Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Raka Spåret
Antal starter / Total entries: 489 Printed: 2019-03-23 09:18
Antal individer / Total persons: 395
 
M 60m 29
Valentin Strohkirch 99 SWE Danderyds SK
Jakob Masth-Larsson 97 SWE IF Göta Karlstad
Amadou Sussoho 95 SWE Hammarby IF 7.02 7.06
Desmond Rogo 96 SWE Hammarby IF 6,97
Malcolm Odero 98 SWE Hammarby IF
Rodi Kay 98 SWE Hammarby IF
William Gardell 01 SWE Hellas FK 7.38
Anton Nilsson 92 SWE Huddinge AIS
David Adrian 98 SWE Huddinge AIS
Fredrik Samuelsson 95 SWE Hässelby SK 7,14 7,14
Jakob Samuelsson 98 SWE Hässelby SK 7,50 7,50
Jesper Hellström 95 SWE Hässelby SK
Thomas Yemane 95 SWE Hässelby SK 7.18
Sebastian Landström 94 SWE IFK Lidingö
Ian Adok 91 SWE Linköpings GIF
Daniel Persson 98 SWE Malmö AI
KidusYohannes Getahun 98 SWE Malmö AI 7,35
Markus Ögren 98 SWE Malmö AI 7.21 7.21
Gustaf Borg 98 SWE Nyköpings BIS 7,34 7,34
André Drummond 90 SWE Spårvägens FK 6,91 7,17
Nil de Oliveira 86 SWE Spårvägens FK 6,88
Alexander Fredlund 94 SWE Täby IS 7,30
Michael Luxemburg 94 SWE Täby IS 7,07
Akram Adinda 96 SWE Upsala IF
Oskar Motta 98 SWE Upsala IF 7.23 7.23
Patric Hjort 93 SWE Västerås FK
Eric Hallquist 96 SWE Östersunds GIF
Eric Sjölund 00 ÅLA IF Åland 7,31
Samuel Nylund 98 ÅLA IF Åland 7,37
 
M 200m 12
Simon Björnstedt 99 SWE Enköpings AI 23.79 23.79
Mathieu Nilsson 96 SWE IF Göta Karlstad
Aziz Amini 97 SWE Huddinge AIS
Jesper Rilegård 98 SWE IFK Lidingö
Sebastian Landström 94 SWE IFK Lidingö
Markus Ögren 98 SWE Malmö AI 22.84 22.84
Nil de Oliveira 86 SWE Spårvägens FK 21,14
Erik Ekelund 91 SWE Tjalve IF Norrköping 23,12
Viktor Wall 03 SWE Tyresö FK 23,71 23,71
Arvid Gustafsson 99 SWE Upsala IF 23,18 23,18
Patric Hjort 93 SWE Västerås FK
Eric Hallquist 96 SWE Östersunds GIF
 
M 400m 17
Emil Thedeen 98 SWE Bromma IF 51.63 52,80
Arvid Friberg 99 SWE Danderyds SK 51,85 52,69
Kristian Efremov 90 SWE Hammarby IF 47.92 49.49i
Samiel Berhe 98 SWE Hammarby IF 54.50
Fredrik Kihlblom 98 SWE Huddinge AIS 51,44
Gregorios Kyriakoudis 97 SWE Hässelby SK
Max Bechtel 01 SWE Hässelby SK 56,08
Axel Alness Borg 98 SWE IFK Lidingö 52.95
Jesper Rilegård 98 SWE IFK Lidingö
Andreas Almlöf 95 SWE Spårvägens FK 50.65
Erik Hagberg 99 SWE Spårvägens FK
Fredrik Åström 93 SWE Täby IS 49,95
Arvid Gustafsson 99 SWE Upsala IF 50,45 51,14
Alexander Larsson 00 SWE KFUM Örebro 52
Tobias Tranderyd 99 SWE KFUM Örebro 53
Rabah Yousif 86 GBR Storbritannien 44.54 46.24i
Janis Leitis 89 LAT Lettland 45.88 46.71i
 
