre Guttormsen 99 NOR Ski IL
Audun Bakke Jensen 98 NOR IK Tjalve 4.80
Audun Bakke Jensen 98 NOR IK Tjalve 4,80
Jonas Aasland 99 NOR Sandefjord 3,65
 
P19 Längd 44
Simon Björnstedt 99 SWE Enköpings AI 6.75
Noa Fridell 99 SWE Eskilstuna FI
Magnus Pedersén 99 SWE IFK Göteborg
Samuel Andreasson 99 SWE IFK Göteborg
Carl Einar Söderström Eskonniemi 99 SWE Hellas FK 6.94
David Adrian 98 SWE Huddinge AIS 6,38
Marcus Lidman 99 SWE Hälle IF
Robin Gustafsson 99 SWE Hälle IF
Alexander Strid 98 SWE Hässelby SK
Wilhelm Eidenstedt 98 SWE Hässelby SK
Daniel Langman 99 SWE IFK Lidingö 5.90
Hampus Thun 99 SWE IFK Lund 6.25
Richard Heikkilä 98 SWE Mölndals AIK
Gustaf Backman 99 SWE Spårvägens FK
Erik Andersson 99 SWE Sävedalens AIK
David Svensson 98 SWE IFK Tumba
Pontus Ericstam 98 SWE Ullevi FK
Filip Björklund 98 SWE Upsala IF 7,03
Oskar Erixon 99 SWE IK Westmannia FI
Albin Månsson 99 SWE IFK Växjö 6,63
Jonatan Hirsh 98 SWE KFUM Örebro
Max Hejdenberg 98 SWE Örgryte IS 6.95
Otto Hammarström 99 SWE Örgryte IS 6.32
Tobias Larsson 98 SWE Örgryte IS 6.10
Victor Koch 98 SWE Örgryte IS 6.57
Thomas Rydh-Sternbeck 99 SWE Österhaninge IF 6,82
Johan Alsing 99 SWE Östersunds GIF Friidrott 6,29
Emil Ipsen 99 DEN Ballerup AK 7,29
Sebastian Skouboe 99 DEN Skive AM 5.16
Gustav Lundholm Nielsen 98 DEN Sparta Atletik 6,76
Nicolai Lind Andersen 98 DEN Sparta Atletik 6.83
Simon Traoré 98 DEN Sparta Atletik 6,99
Myron Weinberg 99 NOR Kristiansand IF
Sondre Rinde 98 NOR Norna Salhus
Sigurd Kjendlie 98 NOR FIK Orion 6.07
Henrik Skulevold 98 NOR Sandnes IL 6,67
Erik Lønskog 99 NOR Tyrving IL
Jonatan Åsman 98 SWE Öresund FK 6,00
Toralv Opsal 98 NOR Dimna IL 7.20
Ole Wendland 98 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 6,17
Mads Lunö 99 DEN Kolding, KFUM 6.44
Kasper Larsen 99 DEN SIK80 6,91
John Scanlan 98 Sco VP-Glasgow AC 6.72
Chris Mackay 99 SCO Giffock North ACC 7.11
 
P19 Tresteg 22
Noa Fridell 99 SWE Eskilstuna FI 13.00
Anton Olsson 99 SWE FIK Färjestaden
Magnus Pedersén 99 SWE IFK Göteborg 12,49
Timothy Olsson 98 SWE Hammarby IF 14,36
Sebastian Häggström 98 SWE Skellefteå AIK 11.98
Gustaf Backman 99 SWE Spårvägens FK
Axel Jeske Magnusson 99 SWE Sävedalens AIK
Erik Andersson 99 SWE Sävedalens AIK
Markus Lundborg 99 SWE Ullevi FK
Max Hejdenberg 98 SWE Örgryte IS 14.20
Otto Hammarström 99 SWE Örgryte IS 13,28
Samuel Wiik 98 SWE Örgryte IS 13.86
Tobias Larsson 98 SWE Örgryte IS 14.01
Victor Koch 98 SWE Örgryte IS 14.15
Thomas Rydh-Sternbeck 99 SWE Österhaninge IF 13,33
Sebastian Skouboe 99 DEN Skive AM
Torur Mortensen 98 FÄR Färöarna 15,03
Inge Eide Johnsen 98 NOR Fana IL 13.86
Sondre Rinde 98 NOR Norna Salhus 13,85
Henrik Skulevold 98 NOR Sandnes IL 13,91
Marius Kristoffer Tronslien 98 NOR Sturla 14,45
Jørgen Mejland Hansen 99 NOR Tyrving IL
 
P19 Kula 8
Patrik Lindstedt 99 SWE Hässelby SK
Wictor Petersson 98 SWE Malmö AI 20.65
William Lindberg 99 SWE Skellefteå AIK 11.61
August Bergstrand 99 SWE Ullevi FK 13.50
Tómas Gunnar Gunnarsson Smith 99 ISL FH
Runar Ingi Stefansson 99 ISL UMSS 12.25
Toralv Opsal 98 NOR Dimna IL
Andrew Peck 99 Sco VP-Glasgow AC 13.28
 
P19 Diskus 9
Jakob Samuelsson 98 SWE Hässelby SK 48.52
Patrik Lindstedt 99 SWE Hässelby SK 51.35
Wictor Petersson 98 SWE Malmö AI 61.74
Nikolaj Graves 98 DEN Sparta Atletik 40,78
Hans Barrett 99 DEN Stoholm IF 49,73
Styrmir Dan Steinunnarson 99 ISL Fjölnir Island 42.05
Erik Johannes Rosvold 98 NOR Asker SK 52,09
William Watts 99 SCO Inverness Harriers 38.07
Andrew Peck 99 Sco VP-Glasgow AC 47.10
 
P19 Slägga 10
Patrik Lindstedt 99 SWE Hässelby SK 64.96
William Lindberg 99 SWE Skellefteå AIK 46.53
August Bergstrand 99 SWE Ullevi FK 63.80
Johannes Nilsson 98 SWE Västerås FK 55.74
Emanuel Hammann 99 DEN Köbenhavns IF 45.76
Mathias Jørgensen 99 DEN IK Olympia 52,90
August Hallberg 98 DEN Sparta Atletik 53,35
Hans Barrett 99 DEN Stoholm IF 62,57
Martin Kornerud 98 NOR Sturla 63.59
Victor Hongell 99 FIN IF Åsarna 62.20
 
P19 Spjut 12
Jakob Eriksson 98 SWE IF Göta Karlstad 60.81
Kim Holmgren 99 SWE IFK Göteborg
Jakob Samuelsson 98 SWE Hässelby SK 63.40
Rasmus Eriksson 98 SWE Kils AIK 66.47
Gustav Liljeblad 99 SWE Mölndals AIK 61.64
Theodor Ahlström 98 SWE IFK Växjö 65,91
William Norderhaug 98 SWE IK Ymer 49,29
Nikolaj Graves 98 DEN Sparta Atletik 55,83
Styrmir Dan Steinunnarson 99 ISL Fjölnir Island 53.20
Simon Lidahl 98 NOR Gloppen FIL 52.13
Myron Weinberg 99 NOR Kristiansand IF 58.58
Alexander Skorpen 98 NOR Halden IL 61.48
 
P17 100m 58
Gabriel Bäcke 00 SWE Bollnäs FIK 12.30
Michell Jovic 00 SWE Falkenbergs IK 12,32
Ludwig Gustafsson 00 SWE Falu IK 11,84
Melker Gustavsson 00 SWE IF Göta Karlstad
Victor Thunström 00 SWE IF Göta Karlstad 11,91
Aaron Ladestam 00 SWE IFK Göteborg
Glody Ngoma 00 SWE IFK Göteborg 11,46
Robin Strömberg 00 SWE IFK Göteborg
Samuel Lestander 00 SWE IFK Göteborg
David Engvall 00 SWE IK Hakarpspojkarna
Sabiti Nahimana 00 SWE Hammarby IF
Omar Chaaban 00 SWE IFK Helsingborg
Jacob Tysén Holmberg 00 SWE Hässelby SK 13.00
Adam Elhendy Gunnarsson 00 SWE Karlskoga FIF 11,36
Albin Andersson 00 SWE IFK Lidingö
Simon Wennolf 00 SWE IFK Lund 12,13
Jesper Simonsson 00 SWE IK Orient
Joel Stål 00 SWE IF Rigor
Fabian Engström 00 SWE Spårvägens FK 11,76
Lukas Guerrero 00 SWE Spårvägens FK
Viktor Thor 00 SWE Strands IF
William Thor 00 SWE Strands IF
Vidar Stenqvist 00 SWE Täby IS 10.89
Isak Kristensen 00 SWE Ullevi FK
Linus Kapstad 00 SWE Umedalens IF
Andrés Vera 00 SWE Wärnamo SK 11,52
Ludvig Jönsson 00 SWE IFK Växjö 12,10
Axel Sandberg 00 SWE KFUM Örebro 12,03
Jack Tranderyd 00 SWE KFUM Örebro
Haris Khan 00 DEN Hvidovre Atletik 12.03
Malachy Mozejko 00 DEN Odense Atletik 11.49
Thomas Larsen 00 DEN Skive AM 14.02
Emil Frænde 00 DEN Sparta Atletik 11,26
Mads Lund 00 DEN Sparta Atletik 11,25
Mikkel Ramlow 00 DEN Sparta Atletik 11,32
Andreas Varter 00 EST Estland 11.54
Alexander Nyberget 00 NOR Askim IF 12.12
Robert-Andre Moldestad 00 NOR Breimsbygda IL 11,65
Filip Böe 00 NOR Fana IL 10.73
Lars Jörgen Haugland 00 NOR Fana IL 12.81
Kristoffer Persen 00 NOR Fredrikstad IF 11.44
Gjert Høie Sjursen 00 NOR IL Gneist 11,49
Andreas Frich Mæhlum 00 NOR Laksevåg TI 11,55
Lavrants Kongssund 00 NOR Moelven IL 12.24
Elias Sanden Søvik 00 NOR Norna Salhus 11,96
Aroran Antony Philip 00 NOR Tyrving IL
Per Ellef Aalerud 00 NOR Ås IL
Simen Sebastian Hansen 00 NOR Ås IL 11.99
Abdulrahman Al Khater 00 QAT Aspire Qatar 11.27
Owaab Barrow 01 QAT Aspire Qatar 10.94
Saoud Al Humaidi 00 QAT Aspire Qatar 10.87
Rasmus Thornbjerg Klausen 00 DEN Fremad Holbaek 11,29
Marcus Andersson 00 SWE Öresund FK 11,74
Paul Lederer 00 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 11,84
Tom Osgarth 00 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 11,74
Besnik Zenelaj 00 NOR Osterøy IL
Keaton Donnelly 00 Sco VP-Glasgow AC 12.10
Adam Clayton 00 SCO Giffock North ACC 10.73
 