M 800m 20
Gustav Berlin 95 SWE IK Akele 1:52.65
Nils Jonsson 00 SWE Danderyds SK 2:00.99
Akile Mehari 91 SWE Hammarby IF 1:56.30
Ludvig Hillenfjärd 97 SWE Huddinge AIS 2:00
Albin Johansson 81 SWE Hässelby SK pace B
Rickard Gunnarsson 91 SWE Hässelby SK 1:49
Axel Alness Borg 98 SWE IFK Lidingö 1:59
Erik Hermelin 96 SWE IFK Lidingö pace A
Mohammed Loukili 96 SWE IFK Lidingö
Olof Silvander 99 SWE IFK Lidingö 2:02
Johan Svensson 89 SWE Spårvägens FK 1:47.15
Andreas Kramer 97 SWE Sävedalens AIK 1:47.24
Anton Asplund 90 SWE Turebergs FK 1:48.12
Johan Eriksson 88 SWE Turebergs FK 1:51.37
Björn Seifert 96 SWE Upsala IF 1:51.45 1:58.22
Daniel Arvidsson 77 SWE Värmdö IF 1:52.50 2:00.15
Nick Jensen 91 DEN Sparta Atletik 1:48.30
Andreas Roth 93 NOR Ull/Kisa IL 1:47.10
Markus Einan 97 NOR Ull/Kisa IL 1:48.93
André Malm 78 SWE Runday IF 2:21.24
 
M 1500m 50
Berhe Kidane 99 SWE Eskilstuna FI 4.09 4.09
Jonathan Edemalm 99 SWE Eskilstuna FI 4.15
Tewelde Haile 95 SWE Eskilstuna FI 4.09 4.09
Harald Carling 00 SWE Falu IK
Hannes Hejdebäck 00 SWE Gefle IF 4.21,17
Abdullahi Adan 98 SWE Hammarby IF 4.10,5
Felix Davidsson-Berndtsson 96 SWE Hammarby IF
Hamid Qambari 95 SWE Hammarby IF 4.24,65
Martin Jacobson 97 SWE Hammarby IF 4.20
Anton Axelsson 01 SWE Hässelby SK
Erik Djurberg 97 SWE Hässelby SK
Johan Friberg 01 SWE Hässelby SK
Robel Kahisay 98 SWE Hässelby SK 4:17
Stefan Stojanovic 98 SWE Hässelby SK
Erik Lagerlöf 97 SWE IFK Lidingö 3.59,22
Simon Sundström 98 SWE IFK Lidingö 3.53
Henrik Petersson 93 SWE Malmö AI 3,59
Jonas Leanderson 91 SWE Malmö AI 3,44
Alexander Nilsson 95 SWE Mölndals AIK 3.52.61
Sebastian Nilsson 98 SWE Mölndals AIK 4.05
Simon Wallenlind 97 SWE Mölndals AIK 3.48.12
Archie Casteel 96 SWE Spårvägens FK 4.04,61
Daniel Gleimar 92 SWE Spårvägens FK 3.52,34
Gustaf Nordling 97 SWE Spårvägens FK 3.57,03
Johan Walldén 87 SWE Spårvägens FK 3.41,79
Kalle Berglund 96 SWE Spårvägens FK 3.41,00
Oliver Löfqvist 98 SWE Spårvägens FK 4.04,63
Olof Nordling 97 SWE Spårvägens FK 4.09,00
Rasmus Ahlgren 99 SWE Spårvägens FK 4.26,80
Rasmus Bengtsson 95 SWE Spårvägens FK pace B
Johan Rogestedt 93 SWE Stenungsunds FI 3:36.58 3:36.58
Andreas Kramer 97 SWE Sävedalens AIK 3:46.0
Vidar Johansson 96 SWE Sävedalens AIK 3:51.00
Edvin Hagberg 99 SWE Turebergs FK
Joel Zachrisson 94 SWE Ullevi FK 3.50,28 3.50,28
Hassan Abdiqadir 01 SWE Västerås FK 4.29,69
Linus Näslund 00 SWE Ärla IF 4,29.81
Jonatan Gustafsson 99 SWE KFUM Örebro 4:06
Melker Forsberg 01 SWE KFUM Örebro 4:20
Olle Tyrsmo 00 SWE KFUM Örebro 4:24
William Fransson 96 SWE KFUM Örebro 4:20
William Wickholm 98 SWE KFUM Örebro 4:08
Awet Mengsteab 95 SWE Örgryte IS 3.52.55
Mihn Cho Kyun 94 DEN Sparta Atletik 3.50.7
James Brewer 88 GBR Storbritannien 3.38.03
Andreas Roth 93 NOR Ull/Kisa IL pace
Tuomo Salonen 89 FIN Espoon Tapiot 3.46,38
Ali Laaroubi 94 MOR Marocko 3,46
Andreas Dimitrakis 90 GRE Grekland 3.39.32 3.39.32
Yassin Abdi 99 SWE Kungsängens FK 4.08
 