P17 200m 44
Gabriel Bäcke 00 SWE Bollnäs FIK 22.97
Ludwig Gustafsson 00 SWE Falu IK 24,12
Victor Thunström 00 SWE IF Göta Karlstad 24,56
Aaron Ladestam 00 SWE IFK Göteborg
Glody Ngoma 00 SWE IFK Göteborg 22,98
Robin Strömberg 00 SWE IFK Göteborg
Samuel Lestander 00 SWE IFK Göteborg
Jacob Tysén Holmberg 00 SWE Hässelby SK 26.66
Adam Elhendy Gunnarsson 00 SWE Karlskoga FIF 22,96
Simon Wennolf 00 SWE IFK Lund
Jacob Helsing 00 SWE IK Orient
Lukas Guerrero 00 SWE Spårvägens FK
Viktor Thor 00 SWE Strands IF
William Thor 00 SWE Strands IF
Sebastian Nwosu 00 SWE Täby IS 23.79
Isak Kristensen 00 SWE Ullevi FK
Axel Sandberg 00 SWE KFUM Örebro 24,82
Gustav Zetterlund 00 SWE KFUM Örebro
Felix Larsen Nilsson 00 SWE Örgryte IS 24.50
Haris Khan 00 DEN Hvidovre Atletik 24.47
Anton Mjöbäck 00 DEN IK Hellas 23,47
Thomas Larsen 00 DEN Skive AM 27.70
Emil Frænde 00 DEN Sparta Atletik 22,74
Mikkel Ramlow 00 DEN Sparta Atletik 23,09
Hinrik Snaer Steinsson 00 ISL FH 23,42
Robert-Andre Moldestad 00 NOR Breimsbygda IL
Luca Thompson 00 NOR BUL 22.63
Kristoffer Persen 00 NOR Fredrikstad IF 23.04
Thomas Blücher 00 NOR IL Gneist 24,90
Andreas Frich Mæhlum 00 NOR Laksevåg TI 23,35
Lavrants Kongssund 00 NOR Moelven IL 24.91
Magnus Bentdal Ingvaldsen 00 NOR Moelven IL 24.57
Elias Sanden Søvik 00 NOR Norna Salhus 23,92
Simen Sebastian Hansen 00 NOR Ås IL 24.04
Abdulrahman Al Khater 00 QAT Aspire Qatar 23.08
Rasmus Thornbjerg Klausen 00 DEN Fremad Holbaek 22,32
Ludvig Brorsson 00 SWE Falköpings FIK
Paul Lederer 00 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen
Tom Osgarth 00 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen
Besnik Zenelaj 00 NOR Osterøy IL
Keaton Donnelly 00 Sco VP-Glasgow AC 24.59
Jonas Afzal 00 NOR Mandal o Halse IL 23,22
Jonathan Granath 00 SWE Thorengruppen TFC
Adam Clayton 00 SCO Giffock North ACC 22.22
 
P17 400m 56
Alexander Svensson 01 SWE IK Akele 53,43
Albin Hedén 01 SWE KFUM Arvika 52.67
Gabriel Bäcke 00 SWE Bollnäs FIK 53.38
Johan Vanerell 00 SWE Danderyds SK 53,53
Victor Thunström 00 SWE IF Göta Karlstad 56,53
Aaron Ladestam 00 SWE IFK Göteborg
Erik Pålsson 01 SWE IFK Göteborg
David Engvall 00 SWE IK Hakarpspojkarna
Johan Friberg 01 SWE Hässelby SK
Max Bechtel 01 SWE Hässelby SK
Adam Elhendy Gunnarsson 00 SWE Karlskoga FIF 51,04
Carl Malmström 00 SWE Kongahälla AIK
Tom Berensson 01 SWE IF Kville
Viktor Bergkvist 00 SWE Linköpings GIF 53.35
Albert Nurmi 01 SWE Malmö AI
Alex Andersson 00 SWE Malmö AI
Roble Abdullahi 01 SWE Malmö AI 53.0
Josef Wallenlind 01 SWE Mölndals AIK 51,50
William Sander 01 SWE Mölndals AIK
Jacob Helsing 00 SWE IK Orient
Anton Sjölund 01 SWE Spårvägens FK 53,00
Arvid Brikell 01 SWE Spårvägens FK 57,50
Elias Vlachos 01 SWE Spårvägens FK 56,00
Sidrak Afework 01 SWE Spårvägens FK 53,80
Tobias Eknor 00 SWE Spårvägens FK 51,40
Sebastian Nwosu 00 SWE Täby IS
Albert Nygren 01 SWE Upsala IF
Ludvig Ramhult 01 SWE IK Ymer
Alexander Larsson 00 SWE KFUM Örebro 52,74
Gustav Zetterlund 00 SWE KFUM Örebro
Carl Bengtström 00 SWE Örgryte IS 44.87
Felix Larsen Nilsson 00 SWE Örgryte IS 51.69
Andreas Rebstrup 00 DEN Aalborg Atletik 52,75
Magnus Elsted 01 DEN Ballerup AK 54,35
Anton Mjöbäck 00 DEN IK Hellas 52,26
Andreas Land 00 DEN Odense Atletik 55.48
Micki Borgen Morell 00 DEN IK Olympia 53.09
Hinrik Snaer Steinsson 00 ISL FH 50,14
Jesper Jensen 01 NOR ASK Friidrett 56,16
Peter Svoren 01 NOR Asker SK 52,16
Luca Thompson 00 NOR BUL 49.14
Thomas Blücher 00 NOR IL Gneist 53,87
Lavrants Kongssund 00 NOR Moelven IL 57.40
Magnus Bentdal Ingvaldsen 00 NOR Moelven IL 54.20
Elias Sanden Søvik 00 NOR Norna Salhus 53,56
Simen Sebastian Hansen 00 NOR Ås IL 53.33
David Canmo 01 SWE Trollhättan FIK 54,87
Stian Frostad Gulichsen 01 NOR Loddefjord IL 54,05
Gustav Gahne 01 SWE AIK Friidrott 51.21
Markus Lantto 01 SWE AIK Friidrott
Kjetil Brenno Gagnås 00 NOR Börsa IL 51.85
Sigurd Tveit 00 NOR Kristiansand Löpeklubb 49,36
Keaton Donnelly 00 Sco VP-Glasgow AC 57.50
Gustaf Otterhed 01 SWE Thorengruppen TFC 54,47
Amini Hifi 01 SCO Giffock North ACC 53.11
Harald Lund Johansen 01 NOR Sunndal IL Friidrett 51.87
 
P17 800m 60
Albin Enbacker 01 SWE IF Göta Karlstad 2.28,59
Anton Axelsson 01 SWE Hässelby SK 1.58.78
Johan Friberg 01 SWE Hässelby SK
Max Bechtel 01 SWE Hässelby SK 2.02.63
Carl Malmström 00 SWE Kongahälla AIK
Melvin Johansson 01 SWE IF Kville
Tobias Ryden 01 SWE IF Kville
Tom Berensson 01 SWE IF Kville 2.05,80
Emil Renholm 01 SWE Linköpings GIF 2.12
Martin Gustafsson 01 SWE IFK Lund
Roble Abdullahi 01 SWE Malmö AI 2.06
Josef Wallenlind 01 SWE Mölndals AIK 1.55.22
Breno Barros 00 SWE IK Orient
Anton Sjölund 01 SWE Spårvägens FK 2.06,00
Arvid Brikell 01 SWE Spårvägens FK 2.22,00
Elias Vlachos 01 SWE Spårvägens FK
Erik Åberg 00 SWE Spårvägens FK 2.11,00
Tobias Eknor 00 SWE Spårvägens FK 1,59.21
Jonathan Edman 01 SWE Umedalens IF 2:05.00
Wilhelm Olofsson 00 SWE IFK Umeå 1.58.67
Michael Nordahl 01 SWE Ystads IF 2.11,55
Alexander Larsson 00 SWE KFUM Örebro 1.58,89
Axel Sandberg 00 SWE KFUM Örebro 2,19,28
Andreas Rebstrup 00 DEN Aalborg Atletik 1.59,45
Martin Haals Stenvang 01 DEN Aalborg Atletik
Anders Tarbensen 01 DEN Esbjerg Atletik 1.57.7
Fredrik Klostergaard Gottlied 00 DEN Helsingör IF 2.05.64
Jonas Lyngvald Schmidt 01 DEN Odense Atletik 2.09.86
Micki Borgen Morell 00 DEN IK Olympia 1.57
Jeppe Risvig 01 DEN Skive AM 2.02.5
Morten Bach 00 DEN Sparta Atletik 2.00,14
Dagbjartur Kristjansson 00 ISL IR 2.07.81
Ole Lyngbø 01 NOR ASK Friidrett 1,58,14
Adrian Westlie 01 NOR Askim IF 2.05.40
Theodor Berre Jacobsen 01 NOR Bækkelaget SK 2.03.60
Simen Seeberg-Rommetveit 00 NOR BUL 2.00.19
Tristan Hellstrand 00 NOR BUL 2.14.61
Casper Friele Faye 00 NOR Fana IL 2.04.53
Martin Mæle 00 NOR Fana IL 1.59.24
Andreas Vågen 00 NOR IL Fri 2.02.29
Thomas Blücher 00 NOR IL Gneist 1,59,95
Lars Agnar Hjelmeset 01 NOR Nittedal IL 1.56.89
Sondre Rishøi 00 NOR Sarpsborg IL 2.00.38
Andreas Christiansen 00 NOR Sturla 2.00.95
Martin Berntzen Engevik 00 NOR IK Tjalve 1.58.54
David Canmo 01 SWE Trollhättan FIK 2.01,23
Erik Jälknäs 00 SWE Trollhättan FIK 1.58,22
Marius Liljeberg Wang 01 NOR Herkules FK 2,09,60
Tarjei Olsen 01 NOR Herkules FK 2,06,73
Erlend Sørheim 01 NOR IL Varegg 2.18.00
Leon Douglas 00 NOR Nesodden IF
Filip Ahlberg 01 SWE AIK Friidrott 2.13.38
Kjetil Brenno Gagnås 00 NOR Börsa IL 1.58.45
Mathias Sandvik 00 NOR Sola Friidrett 2,04,20
August Setlo 01 NOR Sandefjord 2.12,52
Mouhamed Abounnachat 01 NOR Sem IF 1.57.76
Sigurd Tveit 00 NOR Kristiansand Löpeklubb 1.56.23
Gaute Nørve 00 NOR Mandal o Halse IL 2.00.00
Andreas Vangsnes 00 NOR Ålesund FIK 1.57.74
Nikolai Gajic 00 SCO Giffock North ACC 1.57.70
 
P17 1500m 55
Kasper Friberg 01 SWE Björnstorps IF 4:19.96
Harald Carling 00 SWE Falu IK 4:19
Hannes Hejdebäck 00 SWE Gefle IF 4.12,75
Nahom Hailu 01 SWE IF Göta Karlstad
Anton Axelsson 01 SWE Hässelby SK
Johan Friberg 01 SWE Hässelby SK
Omar Mohammed Ismael 00 SWE Högby IF 4.04.27
Abdisamed Khader Ahmed 00 SWE KA 2 IF
Melvin Johansson 01 SWE IF Kville
Erik Åberg 00 SWE Spårvägens FK
Alexander Bucht 01 SWE Sävedalens AIK 4.18
Goytom Mengstu 01 SWE Sävedalens AIK
Markus Engsner 01 SWE Sävedalens AIK 4.30
Simon Hjortmark 00 SWE Tjalve IF Norrköping
Jonathan Edman 01 SWE Umedalens IF 4:20.00
Wilhelm Olofsson 00 SWE IFK Umeå 4.04.43
Omar Nuur 01 SWE IFK Växjö 4.07,66
Eric Källman 00 SWE IK Ymer 4,09,83
Alexander Larsson 00 SWE KFUM Örebro 4.14.34
Melker Forsberg 01 SWE KFUM Örebro 4.20,96
Martin Haals Stenvang 01 DEN Aalborg Atletik
Oliver Bjørslev 00 DEN Aalborg Atletik 4.01,00
Sigurd Zielinski Djurup 00 DEN Bagsvaerd AC 4:44.71
David Romney Lauridsen 01 DEN Ballerup AK 5.08,35
Kristian B Carstensen 01 DEN Ballerup AK 4.38,58
Anders Tarbensen 01 DEN Esbjerg Atletik 4.14.00
Jonas Lyngvald Schmidt 01 DEN Odense Atletik 4.31.02
Jeppe Risvig 01 DEN Skive AM 4.14.21
Conrad Lind 01 DEN Sparta Atletik 4.14,67
Morten Bach 00 DEN Sparta Atletik 4.07,96
Dagbjartur Kristjansson 00 ISL IR 4.31.55
Ole Lyngbø 01 NOR ASK Friidrett 4,03,13
Theodor Berre Jacobsen 01 NOR Bækkelaget SK
Simen Seeberg-Rommetveit 00 NOR BUL 4.29.56
Tristan Hellstrand 00 NOR BUL
Casper Friele Faye 00 NOR Fana IL 4.30.49
Martin Mæle 00 NOR Fana IL 4.09
Andreas Vågen 00 NOR IL Fri 4.14.08
Martin Kirkeberg Mørk 01 NOR IF Hellas 4.07.90
Lars Agnar Hjelmeset 01 NOR Nittedal IL 4.03.15
Sondre Rishøi 00 NOR Sarpsborg IL 4.11
Erik Tangen Gundersen 01 NOR IL Skjalg 4.24.00
Nikolai Eltervaag Enes 01 NOR IL Skjalg 4.57.50
Stian Birkeland 01 NOR IL Skjalg 4.20.05
Martin Berntzen Engevik 00 NOR IK Tjalve
Trym Tönnesen 00 NOR Halden IL 4.16.00
Erik Jälknäs 00 SWE Trollhättan FIK 4.05,73
Tarjei Olsen 01 NOR Herkules FK 4,21,28
Mathias Sandvik 00 NOR Sola Friidrett 4,28
Mouhamed Abounnachat 01 NOR Sem IF 4.08.47
Gaute Nørve 00 NOR Mandal o Halse IL 4.15
Andreas Vangsnes 00 NOR Ålesund FIK 4:04:05
Håkon Stavik 00 NOR Ålesund FIK 4.08.44
Ben Shaw 01 SCO Giffock North ACC 4.26.43
Nikolai Gajic 00 SCO Giffock North ACC 4.08.67
 