M 3000m 34
Jonas Leandersson 90 SWE Enhörna IF 08.25.60
Merih Hagos 98 SWE Eskilstuna FI 8.55 8.55
Nassir Dawud 91 SWE Eskilstuna FI 7.53
Elias Dahl 76 SWE Hammarby IF 9.24,02
Antonio Lavecchia 72 SWE Huddinge AIS 9.52,00
Mika Repo 78 SWE Huddinge AIS 10:28 10:28
Anders Grahl 87 SWE Hälle IF 8:26.36
Andreas Jansson 96 SWE Hässelby SK
Andreas Åhwall 89 SWE Hässelby SK 8.16,97
Julius Mördrup 02 SWE IFK Lidingö 9.55
Ludvig Johansson 98 SWE IFK Lidingö
Mikkel Mördrup 72 SWE IFK Lidingö 14.30
Nils Spetz 91 SWE Spårvägens FK 8.46,17 9.18,69
Robin Leanderson 88 SWE Spårvägens FK 8.45,00
Wille Levay 96 SWE Spårvägens FK 8.05,69
Vidar Johansson 96 SWE Sävedalens AIK
August Mollén 99 SWE Tjalve IF Norrköping 8.54.33
Emil Svensk 93 SWE Tjalve IF Norrköping 8.30,00
Daniel Lundgren 85 SWE Turebergs FK 8.11 8.11
Abdikhaliq Nooh 99 SWE Ullevi FK 8.42
Hussein Ibrahim 98 SWE Ullevi FK 8:28.70
Suldan Hassan 98 SWE Ullevi FK 8:06.64
Efrem Brahne 94 SWE Västerås FK
Martin Regborn 92 SWE KFUM Örebro 8:15
Per Sjögren 79 SWE KFUM Örebro 8:22 8:47
Thomas Chaillou 85 SWE KFUM Örebro 8:54 8:54
Robin Lindgren 90 SWE Örgryte IS 8.07.87
Ole Hesselbjerg 90 DEN Danmark
Wouter Ploeger 92 NED Holland
Tom Erling Kårbø 89 NOR Stord IL 8.06,00
Håkon Jarvis Westergård 92 SWE Järla IF 8:43:49
Anders Herrmann 76 SWE Uppsala LK 9.01,69 9.05
Tom Honig 91 SWE IF Mantra Sport 8.48
Mohammad Reza Abootorabi 89 IRN Iran
 
M Häck 60m 9
Jakob Masth-Larsson 97 SWE IF Göta Karlstad
Mathieu Nilsson 96 SWE IF Göta Karlstad
Petter Olson 91 SWE Hässelby SK
Max Hrelja 98 SWE Linköpings GIF
Andreas Almlöf 95 SWE Spårvägens FK 8.58
Marvin Tay 90 SWE Spårvägens FK 7,80
Jonatan Holm 94 SWE Strands IF 8,03
Linus Otto Boyer 95 SWE Upsala IF 8.45
Kyler Martin 91 USA USA 7.98 8.07
 
M Höjd 3
Elias Sahlin 01 SWE Hellas FK
Andreas Henriksson 90 SWE Hässelby SK
Carl Windmar 00 SWE Spårvägens FK 184
 