P17 3000m 43
Kasper Friberg 01 SWE Björnstorps IF 9:38.72
Harald Carling 00 SWE Falu IK 9:26
Hannes Hejdebäck 00 SWE Gefle IF 9.40,74
Nahom Hailu 01 SWE IF Göta Karlstad
Merhawi Seyfu 00 SWE Hälle IF 09.00
Anton Axelsson 01 SWE Hässelby SK
Omar Mohammed Ismael 00 SWE Högby IF 8.45
Abdisamed Khader Ahmed 00 SWE KA 2 IF
Erik Boethius 00 SWE Kongahälla AIK
Martin Gustafsson 01 SWE IFK Lund
Max Kuuttanen 00 SWE Malmö AI 9.10
Mikael Andersson 00 SWE Säffle FIK 9:34.93
Alexander Bucht 01 SWE Sävedalens AIK
Goytom Mengstu 01 SWE Sävedalens AIK
Markus Engsner 01 SWE Sävedalens AIK
Emil Magnell-Millan 01 SWE Tjalve IF Norrköping 8.57,10
Abdirahman Ali 00 SWE Ullevi FK 9.51,44
Jonathan Edman 01 SWE Umedalens IF 9:30.00
Omar Nuur 01 SWE IFK Växjö 8,57.90
Eric Källman 00 SWE IK Ymer 9,05,91
Michael Nordahl 01 SWE Ystads IF 9.44,4
Linus Näslund 00 SWE Ärla IF 9.30
Martin Haals Stenvang 01 DEN Aalborg Atletik
Oliver Bjørslev 00 DEN Aalborg Atletik 8.34,50
Anton Østdal 01 DEN Bagsvaerd AC 8.57.03
David Romney Lauridsen 01 DEN Ballerup AK 10.54,83
Kristian B Carstensen 01 DEN Ballerup AK 9.51,11
Jonas Lyngvald Schmidt 01 DEN Odense Atletik 9.54.41
Jeppe Risvig 01 DEN Skive AM 9.06.24
Conrad Lind 01 DEN Sparta Atletik 9.08,94
Theodor Berre Jacobsen 01 NOR Bækkelaget SK
Andreas Vågen 00 NOR IL Fri 9.11.81
Martin Kirkeberg Mørk 01 NOR IF Hellas 8.52.35
Eirik Fredriksen 01 NOR Moss IL 10.06,14
Lars Agnar Hjelmeset 01 NOR Nittedal IL 8.34.45
Trym Tönnesen 00 NOR Halden IL 9.07.45
Carl Jälknäs 00 SWE Trollhättan FIK
Marius Liljeberg Wang 01 NOR Herkules FK 2,09,60
Tarjei Olsen 01 NOR Herkules FK 9,49,62
Erlend Sørheim 01 NOR IL Varegg
August Setlo 01 NOR Sandefjord
Håkon Stavik 00 NOR Ålesund FIK 8.49.11
Njaal Aase 01 SUI LC Rafzerfeld 10.22
 
P17 Hinder 2000m 17
Elliot Anderstedt 01 SWE Höörs IS 6.43,40
Abdisamed Khader Ahmed 00 SWE KA 2 IF
Erik Boethius 00 SWE Kongahälla AIK
Simon Hjortmark 00 SWE Tjalve IF Norrköping
Abdirahman Ali 00 SWE Ullevi FK 6.46,31
Omar Nuur 01 SWE IFK Växjö 6.18,60
Eric Källman 00 SWE IK Ymer 6,32,05
Linus Näslund 00 SWE Ärla IF 6.35
Melker Forsberg 01 SWE KFUM Örebro
Andreas Rebstrup 00 DEN Aalborg Atletik 6.12,50
Andreas Vågen 00 NOR IL Fri 6,17,00
Lars Agnar Hjelmeset 01 NOR Nittedal IL 6.05.71
Elias Røyneberg 01 NOR Sarpsborg IL
Stian Birkeland 01 NOR IL Skjalg
Carl Jälknäs 00 SWE Trollhättan FIK
Njaal Aase 01 SUI LC Rafzerfeld 7.22
Ben Shaw 01 SCO Giffock North ACC
 