M Stav 11
Noah Ander 01 SWE Bromma IF 3,55
Jacob Palmerstedt 00 SWE Hammarby IF
Martin Forsberg 99 SWE Hammarby IF 4,20 -
Carl Sténson 93 SWE Hellas FK 531
Petter Olson 91 SWE Hässelby SK
Björn Andersson 91 SWE IFK Lidingö
Erik Thorstensson 89 SWE Spårvägens FK 5,31
Alfred Delefors-Hedberg 96 SWE Tjalve IF Norrköping
Oscar Janson 75 SWE Ullevi FK 587 500
Dennis Bergetoft 92 SWE KFUM Örebro 5,03
Tom Johansson 99 SWE KFUM Örebro 4,55
 
M Längd 12
Simon Björnstedt 99 SWE Enköpings AI 6.40
Johan Taléus 94 SWE Eskilstuna FI 765 732
Noa Fridell 99 SWE Eskilstuna FI
Carl Einar Eskonniemi Söderström 99 SWE Hellas FK 6.95 6.66
David Adrian 98 SWE Huddinge AIS
Jesper Hellström 95 SWE Hässelby SK
Wilhelm Eidenstedt 98 SWE Hässelby SK
Adam Chiguer 91 SWE Spårvägens FK 7,30
Oskar Erixon 99 SWE IK Westmannia FI 6,65 6,65
Patric Hjort 93 SWE Västerås FK
Rickard Willman 94 SWE Västerås FK
Thomas Rydh-Sternbeck 99 SWE Österhaninge IF 6,32 6,32
 
M Tresteg 6
Timothy Olsson 98 SWE Hammarby IF 14,28 13,98
Alexander Nyman 00 SWE Hanvikens SK
Carl af Forselles 01 SWE Hellas FK 14,07 13,98
Jacob Tysén Holmberg 00 SWE Hässelby SK
Albin Boestad 97 SWE IFK Lidingö 14.30 13.77
Eric Hallquist 96 SWE Östersunds GIF
 
M Kula 12
Alexander Persson 95 SWE Huddinge AIS
Jesper Arbinge 97 SWE Huddinge AIS
Fredrik Samuelsson 95 SWE Hässelby SK 14,67 14,06
Petter Olson 91 SWE Hässelby SK
Wictor Petersson 98 SWE Malmö AI
Daniel Ståhl 92 SWE Spårvägens FK 19.38
Simon Pettersson 94 SWE Upsala IF 17.83
Tim Wunger 94 SWE Upsala IF
Jonas Meyer 90 SWE Örgryte IS
Marcus Thomsen 98 NOR IK Tjalve 18.29
Mesud Pezer 94 BIH Bosnien och Hercegovina 20.58
Arttu Kangas 93 FIN Kankaanpään seudun Leisku 20.30
 
M Vikt 1
Alexander Persson 95 SWE Huddinge AIS
 
P19 Häck 60m 3
Fredrik Kihlblom 98 SWE Huddinge AIS 8,50
Max Hrelja 98 SWE Linköpings GIF 7,75 7,75
Staffan Risberg 99 SWE Turebergs FK 8,61
 
P19 Kula 2
Jakob Samuelsson 98 SWE Hässelby SK 16,32 15,96
William Frobe 98 SWE Täby IS
 
P19 Vikt 2
Jacob Krumlinde 99 SWE IFK Lidingö
Johannes Nilsson 98 SWE Västerås FK
 
P17 Häck 60m 4
Filip Söderberg 01 SWE Hammarby IF
Harald Gemmel 01 SWE Hammarby IF
William Gardell 01 SWE Hellas FK
Albin Andersson 00 SWE IFK Lidingö 8,79 8,79
 
P17 Längd 7
Noah Ander 01 SWE Bromma IF
Emil Lavett 01 SWE Hammarby IF
Filip Söderberg 01 SWE Hammarby IF
Harald Gemmel 01 SWE Hammarby IF
Jacob Palmerstedt 00 SWE Hammarby IF
Jacob Tysén Holmberg 00 SWE Hässelby SK
Albin Andersson 00 SWE IFK Lidingö 5,71 5,71
 
P17 Kula 3
Jacob Palmerstedt 00 SWE Hammarby IF
Malex Åkerblom 00 SWE IFK Lidingö
Lukas Björninger 00 SWE Turebergs FK
 