P17 Häck 110m 16
Hjalmar Klouman 00 SWE Alingsås IF 16,85
Melker Gustavsson 00 SWE IF Göta Karlstad
Samuel Lestander 00 SWE IFK Göteborg
Albin Andersson 00 SWE IFK Lidingö
Joakim Wadstein 00 SWE Tjalve IF Norrköping
Anton Winroth 00 SWE IFK Växjö 16,11
Jack Tranderyd 00 SWE KFUM Örebro
Andreas Land 00 DEN Odense Atletik 16.90
Mads Lund 00 DEN Sparta Atletik 14,72
Gjert Høie Sjursen 00 NOR IL Gneist 14,41
Filip Aas 00 NOR Ull/Kisa IL
Simen Sebastian Hansen 00 NOR Ås IL 15.62
Owaab Barrow 01 QAT Aspire Qatar 13.90
Saoud Al Humaidi 00 QAT Aspire Qatar 13.83
Gustav Karlsson 00 SWE Thorengruppen TFC
Callum Alexander 00 SCO Giffock North ACC 15.50
 
P17 Häck 300m 25
Hjalmar Klouman 00 SWE Alingsås IF 42,70
Albin Hedén 01 SWE KFUM Arvika 40.59
Glody Ngoma 00 SWE IFK Göteborg 40.98
Melker Drackner 01 SWE Lidköpings IS 45.33
William Sander 01 SWE Mölndals AIK 44.93
Joakim Wadstein 00 SWE Tjalve IF Norrköping
Johan Claeson 01 SWE Tranås AIF 39.95
Anton Andersson 00 SWE Varbergs GIF 41.65
Benjamin Tinglöf 01 SWE Ärla IF 42,11
Jack Tranderyd 00 SWE KFUM Örebro
Carl Bengtström 00 SWE Örgryte IS 37.00
Felix Larsen Nilsson 00 SWE Örgryte IS 39.53
Tobias Carlryd 00 SWE Örgryte IS 41.00
Simon Martinsson 01 SWE Österhaninge IF
Andreas Christoffersen 01 DEN Sparta Atletik 47,11
Jesper Jensen 01 NOR ASK Friidrett 42,64
Sebastian Marrot 00 NOR Bækkelaget SK 40.16
Andreas Dixon 01 NOR Fana IL 40.37
Carl Erik Landsvik 01 NOR Fana IL 41.43
Andreas Haara Bakketun 01 NOR IL Gneist 38.57
Markus Rooth 01 NOR IK Tjalve 40.25
Jo Magnus Ryen Aalerud 01 NOR Ås IL 41,94
Filip Ahlberg 01 SWE AIK Friidrott
Markus Lantto 01 SWE AIK Friidrott
Callum Alexander 00 SCO Giffock North ACC
 
P17 Höjd 14
Emil Uhlin 00 SWE Falu IK
Todd Hector 00 SWE IFK Göteborg
Wille Björling 00 SWE IFK Lidingö
Albin Wågsäter 00 SWE Malmö AI 1.82
Samuel Fransson 00 SWE Malmö AI
Simon Thor 00 SWE IFK Märsta 2,00
Fabian Engström 00 SWE Spårvägens FK
Joakim Wadstein 00 SWE Tjalve IF Norrköping
Jack Tranderyd 00 SWE KFUM Örebro 1,77
Alexander Nyberget 00 NOR Askim IF 1.88
Erlend Bolstad Raa 00 NOR Fana IL 1.95
Vetle Raa Ellingsen 00 NOR Fana IL 1.98
Mathias Kollberg 00 NOR IF Hellas 1.78
Keaton Donnelly 00 Sco VP-Glasgow AC
 
P17 Stav 28
Noah Ander 01 SWE Bromma IF 3,90
Jacob Palmerstedt 00 SWE Hammarby IF 3:96
Tobias Solberg 01 SWE Hässelby SK
Albin Andersson 00 SWE IFK Lidingö
Simon Thor 00 SWE IFK Märsta 456
Gustav Magnusson 00 SWE Nyköpings BIS 4,22
Tim Svantesson 00 SWE Nyköpings BIS 3,70
Karl Johansson 01 SWE Stocksäters IF 3,98
Nils Jensen 01 SWE Sävedalens AIK
Henrik Renz 01 SWE Tjalve IF Norrköping
William Rydin 00 SWE Ullevi FK
Benjamin Tinglöf 01 SWE Ärla IF 420
Erik Hanell 01 SWE KFUM Örebro 4,04
Jack Tranderyd 00 SWE KFUM Örebro
Tomas Johansson 00 SWE KFUM Örebro 4,24
Oliver Edman 01 SWE Örgryte IS 3.60
Oliver Lumholdt 01 DEN Ballerup AK 2,70
Peter M. Adamsen 00 DEN Köbenhavns IF 4.10
Christian Munch Skylv 01 DEN Sparta Atletik 3,60
Ahti Roio 01 EST Estland 3.40
Andreas Varter 00 EST Estland 4.00
Lavrants Kongssund 00 NOR Moelven IL 3.50
Simen Guttormsen 01 NOR Ski IL 4,40
Markus Rooth 01 NOR IK Tjalve 3.90
Filip Aas 00 NOR Ull/Kisa IL 4.30
Kasper Hørmann 01 DEN Aarhus 1900 A/M 3.30
Mathias Clausen 01 DEN Vidar Atletik
Pablo Zaffaroni Unrein 01 ARG Argentina 4.40
 