P17 Vikt 1
Malex Åkerblom 00 SWE IFK Lidingö 11.74 11.74
 
K 60m 35
Victoria Davidsson 02 SWE Boo IF
Emma Gällstedt 96 SWE Falu IK
Emma Jansson 97 SWE Falu IK
Josefin Palm 94 SWE Falu IK
Tilda Tryggveson 00 SWE Falu IK
Maja Rogemyr 91 SWE IF Göta Karlstad
Jasmin Sabir 92 SWE Hammarby IF
Nathalie Olsson 01 SWE Hammarby IF
Siri Lindvall 01 SWE Hammarby IF
Alva Von Gerber 00 SWE Huddinge AIS
Sarah Karlsson 01 SWE Huddinge AIS
Tilda Feltenmark 98 SWE Huddinge AIS
Amanda Möller 00 SWE Hässelby SK
Shila Fathli 01 SWE Hässelby SK 8,37
Elin Bärjegård 99 SWE Leksands FIK
Filippa Andersson 01 SWE IFK Lidingö
Hanna Adriansson Nordberg 92 SWE IFK Lidingö 7.60 7.60
Marina Janhunen 98 SWE Malmö AI
Fanny Panboon 95 SWE Skellefteå AIK 7.78 8.03
Gladys Bamane 89 SWE Spårvägens FK 7,49 7,49
Isabelle Eurenius 89 SWE Spårvägens FK 7,48
Maia Eppelin 96 SWE Spårvägens FK
Jonna Claesson 00 SWE Stora Skedvi IK 7,85
Sara Söderberg 94 SWE Tjalve IF Norrköping 7,64
Ida Winther 01 SWE Turebergs FK
Evelina Nilsson 94 SWE IFK Umeå 7.70 7.72
Gabriella Holmström 00 SWE Upsala IF 7.93
Hanna Axelsson 99 SWE Upsala IF
Sofia Andersson 94 SWE Upsala IF 7.74 7.78
Astrid Eggesjö 01 SWE Västerås FK 8,16 8,16
Sofia Sundstedt 00 SWE Västerås FK 8.10
Elin Östlund 91 SWE KFUM Örebro 7,39 7,42
Hanna Wiss 91 SWE KFUM Örebro 7.63
Ebba Koskinen 00 ÅLA IF Åland 8,21
Lisa Linnell 91 SWE Athletics 24Seven SK 7.69
 
K 200m 23
Emma Jansson 97 SWE Falu IK
Bilge Kaya 02 SWE Hellas FK 26,45
Draina Kintu 02 SWE Hellas FK 25.92
Ella Hagman 02 SWE Huddinge AIS
Sarah Karlsson 01 SWE Huddinge AIS
Amanda Hansson 99 SWE Hässelby SK 24.83
Sofia Johnsson 94 SWE Hässelby SK 24.88
Stella Krywult 00 SWE Hässelby SK 27.83
Anna Lennman 98 SWE Katrineholms SK
Filippa Andersson 01 SWE IFK Lidingö
Hanna Adriansson Nordberg 92 SWE IFK Lidingö 24.67 24.67
Marina Janhunen 98 SWE Malmö AI
Gladys Bamane 89 SWE Spårvägens FK 24,17 24,17
Maia Eppelin 96 SWE Spårvägens FK
Jonna Claesson 00 SWE Stora Skedvi IK 24,95
Sara Söderberg 94 SWE Tjalve IF Norrköping 24,85
Ida Winther 01 SWE Turebergs FK
Amanda Finney Nilsson 01 SWE Täby IS 27,13
Frida Hogstrand 93 SWE Täby IS 26,10
Evelina Nilsson 94 SWE IFK Umeå
Gabriella Holmström 00 SWE Upsala IF 25.60
Hanna Aabakken 98 SWE Västerås FK 26,37 26,37
Caroline Jansson 94 SWE Örbyhus IF
 