P17 Längd 33
Michell Jovic 00 SWE Falkenbergs IK 5,41
Ludwig Gustafsson 00 SWE Falu IK
Melker Gustavsson 00 SWE IF Göta Karlstad
Glody Ngoma 00 SWE IFK Göteborg
Alexander Nyman 00 SWE Hanvikens SK 6.01
Jacob Tysén Holmberg 00 SWE Hässelby SK 5.74
Adam Elhendy Gunnarsson 00 SWE Karlskoga FIF 6,46
Oskar Palmén 00 SWE Karlskoga FIF
Gustav Magnusson 00 SWE Nyköpings BIS 6,59
Jesper Simonsson 00 SWE IK Orient
Fabian Engström 00 SWE Spårvägens FK
Phon Sutla 00 SWE Stenungsunds FI
Viktor Thor 00 SWE Strands IF
William Thor 00 SWE Strands IF
Linus Tegenborg Sjöström 00 SWE Umedalens IF 5.97
Ludvig Jönsson 00 SWE IFK Växjö 6,01
Tobias Carlryd 00 SWE Örgryte IS 5.87
Malachy Mozejko 00 DEN Odense Atletik
Thomas Larsen 00 DEN Skive AM 4.56
Emil Frænde 00 DEN Sparta Atletik 6,87
Mads Lund 00 DEN Sparta Atletik 7,10
Gjert Høie Sjursen 00 NOR IL Gneist 6,62
Mathias Kollberg 00 NOR IF Hellas 5.66
Andreas Frich Mæhlum 00 NOR Laksevåg TI 5,39
Elias Sanden Søvik 00 NOR Norna Salhus 6,35
Aroran Antony Philip 00 NOR Tyrving IL 6.15
Ludvig Brorsson 00 SWE Falköpings FIK
Marcus Andersson 00 SWE Öresund FK 5,91
Paul Lederer 00 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 5,76
Tom Osgarth 00 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 6,59
Keaton Donnelly 00 Sco VP-Glasgow AC 5.20
Gustav Karlsson 00 SWE Thorengruppen TFC
Jonathan Granath 00 SWE Thorengruppen TFC
 
P17 Tresteg 15
Samuel Lestander 00 SWE IFK Göteborg
Alexander Nyman 00 SWE Hanvikens SK 13.13
Jacob Tysén Holmberg 00 SWE Hässelby SK 12.14
Oskar Palmén 00 SWE Karlskoga FIF
Christoffer Wockats 00 SWE IF Kville
Gustav Magnusson 00 SWE Nyköpings BIS
Tim Svantesson 00 SWE Nyköpings BIS 13,00
Linus Tegenborg Sjöström 00 SWE Umedalens IF 12.45
Tobias Carlryd 00 SWE Örgryte IS 13.18
Thomas Larsen 00 DEN Skive AM
Erlend Bolstad Raa 00 NOR Fana IL 14.67
Lars Jörgen Haugland 00 NOR Fana IL 11.72
Mikael Solheim 00 NOR Fana IL 12,70
Aroran Antony Philip 00 NOR Tyrving IL 13.10
Per Ellef Aalerud 00 NOR Ås IL 12,90
 
P17 Kula 13
Ragnar Carlsson 00 SWE Falu IK
Hampus Nordstedt Kjell 00 SWE Klippans FK
Malex Åkerblom 00 SWE IFK Lidingö 12.09
Albin Liedholm 00 SWE Nyköpings BIS 11,12
Simon Lanngren 00 SWE Sävedalens AIK
John Nguyen 00 SWE Wärnamo SK 12,91
Phillip Vegge 00 DEN Greve Atletik 11,53
Jonas Toft Stampe 00 DEN Rödding AK 13,08
Alexander Nyberget 00 NOR Askim IF 10.69
Sebastian Marrot 00 NOR Bækkelaget SK 12.25
Erlend Bolstad Raa 00 NOR Fana IL 13.62
Gjert Høie Sjursen 00 NOR IL Gneist 14,42
Simen Sebastian Hansen 00 NOR Ås IL 13.81
 
P17 Diskus 24
Simon Bjärnlöf Segerlind 00 SWE Eksjö Södra IK 38,44
Ragnar Carlsson 00 SWE Falu IK 55.05
Johannes Lilius 01 SWE Huddinge AIS ?
Arvid Mägi Theorin 01 SWE IF Kville 45.00
Malex Åkerblom 00 SWE IFK Lidingö 35.01
Erik Bengtsson 01 SWE Malmö AI 44.64
Simon Thor 00 SWE IFK Märsta 44,09
Emil Holm 01 SWE Råby-Rekarne FIF 36,51
Simon Lanngren 00 SWE Sävedalens AIK 42.72
Henrik Renz 01 SWE Tjalve IF Norrköping ?
Victor Wisen 01 SWE Upsala IF 46.14
William Lanndalen 01 SWE IK Ymer 37,40
Jonas Toft Stampe 00 DEN Rödding AK 37,96
Mads Lund 00 DEN Sparta Atletik 41,67
Kenneth Elias Gundersen 00 NOR ASK Friidrett 40,53
Gjert Høie Sjursen 00 NOR IL Gneist 43,30
Fabian Weinberg 01 NOR Kristiansand IF 57.20
Markus Rooth 01 NOR IK Tjalve 33.52
Simen Sebastian Hansen 00 NOR Ås IL 46.67
Casper Borgström 00 SWE FK Athlet 36.58
Anton Kühl 01 DEN Aarhus 1900 A/M 36,61
Oliver Engen 01 NOR Krödsherad IL 38.36
Lazaro Bonora 01 ARG Argentina 54.73
Nazareno Uriel Sasia 01 ARG Argentina 54.75
 
P17 Slägga 18
Simon Bjärnlöf Segerlind 00 SWE Eksjö Södra IK 50,67
Ragnar Carlsson 00 SWE Falu IK 82.39
Filip Linnér 00 SWE IFK Göteborg 39,51
Ivar Moisander 00 SWE Huddinge AIS 54.88
Johannes Lilius 01 SWE Huddinge AIS 43.00
Malex Åkerblom 00 SWE IFK Lidingö 42,70
Emil Holm 01 SWE Råby-Rekarne FIF 48,16
Hugo Sörby 01 SWE Upsala IF 51,50
Philip Fabian 00 SWE Upsala IF 58.54
John Nguyen 00 SWE Wärnamo SK 38,21
William Lanndalen 01 SWE IK Ymer 54,47
Phillip Vegge 00 DEN Greve Atletik 48,21
Kristen Brosvik 00 NOR ASK Friidrett 60,58
Håkon Litland 01 NOR Laksevåg TI 53,15
Håkon Hjelle Roset 00 NOR Sandane Turn 60,48
Anton Kühl 01 DEN Aarhus 1900 A/M 35,44
Oliver Engen 01 NOR Krödsherad IL 46.01
Julio Nahuel Nobile 01 ARG Argentina 65.05
 