K 400m 20
Vilma Hultström 00 SWE Hammarby IF
Josephine Rezene Hjalmarsson 00 SWE Hellas FK
Sara Hermansson 99 SWE Huddinge AIS
Stella Krywult 00 SWE Hässelby SK 62.47
Isabelle Eriksson 86 SWE IFK Lidingö 56.11
Saga Berneryd 99 SWE Spårvägens FK 58.20
Linda Nyblom 00 SWE Turebergs FK 62,9
Maja Sund 01 SWE Turebergs FK
Caroline Kihlblom 94 SWE Täby IS 56,32
Emilia Larson 01 SWE Täby IS
Lovisa Linde 98 SWE Täby IS 56.75
Ida Ekroth 96 SWE Upsala IF
Klara Helander 95 SWE Upsala IF 56,69
Emma Larson 94 SWE Västerås FK 58,50 58,50
Hilda Lindberg 01 SWE Västerås FK
Melina Mancuso 01 SWE Västerås FK 62,80 62,80
Anni Nylund 02 ÅLA IF Åland 58,89
Eleonora von Wetter-Rosenthal 02 ÅLA IF Åland 66.02
Emma Sjuls 98 ÅLA IF Åland 67,22
Lisa Linnell 91 SWE Athletics 24Seven SK 56.96 56.96
 
K 800m 11
Olivia Weslien 97 SWE IF Göta Karlstad
Filippa Ramberg 97 SWE Hammarby IF 2.26
Nora Siltberg Almlöf 99 SWE Hammarby IF
Emma Jansson 91 SWE Hässelby SK 2:19
Isabelle Eriksson 86 SWE IFK Lidingö 2.15
Emelie Svensson 95 SWE IFK Mora Friidrott
Isabella Andersson 97 SWE Turebergs FK 2.11,46
Frida Wallström 95 SWE IFK Umeå 2.15.88
Ida Ekroth 96 SWE Upsala IF
Hannah Helin 99 FIN Finland 2:21,67 2:21,67
Maria Söderlund 99 ÅLA IF Åland 2.20,12
 
K 1500m 37
Ida Tryggveson 97 SWE Bålsta IK
Linnea Palm 99 SWE Falu IK
Olivia Weslien 97 SWE IF Göta Karlstad 4.41
Emma Gustafsson 97 SWE Hässelby SK
Filippa Hörnberg 00 SWE Hässelby SK
Kerstin Axelsson 96 SWE Hässelby SK
Linnea Sennström 00 SWE Hässelby SK
Lovisa Bivstedt 01 SWE Hässelby SK 4.32,58
Charlotte Schönbeck 84 SWE IFK Lidingö 4.09,42 4.17,58
Linn Alness Borg 00 SWE IFK Lidingö
Mika Söderström 99 SWE IFK Lidingö 4.35,60 4.35,60
Sofia Öberg 90 SWE IFK Lidingö 4.14,84 4.14,84
Vilma Jonsson 99 SWE IFK Lidingö 4.30,89 4.30,89
Amanda Ivehammar 01 SWE Linköpings GIF 4.46,90
Elin Brink 97 SWE Mölndals AIK 4.38.79
Frida Aspnäs 87 SWE Spårvägens FK 4.39,70
Hedvig Leijonhielm 00 SWE Spårvägens FK 5.18,31
Lisa Öhberg 88 SWE Spårvägens FK 4.25,21
Louise Ringström 89 SWE Spårvägens FK 4.44,67
Melina Gustafson 01 SWE Spårvägens FK
Gaël de Coninck 01 SWE Sävedalens AIK 4.37,92
Linn Söderholm 96 SWE Sävedalens AIK 4:24.47
Linnea Smalström 99 SWE Sävedalens AIK
Lisa Bergdahl 95 SWE Sävedalens AIK 4:38
Sara Christiansson 97 SWE Sävedalens AIK 4:28.20
Hanna Näslund 00 SWE Trångsvikens IF 4.47.70
Isabella Andersson 97 SWE Turebergs FK 4.30,13
Emilia Bentayeb 00 SWE Täby IS 4:57:23
Angelica Strandberg 96 SWE IFK Umeå 4.51
Frida Wallström 95 SWE IFK Umeå 4.46.37
Dace Landström 83 SWE Vallentuna FK 4,49,93
Elsa Wallenius 01 SWE Västerås FK 4.47,66
Moa Rothman 96 SWE Västerås FK
Ellinor Aurell 01 SWE Ängelholms IF 4,51:64
Frida Kristiansson 92 SWE Örgryte IS 4.27.41
Malin Dahlbäck 99 SWE Åkersberga SK
Karin Storbacka 87 FIN IK Falken 4.13,66
 
K Häck 60m 17
Sofia Mossberg 95 SWE Falu IK
Caroline Tegel 90 SWE IF Göta Karlstad
Maja Rogemyr 91 SWE IF Göta Karlstad 8,31
Maryann Andréasson 92 SWE IF Göta Karlstad
Emma Tuvesson 91 SWE Hammarby IF 8,29
Josefine Sandelius 94 SWE Hammarby IF
Amanda Hansson 99 SWE Hässelby SK 8.38 8.38
Malin Skogström 95 SWE Hässelby SK 8.57
Sofia Johnsson 94 SWE Hässelby SK 8.64
Madeleine Eriksson 93 SWE IFK Lidingö 8,49
Emilia Karlsson 97 SWE Nyköpings BIS 8,60 8,60
Elin Westerlund 90 SWE Spårvägens FK 8.27
Sofia Jäger-Stenberg 94 SWE Sundbybergs IK 9,10
Moa Ullgren 96 SWE Tjalve IF Norrköping 9,11
Ida Thunberg 99 SWE KFUM Örebro 8.56 8.56
Mathilde Heltbech 95 DEN Helsingör IF 8,60 8,60
Annemarie Nissen 94 DEN Köbenhavns IF
 
K Höjd 9
Lisa Lorenz 99 SWE Djurmo Sifferbo IF
Malin Skogström 95 SWE Hässelby SK 1.73
Karin Boestad 99 SWE IFK Lidingö
Linda Skantze 95 SWE IFK Lidingö
Madeleine Serenhov 91 SWE IFK Lidingö 1.75 -
Ylva Engdahl 96 SWE Spårvägens FK 1,67
My Nordström 90 SWE Tjalve IF Norrköping
Elin Berglund 99 SWE Österhaninge IF 1,55 1,53
Irmelin Olsson 01 SWE Österhaninge IF 1,58 1,58
 
K Stav 3
Madeleine Engström 00 SWE Huddinge AIS 3,20 3,20
Agnes Ekman 01 SWE AIK Friidrott
Selma Nilsson 01 SWE AIK Friidrott
 
K Längd 17
Emma Ericsson 93 SWE Huddinge AIS
Tilda Feltenmark 98 SWE Huddinge AIS
Linda Bergh 89 SWE Hässelby SK 6,11 5,63
Malin Skogström 95 SWE Hässelby SK 5.95
Sara Kviberg 93 SWE Hässelby SK
Anna Lennman 98 SWE Katrineholms SK
Malin Olsson 90 SWE IFK Lidingö
Aina Griksaite 94 SWE Spårvägens FK 5,60
Emelie Nilsson 88 SWE Spårvägens FK
Michelle Johnson 99 SWE Strands IF
Sofia Jäger-Stenberg 94 SWE Sundbybergs IK 5,72
Moa Ullgren 96 SWE Tjalve IF Norrköping 5,86
Josefine Lundvall 99 SWE Täby IS
Lovisa Linde 98 SWE Täby IS
Malin Marmbrandt 85 SWE Västerås FK
Ida Thunberg 99 SWE KFUM Örebro
Mara Griva 89 LAT Lettland 6.59 6.35i
 
K Tresteg 17
Madeleine Nilsson 91 SWE Gefle IF
Rebecka Abrahamsson 94 SWE FIF Gnistan
Madeleine Rossi 95 SWE Hammarby IF
Lisa Olsson 97 SWE Hellas FK
Emelie Svensson 00 SWE Huddinge AIS
Jasmin Blomberg 01 SWE Hässelby SK
Aina Griksaite 94 SWE Spårvägens FK 12,48 12,48
Hanna Gutemar Rilegård 98 SWE Spårvägens FK
Hannah Orzechowski 98 SWE Spårvägens FK
Emilia Sjöstrand 02 SWE Tyresö FK 11,51
Hannah Stenbeck 01 SWE Täby IS
Anna Holmin 95 SWE Upsala IF
Elvira Richardsson 96 SWE Upsala IF
Klara Pedersen 97 SWE Upsala IF
Lisa Weyhenmeyer 00 SWE Upsala IF
Ewa Marcinkiewicz 93 SWE Västerås FK
Lina Näslund 98 SWE Östersunds GIF
 