P17 Spjut 27
Emil Uhlin 00 SWE Falu IK 50.61
Jacob Palmerstedt 00 SWE Hammarby IF 48.74
Carl Widenholm 00 SWE Hellas FK 62,50
Kiran Karlström 01 SWE Hellas FK 46,12
Malex Åkerblom 00 SWE IFK Lidingö 45,21
Pontus Hagman 01 SWE Linköpings GIF ?
Ozzie Hinshaw 00 SWE Motala AIF 52,94
Simon Thor 00 SWE IFK Märsta 58,92
Jonathan Bengtsson 00 SWE Mölndals AIK 48.93
Albin Liedholm 00 SWE Nyköpings BIS 41,72
Emil Holm 01 SWE Råby-Rekarne FIF ?
Theodor Duvert 01 SWE Turebergs FK 44,77
Elliot Cigéhn 00 SWE Täby IS 45,32
Alex Wisme 00 SWE IFK Växjö 58,85
William Lanndalen 01 SWE IK Ymer 48,63
Emil Arntsén 01 SWE Östersunds GIF Friidrott ?
Jonathan Näslund 01 SWE Östersunds GIF Friidrott ?
Jonas Toft Stampe 00 DEN Rödding AK 45,51
Jóhann Styrmir Jónsson 00 ISL FH 44.36
Sebastian Marrot 00 NOR Bækkelaget SK 62.82
Håvard Rinde 01 NOR IL Gneist 48.53
Simen Guttormsen 01 NOR Ski IL 47.80
Markus Rooth 01 NOR IK Tjalve 56.64
Per Ellef Aalerud 00 NOR Ås IL 52,38
Mark Drongesen 00 DEN Viborg AM 48.80
Jacob Binou Nielsen 00 DEN Korsör AM 58.28
Vitus Lei Hansgaard 01 DEN Holte Atletik 54,99
 
P16 100m 67
Arthur Abrahamsson 01 SWE Bromma IF 12,44
Noah Ander 01 SWE Bromma IF
Albin Enbacker 01 SWE IF Göta Karlstad
Fredrik Nilsson 01 SWE IF Göta Karlstad
Gabriel Gunnarsson 01 SWE IF Göta Karlstad 11.80
Erik Pålsson 01 SWE IFK Göteborg
Leon Johansson 01 SWE Hammarby IF 11,73
Paul Förnestig 01 SWE Hammarby IF 11.49
Elias Sahlin 01 SWE Hellas FK
William Gardell 01 SWE Hellas FK 11.30
Theodor Hammar Larsson 01 SWE IFK Helsingborg
Tobias Solberg 01 SWE Hässelby SK
Arvid Mägi Theorin 01 SWE IF Kville
Mohammad Al Masri 01 SWE IF Kville
Felix Wilow 01 SWE Linköpings GIF
Adam Bruckner 01 SWE Ludvika FFI
Bimo Soenarso 01 SWE Malmö AI 11.14
Caleb Conable 01 SWE Malmö AI
Erik Bengtsson 01 SWE Malmö AI
Max Rosquist-Larsson 01 SWE Malmö AI 11.74
Johan Askefors Markström 01 SWE Skellefteå AIK
Alfred Berglöf 01 SWE Strands IF
Felix Ekman 01 SWE Sundbybergs IK 11,77
Henrik Renz 01 SWE Tjalve IF Norrköping
Elias Lindahl 01 SWE Täby IS
Erik Johansson 01 SWE Ullevi FK
Favour Chidison 01 SWE Ullevi FK
Hampus Helamb 01 SWE Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 SWE Ullevi FK
Amir Musa 01 SWE KFUM Örebro 11,72
Jonathan Holmefur 01 SWE KFUM Örebro
Karl Hällgren 01 SWE KFUM Örebro 12,28
Philip Wilhelmsson 01 SWE KFUM Örebro 12,59
Rasmus Hugosson 01 SWE KFUM Örebro 11,22
Oliver Lumholdt 01 DEN Ballerup AK 12,72
Patrick Wolf 01 DEN Esbjerg Atletik 11.96
Frederik Andersson 01 DEN Greve Atletik 11,47
Jonas Bruun Gregersen 01 DEN Skive AM 11.90
Anders Madsen 01 DEN Sparta Atletik 11,62
Daniel Andersen 01 DEN Vejle IF 11.63
Emil Halldórsson 01 ISL FH 12.77
Erlingur Ísar Viðarsson 01 ISL FH 16.06
Anders Nikolai Bovolden 01 NOR BUL 11.33
Bereket Geda Wayu 01 NOR BUL 11.31
Brage Hogstad 01 NOR BUL 12,23
Jonathan Holen 01 NOR BUL 11,43
Stephan Skogheim Kyeremeh 01 NOR BUL 10.80
Thomas Graftås 01 NOR BUL 11.28
Anders Seim Berentsen 01 NOR Fana IL 11.81
Sondre Vie Ytre Arne 01 NOR Fana IL 12.03
Ben Jeffrey Bennert 01 NOR Florö T&IF 11,38
Andreas Haara Bakketun 01 NOR IL Gneist
Jacob Vaula 01 NOR Stord IL 11,24
Markus Rooth 01 NOR IK Tjalve 11.98
Jo Magnus Ryen Aalerud 01 NOR Ås IL 11,86
Jaber Hilai 01 QAT Aspire Qatar 11.36
Yaqoob Al Hassani 01 QAT Aspire Qatar 11.24
Mark Lyukhatan 01 FIN Tampereen Pyrintö
Kim Kamanzi 01 NOR Herkules FK 11.80
Stian Frostad Gulichsen 01 NOR Loddefjord IL 11,93
Kasper Hørmann 01 DEN Aarhus 1900 A/M 12.11
Imran Lernebo 01 SWE AIK Friidrott