K Kula 4
Malin Skogström 95 SWE Hässelby SK 11.69
Maria Nilsson 95 SWE IK Orient
Trine Mulbjerg 90 DEN Sparta Atletik 16.80
Fanny Roos 95 SWE Athletics 24Seven SK 17.58
 
K Vikt 8
Matilda Björklund 97 SWE Bålsta IK
Grete Ahlberg 98 SWE Hammarby IF
Rebecka Hallerth 96 SWE Hellas FK
Caroline Wallin 94 SWE Huddinge AIS
Eleni Larsson 93 SWE Huddinge AIS
Anneli Ståhl 90 SWE Spårvägens FK
Hanna Mårtensson 96 SWE Turebergs FK
Caisa-Marie Lindfors 00 SWE Upsala IF
 
F19 Häck 60m 7
Tove Söder 98 SWE Huddinge AIS
Elin Bärjegård 99 SWE Leksands FIK
Michelle Johnson 99 SWE Strands IF
Helena Kolte 98 SWE Täby IS
Linnea Frobe 98 SWE Täby IS 8,88
Lovisa Linde 98 SWE Täby IS 9,01
Maria Södergren 98 SWE Täby IS 9,22
 
F19 Kula 3
Mathilda Eriksson 98 SWE Huddinge AIS
Vanessa Kamga 98 SWE Upsala IF
Ayoe Røbel 98 DEN Sparta Atletik 13,06
 
F19 Vikt 5
Emily Berghäll 98 SWE Hammarby IF
Grete Ahlberg 98 SWE Hammarby IF
Mathilda Eriksson 98 SWE Huddinge AIS 14,43
Marianna Dinopoulos 99 SWE Upsala IF 12.45
Vanessa Kamga 98 SWE Upsala IF
 
F17 Häck 60m 5
Alva Von Gerber 00 SWE Huddinge AIS
Amanda Barasciutti 01 SWE Hässelby SK
Isabel Lindgren 01 SWE Hässelby SK
Shila Fathli 01 SWE Hässelby SK 9,91
Amanda Finney Nilsson 01 SWE Täby IS
 
F17 Längd 18
Victoria Davidsson 02 SWE Boo IF
Walda Jonsson 01 SWE Eskilstuna FI
Tilda Tryggveson 00 SWE Falu IK
Nathalie Olsson 01 SWE Hammarby IF
Siri Lindvall 01 SWE Hammarby IF
Elisabeth Getahun 01 SWE Hellas FK
Greta Nykulla 00 SWE Huddinge AIS
Amanda Barasciutti 01 SWE Hässelby SK
Amanda Möller 00 SWE Hässelby SK
Filippa Svalstedt 01 SWE Hässelby SK
Isabel Lindgren 01 SWE Hässelby SK
Jasmin Blomberg 01 SWE Hässelby SK
Lisa Ekenberg 01 SWE Spårvägens FK
Melina Gustafson 01 SWE Spårvägens FK
Hannah Stenbeck 01 SWE Täby IS
Lovisa Linde 98 SWE Täby IS ut
Irmelin Olsson 01 SWE Österhaninge IF
Celina Holmberg 04 ÅLA IF Åland 5.10
 
F17 Kula 5
Linnea Westerberg 01 SWE Bålsta IK
Filippa Svalstedt 01 SWE Hässelby SK
Fanny Östman 01 SWE Säters IF 12,45
Amanda Finney Nilsson 01 SWE Täby IS
Caisa-Marie Lindfors 00 SWE Upsala IF
 
F17 Vikt 7
Linnea Westerberg 01 SWE Bålsta IK
Jonna Geiryd 00 SWE Huddinge AIS
Amanda Sandberg 00 SWE Hässelby SK
Filippa Svalstedt 01 SWE Hässelby SK
Fanny Östman 01 SWE Säters IF
Karin Schöldström 00 SWE Turebergs FK
Anna Götberg 01 SWE Västerås FK
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248